Přejít na obsah


Fotka

zalogovat i když TB či GC z cache neberu?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
32 odpovědí na toto téma

#21 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2009 - 23:41

Napsat že v keši TB/GC byl je nanejvíš vhodné. Krom již všecho výše řečeného bych to řekl asi takhle. Je naopak s podivem, když TB/GC následný kačer po uložení predchozím kačerem nezaloguje a většinou je to alarmující indície k tomu, že je GC/TB pryč :-((( O tom že se pak líp dohledává, kam TB/GC zmizel ani nemluvě.
  • 0

#22 friedlata

friedlata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2009 - 15:22

Autacek napsal/a:
Napsat že v keši TB/GC byl je nanejvíš vhodné. Krom již všecho výše řečeného bych to řekl asi takhle. Je naopak s podivem, když TB/GC následný kačer po uložení predchozím kačerem nezaloguje a většinou je to alarmující indície k tomu, že je GC/TB pryč :-(((

O tom že se pak líp dohledává, kam TB/GC zmizel ani nemluvě.


Presne. jak vidim, ze po vlozeni meho predmetu do nejake kese byly v kesi uz dve navstevy a predmet stale visi v inventari, znejistim, jestli tam vubec je. V tom pripade ocenuju discovered.
  • 0

#23 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2009 - 18:10

MaFa napsal/a:
No, třeba já osobně si to (discovered) u našich TB/GC taky nepřeju.

A proč? To nechápu... Já jsem rád, po tom co se nám ztratilo několik GC a TB za každou zprávu o tom, že GC/TB žije.
  • 0

#24 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 369 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2009 - 18:31

A proč? To nechápu... Já jsem rád, po tom co se nám ztratilo několik GC a TB za každou zprávu o tom, že GC/TB žije.

Do profilu ti přibude pěkná ikonka GC :-)


Právě, pro spoustu objevitelů je nezbytnost mít další ikonku, ale trochu námahy s posunutím GC jim za to nestojí. Já to chápu jako výměnu, já jsem investoval do GC, ty poponeseš a dostaneš za to ikonku. Pokud uděláš jenom discovery, tak dostaneš zadarmo ikonku, a já žádnou protihodnotu nemám. Už jsem to tu ve fóru psal, až ti zůstane GC viset v keši pár měsíců a ty budeš dostávat nadšené zprávy o tvém GC a přesto se nebude hýbat, tak pochopíš. Mě cestujou TB/GC i mimo Čechy a tam je většinou discovered vzácností - používá se hlavně při eventech (přesně jak bylo plánováno gc.com). Kdo na GC/TB šáhne, tak ho taky většinou někam přesune, což je hlavní cíl většiny GC/TB.
  • 0
MaFa

#25 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2009 - 22:16

hydrous napsal/a:
Ja jsem rád když můj GC/TB někdo zaloguje jako dicovered, aspoň mám přehled co s ním je, pořad lepší než když GC/TB který má nějaký úkol se posunuje jenom po keších v okolí "protože byl tak pěkný, že jsem ho musel poponest"
A nejhorší je když po nějakem eventu, si všichni zalogujou GC/TB podle seznamu i když je vůbec neviděli...


Presne tak, kazdy k tomu pristupuje jinak. Ja taky myslim, ze log discovered ma smysl, pokud byl GC/TB skutecne viden v kesi. Pouhou vymenu kodu za ucelem ziskani ikonky na eventech ale povazuji za .... no rekneme nejhorsi variantu. ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#26 BAFteam

BAFteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 249 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2009 - 22:26

kapsa napsal/a:
Pouhou vymenu kodu za ucelem ziskani ikonky na eventech ale povazuji za .... no rekneme nejhorsi variantu. ;)


To se děje? Vůbec by mě nenapadlo zalogovávat si do profilu DISCOVERED IT track, který jsem fyzicky neošmatala :).
Je to asi podobné, jako si dnes často kačeři v honbě za body zalogovávají EARTH keše po celém světě, které si jen vygůůůglí. Co vy na to?
  • 0

#27 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2009 - 22:45

BAFteam napsal/a:

kapsa napsal/a:
Pouhou vymenu kodu za ucelem ziskani ikonky na eventech ale povazuji za .... no rekneme nejhorsi variantu. ;)


To se děje? Vůbec by mě nenapadlo zalogovávat si do profilu DISCOVERED IT track, který jsem fyzicky neošmatala :).
Je to asi podobné, jako si dnes často kačeři v honbě za body zalogovávají EARTH keše po celém světě, které si jen vygůůůglí. Co vy na to?


Jo, deje a celkem bezne. Uz se to tu resilo a kdyz jsem rekl, ze mi to prijde mirne receno podivne, tak jsem dostal jeste vynadano. Pritom je mi to celkem fuk ale nepovazuji to za fer a osobne loguji jen GC/TB ktere jsem skutecne poponesl nebo nasel v kesi ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#28 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 434 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2009 - 10:04

Discovered používám na eventech dost často, protože jsou tam k vidění kousky u kterých asi nikdo nemá odvahu je pustit do světa. TB2ET0N V keších to už musí byt GC, který má u sebe napsaný úkol a já vím, že bych jej nesl opačným směrem. Jinak jej radši poponesu.
  • 0

#29 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2009 - 11:21

Ruvit napsal/a:
Discovered používám na eventech dost často, protože jsou tam k vidění kousky u kterých asi nikdo nemá odvahu je pustit do světa. TB2ET0N V keších to už musí byt GC, který má u sebe napsaný úkol a já vím, že bych jej nesl opačným směrem. Jinak jej radši poponesu.


To jsme pak ale zase u otazky, jaky to ma vlastne smysl, kdyz se coin nikdy nedostane do obehu. To pak zcela postrada pointu - mit ho jenom proto, abych se chlubil, ze ho mam. To uz je lepsi pustit do sveta aspon kopii ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#30 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2009 - 12:16

kapsa napsal/a:
To jsme pak ale zase u otazky, jaky to ma vlastne smysl, kdyz se coin nikdy nedostane do obehu. To pak zcela postrada pointu - mit ho jenom proto, abych se chlubil, ze ho mam. To uz je lepsi pustit do sveta aspon kopii ....

Jak to , že se nedostane do oběhu? Copak Event není "keš"? A pro řadu lidí je třeba místo pití piva důvod navštívit nějaký event i to, aby mohli vidět některé hodně vydařené kousky. A chápu zcela majitele, že je mají strach vypustit do světa. Ztratilo se mi už pár běžných GC a hodně vážně zvažuji zda koupím další a vypustím ho - naopak uvažuji o tom, že si pořídím nějaký z těchto klenotů a budu ho brát na eventy.

Nechápu tak trochu onu hysterii kolem discovered logů. Je to přece vůle každého kačera, zda sbírá ikonky nebo ne a na druhou stranu vůle kačera, zda dá k dispozici svůj GC na eventu či ne...
... a komu se ve světě ztratilo pár GC/TB tak jistě změní názor na discovered logy.
  • 0

#31 pepega

pepega

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 253 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2009 - 13:10

Je geocaching honěním za body či jen pěkná hra (kterou milují i moji psi,protože se tak vyvenčí jak dřív moc ne?) že mám jen něco přes 160 keší ? no a ?jsou i lidi,co mají míň,za první měsic jsem jich měl skoro 90,to jsem byl každý den někde... hledám to pro zábavu, když někam jedu, i jako rozptýlení na delších cestách..pro mě jsou cennější kešky,kde kačer musí hledat,přemýšlet kde by mohla být, nakonec u ní stojí a stejně ji nevidí, než ty pod kamenem, v pařezu a podobně... zapsat si GC nebo TN jen pro to, že znám jeho kód,by mě nebavilo..chtěl bych ho aspoň vidět(je mi blbý si brát za jeden TB třeba všech osm co v keši jsou).ale tím, že si ho zaloguji,dám aspoň majiteli vědět, že je na světě...TB a GC jsou pro mě spíš bonusem k nalezení kešky,mimotoho, kde ta keš je, protože geocachingu se dostávám občas na neuvěřitelná místa.. geocaching mě baví, snažím se do toho uvrtat i bráchu a celkem se mi to daří...vycházky získávají smysl než jen bloumat po lese... abych to shrnul- logovat ano,ale jen to co si sám najdu, případně to doopravdy uvidím......
  • 0

#32 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 146 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2009 - 15:08

sobikovi napsal/a:
Jak to , že se nedostane do oběhu? Copak Event není "keš"? A pro řadu lidí je třeba místo pití piva důvod navštívit nějaký event i to, aby mohli vidět některé hodně vydařené kousky. A chápu zcela majitele, že je mají strach vypustit do světa. Ztratilo se mi už pár běžných GC a hodně vážně zvažuji zda koupím další a vypustím ho - naopak uvažuji o tom, že si pořídím nějaký z těchto klenotů a budu ho brát na eventy.

Nechápu tak trochu onu hysterii kolem discovered logů. Je to přece vůle každého kačera, zda sbírá ikonky nebo ne a na druhou stranu vůle kačera, zda dá k dispozici svůj GC na eventu či ne...
... a komu se ve světě ztratilo pár GC/TB tak jistě změní názor na discovered logy.


Souhlasím s tebou, když jsme měli jen 3 coiny tak jsem si stim moc hlavu nelámal, ale teď jich máme trošku více a určitě všechny do oběhu nedám.
V oběhu máme nějaké TB a několik coinů - už i duplikáty protože originály se "ztratily" z keše - zvláštní že zbylí obsah (logbook, tužka, ...) v keši zůstane :(

Zatím jsem moc eventů neabsolhoval, ale bylo příjemné si šáhnout na cizokrajné, netipycké coiny a nikdy jsem se nesetkal s tím, že by někdo rozdával jen s čísla.

Hlavně by mě zajímalo kde kapsa bere ty zkušenosti, když hraje geocaching teprve 2 měsíce a nebyl na žádném eventu.
  • 0

#33 hydrous

hydrous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2009 - 9:29

Neco jineho je kdyz na tom eventu ten coin drzim v ruce (osobne si je vsechny fotim) a neco jineho je kdyz Ti po eventu prijde seznam trackovacich cisel na mejl , coz se deje a celkem bezne, to ze nekdo na eventu neni, neznamena ze nevi jak to tam chodi - treba ze zkusenosti nejakeho znameho. Na jednom eventu co jsem byl jsem si ofotil vsechny GC/TB co jsem videl a nakonec si je ani nelogoval prave kvuli tomu seznamu, dokazu si predstavit radost ownera kteremu na mejl prijde kupa zprav "videno na eventu, diky" Pokud owner ma svuj GC je jenom jeho vec jaky mu da ukol, jestli ho pusti do sveta, nebo bere na eventy.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama