Přejít na obsah


Fotka

Kontrola Policie ČR


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
282 odpovědí na toto téma

#261 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2011 - 10:07

No nepodepisou, to snad ani nemusi, ale TFTC mohli. :)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#262 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2011 - 13:18

bud rad, ze nemaji LTF :D:D:D (trans: Last To Find)
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#263 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2011 - 13:59

pappp napsal/a:
Dnes při kontrole své kešky mě pobavilo i zarazilo jedno razítko. Jen nevím mám-li se z něho radovat, či mám místní MP-ky kontaktovat. Ale vzhledem k tomu, že je kešulka na místě, tak jim asi nevadí, a když už ji mají pod okny :o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o
Takže - Dámy a pánové, nechci se vás dotknout – kdo z vás to má?


V tom razítku mají pravopisnou chybu, má tam být U Kostela a ne U kostela :-)
  • 0

#264 zuzka.ka

zuzka.ka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2011 - 14:10

Obojí je možné, ale v tomto případě bude správně to malé k:) Velké K by tam bylo tehdy, pokud by se jednalo o místní název nějakého místa - Kostel (a klidně by to mohla být hospoda)
  • 0

#265 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2011 - 14:13

diky zuzko :)
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#266 DanaOber

DanaOber

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2011 - 14:22

Názvy ulic začínající předložkou Od roku 1993 platí jednotné pravidlo pro psaní těchto názvů, které říká, že pokud název ulice začíná na předložku, píše se velké písmeno v předložce i v následujícím slovu (bez ohledu na to, jestli je následující slovo obecné nebo vlastní jméno). ulice Ke Skalce ulice Nad Řekou ulice U Plovárny ulice U Kina Svět ulice Za Hradbami ulice U Horského pramene ulice Na Staré vinici Pokud název obsahuje ještě další slova, řídíme se opět všeobecnými pravidly o psaní velkých písmen - pokud se jedná o vlastní jména, píšeme velké písmeno (U Kina Svět), pokud se jedná o jméno obecné, napíšeme písmeno malé (U Dlouhé stěny).
  • 0

#267 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2011 - 15:17

jak píše DanaOber. My jsme se to učili ve škole jinak, ale loni jsem se to učil s dětma podle nových pravidel.
  • 0

#268 labyorkie

labyorkie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 152 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2011 - 15:24

2004 jsem vyšla základku a učili jsme se to jak píše DanaOber.
  • 0

#269 zuzka.ka

zuzka.ka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2011 - 15:43

1999 jsem absovovala předmět Současný český jazyk (na VŠ) a utkvělo mi to tak, jak jsem psala, a jak teď zjišťuju, nejsem sama, kdo jede ve starém:) http://www.czso.cz/c...ne_na_padesatem (to kurzívou mají překopčeno z FAQ úUstavu pro jazyk český http://ujc.avcr.cz/j...dna/porfaq.html ) Uznávám, že už je to dost OT.
  • 0

#270 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2011 - 18:55

DanaOber napsal/a:
Názvy ulic začínající předložkou
Od roku 1993 platí jednotné pravidlo pro psaní těchto názvů, které říká, že pokud název ulice začíná na předložku, píše se velké písmeno v předložce i v následujícím slovu…

Je to takový anglikanismus, ale děcka to oceňují. Než se dovtipovat, zda ulice U lípy je u stromu a U Lípy u hospody Lípa.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#271 Popina

Popina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 432 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2011 - 19:22

Sám vím, o čem mluvím. Správně je vždy po předložce VELKÉ písmeno. Nejen, že máme učitele, který je na střední dost pes na pravopis, ale sám bydlím na ulici U Rybníka :-)
  • 0
Kačica - označení kačerky. Geodežing - není třeba vysvětlovat. Chodím s o dvanáct let starší Terexičkou :-)

#272 froggiewalker

froggiewalker

    追跡可能: 0TKR13

  • Members
  • PipPipPip
  • 163 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2011 - 19:37

Taky bydlím v ulici Pod Rybníčkem. Všude to píšu správně, ale stejně si to školy/úřady/kdokoliv sám změní a v polovině případů mi chodí dopisy na neexistující adresu Pod rybníčkem.
  • 0

#273 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2011 - 20:18

Nojo, dětičky nám postupně hloupnou, tak jim to zjednodušíme ještě více, aby nemusely přemýšlet už vůbec :|
  • 0

#274 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2011 - 21:16

Ehm, a vlákno se jmenuje "Kontrola Policie ČR" proč? Zpět k topicu! ;)
  • 0

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat


#275 Entita

Entita

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2011 - 22:11

DanaOber napsal/a:
Názvy ulic začínající předložkou
Od roku 1993 platí jednotné pravidlo pro psaní těchto názvů, které říká, že pokud název ulice začíná na předložku, píše se velké písmeno v předložce i v následujícím slovu (bez ohledu na to, jestli je následující slovo obecné nebo vlastní jméno).


ulice Ke Skalce
ulice Nad Řekou
ulice U Plovárny
ulice U Kina Svět
ulice Za Hradbami
ulice U Horského pramene
ulice Na Staré vinici

Pokud název obsahuje ještě další slova, řídíme se opět všeobecnými pravidly o psaní velkých písmen - pokud se jedná o vlastní jména, píšeme velké písmeno (U Kina Svět), pokud se jedná o jméno obecné, napíšeme písmeno malé (U Dlouhé stěny).


Razítko bude tudíž starší než od r.1993 ;)
Kontrola policie ČR to asi byla, páč log postrádá ostatní náležitosti jako datum, nick... pouze razítko - přišel, viděl, zkontroloval :D
  • 0

#276 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2011 - 22:15

takovych cestinaru, doufam, ze i vase logy jsou ke cteni...
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#277 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2011 - 23:16

Pontiac_CZ napsal/a:
Ehm, a vlákno se jmenuje "Kontrola Policie ČR" proč? Zpět k topicu! ;)


Docela zasadni pripominka, proc resit sberace psich exkrementu, ze :-)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#278 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2011 - 0:07

Nojo, dětičky nám postupně hloupnou, tak jim to zjednodušíme ještě více, aby nemusely přemýšlet už vůbec
Tak zrovna tohle není o přemýšlení, ale o konkrétních znalostech, které dost často nemají ani místní.
Na druhou stranu, při psaní vždy s velkým se ztrácí kus informace. Jsem rád, že výrobci map na nová pravidla zatím kašlou.
  • 0

#279 Pinokio.CZ

Pinokio.CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2011 - 11:10

Vláček napsal/a:
Nojo, dětičky nám postupně hloupnou, tak jim to zjednodušíme ještě více, aby nemusely přemýšlet už vůbec
Tak zrovna tohle není o přemýšlení, ale o konkrétních znalostech, které dost často nemají ani místní.
Na druhou stranu, při psaní vždy s velkým se ztrácí kus informace. Jsem rád, že výrobci map na nová pravidla zatím kašlou.

Potíž je v tom, že co je jednou v katastru pod určitým názvem zapsáno, nemůže úředník jen tak svévolně změnit, i kdyby to bylo zapsáno gramaticky špatně. A to se týká i všech ostatních evidencí, jako OŘ apod., pokud k tomu nebude nějaké závazné nařízení.

Tak že úřad pro jazyk český nám touto změnou do systému vnesl akorát bordel. Nejvíce mě pobavilo zdůvodnění, které je hodno opravdu tak leda pro ten diktát dítkám školou povinným. Přeci když mám někomu napsat, tak mi dotyčný nejprve musí adresu sám sdělit. V psaném projevu je to pak zcela jasné hned, při ústní komunikaci nebyl problém se zeptat, ostatně, zcela otevřeně se zeptáte, jak se to píše, když si telefonicky sdělujete například emailovou adresu...
  • 0

#280 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2011 - 12:24

Pinokio.CZ napsal/a:
Potíž je v tom, že co je jednou v katastru pod určitým názvem zapsáno, nemůže úředník jen tak svévolně změnit, i kdyby to bylo zapsáno gramaticky špatně. A to se týká i všech ostatních evidencí, jako OŘ apod., pokud k tomu nebude nějaké závazné nařízení.

Dostáváme se daleko od policie, ale budiž. Můj kamarád měl onehdá doma živnost a v nějaké pomístní mapě mu ji vyznačili názvem, jménem a příjmením. Odtamtud se kdoví jakým postupem dostalo již jen příjmení do normální turistické mapy a tak se kamarád (v obci naplavenina) změnil v místní název!
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama