Přejít na obsah


Fotka

Garmin eTrex Vista HCx - pár dotazů


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
232 odpovědí na toto téma

#101 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2009 - 21:13

Bych řekl, že se tam dá dostat i normálně přes menu... Nastavení -> Systém a tam pak stisknout tlačítko "menu", to je to dolní na levé straně přístroje. Jedna z voleb by měla ukázat verze obou FW, včetně ID přístroje... ;) Jinak to samozřejmě máte v českém návodu na str. 56 B)
  • 0

#102 PanBzoch

PanBzoch

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2009 - 19:39

Zdravim, mam ted cerstvou Legend HCx, zajimalo by me jak nahrat vice map? Mam CZTopo3 co byla original na karte, a ted jsem si prihral Slovensko. V MapSource mi obe mapy funguji bez problemu, ale pokud nahraju Slovensko, prepise se mi Cesko, a pokud pred nahranim druhe mapy zmenim nazev souboru v Garminu na neco jineho nez "gmapsupp.img" tak mi to v pristroji mapu nenajde. Nevite nekdo?
  • 0

#103 Sovic13

Sovic13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2009 - 19:58

Muzes tam mit vic map, ale pouze 1 soubor, takze nejprve oznac treba Cesko, pak Slovensko a posli to cele na kartu.
  • 0

#104 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2009 - 20:00

PanBzoch napsal/a:
Zdravim, mam ted cerstvou Legend HCx, zajimalo by me jak nahrat vice map? Mam CZTopo3 co byla original na karte, a ted jsem si prihral Slovensko. V MapSource mi obe mapy funguji bez problemu, ale pokud nahraju Slovensko, prepise se mi Cesko, a pokud pred nahranim druhe mapy zmenim nazev souboru v Garminu na neco jineho nez "gmapsupp.img" tak mi to v pristroji mapu nenajde. Nevite nekdo?

Určitě to to tady bylo už mockrát.... v HCx může být jenom jeden soubor (IMG)...buďto je to jenom jedna mapa nebo kompilace více map vytvořená v MapSource(viz přenos map z MapSorce) nebo jiné aplikaci (třeba GMapTool)...
  • 0

#105 PanBzoch

PanBzoch

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2009 - 20:11

ssva napsal/a:

PanBzoch napsal/a:
Zdravim, mam ted cerstvou Legend HCx, zajimalo by me jak nahrat vice map? Mam CZTopo3 co byla original na karte, a ted jsem si prihral Slovensko. V MapSource mi obe mapy funguji bez problemu, ale pokud nahraju Slovensko, prepise se mi Cesko, a pokud pred nahranim druhe mapy zmenim nazev souboru v Garminu na neco jineho nez "gmapsupp.img" tak mi to v pristroji mapu nenajde. Nevite nekdo?

Určitě to to tady bylo už mockrát.... v HCx může být jenom jeden soubor (IMG)...buďto je to jenom jedna mapa nebo kompilace více map vytvořená v MapSource(viz přenos map z MapSorce) nebo jiné aplikaci (třeba GMapTool)...


diky, prave jsem na to prisel... kompilace vice map v MapSource.
  • 0

#106 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2009 - 20:32

PanBzoch napsal/a:

ssva napsal/a:

PanBzoch napsal/a:
Zdravim, mam ted cerstvou Legend HCx, zajimalo by me jak nahrat vice map? Mam CZTopo3 co byla original na karte, a ted jsem si prihral Slovensko. V MapSource mi obe mapy funguji bez problemu, ale pokud nahraju Slovensko, prepise se mi Cesko, a pokud pred nahranim druhe mapy zmenim nazev souboru v Garminu na neco jineho nez "gmapsupp.img" tak mi to v pristroji mapu nenajde. Nevite nekdo?

Určitě to to tady bylo už mockrát.... v HCx může být jenom jeden soubor (IMG)...buďto je to jenom jedna mapa nebo kompilace více map vytvořená v MapSource(viz přenos map z MapSorce) nebo jiné aplikaci (třeba GMapTool)...


diky, prave jsem na to prisel... kompilace vice map v MapSource.

Někdy je lepší udělat kompilaci map z jednotlivých (IMG) souborů v GMapTool nebo podobném SW kde se dá nastavit priorita zobrazení v GPS...příklad: chci aby se mě v GPS zobrazovala na popředí mapa Topo Slovakia (neroutuje po silnicích) a na pozadí jela třeba Slovakia Road v.6 nebo CN Europe podle kterých GPS rootuje po silnicích...
  • 0

#107 Geo bubaci

Geo bubaci

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2009 - 13:55

Ahoj, nevi nekdo jakym spusobem muzu ve Viste zrusit zobrazovani vsech ostatnych bodu krome kesek (ted mam na mysli budovy, nemocnice, atd.). Je mi to nanic, ale nejak se nechytam jak na to :-( Pak me zajima jeste jedna vec, ted mam pres geoget vytvoreny GPX soubor naimportovany do GPS a ukazuje se v uzivatelskych bodech - kdyz chci na nejakou kesku, musim ji dat ulozit at se objevi v pokladech a na mape. Jak ale muzu udelat import GPS, nebo nastavit Vistu, aby vsechny body byli okamzite na mape??? Morim se s tim uz snad 3 dni a nejde to :-( Skusil jsem v geogetu ruzne typy exportu GPX, mam ale pocit, ze tohle by melo jit nastavit ve Viste, co vy na to? Diky za jakoukoli pomoc. Pro ty co si mozna rejpnou, fora jsem presel ale kde nic tu nic.
  • 0

#108 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2009 - 14:21

EDIT: Tak jsem to celé radši smazal, protože jsem napsal blbosti :| Vistu HCx už přes rok nemám a nepamatuji si její obsluhu tak dobře, abych mohl radit...
  • 0

#109 pajiixx

pajiixx

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2009 - 22:33

Ahoj, mám problém s propojením Visty a počítače. Vybranou kešku korektně poslanou z geocaching.com (přes Send to..) nemůžu v gps najít. Objeví se pouze na SD kartě ve složce garmin/gpx. Garmin Communicator Plugin je dle Exploreru funkční. Podobný problém mám i s přenosem kešky pomocí MapSource, zase se objeví ve složce a nemůžu ji najít v samotné gps (není v interní paměti). Jsem začátečník, můžete mi prosím někdo poradit? Děkuji.
  • 0

#110 Daku

Daku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 450 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2009 - 23:00

Možná jsi to tak zkoušel a moje rada bude k ničemu, ale zkus najít kešku přes tlačítko Menu a hledal (zestrany vlevo dole), dej poklad a potvrď entrem (tlačítko nad displejem) a zobrazí se ti kešky. Pak už si jen vybereš jestli navigovat, nebo jen zobrazit na mapě.:)
  • 0

#111 pajiixx

pajiixx

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2009 - 10:24

To už jsem zkoušela ale bohužel bezvýsledně. Není to uloženo ani v POI ani nikde jinde. Každopádně díky za reakci. Kdyby ještě něco někoho napadlo.. byla bych vám vděčná. Zatím jsem si pár kešek do gps naházela ručně jako "uložit bod" ale to je hodně zdlouhavé..
  • 0

#112 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2009 - 11:26

Vistu nemám, ale před nedávnem tu někdo řešil podobný problém. GPSka by měla být nastavená na přenos pomocí protokolu Garmin... tzn ne USB Mass Storage. Po připojení k PC by se tě to mělo zeptat. Pak to jde nastavit ještě v menu/setup/interface. Kdyby se nedařilo, zkus zkontrolovat, že máš nainstalovaný správný USB ovladač. Měl by se dát stáhnout na stránkách Garminu.
  • 0

#113 DA+RA

DA+RA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2009 - 12:07

Mapa se skládá z regionů, jestliže hledáš keš v jiném regionu než máš aktuální pozici, tak ti to tu kešku neukáže. Musíš si najet kurzorem na přibližné místo a dát hledat keš v okolí kurzoru - pak už ti ji najde
  • 0

#114 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2009 - 12:18

DA+RA napsal/a:
Mapa se skládá z regionů, jestliže hledáš keš v jiném regionu než máš aktuální pozici, tak ti to tu kešku neukáže. Musíš si najet kurzorem na přibližné místo a dát hledat keš v okolí kurzoru - pak už ti ji najde

A tímhle si jseš jistý? Měl jsem za to, že vyhledávání bodů (uživatelských - nemapových, tzn. i keší v paměti) funguje čistě na základě pořadí názvu v abecedě, nebo vzdálenosti (od aktuálních souřadnic/kurzoru) a s nahranou mapou vůbec nesouvisí.
Dokonce bych řekl, že to tak funguje i u POI, ale to teď nemám jak ověřit.
  • 0

#115 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 469 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2009 - 17:20

pajiixx napsal/a:
Objeví se pouze na SD kartě ve složce garmin/gpx.

Ale to je složka pro Oregony - Vista neumí číst GPX formát (přinejmenším moje Vista Cx) - takže chyba v pluginu nebo nesprávný plugin. Nejjednodušší nahrání souřadnic máš pomocí exportu z GSAKu nebo GeoGetu, nebo z MapSource. I když to znamená naučit se používat další program.

DA+RA napsal/a:
Mapa se skládá z regionů, jestliže hledáš keš v jiném regionu než máš aktuální pozici, tak ti to tu kešku neukáže. Musíš si najet kurzorem na přibližné místo a dát hledat keš v okolí kurzoru - pak už ti ji najde

Blbost! Na Vistě i Oregonu můžu hledat kešky z Prahy až do Plzně.
  • 0

#116 pajiixx

pajiixx

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2009 - 20:44

Zkontrolovala jsem si funkčnost pluginu v Mozille i Exploreru a hlási mi to, že je funkční. Mám nainstalovaný Garmin Communicator Plugin, verze 2.9.1. Existuje ještě nějaký? Zkusím v diskuzi najít jak používat ten GeoGet, kdyby někdo náhodou věděl o odkazu na to konkrétní vlákno či by se někomu chtělo popsat jak na to, byl bych vám vděčná;). Jinak gps funguje zcela bez problému, je mi to záhadou.. Hezký večer;).
  • 0

#117 Basin

Basin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 169 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2009 - 0:40

Geoget má vlastní vlákno na tomto fóru včetně návodů. Je to fajn program který mohu jen doporučit.
  • 0

#118 Geo bubaci

Geo bubaci

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2010 - 12:52

Jak zmenit ikony v navigaci? Potykam se s tim uz hodne dlouho, ale netusim. Na Vista HCx stahujem GPX body jako uzivatelske, ale zobrazujou se mi jako takove malinke sede tecky, ktere se mi proste nehodi a chtel bych tuto ikonku nahradit jinou. Je tohle mozne? Nekde jsem cetl, ze pry to jde bez problemu, ale nemuzu ten postup dohledat. ANY IDEA?
  • 0

#119 Twada

Twada

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2010 - 13:23

Uzivatelske ikony se daji zmenit programem od Garminu (stahne z GPS, nahraje do GPS, umi delat obrazek toho co je na obrazovce). Mam Vistu HCx. Program se jmenuje: xImage a je na strankach Garminu. Staci zadat v Google a vypadne odkaz na stazeni. Osobne jsem to delal tak, ze jsem stahnul nejprve ikonu do PC (ono na tom nazvu souboru zalezi)...ten .bmp soubor zmenil a nahral zpet do GPS.
  • 0
Tw.

#120 Geo bubaci

Geo bubaci

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2010 - 23:02

Diky moc, ten programik funguje, ale netusim ako na update tech ikon. Po pripojeni GPS mi ponukne stiahnutie ikon, vsetky stiahne vo formate Symbol bodu 000.bmp az Symbol bodu 023.bmp a vsetky su rovnake a myslim ze ine nez co vidim na mapach. Ked ich prepisem a nahradim. velkost a aj nazvy ostanu rovnake a nahram to do GPS, tak sa ani po restarte nic nestane.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama