Přejít na obsah


Fotka

Polygony okresu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
402 odpovědí na toto téma

#141 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2008 - 10:51

Zde je moje úprava makra. Používám FindStatsGen a mapu okresu si nechavam zobrazovat v poli poznamky.
Viz: http://www.geocachin...a2-f06d8930bb07

Abych porad nemusel vkladat do pole poznamky kod doplnil jsem makro mapcountiescz.gsk takto:

za CLIP Data=$code

jsem pridal toto:
SET $Data = PutFile($datafilepath + "\FindStatGenNotes1.dat",$code)
tento radek zajisti automaticke naplneni poznamky ve Findstatsgen HTML kodem...

Postup je vhodny pouze v tom pripade, ze mate poznamky prazdny...
Pri generaci statistik nejdriv spustim makro na okresy a pote si vygeneruju vlastni statistiku.
  • 0

#142 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2008 - 11:00

To suplere: Diky...uz jsem to taky zacal resit, takze mam po praci :-) Funguje to skvele. PS: mohl bych to nejak zapracovat do me verze a pripadne to publikovat na GSAK.NET?
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#143 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2008 - 12:00

Ja mam makro upraveny s diakritikou, a navic nevim jestli maji vsichni prazdny poznamky, aby si neco nesmazali.....

Moje makro je tady, upozorňuju že používám háčky a čárky!!!! tak POZOR NA TO....
  • 0

#144 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2008 - 12:04

Chtelo by to ve FindStatGen alespon dve nezavisla pole Poznamky.
  • 0

#145 hreg

hreg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2008 - 21:42

Nemohl by mi někdo pěkně po lopatě vysvětlit jak to od A do Z s těmi okresy zprovoznit. Kdysi dávno jsem si, už ani nevím jak, přiřadil kraje a fungovalo mi to. Ale nemám páru jak se mi to povedlo. Popřípadě odkaz, kde je toto popsáno.
  • 0

#146 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2008 - 21:54

hreg napsal/a:
Nemohl by mi někdo pěkně po lopatě vysvětlit jak to od A do Z s těmi okresy zprovoznit. Kdysi dávno jsem si, už ani nevím jak, přiřadil kraje a fungovalo mi to. Ale nemám páru jak se mi to povedlo. Popřípadě odkaz, kde je toto popsáno.


Okresy a kraje pro GSAK:
1) V prvni rade potrebujes GSAK 7.5.x (zatim Beta) - http://gsak.net/boar...showtopic=10016
2) Pak pouzij makro Polygon CZ 3 (http://archaikum.cz/gc/gc_prg_gsak.php), ktere priradi kraje a okresy dle polygonu k jednotlivym kesim
3) Pro generovani mapek pouzij makro MapCountiesCZ.gsk z tohoto vlakna
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#147 hreg

hreg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2008 - 22:09

Mejstro napsal/a:

hreg napsal/a:
Nemohl by mi někdo pěkně po lopatě vysvětlit jak to od A do Z s těmi okresy zprovoznit. Kdysi dávno jsem si, už ani nevím jak, přiřadil kraje a fungovalo mi to. Ale nemám páru jak se mi to povedlo. Popřípadě odkaz, kde je toto popsáno.


Okresy a kraje pro GSAK:
1) V prvni rade potrebujes GSAK 7.5.x (zatim Beta) - http://gsak.net/boar...showtopic=10016
2) Pak pouzij makro Polygon CZ 3 (http://archaikum.cz/gc/gc_prg_gsak.php), ktere priradi kraje a okresy dle polygonu k jednotlivym kesim
3) Pro generovani mapek pouzij makro MapCountiesCZ.gsk z tohoto vlakna


Díky Mejstro:

1) mám
2) konečně jsem došel na to, že si musím nastavit cestu k adresářům v makru
3) jdu hledat
  • 0

#148 hreg

hreg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2008 - 23:32

Tak jsem to úspěšně zvládl a po mnoha peripetiích všechno moc pěkně funguje.
  • 0

#149 junet

junet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2008 - 1:06

uf, tak jsem to rozchodil taky, použil jsem makro s diakritikou, ale některé okresy mi nejedou, budu se v tom muset trošku pohrabat, nejede mi například frýdek místek, brno a pod
  • 0

#150 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2008 - 8:31

junet napsal/a:
uf, tak jsem to rozchodil taky, použil jsem makro s diakritikou, ale některé okresy mi nejedou, budu se v tom muset trošku pohrabat, nejede mi například frýdek místek, brno a pod

Zkontroluj si jeste pomlcky a mezery v nazvech okresu. Tam take muze byt problem...
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#151 junet

junet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2008 - 10:49

Mejstro napsal/a:

junet napsal/a:
uf, tak jsem to rozchodil taky, použil jsem makro s diakritikou, ale některé okresy mi nejedou, budu se v tom muset trošku pohrabat, nejede mi například frýdek místek, brno a pod

Zkontroluj si jeste pomlcky a mezery v nazvech okresu. Tam take muze byt problem...

jj, to mám v plánu, ale v noci se mi do toho moc nechtělo, odpoledne si s těmi okresy pohraji, potom mně zlobí mapa slovenských krajů, v jednom mi chybí počet nalezených a je jenom vybarvený, a v druhém je zase počet nálezů a vybarvený není. Viz: http://www.junet.net....cz/stats1.html
  • 0

#152 doginka

doginka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2008 - 16:02

Tak jsem to taky rozchodil. Chodi to i na linuxu pres wine (pro podobne postizene jako jsem ja:)).

Akorat jsem si vsimnul, ze kdyz mam v databazi i nenalezene cache, a nezvolim filtr jen na nalezene, tak se zapocitaji vsechny. Nevim, jestli to je bug nebo feature, kazdopadne jsem si na zacatek makra pridal
MFILTER Expression=$d_Found
a funguje to tak, jak jsem si predsavoval.

DIky za makro, dobra prace.
  • 0

#153 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2008 - 17:51

Akorat jsem si vsimnul, ze kdyz mam v databazi i nenalezene cache, a nezvolim filtr jen na nalezene, tak se zapocitaji vsechny. Nevim, jestli to je bug nebo feature, kazdopadne jsem si na zacatek makra


Tohle je zatim vlastnost. Ja pouzivam makro upravene podobne jako ty, ale pocitam s tim, ze tam pridam nejake zaskrtavatko na vyber jen nalezenych kesi.
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#154 junet

junet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2008 - 20:05

doginka napsal/a:
Tak jsem to taky rozchodil. Chodi to i na linuxu pres wine (pro podobne postizene jako jsem ja:)).

Akorat jsem si vsimnul, ze kdyz mam v databazi i nenalezene cache, a nezvolim filtr jen na nalezene, tak se zapocitaji vsechny. Nevim, jestli to je bug nebo feature, kazdopadne jsem si na zacatek makra pridal

MFILTER Expression=$d_Found
a funguje to tak, jak jsem si predsavoval.

DIky za makro, dobra prace.

Ty se máš, mi gsak přes wine naběhnout nějak nechce.
  • 0

#155 Kac.a

Kac.a

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 146 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2008 - 1:24

Ahojky, fakt super práce, tohle se mi líbí, díky moc :) Jen se mi pořád nezobrazujou okresy jako je Brno-město. Můžete prosím někdo kdo jste to rozchodili napsat kde a jak jste přesně upravili tu diakritiku? Zatím se mi to nepodařilo vyzkoumat :@
  • 0

#156 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2008 - 7:12

Verenae napsal/a:
Ahojky,
fakt super práce, tohle se mi líbí, díky moc :)

Jen se mi pořád nezobrazujou okresy jako je Brno-město.
Můžete prosím někdo kdo jste to rozchodili napsat kde a jak jste přesně upravili tu diakritiku? Zatím se mi to nepodařilo vyzkoumat :@


Nazvy okresu jsou v makru pouzity ve tvaru BEZ DIAKRITIKY (je potreba prejmenovat nazvy souboru s polygony, napriklad Benesov.txt) a s MEZERAMI u pomlcek (Brno - mesto).
V pripade, ze chces pouzit diakritiku, ci si jinak prizpusobit nazvy vlastnim potrebam, je treba sjednotit tyto nazvy jak u jmen souboru, tak i u definice okresu primo v makru.
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#157 moravan

moravan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 269 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2008 - 23:33

Nejdříve moc děkuji všem, kteří se podíleli na vývoji maker pro mapku okresů :) Mám jeden problém - jedná se o keš GCPVDW, Trojmezí / Three borders. Makro Polygon CZ 3 ke keši přiřadí okres Čadca a pak nesedí počet keší v okresu Frýdek-Místek. Není problém toto opravit ručně, ale příští spuštění makra Polygon opět přiřadí špatný okres. Nedala by se přidat volba neupdatovat už přiřazené keše? Anebo doladit polygon? Díky
  • 0

#158 Kac.a

Kac.a

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 146 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2008 - 23:43

Paráda, už sem to rozchodila :)
Podle všeho jsem to upravovala správně, netuším kde je chyba, možná nějaké jiné kódování se mi tam připletlo...
Snažila jsem se upravit přímo makro na názvy s diakritikou, to se mi teda nepovedlo.
Naštěstí to zabralo naopak - přejmenovat polygony na názvy bez diakritiky a s mezerami kolem pomlčky.
Takže hurá a díky moc, je to pěkná další vychytávka do statistik :)

EDIT: Ještě mě napadlo, nešly by nějak přímo do mapky napsat aspoň zkratky okresů?
Třeba jak je to tady: http://www.cestujme.cz/okresy/
Klidně bych tu mapku sama upravila, ale nenašla jsem kde ji makro bere...
Navíc si nejsem jistá jestli to takhle jednoduše jde, moc těm makrům nerozumím :@
  • 0

#159 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 736 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2008 - 1:32

moravan napsal/a:
Nejdříve moc děkuji všem, kteří se podíleli na vývoji maker pro mapku okresů :)
Mám jeden problém - jedná se o keš GCPVDW, Trojmezí / Three borders. Makro Polygon CZ 3 ke keši přiřadí okres Čadca a pak nesedí počet keší v okresu Frýdek-Místek. Není problém toto opravit ručně, ale příští spuštění makra Polygon opět přiřadí špatný okres. Nedala by se přidat volba neupdatovat už přiřazené keše? Anebo doladit polygon?
Díky


Pokud má keška nastavený stát ČR, tak tohle makro nepřiřadí okres z jiného státu. Také je mi divné, že by přepisovalo již dříve nastavený kraj nebo okres - mělo by jen doplnit tyto údaje tam, kde chybí. Mohl by jsi mi to makro (spolu s polygony) poslat na rsc@email.cz, docela by mě to zajímalo
  • 0

#160 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2008 - 9:07

Upresnim: Kraje se upravuji jen tam, kde je nic nebo Nil. Okresy je trosku jina vec, protoze u polygonu (ktery updatuje County) nepodarilo rozchodit "update only" tak je to tam prozatim ze to prepisuje vse (mluvim o makru ktery mam ja, nevim jestli uz neni nova verze). Takze State se prepisuje jen kde je treba, ale Okresy se prepisuji vsechny (zatim).
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka