Přejít na obsah


Fotka

Garmin eTrex Vista HCx - pár dotazů


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
232 odpovědí na toto téma

#141 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2010 - 12:22

alkes napsal/a:

HaLuMa napsal/a:
Ovladani je o zvyku. Ovladam oboje, a nemyslim si, ze ta hromada rozstrkanych tlacitek ze vsech stran je zrovna velka vyhoda. Vistu chytnes do leve ruky a palcem a ukazovackem ji dokazes kompletne ovladat a udelas vsechno, co s sedesatkou. Akorat kdyz chci udelat totez s tou sedesatkou, tak nejak potrebuji o ruku navic.

No nevím, co jsem měl šedesátku v ruce, tak mi většinou stačil jenom palec jedné ruky.
A ještě bych možná i svůj včerejší příspěvek doplnil, že se zvykem to platí při použití gpsky normálně v ruce. Když je někde v držáku (například v autě), jsou větší tlačítka na přední straně podle mě určitě praktičtější.

presne tak - v autodrzaku ovladat etraxy v podstate nekdy ani nejde vzhledem k tomu, ze postanni tlacitka muzou byt primackla v drzaku. a kdyz nejsou, tak je to mackani z boku v aute nepohodlne. tam jsou tlacitka vepredu velka vyhoda.
levackou jsem se legenda ovladat nenaucil - respektive bylo to 100x pomalejsi, takze v podstate pravy palec neustale zakryval display :)
60tku v jedne ruce neudrzi tak leda nase terka :D. jen etrax drzis v dlani "cely" a sedesatku jeji spodni pulku.
prijde mi, ze prakticky ma etrax vyhodu pouze ve sve velikosti, protoze jsem ho mohl nosit v pouzdre na mobil na pasku dzin.
  • 0

#142 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2010 - 12:24

Asi mam nejakou malou ruku, ale abych dosahnul na vsechna tlacitka sedesatky palcem, tak ji musim drzet hodne nizko, takze ma teziste zcela mimo moji dlan. To mi prijde nesikovne. Mas pravdu v tom, ze jakmile ma byt GPSka v drzaku, je ta sedesatka praktictejsi. Jo, a jeste mne napadla jedna nevyhoda sedesatky, kterou konstrukteri Garminu z nepochopitelnych duvodu zopakovali i u oregonu a dakot. Totiz ze pametova karta je pod baterkama. Vubec nechapu, co je k tomu vede. U eTrexu je zapichnuta pekne vedle nich, takze na vyndani kartu (treba za ucelem rychleho nahrani dat) neni potreba jakkoliv manipulovat s baterkama.
  • 0

#143 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2010 - 12:29

A v neposledni rade sedesatka je o dost drazsi. Ze? ;)
  • 0

#144 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2010 - 12:29

no ja mam prsty dlouhy :) jj, na tu kartu jsem zapomnel. ja s manipuluju s asi tak jednou za rok, kdyz jedu nekam do zahranici. cenove jsem to neresil, jsem se zameril na fukci :) ani ted nevim, jak sla vista dolu. 60ka ani s tim mediatekem, kterej podle me z ni navigacne dela colorado, moc ne.
  • 0

#145 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2010 - 12:55

No, úchop není tak jistý jako u etrexu, ale nepřišel mi ani vyloženě nejistý. Nejlépe asi před koupí vyzkoušet. Kartu pod baterkami jsem taky nikdy nepochopil... podobně umístěná je i v Magellanu, který teď používám, a je to občas docela opruz. Možná si výrobce chtěl pojistit, že kartu nikdo nebude tahat ze zapnutého přístroje nebo to bylo jenom umístění, které nejvíc přišlo vhod při výrobě, fakt nevím.
  • 0

#146 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2010 - 13:12

Dain

S Mediatekem bych to až tak černě neviděl. Ve Vistách je také a chová se v nich celkem normálně (viz srovnávací testy na navigovat.cz).
Na srovnání nové a staré šedesátky jsem bohužel zatím nenarazil. :-(
  • 0

#147 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2010 - 13:18

Dain a Olik napsal/a:

alkes napsal/a:

HaLuMa napsal/a:
Ovladani je o zvyku. Ovladam oboje, a nemyslim si, ze ta hromada rozstrkanych tlacitek ze vsech stran je zrovna velka vyhoda. Vistu chytnes do leve ruky a palcem a ukazovackem ji dokazes kompletne ovladat a udelas vsechno, co s sedesatkou. Akorat kdyz chci udelat totez s tou sedesatkou, tak nejak potrebuji o ruku navic.

No nevím, co jsem měl šedesátku v ruce, tak mi většinou stačil jenom palec jedné ruky.
A ještě bych možná i svůj včerejší příspěvek doplnil, že se zvykem to platí při použití gpsky normálně v ruce. Když je někde v držáku (například v autě), jsou větší tlačítka na přední straně podle mě určitě praktičtější.

presne tak - v autodrzaku ovladat etraxy v podstate nekdy ani nejde vzhledem k tomu, ze postanni tlacitka muzou byt primackla v drzaku. a kdyz nejsou, tak je to mackani z boku v aute nepohodlne. tam jsou tlacitka vepredu velka vyhoda.
levackou jsem se legenda ovladat nenaucil - respektive bylo to 100x pomalejsi, takze v podstate pravy palec neustale zakryval display :)
60tku v jedne ruce neudrzi tak leda nase terka :D. jen etrax drzis v dlani "cely" a sedesatku jeji spodni pulku.
prijde mi, ze prakticky ma etrax vyhodu pouze ve sve velikosti, protoze jsem ho mohl nosit v pouzdre na mobil na pasku dzin.


Presne tak, ovladani je vec zvyku a levaku. Jelikoz jsem predelanej levak, tak Vistu ovladam levou rukou, aniz bych o tom premyslel a jako velkou vyhodu beru, ze ji tou levou rukou vytahnu, ovladam a zas zasunu do drzaku. Mys u pocitace jsem do jiste doby taky ovladal levou rukou, presneji do doby, nez jsem jednou prisel do prace a mys jsem mel napravo, tak jsem to zkusil a zjistil, ze to pravou rukou jde taky.

V aute mam originalni bytelny motocyklovy drzak http://www.gpscentru...trex-color-604/, ktery obejme Vistu ze vsech stran a pritom necha tlacitka volne. A tak mohu Vistu mackat z jakekoliv strany aniz by se hla. Takze ovladani v aute je zas jen vec spravneho drzaku. Faktem je, ze na hrbolate silnici vpodstate neni mozne zmacknout citlivy ENTER na krizovem ovladaci, ale v aute vetsinou pouzivam jen zoom a to jsou dve tlacitka ze strany
  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#148 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2010 - 14:11

Ja myslim, ze etrexy jsou delane primarne pro pravaky, nebot tech je preci vic. ;) Pointa je v tom, ze to i pravak zvladne ovladat levackou, takze ta prava ruka je zcela volna na jine cinnosti.
  • 0

#149 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2010 - 14:40

Já, ač pravák, Legenda i Colorado ovládám zásadně levačkou. A Legend (tedy i Vista) se levou rukou ovládá velice dobře (samo pokud není v držáku).
  • 0

#150 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2010 - 15:36

hele, nechte toho s tema levackama, jeste si budu pripadat jako pako, ze mi to levou neslo :D
  • 0

#151 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2010 - 17:34

Tak jsem vystoural, ze ani s tou absenci NMEA u HCx to neni tak strasne. Jen si clovek musi pomoci softwarem, ktery prelozi ten Garmini proprietarni USB protokol na NMEA.

To by mel umet software GPSgate, nebo udajne s HCx funguje i tenhle: http://www8.garmin.c...ils.jsp?id=1627
  • 0

#152 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2010 - 18:49

HaLuMa

Aha, tak to je určitě dobrá zpráva. Díky za informace.
  • 0

#153 scarabeus

scarabeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 317 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2010 - 19:50

Zdravím. Už nějakou dobu vlastním Garmin eTrex Legend a nyní pomýšlím na novější GPS. Snil jsem o Oregonu ale jak jsem pročítal články a diskuze tak se čím dál víc kloník právě k Vistě HCx. Na netu jsem našel spoustu nabídek v různých cenových relacích, s mapami i bez. Protože map dodávaných s přístroji je přehršel ( Topo všech možný verzí včetně PRO, Atlas atd... ) chtěl bych se zeptat kterou byste mi doporučili nebo zdali je lepší koupit přístroj bez mapy a mapu zvlášť, případně si dělat mapy sám... Předem díky za odpověď. ;)
  • 0
Garmin Etrex Legend => Dell Streak Mini 5 => Samsung Galaxy Note II, Locus+Arcauv addon+GeoGet databáze addon, C:Geo,

#154 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2010 - 19:59

Oregona bych nezavrhoval, pokud ti jeho vyhody stoji za ty penize navic. Nicmene Vista HCx (pokud nepotrebujes kompas a barometr, klidne muzes sahnout jeste po levnejsim Legend HCx.) zvlada i Topo Czech PRO, takze je to opet o tom, jestli chces tu nejlepsi mapu a nejdrazsi mapu. Pri koupi mapy s GPSkou je si treba dat pozor na to, jestli je to plna mapa s moznosti instalace do pocitace, nebo jestli to neni jen mapa, ktera je zamknuta na konkretni pametovou kartu bez instalacky do pocitace.
  • 0

#155 vop.cz

vop.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 152 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2010 - 4:55

Ja jsem byl s Etrexovou radou HCx docela spokojenej, NMEA jsem neresil, protoze to za me vyresil SW OziExplorer, kterej dokaze data zpracovat jako protokol PVT, ale nakonec jsem si musel koupit Oregona, protoze celkem 3 Etrexy nevydrzely za 3 roky moje zachazeni... :o( BTW - kdo by mel zajem o vrak eTrex Legend sede barvy, kterej ma rozbity sklo a nefunkcni prijimac, muze se ozvat... Vhodne na nahradni dily...
  • 0
geoBrnění 2012, 28.-29. září v Brně:
Vložený obrázek

------------------------
OziExplorer support and Czech language editor
OziExplorer + Garmin Oregon 300 | Nokia E51 + BT GPS + HandyGC

#156 Gorole

Gorole

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 383 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2010 - 0:42

scarabeus napsal/a:
Zdravím.

Už nějakou dobu vlastním Garmin eTrex Legend a nyní pomýšlím na novější GPS. Snil jsem o Oregonu ale jak jsem pročítal články a diskuze tak se čím dál víc kloník právě k Vistě HCx.

Na netu jsem našel spoustu nabídek v různých cenových relacích, s mapami i bez. Protože map dodávaných s přístroji je přehršel ( Topo všech možný verzí včetně PRO, Atlas atd... ) chtěl bych se zeptat kterou byste mi doporučili nebo zdali je lepší koupit přístroj bez mapy a mapu zvlášť, případně si dělat mapy sám...

Předem díky za odpověď. ;)


Tak jak s těma mapama?
Je lepší koupit s mapou?
A nebo je lepší si mapy udělat sám?
A jde to nějak obšlehnout - třeba nějaké warez mapy - nechci po nikom návod ani odkazy, pouze pro zajímavost jestli to jde :)
  • 0
### :) ------------------------------------------------------- SE C510, NAVILOCK BT - 413, HandyGeocaching Arcao edition Garmin Vista HCx PRO

#157 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 753 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2010 - 7:48

Gorole napsal/a:

Tak jak s těma mapama?
Je lepší koupit s mapou?
A nebo je lepší si mapy udělat sám?
A jde to nějak obšlehnout - třeba nějaké warez mapy - nechci po nikom návod ani odkazy, pouze pro zajímavost jestli to jde :)


Ja mam ve Viste mapu Polska, ktera neni od Garminu, ktera by mela byt z volne siritelneho zdroje...
  • 0

Zítra je taky den!!! :)

Garmin Oregon 550 + OSM mapy // iPhone 4 + Geocaching / Alcatel OneTouch 997D Ultra + Geocaching + Locus Pro // ThinkPad R61i + GeoGet // nohy / MHD / Ford C-Max / Trek Fuel EX / koloběžka Bizon


#158 Gondo+Moni

Gondo+Moni

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2010 - 16:29

Ahoj, mám nějaké dotazy na majitele Vist. Sám mám Oregon 450, ale teď řeším Vistu pro tátu a samozřejmě jsou tam rozdíly. 1) Na Oregonu zapínám nebo vypínám celou mapu ČR najednou. Na Vistě se to musí dělat po jednotlivých regionech. To je normální, nebo někde dělám něco blbě? To by přepnutí na jinou mapu trvalo dost dlouho. 2) Keše stažené z GC.com pomocí tlačítka "přenést do GPS" se zobrazují v seznamu jen jako kódy. Dá se to nastavit, případně přenést data tak, aby se keše zobrazovaly podle lidských názvů? 3) Umí Vista u nahraných keší zobrazit i nějaké info navíc, jako třeba hint? 4) Vista neumí pracovat s GPX formátem? Jak to děláte, když např. stáhnete z netu hotovou trasu a chcete podle ní jít/jet? Díky moc za rady.
  • 0
Gondo+Moni
www.gondo.cz
www.4000.cz

#159 mpistora

mpistora

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2010 - 20:14

1) Na Oregonu zapínám nebo vypínám celou mapu ČR najednou. Na Vistě se to musí dělat po jednotlivých regionech. To je normální, nebo někde dělám něco blbě? To by přepnutí na jinou mapu trvalo dost dlouho.

Tam co se vypínají regiony (Mapa - informace), jsou v místním Menu příkazy na vypnutí celých map.

2) Keše stažené z GC.com pomocí tlačítka "přenést do GPS" se zobrazují v seznamu jen jako kódy. Dá se to nastavit, případně přenést data tak, aby se keše zobrazovaly podle lidských názvů?

Když se to přenese pomocí vhodného programu (např. Skrýšotlač, GSAK) lze název a další atributy bodu skládat z různých vlastností keše. Např. za název bodu se dá připojit počátek názvu keše. Šlo by použít i jen název keše.

3) Umí Vista u nahraných keší zobrazit i nějaké info navíc, jako třeba hint?

Výše uvedeným postupem lze dostat hint do poznámky k bodu ( třeba i dekédovaný). Ale délka není moc velká.

4) Vista neumí pracovat s GPX formátem? Jak to děláte, když např. stáhnete z netu hotovou trasu a chcete podle ní jít/jet?
Díky moc za rady.

S Vistou se souborově moc nepracuje, ale vše jde přes MapSource. Ten načte GPX a pak má funkci na odeslání do GPS.
  • 0

#160 Gondo+Moni

Gondo+Moni

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2010 - 20:32

@mpistora: Díky moc, paráda!
  • 0
Gondo+Moni
www.gondo.cz
www.4000.cz




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama