Přejít na obsah


Fotka

mapa na gc.cz


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
156 odpovědí na toto téma

#101 kamen

kamen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2009 - 14:15

LiborM: 1) Máš v formuláři vrstvy v mapě zatržené políčko kešky? 2) Máš ve formuláři kešky v mapě zatržené ty kešky, které chceš zobrazit? 3) Mapa zobrazuje pouze omezený počet keší, defaultně asi 500, proto pokud si nezazoomuješ na menší větší přiblížení, nic se ti neukáže.
  • 0

Cache non verba


#102 vkvkvk

vkvkvk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 89 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2009 - 10:29

LiborM napsal/a:
tak jsem zkoušel kde co, ale mapa mi kešky neukazuje...fungujet to nebo dělám něco blbě ?

Ještě bych doporučil "Nastavení", "Ikony" dej "3-monkies", V "Default" schází typ whereigo a hodí to chybu s odchodem na párek:( Máš-li vypnuté hlášení chyb, tak se to ani nedozvíš.
  • 0

#103 LiborM_TEAM

LiborM_TEAM

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2009 - 11:35

Děkuju za odpovědi : 1) Máš v formuláři vrstvy v mapě zatržené políčko kešky? - mám zaškrtnutou pouze vrstvu kešek 2) Máš ve formuláři kešky v mapě zatržené ty kešky, které chceš zobrazit? - ano, zkoušel jsem různé kombinace 3) Mapa zobrazuje pouze omezený počet keší, defaultně asi 500, proto pokud si nezazoomuješ na menší větší přiblížení, nic se ti neukáže. - "zůmuju" přímo na místo, kde vím, že je keška a nic.....při hledání uživatele mi to posune mapu na místo, kde je uživatel hlášený, ale ikonku mi to nezobrazuje Změna ikonek taky nic :-( LiborM
  • 0

#104 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2009 - 11:55

dej sem adresu, co máš v prohlížeči když najedeš na nějaké místo, kde nic nemáš a mělo by být
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#105 LiborM_TEAM

LiborM_TEAM

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2009 - 12:14

Tak jsem si zapnul i všechny kešky (i neaktivní) a vše funguje LiborM PS. Samozřejmě jsem koukal do míst, kde jsem kešky ještě nenašel :D
  • 0

#106 vkvkvk

vkvkvk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 89 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2009 - 20:11

Dneska jsem připojil NB přes GPRS a s malováním kešek je šílený problém. Odpoledne sem se chtěl mrknout, kam bych mohl na Chodově vyrazit a na chvilku se mi objevila 1 keška, ale taky zmizla. Možná ma Ajax nějaký timeout a pak se na dotahování dalších vykašle.
  • 0

#107 m.martin

m.martin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 99 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2009 - 21:33

Já musím zaškrtnout "Vlastní", aby se mi keše zobrazily. A to nemůžu tvrdit, že jsem owner všech čr keší, ale tohle mi zas až tak neva.
  • 0

#108 petrnohejl

petrnohejl

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2009 - 19:54

Zdravim! Chtel bych pochvalit mapy nalezu na tomto serveru. Je to uzitecna vec a jeste bych se chtel zeptat, kdyz uz je zde mapa Prahy, jestli se take nechysta mapa Brna. Velmi bych to uvital. Myslim si, ze v Brne je geocaching velmi rozsireny, takze by tato mapa byla urcite hodne pouzivana... Diky. S pratelskym pozdravem lovec Jestrab.
  • 0

#109 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2009 - 20:00

_peno napsal/a:
Zdravim! Chtel bych pochvalit mapy nalezu na tomto serveru. Je to uzitecna vec a jeste bych se chtel zeptat, kdyz uz je zde mapa Prahy, jestli se take nechysta mapa Brna. Velmi bych to uvital. Myslim si, ze v Brne je geocaching velmi rozsireny, takze by tato mapa byla urcite hodne pouzivana... Diky. S pratelskym pozdravem lovec Jestrab.

V Brně se také hraje geocaching? :D Ne vážně, je tady mapa celé ČR, stačí vpravo dole napsat do obdélníčku Brno a máš ho jako na dlani. Nesmíš zapomenout vlevo nahoře nastavit, jaké kešky se ti mají vlastně zobrazit.
  • 0

#110 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2009 - 20:14

Méďa asi úplně nepostřehl, na co se Jestrab ptá - mapa nálezů pouze Brna momentáně není, ale když ji podle následujícího polerokova návodu předpřipravíš, pak ti ji pepa.z.pocernic jistě na přání udělá ;)

Stáhneš si nějákou mapu toho co chceš, nejlépe z google-obrázky. V gimpu nebo něčem podobně vymažeš vnitřky a okolí aby Ti zbyl jenom obrys, případně pokud se to dál člení tak to členění - ideální je na to pomůcka "kouzelná hůlka" která chytí barvu a podobné odstíny dle tolerance nastavení a vymaže, takže Ti skutečně zbydou jen ty obrysy. Pak to odbarvíš - opět gimp nebo irfanwiev, tam je přímo zmenšení škály na 2 barvy, ale to můžeš udělat i v mapování, že to uložíš jako bmp se 2 barvama a pak uložit jako PNG.
Tak, máš mapku. Ještě doporučuju udělat takový malý podvod jako jsem udělal já a vycetrovat tu mapku tak, aby se hraniční pixel rovnal koncovým bodům obrázku - obrysová čára toho města(nebo oresu v tvém případě myslím) se bude dotýkat okraje obrázku - obrázek - ten obrys - bude mít stejnou pixelovou šířku a výšku jako celý obrázek. Toliko k mapě.
Dem počítat. Pokud používáš garmina, tak máš zajisté mapsource. Tady jsou vyznačené hranice okresů, takže si vyhledáš nejvýchodnější nejsevernější, nejjižnější atd bod a uložíš si jeho souřadky - je jedno v jakém formátu. Na gc.com si otevřeš převodník souřadnic a naťukáš tam ty 4 souřadky a necháš si je převést na formu NXX.XXXXXX° (těch X za tečkou je asik jiný počet, tohle jsem střelil). Navíc, pokud si to necháš zobrazit přes yahoo mapu, tak tam jsou hranice jak okresů, tak měst, takže můžeš opravit nesrovnalosti.
Tak, teď máš souřadky 4 nej bodů. Otevřeš opět třeba gimp a zjistí polohu x/y pixelů tech 4 nej bodů. Všechno piš pepovi do texťáku. Připiš k tomu rozměry obrázku - už jsme si řekli, že to ošvidlíme a bude stejný jako velikost obrysu smiley ale napíšeš mu je tam smiley
A jedem!
Teď musíš vypočítat šířku a výšku obrázku v GPS souřadkách.
Takže už ve formátu XX.XXXXX° vypočteš šířku (nejvýchodnější délka mínus nejzápadnější délka) - s nejvěší pravděpodobností Ti vyjde něco ve stylu E000.XXXXXX° a výšku(nejseverněší mínus nejjižnější) opět něco ve stylu N00.XXXXXX°
Teď musíš vypočítat kolik stupňů je jeden pixel, to jest --> N00.XXXXXX děleno výška v pixelech (třeba 500) a vyjde Ti něco ve stylu 0.000XXXXXXXX° Bacha abys dělil šířku šířkou a výšku výškou!
A protože máme stejný obrys a stejný obrázek - velikost - tak už jenom opíšeme souřadky lewvého horního a pravého dolního rohu --> LH=Nejsevernější šířka, nejzápadnější délka........


  • 0

#111 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2009 - 20:16

Sutech napsal/a:
Méďa asi úplně nepostřehl, na co se Jestrab ptá - mapa nálezů pouze Brna momentáně není, ale když ji podle návodu předpřipravíš, pak ti ji pepa.z.pocernic jistě na přání udělá ;)

Ano, i to se může stát :-))) Jsem ještě trochu zokurkován.
  • 0

#112 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2009 - 20:17

zlicinaci napsal/a:

_peno napsal/a:
Zdravim! Chtel bych pochvalit mapy nalezu na tomto serveru. Je to uzitecna vec a jeste bych se chtel zeptat, kdyz uz je zde mapa Prahy, jestli se take nechysta mapa Brna. Velmi bych to uvital. Myslim si, ze v Brne je geocaching velmi rozsireny, takze by tato mapa byla urcite hodne pouzivana... Diky. S pratelskym pozdravem lovec Jestrab.

V Brně se také hraje geocaching? :D Ne vážně, je tady mapa celé ČR, stačí vpravo dole napsat do obdélníčku Brno a máš ho jako na dlani. Nesmíš zapomenout vlevo nahoře nastavit, jaké kešky se ti mají vlastně zobrazit.

Tak viz Sutech ;)
  • 0

#113 petrnohejl

petrnohejl

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2009 - 22:09

Tak jo, tady to je, podle Polerokova navodu:

http://data.8bit.cz/...g/mapa_brna.zip

Toz prosim Pepu z Pocernic aby na to mrknul a dal vedet. Dik!
  • 0

#114 Ferys

Ferys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2009 - 22:56

Chci se zeptat, jestli by šlo do mapy přidat filtrování podle hodnocení keší. Například vyhledat keše s hodnocením 50% a výše nebo 75% a výše + zobrazení nehodnocenych atd. Další věc o kterou jsem už před časem prosil je přidání ignore listu. Keší které se mi nezamlouvají a které nehodlám lovit přibývá a v mapě překáží. Věřím že by to ocenilo spoustu kačerů.
  • 0

#115 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2009 - 15:05

_peno napsal/a:
Tak jo, tady to je, podle Polerokova navodu:

http://data.8bit.cz/...g/mapa_brna.zip

Toz prosim Pepu z Pocernic aby na to mrknul a dal vedet. Kdyztak jsem na mailu peno@centrum.cz. Dik!


úplně bych na to zapomněl. Takže je to uděláno + přidal jsem na stránku s nálezy odkazy na další mapky, které se generují a ještě v seznamu nebyly.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#116 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2009 - 20:32

Díky za mapu. Jen dotaz, nešlo by přepínat také do turistických mapových podkladů?
  • 0

#117 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2009 - 7:24

už to mám v testovací mapě (mapa10.php) rozvrtáno, jen musím dodělat přepínací ovládací provek, protože ten výchozí to neumí.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#118 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2009 - 19:23

To byla rychlost!! Díky!!:)
  • 0

#119 Ferys

Ferys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2009 - 18:37

Moc díky za nové vychytávky v mapě. Už jen ten ignore seznam a budu maximálně spokojen! :) Šlo by ještě přidat zatržítko, aby se spolu s filtrovanými podle hodnocení zobrazovaly i nehodnocené keše? Díky
  • 0

#120 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2009 - 18:55

Dovolil jsem si také podle návodu zkusit udělat 3 mapy, které bych docela uvítal v seznamu:
Pardubický kraj
Hradecký kraj
Pardubický + Hradecký kraj

Snad se mi podaří je sem nahrát. :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama