Přejít na obsah


Fotka

1. český mega event geocoin


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
37 odpovědí na toto téma

#1 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7934 příspěvků(y)

Publikováno 23 November 2008 - 9:50

Tak se nám tady rýsuje konání prvního českého mega eventu a k tomu patří zcela jistě příležitostní geocoin. Jelikož návrh, výroba atd. nějakou dobu trvá, je nejvyšší čas začít s náměty. Kdysi dávno tady probíhaly návrhy na tuším pražský geocoin, takže zkusme to i teď. Pište nebo vkládejte návrhy pro geocoin u příležitosti 1. českého mega eventu.

Osobně bych měl představu, že by měl tvar štítu s vyobrazením historického českého lva... červený štít, stříbrný lev. Po obvodu nápis 1. český mega event. Na druhé straně obrys loga eventu s datumem konání, místem konání a zbývající povinné texty..

... případně obdobně vše v provedení jen "bronz" a místo stříbrného lva ten vytesaný v pískovci z chrámu sv. Víta, tedy opravdu hodně historický námět.
  • 0

#2 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 23 November 2008 - 11:49

Jestli můžu svou trošku do mlýna...
Každému vždycky na potkání vykládám, že podle mne má být coin kulatý, když už je to coin. Zbytek už se mi moc líbí :) - štít s českým lvem - kombinace stříbrného kovu (silver antique) a červeného emailu může být super. Nemám rád příliš barevné mince = vylévané mnoha barvami emailů, ale pokud možno 3D rytí v barvě kovu s patinou (antique) se zvýrazněním nějakého detailu barvou. Kombinace kulatého tvaru i motivu štítu ve stříbrné i s červeným emailem je moc hezky udělaná třeba tady: http://www.geocoinsh...mages/317_0.jpg. Už to vidím... stříbrný coin, rudý štít, stříbrný plastický (3D) lev. Mmmm... :):):)
Nevím, kdo tuhle výrobu organizuje / bude organizovat, ale pokud by byl zájem, můžu naťuknout kamaráda Jéňu, který dělal, a myslím že úspěšně, grafiku obou plzeňských geocoinů (http://www.gc-plzen....-na-nas-web.gif, http://www.gc-plzen....coin-hotovo.jpg).
  • 0

#3 Lucecitka

Lucecitka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 334 příspěvků(y)

Publikováno 23 November 2008 - 13:08

Stejně tak jako kde se bude ME konat, tak i to jak bude GC vypadat je především na organizátorech ME, kteří si to stejně udělají po svém, takže vymýšlet tady design GC mi přijde trošku zcestný. Navíc, viděl někdo z Vás nějaký GC z ME, měl by především reprezentovat samotný ME, to kde se bude konat, atd. a ne Českou republiku, od toho tu jsou České GC - to je alespoň můj názor ;)
  • 0
Lucecitka & Imagine & Štěpula
http://www.geocoinplanet.eu/

#4 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 23 November 2008 - 14:35

Lucecitka napsal/a:
Stejně tak jako kde se bude ME konat, tak i to jak bude GC vypadat je především na organizátorech ME, kteří si to stejně udělají po svém, takže vymýšlet tady design GC mi přijde trošku zcestný.
Navíc, viděl někdo z Vás nějaký GC z ME, měl by především reprezentovat samotný ME, to kde se bude konat, atd. a ne Českou republiku, od toho tu jsou České GC - to je alespoň můj názor ;)


A já zas doufám, že nebude ME 2x do roka a pevně doufám, že nebude ani každý rok. Takže proč to neprezentovat jako republikový ME a udělat tudíž i coin jako republikový. :)

Ale jak říkáš, nakonec to bude na organizátorech eventu. To oni ponesou kůži na trh. :)
  • 0

#5 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7934 příspěvků(y)

Publikováno 23 November 2008 - 14:51

Ano, souhlas, konečný vzhled bude asi na organizátorech ;) ale proč nepředhodit obecným návrhům možný vzhled GC. Vzhledem k tomu, že asi skutečně nebude ME organizovaný každoročně (asi by to byla i škoda, od toho jsou jiné eventy) a bude to český ME, ne např. pražský, olomoucký, brněnský... tak by měl nést motiv českého státu. Kromě toho počítám, že ten ME bude zajímavý i pro cizince, pak by to neměl být problém. výrobu zatím nikdo neorganizuje a pokud ME bude, myslím že by bylo vhodné aby se toho ujal někdo, kdo má dostatečnou praxi s vydáním vlastního GC.
  • 0

#6 koukal

koukal

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 24 November 2008 - 7:46

Jen nápad, megaevent by si zasloužil megacoin... ;) Zatím v čechách nic většího (alespoň dvoupalcového) nemáme... Vím, že je dražší, ale cena je z velké části tvořena trackovacím číslem a dvakrát větší coin, kam se vejde čtyřnásobně větší obsah, je draží jen asi o 40% (pokud to počítám dobře). Pak by se ke lvu možná vešla i moravská a slezská orlice... Někam, asi na druhou stranu bych dal i mapku ČR s vyznačením místa konání eventu (pokud se shoduje s hlavním něstem, tím lépe). Na opravdu velký coin by se vešly i znaky krajských měst nebo regionálních kačerských uskupení po obvodu a šipky nebo spojnice do středu k logu eventu. Takový coin by mohl (pokud by se podařilo se shodnout a spojit síly) současně být i Czech geocoinem 2009. Tedy takový "Czech first megaevent megageocoin 2009" :D
  • 0

#7 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 24 November 2008 - 8:58

sobikovi napsal/a:
Tak se nám tady rýsuje konání prvního českého mega eventu a k tomu patří zcela jistě příležitostní geocoin. ...

Jestli jsem to dobře pochopil, máme už organizátora ME.
  • 0

#8 koukal

koukal

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 24 November 2008 - 9:45

Ještě nápad, když už je anketa, možná se dá zeptat i na toto: - koupili byste si GC k 1. megaeventu: (ne/1/2/více) - jakou maximální cenu by mohl tento GC mít (do 150/do 200/do 300/do 400) - byli byste ochotni zaplatit jej s několika měsíčním předstihem a pomoci s jeho financováním (a získat jej za skutečně nákladovou cenu)? (ano/ne) Ještě poznámka, předpokládám že pokud bude GC, nebude CWG a tím se vlastní event zase o trochu zlevní...
  • 0

#9 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7934 příspěvků(y)

Publikováno 24 November 2008 - 10:46

gerdik napsal/a:

sobikovi napsal/a:
Tak se nám tady rýsuje konání prvního českého mega eventu a k tomu patří zcela jistě příležitostní geocoin. ...

Jestli jsem to dobře pochopil, máme už organizátora ME.

Nemáme :( ale snad brzo budeme B) Myslím, že se hlavní rysy ME začínají vyjasňovat.
  • 0

#10 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7934 příspěvků(y)

Publikováno 24 November 2008 - 10:47

koukal napsal/a:
Ještě nápad, když už je anketa, možná se dá zeptat i na toto:
- koupili byste si GC k 1. megaeventu: (ne/1/2/více)
- jakou maximální cenu by mohl tento GC mít (do 150/do 200/do 300/do 400)
- byli byste ochotni zaplatit jej s několika měsíčním předstihem a pomoci s jeho financováním (a získat jej za skutečně nákladovou cenu)? (ano/ne)

Ještě poznámka, předpokládám že pokud bude GC, nebude CWG a tím se vlastní event zase o trochu zlevní...

Díky za poznámku... Do dotazníku už nic nejde přidat, ale s dalším už konkrétnějším počítám v případě, že se bude skutečně ME připravovat, tedy bude přípravný výbor atd.
  • 0

#11 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7934 příspěvků(y)

Publikováno 24 November 2008 - 10:51

koukal napsal/a:
Pak by se ke lvu možná vešla i moravská a slezská orlice...

Myšlenka lva byla právě taková, že by to měl být lev na rudém štítu, tedy první znak českého království, tedy i moravských zemí...
  • 0

#12 Lucecitka

Lucecitka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 334 příspěvků(y)

Publikováno 24 November 2008 - 10:54

sobikovi napsal/a:

gerdik napsal/a:

sobikovi napsal/a:
Tak se nám tady rýsuje konání prvního českého mega eventu a k tomu patří zcela jistě příležitostní geocoin. ...

Jestli jsem to dobře pochopil, máme už organizátora ME.

Nemáme :( ale snad brzo budeme B) Myslím, že se hlavní rysy ME začínají vyjasňovat.


Z toho, jak reaguješ téměř na každý příspěvek jsem měla dojem, že ses do role hlavního organizátora pasoval ty ;) a jestli ne, tak mi přijde zbytečné tady všechno komentovat, debatovat a vhodném místě, nebo dokonce připravovat design GC - až se někdo skutečně rozhodne ME uspořádat a bude chtít poradit, nebo něco konzultovat, tak se ozve sám ;)
  • 0
Lucecitka & Imagine & Štěpula
http://www.geocoinplanet.eu/

#13 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3704 příspěvků(y)

Publikováno 24 November 2008 - 11:34

koukal napsal/a:
Ještě nápad, když už je anketa, možná se dá zeptat i na toto:
- koupili byste si GC k 1. megaeventu: (ne/1/2/více)
- jakou maximální cenu by mohl tento GC mít (do 150/do 200/do 300/do 400)
- byli byste ochotni zaplatit jej s několika měsíčním předstihem a pomoci s jeho financováním (a získat jej za skutečně nákladovou cenu)? (ano/ne)


nemuzes to nechavat na nakladovou cenu, kde bys vydelal na provoz? ani nemuzes nechavat vybrat, jestli coin koupit, nebo ne.
  • 0

#14 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 24 November 2008 - 11:43

sobikovi napsal/a:

gerdik napsal/a:

sobikovi napsal/a:
Tak se nám tady rýsuje konání prvního českého mega eventu a k tomu patří zcela jistě příležitostní geocoin. ...

Jestli jsem to dobře pochopil, máme už organizátora ME.

Nemáme :( ale snad brzo budeme B) Myslím, že se hlavní rysy ME začínají vyjasňovat.

Pak bych GC k 1. ME vůbec neřešil a nechal to na organizátorovi.
  • 0

#15 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 24 November 2008 - 11:46

Lucecitka napsal/a:

sobikovi napsal/a:

gerdik napsal/a:

sobikovi napsal/a:
Tak se nám tady rýsuje konání prvního českého mega eventu a k tomu patří zcela jistě příležitostní geocoin. ...

Jestli jsem to dobře pochopil, máme už organizátora ME.

Nemáme :( ale snad brzo budeme B) Myslím, že se hlavní rysy ME začínají vyjasňovat.


Z toho, jak reaguješ téměř na každý příspěvek jsem měla dojem, že ses do role hlavního organizátora pasoval ty ;) a jestli ne, tak mi přijde zbytečné tady všechno komentovat, debatovat a vhodném místě, nebo dokonce připravovat design GC - až se někdo skutečně rozhodne ME uspořádat a bude chtít poradit, nebo něco konzultovat, tak se ozve sám ;)

Co se týče GC - taky to tak vidím.
K organizaci: jen testuji názory. Když už tak bych byl nerad, kdyby se pustili do organizace dva týmy. Myslím, že u nás bude jeden ME stačit tak na pět let.
  • 0

#16 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1372 příspěvků(y)

Publikováno 24 November 2008 - 11:50

sobikovi napsal/a:
Myslím, že se hlavní rysy ME začínají vyjasňovat.

Tím jako myslíš to, že si ty a pár lidí v anketě myslí, že to má být oktoberfest na Petříně se dvěma dny nepřetržitých kombajnů v Praze?
  • 0
Proud user of GeoGet 2

#17 Lucecitka

Lucecitka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 334 příspěvků(y)

Publikováno 24 November 2008 - 11:55

gerdik napsal/a:
K organizaci: jen testuji názory. Když už tak bych byl nerad, kdyby se pustili do organizace dva týmy. Myslím, že u nás bude jeden ME stačit tak na pět let.


To by asi nebylo nejlepší, kdyby pak byly publikovány dva listingy na ME. Ale někdo na ME může již nějakou dobu pracovat, a akorát nechodí na tohle fórum ;)
  • 0
Lucecitka & Imagine & Štěpula
http://www.geocoinplanet.eu/

#18 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1372 příspěvků(y)

Publikováno 24 November 2008 - 11:57

Lucecitka napsal/a:
Ale někdo na ME může již nějakou dobu pracovat, a akorát nechodí na tohle fórum ;)

S polerokem jsme před časem udělali základní koncept.
Zatím to zůstává zmraženo, ale možná brzy ;)
  • 0
Proud user of GeoGet 2

#19 Lucecitka

Lucecitka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 334 příspěvků(y)

Publikováno 24 November 2008 - 11:59

Czecho Cowboy napsal/a:

Lucecitka napsal/a:
Ale někdo na ME může již nějakou dobu pracovat, a akorát nechodí na tohle fórum ;)

S polerokem jsme před časem udělaly základní koncept.
Zatím to zůstává zmraženo, ale možná brzy ;)


Já ale měla na mysli někoho, kdo na fórum nechodí vůbec, o tobě víme že o tom uvažuješ...
  • 0
Lucecitka & Imagine & Štěpula
http://www.geocoinplanet.eu/

#20 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1197 příspěvků(y)

Publikováno 24 November 2008 - 12:02

Ono upřímně - pokud bych se do takovéhle akce pouštěl, tak to na fóru tak max. oznámím a nebudu se ptát lidí na jakoukoliv maličkost, co se toho týká. Protože v tomhle demokracie nefunguje. Jistě, můžu se zeptat na to, kdy to nejvíce lidem vyhovuje, aby se to konalo, můžeme diskutovat o podobě coinu, ale podobná diskuze jako ve vedlejším vlákně, je nic než kontraproduktivní...
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama