Kvapuv obrázek je správně tak napůl - záleží na tom, co na něm chce člověk vidět.
Pokud místa, kam lze ještě uložit kešku, tak o.k. - jde právě o místa, která nejsou nějakým kruhem pokryta.
Pokud kolize, tak ne - kešky spolu NEkolidují, pokud v kruhu kolem dané kešky neleží střed jiného kruhu.
Jinak problém striktních 161 metrů má dvě roviny:
1) aby nehrozilo, že při hledání cache X nenajdu Y. tady bezpečně stačí třeba i 30 metrů, jsou-li např. na opačných březích výrazné řeky a z listingu je to zřejmé - viz právě Slovanský ostrov. v křoví nebo skalách, jde-li navíc o finálku multiny, kde si nemusím být jistý výsledkem, to chce aspoň třeba 80 metrů. těch 161 by se prostě dalo brát jako horní odhad s dostatečnou rezervou. tady je primárně na reviewerovi, aby posoudil, zda neúmyslná záměna fyzických krabiček hrozí, ať už je to 30 nebo 158m.
2) regulatorní. nebýt tohoto limitu, máme v Praze trojnásobek tradicionálek, a řada finálek multin či mysterek by jistojistě kolidovala s tradičkou. dost to souvisí s živelným "zakládáním za každou cenu" nováčky, kteří ani nemají dostatek citu, aby pochopili, že tady je tradička prostě o ničem (viz třeba dnešní
GC1KWM1 - proboha proč je to tradička, když se to přímo jmenuje "Vycházkové okruhy"?!), ani nemají vysbírané své okolí, aby věděli, kde už nějaká keška je. nebo s úlety typu viz vlákno "Je tohle normální?" - ve všech těchto případech budiž Groundspeak pochválen za limit, a i když je opět na reviewerovi, jestli povolí jeho porušení, v těchto případech je doufejme dostatečně nekompromisní a povolí to jen v "případě hodného zvláštního zřetele".
Ale i reviewer je jen člověk, pár lidí ani ne měsíc zpátky bylo svědky "největší (nebo nejmenší?) kolize v dějinách geocachingu", kdy byla na Starém Městě publikována mysterka s finálkou asi 8 metrů od mysterky jiné :-) ...a to autor uložení s Pepou dopředu konzultoval :-)
Mně teda ten limit - nelimit nejvíc vadí, když vyluštim mysterku, myslím že správně, ověřit nemůžu a 80 metrů vedle je jiná mysterka. Mam to správně? Nevšim si reviewer kolize? Nemá "ta starší" zadané souřadnice ještě před přesunem? Přesně tohle se mi relativně nedávno stalo v Uhříněvsi a co jsem pak slyšel od autora té starší, podle všeho šlo o chybu nebo benevolenci reviewera.
"Kolize" tradičky s earthkou sice neni fyzická kolize, ale je tu jiný rozměr: je ta earthka (která většinou vznikla později než tradička) o něčem? Celkem zjevně jde o negativní důsledek EarthMaster programu (jakkoliv neříkám, že je v součtu špatný). Potřebuju založit jednu, dvě, tři earthky ale nemam kde - tak ji fláknu tady na kopec do lomu. Co na tom že je tam tradička která "mluví" o tom samém. Však taky existuje bookmarklist "Stop the earthcache madness" apod.
Přiznávám, moje první earthka má taky souřadnice asi 4m od tradičky. Jenže zatímco tradička je legendou geopravěku, věnovaná tamnímu hradu, moje earthka je především o protějším kopci, na nějž se nesmí a hold z daných souřadnic na něj je nejlepší výhled. tak doufám aspoň něco. Nadruhou stranu earthky umožňujou zakládat na skvostných cacheprostých místech, kde chybí kdo by založil fyzickou pixlu, když já na dovolené nemůžu...