Přejít na obsah


Fotka

Polygony okresu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
402 odpovědí na toto téma

#121 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 7:51

V makru od radku 1291 najdes tento seznam:


Díky :)
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#122 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 101 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 8:10

Móóóóc hezký. Díky. A legenda by nebyla? ;) P.S.: Podej prst a sežerou ti ruku. :)
  • 0

#123 v&f family

v&f family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 497 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 8:10

Nezapomen si znovu projet makro polygon cz, aby se ti ta diakritika nezobrazila v databazi
  • 0

#124 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 8:19

PLAJ family napsal/a:
Móóóóc hezký. Díky.

A legenda by nebyla? ;)

P.S.: Podej prst a sežerou ti ruku. :)


Legenda je :)...jen neni videt na mape, ktera vyskoci po ukonceni makra (ta je jen nahledova). Legenda se generuje spolecne s mapou a uklada se do schranky (pro vlozeni do profilu). V pristich verzich to bude mozna jeste upraveno :) ...
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#125 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 101 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 8:24

Aha! A ještě jeden dotaz, v makru jsem si doplnil diakritiku. Ale chci se zeptat, zda není lepší používat ty okresy bez diakritiky, vzhledem k pravděpodobným aktualizacím makra?
  • 0

#126 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 8:29

PLAJ family napsal/a:
Aha!
A ještě jeden dotaz, v makru jsem si doplnil diakritiku. Ale chci se zeptat, zda není lepší používat ty okresy bez diakritiky, vzhledem k pravděpodobným aktualizacím makra?


To zalezi na tobe :-). Ja osobne pouzivam v GSAKu a pro generovani cehokoli do profilu na GC.COM udaje bez diakritiky, takze prvni co jsem udelal s polygony okresu bylo to, ze jsem si je prejmenoval.
Je pravdou, ze tohle makro bude casem urcite vystaveno na GSAK.NET k vseobecnemu pouziti, takze v te "oficialni verzi", pripadne dalsich aktualizacich se diakritika objevovat nebude (kdyz jsme s Mikem davali makro dohromady, vetsina chyb pramenila prave z ceskych znaku ve jmenech okresu).
Ja za sebe bych tedy doporucil pouzivat okresy bez diakritickych znamenek, nicmene se muze stat, ze budou aktualizovany polygony a v tom pripade zase budes muset opravovat je :)
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#127 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 8:30

Funguje skvěle, díky. Na fintu s diakritikou a tím, že je třeba zadávat okresy s pomlčkou tak, aby neobsahovaly mezeru jsem přišel metodou pokus-omyl. Má nějaký hlubší význam to, že je v makru v seznamu okresů na konci 2x praha-západ? (odkaz na řádek nepíšu, protože už jsem si stihnul makro trochu poladit...)
  • 0

#128 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 8:33

Numira napsal/a:
Funguje skvěle, díky. Na fintu s diakritikou a tím, že je třeba zadávat okresy s pomlčkou tak, aby neobsahovaly mezeru jsem přišel metodou pokus-omyl.
Má nějaký hlubší význam to, že je v makru v seznamu okresů na konci 2x praha-západ?
(odkaz na řádek nepíšu, protože už jsem si stihnul makro trochu poladit...)

Na obrazku je Praha - zapad ve dvou uzavrenych polygonech (pri zmenseni obrazku se nam proste jedna oblast rozdelila spojenim car v nejuzsim miste okresu)...takze je v makru 2x, aby se vyplnily obe casti.

Jinak co se tyce diakritiky a pomlcek...je proste nutne mit nazvy okresu v makru STEJNE, jako nazvy souboru jednotlivych polygonu.
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#129 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 8:36

Aha, děkuji, mátlo mě, že jsou u obou řádků různá čísla a nechtělo se mi zkoušet jeden z nich mazat a riskovat, že se třeba nezmění něco hned, ale až časem...
  • 0

#130 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 11:00

Tak hlásím, že u mě ta "betaverze" funguje úplně bez problémů. Jen mi chvilku trvalo, než jsem přejmenoval okresy a než jsem zjistil, že je třeba přidat mezery k pomlčkám :-). Takže díky moc, dobrá práce!
  • 0

#131 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 11:37

Sodobar napsal/a:
Tak hlásím, že u mě ta "betaverze" funguje úplně bez problémů. Jen mi chvilku trvalo, než jsem přejmenoval okresy a než jsem zjistil, že je třeba přidat mezery k pomlčkám :-).
Takže díky moc, dobrá práce!


Jo jo..to je muj problem...vsechno si musim predelat po svem (a ty mezery u pomlcek se mi libily vic) :). Kazdopadne jsem prislusne upravil informace v mem prvnim prispevku s makrem.
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#132 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 13:09

Makro je super a maka paradne, jen ted musim prijit na to, proc mi nefunguje (resp.funguje,ale spatne makro nastav kraje) Po spusteni FindStatGen mi to 7x hodi hlasku : You have an unrecognized Czech republic State name in your database. A mape kraju se mi zobrazi nalezy spravne jen u Prahy, v Plzenskem kraji pouze 2 kesky a jinde vubec nic. Viz. muj profil http://www.geocachin...be-310fd55e018f U vsech kesi mam ke State prirazeny kraje a k County Okresy.
  • 0

#133 SHANTI Team

SHANTI Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 13:20

myslim ze to makro funguje vyborne takze diky, ale muze me nekdo poradit a nebo sem napsat kody pro ty barvy?
  • 0

#134 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 13:23

SHANTI Team napsal/a:
myslim ze to makro funguje vyborne takze diky, ale muze me nekdo poradit a nebo sem napsat kody pro ty barvy?


http://www.jakpsatwe...ojmenovane.html
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#135 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 13:25

SHANTI Team napsal/a:
myslim ze to makro funguje vyborne takze diky, ale muze me nekdo poradit a nebo sem napsat kody pro ty barvy?

Barvy se zadavaji v klasickem hexadecimalnim kodu a muzes si je zvolit dle libosti. V napovede makra mas pak i odkaz na stranky, kde se daji barvy vygenerovat.
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#136 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 13:43

Skleba napsal/a:
Makro je super a maka paradne, jen ted musim prijit na to, proc mi nefunguje (resp.funguje,ale spatne makro nastav kraje)
Po spusteni FindStatGen mi to 7x hodi hlasku : You have an unrecognized Czech republic State name in your database. A mape kraju se mi zobrazi nalezy spravne jen u Prahy, v Plzenskem kraji pouze 2 kesky a jinde vubec nic. Viz. muj profil http://www.geocachin...be-310fd55e018f

U vsech kesi mam ke State prirazeny kraje a k County Okresy.


Tezko soudit. Nejprve jsem mel za to, ze bude chyba v konfiguracnim souboru mapy (nestejne nazvy oproti databazi GSAKu), ale to by se neprirazene kese v obrazku objevily. Take me napadlo, jestli mas v polozce Country spravne napsano Czech Republic...ale to nejspis ano.
Nemohl bys nekam umistit tvuj konfiguracni soubor mapy a alespon cast postizene databaze? Vecer bych se ti na to juknul...
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#137 Merencin

Merencin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 260 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 14:51

Okres Benešov má na severu malý výběžek, který při vybarvování zůstane v původní barvě. Jinak to šlape na jedničku. Díky!
  • 0

#138 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 16:13

Merencin napsal/a:
Okres Benešov má na severu malý výběžek, který při vybarvování zůstane v původní barvě. Jinak to šlape na jedničku. Díky!


Vim o tom. Je to diky velke clenitosti hranic. Vyskytuje se to i u jinych okresu a viditelne je to hlavne v pripade tmaveho zabarveni. Zkusim s tim něco udelat.
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#139 lexik

lexik

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 17:59

Super, funguje to skvěle, moc díky. Ještě by se hodil součet, pro kontrolu že je tam vše co má být.
  • 0

#140 Geo-5y

Geo-5y

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 21:55

Je to bezvadne! Posilam do Berouna flasku... B)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama