Přejít na obsah


Fotka

dnešní lhostejnost, GC, TB


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
135 odpovědí na toto téma

#101 Ostravacek

Ostravacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2009 - 21:32

Animuk napsal/a:
"Něco si vem a stejně nebo víc tam dej!" Ale jakou hodnotu má CG? 10 éček?

Zatím píšu. In: nějaké blbost Out: nějaká jiná blbost.
ale....


Oou...
Prosím tě, než se ti stane taková hrozná věc, že GC nebo TB v keši najdeš, zkus si pročíst, CO TO VLASTNĚ GC A TB JE a co s tím!!!

Jinak - kdybys něco takového v kešce našel, raději si toho nevšímej, nech to tam a vyměň si postavičku z Kinder vajíčka.

Sorry...
  • 0

#102 fanfulik

fanfulik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 646 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2009 - 21:37

Oou...
Prosím tě, než se ti stane taková hrozná věc, že GC nebo TB v keši najdeš, zkus si pročíst, CO TO VLASTNĚ GC A TB JE a co s tím!!!

Jinak - kdybys něco takového v kešce našel, raději si toho nevšímej, nech to tam a vyměň si postavičku z Kinder vajíčka.

Sorry...


asi proto se zeptal ne???Další co hned vše věděl a na nic se ptát nemusel

Sorry...
  • 0
Je lepší být blázen a vědět o tom,než být normální a pochybovat.

#103 stanny_Tigo

stanny_Tigo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 294 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2009 - 21:39


asi proto se zeptal ne???Další co hned vše věděl a na nic se ptát nemusel

Sorry...


Možná všechno nevěděl hned na začátku, ale když něco začal hrát, tak si přečetl pravidla. A hlavně neplácal hovadiny. Sorry.
  • 0

#104 fanfulik

fanfulik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 646 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2009 - 21:43

Možná všechno nevěděl hned na začátku, ale když něco začal hrát, tak si přečetl pravidla. A hlavně neplácal hovadiny. Sorry.

jj,až budu číst vše o geocachingu,tak bych do teď nezačala,naučila jsem se za pochodu a když sem se náhodou dovolila se na něco zeptat,taky jsem skoro dostala vynadáno jakej jsem debil.Je snad na něm jestli se bude ptát zkušenějších nebo číst všechny návody!!!!Od toho je forum,na ptaní!!!
sorry...
  • 0
Je lepší být blázen a vědět o tom,než být normální a pochybovat.

#105 Ostravacek

Ostravacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2009 - 21:51

fanfuliku, jistě jsem nevěděl hned vše, ale přečetl jsem si toho opravdu hodně včetně TB a GC, abych se právě na takovou "blbost" a hlavně tak, jak se zeptal Animuk, na fóru ptát nemusel...
A div se nebo ne, pochopil jsem to (například) z Geowiki hned napoprvé... ;-)
To je, co?

A dost, přece se nebudeme hádat. :-)
  • 0

#106 Animuk

Animuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2009 - 22:05

fanfulik napsal/a:

Možná všechno nevěděl hned na začátku, ale když něco začal hrát, tak si přečetl pravidla. A hlavně neplácal hovadiny. Sorry.

jj,až budu číst vše o geocachingu,tak bych do teď nezačala,naučila jsem se za pochodu a když sem se náhodou dovolila se na něco zeptat,taky jsem skoro dostala vynadáno jakej jsem debil.Je snad na něm jestli se bude ptát zkušenějších nebo číst všechny návody!!!!Od toho je forum,na ptaní!!!
sorry...


Děkuji náčelníku, že ses mě zastal. Zkusím to ještě jednou (zejména pro "mazáka" z Ostravy a Kladna.

Z návodů plných zkratek a odvolávek na všeobecně jasné věci jsem se dozvěděl:

TB: hned putuje dál, registruje se (ok fajn idea)
CGW: laciné dřevěné kolečko, to se mění za jiné, sbírají se sady, je celkem snadné si opatřit svojí sadu na výměnu. (ok fajn idea)
CG: aha tady píše každý něco jiného (někdo ho sbírá, někdo hned posílá dál, někdo trvá za out CG za in CG, někdo dělá z ostatních blby)

Tak jak to je? Můžu ho vzít alespoň do ruky nebo jen to kinder vejce.
  • 0

#107 Ostravacek

Ostravacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2009 - 22:26

Animuk:
Ty jsi trumpeta.
Zeptal ses docela jízlivě, tak jsem ti jízlivě odpověděl.
Každopádně GC a TB si koupíš a rozhodneš se, jestli jej pošleš do světa nebo si je necháš a ukazuješ třeba na eventech.
Když je pošleš, každý, kdo je najde, si je zaloguje a snaží se je poslat co nejdříve dál, tzn. vloží do nějaké kešky. Ideální je do nějaké vzdálenější, každý owner TB nebo GC je rád za kilometry, které jeho miláček "našlape".
V kešce si taky jen můžeš opsat číslo a tzv. discovernout ho. V tom případě si jej můžeš vzít do ruky, ale pak jej necháš na místě.
A když někdo brečí, že se mu TB nebo GC někde ztratil, přišel tím nejen o peníze, které do toho dal, ale hlavně o požitek z cesty toho kterého TB nebo GC.
GC ani TB se v keši za nic nemění, to se jen bere, poponáší a zase vkládá!
Tzn. že nemůžeš napsat: In: GC, Out: medvěd.
Prostě když je v keši, ty víš, že v dohledné době navštívíš jinou, vezmeš ho, zaloguješ, nic za něj nedáváš a pak jej zase do jiné vložíš, ale nic si za něj nebereš.
Pochopeno?

Jinak ještě k mojí reakci na tvůj dotaz - na tisíc procent už budeš vědět, co a jak s GC a TB, bo tě "mazak" Ostravaček zdupal... :D
...woe...
  • 0

#108 Animuk

Animuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2009 - 22:27

ostravachek: A div se nebo ne, pochopil jsem to (například) z Geowiki hned napoprvé...


Já se neptal, co je GC? Ale, jestli CG můžu z keše vzít (abych to pak poslal dál) aniž bych za to musel dát. O tom na wiki není ani slovo. Zato v diskuzích na geocaching.cz říká každý něco jiného.

No nic.:(

p.s. >>Zde by mohla být arogantní poznámka ale není.
  • 0

#109 stanny_Tigo

stanny_Tigo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 294 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2009 - 22:31

Zato v diskuzích na geocaching.cz říká každý něco jiného.


Teď si to ale kapánek pleteš s CWG, že ano. B)
  • 0

#110 Ostravacek

Ostravacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2009 - 22:45

Animuk napsal/a:
Já se neptal, co je GC? Ale, jestli CG můžu z keše vzít (abych to pak poslal dál) aniž bych za to musel dát. O tom na wiki není ani slovo. Zato v diskuzích na geocaching.cz říká každý něco jiného.


A zase jsi nepochopil to, že já pochopil hned napoprvé, co s TB a GC dělat, ne CO TO JE...

No nic.:(

p.s. >>Zde by mohla být arogantní poznámka ale není.


Ale notak... je to hra, ne přestřelka. ;)
  • 0

#111 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 469 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2009 - 0:06

Animuk napsal/a:
Já se neptal, co je GC? Ale, jestli CG můžu z keše vzít (abych to pak poslal dál) aniž bych za to musel dát. O tom na wiki není ani slovo. Zato v diskuzích na geocaching.cz říká každý něco jiného.

GC je zkratka pro geocoin - tj. pro minci, na které je vyražen unikátní kód, který umožní sledovat pohyb mince po keškách. Tj. chovej se k ní stejně jako ke travelbugu ( TB ). V keškách můžeš potkat i řadu dalších předmětů, které jsou cestovateli a neslouží k výměně - třeba travel slug, travel ingot, travel pirate atd. atd. Prostě pokud v kešce objevíš nějaký předmět, který má na sobě vyražené číslo a většinou i nápis ve stylu "trackovatelný na geocaching.com" není to obyčejný předmět na výměnu. Nic za něj nemusíš dávat, ale nesmíš si ho nechat, musíš ho dát do nějaké další keše.
CWG je zkratka pro Czech Wood Geocoin (dřevěné kolečko s logem kačera) a je to z hlediska výměny v zásadě totéž jako kinderfigurka (akorát někteří kačeři to tak necítí ;)) - tj. CWG si z kešky můžeš vzít, ale musíš tam za něj něco nechat. Nejlépe své CWG, ale pokud ho nemáš, nech něco v hodnotě řekněme 20 Kč. Za to by ti nikdo neměl vynadat.
  • 0

#112 fanfulik

fanfulik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 646 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2009 - 9:22

Ostravacek napsal/a:
fanfuliku, jistě jsem nevěděl hned vše, ale přečetl jsem si toho opravdu hodně včetně TB a GC, abych se právě na takovou "blbost" a hlavně tak, jak se zeptal Animuk, na fóru ptát nemusel...
A div se nebo ne, pochopil jsem to (například) z Geowiki hned napoprvé... ;-)
To je, co?

A dost, přece se nebudeme hádat. :-)


ono přečíst si geowiki je docela fajn,ale mě se docela často vůbec nezobrazuje to nahoře kde je odkaz na geowiki.Je hezké si to přečíst,ale někdy člověk potřebuje i názor lidí jestli vše dobře pochopil a ujistit se že udělá vše dobře.Je podle mě lepší když by se i několikrát zeptal tady než aby si omylem nechla GC nebo TB u sebe a měl radost co to hezkého našel.Někdy je TB ověšené tolika přívěsky že si samotnýho TB skoro nevšimneš:)

Já se hádat nebudu,jelikož jsem zjistila že tady to stejně nemá cenu
  • 0
Je lepší být blázen a vědět o tom,než být normální a pochybovat.

#113 Animuk

Animuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2009 - 10:11

K GC .. se chovej se k ní stejně jako ke travelbugu ( TB ).


Děkuji Crockymu za odpověď.;)

Vlastné CGW si už přiravuju. Geocaching je fajn idea, bojím se jen komerce. Ta by jí mohla zničit.
  • 0

#114 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 658 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2009 - 10:11

Animuk napsal/a:
Já se neptal, co je GC? Ale, jestli CG můžu z keše vzít (abych to pak poslal dál) aniž bych za to musel dát. O tom na wiki není ani slovo.


S GC je to stejné jako s TB. V podstatě je to úplně totéž, má to číslo a tím číslem registruješ vyjmutí z keše, vložení do keše, atd. na webu. U TB je číslo na kovovém štítku, zatímco u GC přímo vyražné na minci. GC si stejně jako TB nemůžeš nechat, musíš ho poslat dál. Nemusíš za něj v keši nic nechávat.

A k té tvé nejasnosti se sbíráním GC: Je jediná výjimka, kdy si GC můžeš nechat - a to tejdy, když je to tvůj vlastní GC. Mince jsou často pěkné a tak je pro někoho třeba zajímavější si něco takového objednat ale už to nikam po keších neposílat a jen si to doma uložit do vitrýnky.
  • 0

#115 Cubky

Cubky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2009 - 10:33

Animuk napsal/a:
Já se neptal, co je GC? Ale, jestli CG můžu z keše vzít (abych to pak poslal dál) aniž bych za to musel dát. O tom na wiki není ani slovo. Zato v diskuzích na geocaching.cz říká každý něco jiného.


Citace z geowiki:

Geocoin (GC) je trackovatelná mince opatřená unikátním kódem, podobně jako Travel Bug. Putuje po světě a loguje se stejným způsobem jako on. Informace o logování geocoinů proto naleznete v sekci Travel Bug.


Dale je tam uvedeny link:
http://www.geocachin...ad/TB&GCman.pdf

Opravdu netusim, co je na tomhle k nepochopeni...
  • 0

#116 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2009 - 10:41

Cubky napsal/a:
Opravdu netusim, co je na tomhle k nepochopeni...

Psssst, ani muk! :D, tady se nesmi kritizovat, ze nekdo neumi cist, arogantne se opta na 100x omilanou vec (je to rychlejsi nez si to precist) a pak se vzteka, ze je mu podobnym stylem odpovezeno... ;)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#117 fanfulik

fanfulik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 646 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2009 - 10:58

Psssst, ani muk! , tady se nesmi kritizovat, ze nekdo neumi cist, arogantne se opta na 100x omilanou vec (je to rychlejsi nez si to precist) a pak se vzteka, ze je mu podobnym stylem odpovezeno...

Jo a nejlepší na tom je že všichno zdejší chytrolíni co vše ví všude byli a kde nebyli tak od tamtud mají klíče,to jednou tak znechutí,že se nikdo nebude na nic ptát(znova-ať se zeptaj třeba 100krát,hlavně když to pochopí a nebudou si GC a TB nechávat) a bude se jen stěžovat na to že se tomu a tomu ztratil GC nebo TB.Nechápu potom účel fora,když se člověk skoro bojí na něco zeptat!!!!!!!!!!!!!!!!
  • 0
Je lepší být blázen a vědět o tom,než být normální a pochybovat.

#118 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 469 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2009 - 11:06

Už jsem to tu jednou psal. Daleko lepší, než si brousit ostrovtip na někom, kdo se zeptal, je být zticha. Pak bude mít takové vlákno ideálně 2 příspěvky (dotaz + odpověď toho, kdo se slituje).

Vědět, kdy být zticha a kdy ne, to je velká věc. Lucius Annaeus Seneca
  • 0

#119 Cubky

Cubky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2009 - 11:12

[quote]fanfulik napsal/a:
[quote]Nechápu potom účel fora,když se člověk skoro bojí na něco zeptat!!!!!!!!!!!!!!!![/quote]

Pokud vim, tak ucel fora byl vzdy diskuzni...
Proc odpovidat na otazku, na kterou jiz bylo odpovezeno jinde? (A jeste k tomu na miste, ktere by mel KAZDY clen gc.cz mit prectene...
Pochybuji, ze toto forum bylo stvoreno primarne k tomu, aby se na takove dotazy odpovidalo. K cemu by pak byla ta wiki?
  • 0

#120 fanfulik

fanfulik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 646 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2009 - 11:26

Pochybuji, ze toto forum bylo stvoreno primarne k tomu, aby se na takove dotazy odpovidalo. K cemu by pak byla ta wiki

k tomu že se mi věčně odkaz na wiki tady nezobrazuje.Neříkám že forum je primárně na dotazy,ale po sto padesátýosmý,je lepší když se několikrát zeptá než když to udělá blbě
  • 0
Je lepší být blázen a vědět o tom,než být normální a pochybovat.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama