Přejít na obsah


Fotka

Vzdálenost mezi kešemi


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
28 odpovědí na toto téma

#1 Van-Direk

Van-Direk

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2009 - 23:11

Zdravím všechny. Již delší dobu mi vrtá hlavou vzdálenost od nejbližší keše, která má být asi 161m tedy 0,1 míle podle pravidel GC, pokud neexistujou vyjímky, které neznám. Počítám tak asi v 5 případech, že ta vzdálenost není dodržena až třeba na vzdálenost 80m. Díky za názory či vysvětlení. Můžeme se bavit i konkrétně.
  • 0

#2 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2009 - 23:14

No, zkus sem dát nejdřív konkrétně ty případy, kdy to není dodrženo... Jinak ale záleží na schvalovači a někdy, když je to přes řeku a most je až po 200m, tak je to schváleno.
  • 0

#3 Van-Direk

Van-Direk

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2009 - 23:16

Pokud si vzpomínám tam třeba Slovanský ostrov a nový most na něj
  • 0

#4 junet

junet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2009 - 23:39

Když jsem se kdysi bavil na košickém geobowlingu s igim (geolenns reviewer), tak ten hovořil, že je sice pravidlo 161 metrů, ale není to přímo zákaz, a v opodstatněných případech (třeba dvě zajímavosti blízko sebe, které se cache zaslouží) lze požádat o porušení pravidla, samozřejmě je to jenom na jejich rozhodnutí, a konkrétni existující případy nelze využivat jako precedens.
  • 0

#5 derilin

derilin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2009 - 0:10

Van-Direk napsal/a:
Pokud si vzpomínám tam třeba Slovanský ostrov a nový most na něj

Tady je mezi kesema aspon reka a vazou se primo k danemu mistu.
Ale vim o jinych dvou dvojicich v centru Prahy, taky tak 70 metru od sebe, kde ta vazba k mistu je podstatne volnejsi, jestli vubec nejaka. Tech 161 metru neni zrejme tak striktni.
  • 0

#6 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2009 - 0:23

U jedné mé kešky udělal reviewer vyjímku. Je 140 m od stage jiné multi-mystery. Cituji reviewera: "Temata jsou ale zcela odlisna a kolize slaba, proto akceptovano. Kesi zdar!"
  • 0

#7 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2009 - 1:40

A co Most legií a Slovanský ostrov?
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#8 grga

grga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2009 - 2:08

Trhac napsal/a:
A co Most legií a Slovanský ostrov?


Kdysi jsem slysel, a Derilin to tu prave zminil, ze kdyz je mezi kesema nejaka prekazka typu reka, vzdalenost nemusi byt tech "uctivanych" 160 m. Ale jak je to uplne presne, sam nevim, bylo by lepsi se obratit primo na reviewery.

Ovsem v praxi se deji i jine veci. Jedna z mych mala kesi mela kdysi finalku tak tak nejakych 170 m od jine tradicky. Ma kes byla schvalena a vse bylo ok. Casem vsak doslo k vymudleni one tradicky a ta byla posleze presunuta kousicek vedle. A najednou mi dosel log od jednoho nalezce, ze moje finalka nedodrzuje vzdalenost od starsi tradicky. Zeptal jsem se tedy na "vyssich mistech", jak to je, a dozvedel se, ze system pri presunuti souradnic kese o mene nez nevim kolik metru blizkost jinych kesi moc neresi. Pravda, nikdy bych se nestrachoval, ze misto me kesky nekdo najde tu druhou nebo obracene. Ale nekteri "punktlich" vyhledavaci v tom mozna spatrili duvod k rypnuti.
  • 0

#9 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2009 - 7:04

Primo v centru Brna jsou taky dve kese, kde je mezi nema vzdalenost 80m. Nebudu je uvadet, protoze jsou to obe mysterky a nechci prozrazovat jejich finalky.
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#10 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2009 - 7:58

Van-Direk napsal/a:
Pokud si vzpomínám tam třeba Slovanský ostrov a nový most na něj

No tam to je patrné zdaleka, ale myslím si, že tam Minarjo využil vyjímky resp. logického uvažování, že jediná přístupová cesta na ostrov je přes most a tudíž nepočítal vzdálenost vzduchem přes vltavu, ale vzdálenost pěšky kudy asi půjde 99.99% kačerů a ta je rozhodně víc než 161m...

Já ale vidím problém jinde, a to změny finalovek bez vědomí schvalovačů. Nechám si schválit kešku tak jak vyhovuje, pak ale opravím listing, vzorec, umístění a už na to v podstatě nikdo nepřijde. Pokud mám definovaný final wpt (což bych měl mít a taky není vždy definován), tak ho neopravím a zase na to nikdo nepřijde. Já na to narazil u jedné z keší, když jsem chtěl nedaleko zakládat novou. Byla tam kolize cca 15m proti final. Odlovil jsem tu kešku a ejhle, skutečné souřadnice jsou posunuty o 10m proti těm schváleným, takže kolize jen cca 5m a to už by prošlo. Psal jsem tedy autorovi,že at to opraví, at můžu založit svoji keš na vhodném místě... do dneška bez reakce.
  • 0

#11 Merencin

Merencin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 260 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2009 - 9:44

140 metrů? To je až až. Podívejte se na GC14M40http://www.geocachin...spx?wp=GC14M40' class='bbc_url' title='Externí odkaz' rel='nofollow external'> http://www.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?wp=GC14M40 a GC1EGFD http://www.geocachin...aspx?wp=GC1EGFD. Jsou na stejné věži, cca tři metry od sebe. Ulovil jsem Earthku (omlouvám se za to ošklivé slovo), tradiční tam již dlouho nebyla.
  • 0

#12 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 432 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2009 - 10:03

Jenže Earth nikdy nekoliduje - nemá fyzickou krabičku.
  • 0

#13 PetrJih

PetrJih

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2009 - 10:09

Aco třeba kešky GC1GTM2-Vrskamen-Earth a GC1GB6Q-Vrskamen-Traditional.Obě na jednom místě ... Příjemné pro odlov :-) Pravda je,že krabička je tam opravdu jen jedna.
  • 0

#14 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2009 - 10:24

Tady je rec o kolizi fyzickych kesi ne fyzicke a virtualni :)
  • 0

#15 Merencin

Merencin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 260 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2009 - 19:35

Pe_Bo napsal/a:
Jenže Earth nikdy nekoliduje - nemá fyzickou krabičku.


Což jí samozřejmě přidává na smyslu...
  • 0

#16 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2009 - 20:20

Merencin napsal/a:

Pe_Bo napsal/a:
Jenže Earth nikdy nekoliduje - nemá fyzickou krabičku.


Což jí samozřejmě přidává na smyslu...


Jak kdy. Třeba GC1BZ7X je fajn pozvánka na zajímavé místo, sice by tam kešku asi šlo schovat, ale mě to stačilo i takhle. A určitě jsou místa kde to prostě nejde schovat a nebo je to rozumnější s ohledem na přírodu.

Ovšem GC19PGA koliduje s GCQNXE a vlastně ani nevím jestli se mi chce psát slohovku co autor té earthky chce, mno bodík láká. A taky má zásluhu že jsme tam vyrazili, listing té tradiční je oničem bez jediné fotky... takže je vlastně dobře že tam tahle virtuální keška je. Místo je hodně zajímavé.
  • 0

#17 kvapa

kvapa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2009 - 20:27

Ahoj, par pripadu v centru Prahy. Viz. obrazek s tradicionalkami a 161m okruhem. Omezeni nejmensi vzdalenosti kesi je podle mne zcela na reviewrovi.
  • 0

#18 DeathOfRats

DeathOfRats

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2009 - 23:34

kvapa napsal/a:
Ahoj, par pripadu v centru Prahy. Viz. obrazek s tradicionalkami a 161m okruhem. Omezeni nejmensi vzdalenosti kesi je podle mne zcela na reviewrovi.


Ten tvůj obrázek je podle mě dost zavádějící, respektive z něj nejde zas tolik vyčíst. Kružnice kolem keší by měly být poloměru 80 metrů (a půl:)) - pokud jsou od sebe blíž než předepsaná vzdálenost, kružnice se protnou, takhle musíš hledat , jestli je kružnice "před" nebo "za" středem jiné kružnice, tedy keší.
Po úpravě by tam těch překrytých koleček tolik nebylo a většina kolizí by byla přes řeku.
  • 0
SQUEAK?
deathofrats.rajce.net
deathofrats13.blogspot.com

#19 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2009 - 8:10

kvapa napsal/a:
Ahoj, par pripadu v centru Prahy. Viz. obrazek s tradicionalkami a 161m okruhem. Omezeni nejmensi vzdalenosti kesi je podle mne zcela na reviewrovi.

No když se podíváš na ten obrázek, tak ti ukazuje, že je to de facto v pořádku... a jediná "kolize", která se zde již řešila je Slovanský ostrov..
  • 0

#20 kvapa

kvapa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2009 - 8:20

DeathOfRats napsal/a:

kvapa napsal/a:
Ahoj, par pripadu v centru Prahy. Viz. obrazek s tradicionalkami a 161m okruhem. Omezeni nejmensi vzdalenosti kesi je podle mne zcela na reviewrovi.


Ten tvůj obrázek je podle mě dost zavádějící, respektive z něj nejde zas tolik vyčíst. Kružnice kolem keší by měly být poloměru 80 metrů (a půl:)) - pokud jsou od sebe blíž než předepsaná vzdálenost, kružnice se protnou, takhle musíš hledat , jestli je kružnice "před" nebo "za" středem jiné kružnice, tedy keší.
Po úpravě by tam těch překrytých koleček tolik nebylo a většina kolizí by byla přes řeku.


Zavadejici je pro lidi, kteri si neprectou text nad obrazkem. Predpokladam, ze kazdy prumerne inteligentne nadany jedinec vi co je kruh s polomerem 161m.:)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama