Přejít na obsah


Fotka

dnešní lhostejnost, GC, TB


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
135 odpovědí na toto téma

#61 SCHW

SCHW

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2009 - 9:53

Za tu věc jsem se ti omluvil a pokud se cítíš s podobnými svými dalšími výlevy jako hrdina, prosím. Je mi to celkem fuk. A ano, logovat z nějakých důvodů nemusí být ihned možné, o tom žádná, a i já jsem to uvedl ve svém postu prakticky ve stejném znění cos napsal. Ale přesto si myslím, že na druhou stranu pokud logovat lze, mělo by se ... Na eventu se s tebou rád uvídím, můžu ti klidně jako doplňkovou omluvu koupit pivčo a pokecáme na baru, ale pokud mi ho vyleješ na hlavu, dostaneš akorát přes tlamu, to se holt nezlob :) ...
  • 0
M+M+m+a SCHW

#62 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2009 - 10:08

No co, takova poradna eventova rvacka by byla zajimava :DDD
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#63 SCHW

SCHW

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2009 - 10:16

Na začátku nebo na konci eventu? Jestli na konci, tak to spíš jen tak oba symbolicky upadneme pod bar :) Teď mne napadá - k té případné "pivní rvačce" by šel udělat i speciální tematický Geocoin ! A já bych si ho zalogoval až bych vystřízlivěl a ty až případně po návratu z Afriky :)) ... Btw koukám, že jsme ztratili i poslední čtenáře tohoto Topicu a zůstali jsme jen my dva, kruci .) ...
  • 0
M+M+m+a SCHW

#64 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2009 - 10:24

hmm, ten geocoin me napadl taky :)
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#65 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2009 - 10:24

Hospodská bitka :D:D
Ale dejte chlapi vědět, na kterém eventu to proběhne, abych si včas pořídil Wil Attend vstupenku.
  • 0

#66 SCHW

SCHW

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2009 - 10:33

Limitovaná edice, gold varianta - kua, do toho bych asi fakt šel .) ... Ale trošku vážnější resumé, ať kolem toho pořád nechodíme. I já někdy znervózním, když má můj coin či TB někdo delší dobu, a taktéž píšu mail. Je to mail slušný a dotazovací, tj zda můj coin žije a zda ho má dotyčný pořád u sebe. Většinou odpoví "jasně, je u mně, daří se mu fajn, teď jsem moc nestíhal, takže sry, ale neboj, mám ho a půjde zase na cesty", což je pro mně ta hlavní informace a další prodlevy už dále tolik neřeším - vím, kde předmět je a že "žije". A taktéž pokud se zaloguje vyndání z keše později a pošle se do další až po tomto zalogování (tj nematou se případní další nálezci, kteří ho vyndají z keše, do které "ještě" nebyl dologován), tak s tím asi taky problém nikdo nemá. Stejně tak věřím, že zde každý loguje v rámci svých časových možností. Myslím, že tohle měly na mysli obě strany a že jsme si jen všichni navzájem ne úplně dobře rozuměli či chtěli rozumět (včetně mne) ... Touto radostnou zprávou bych rád ukončil spory a věnoval se důležitým věcem, například jaké pivo čepují na nejbližším eventu (i když až si přečte, co jsem tady po ní také psal, nežnější část našeho týmu, tak budu mít asi zaracha:) ... Btw Kao - podívej, jak se nám fanoušci vracejí .) ...
  • 0
M+M+m+a SCHW

#67 Mudlodcera

Mudlodcera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 386 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2009 - 10:36

No kdyz pominu fakt, ze se tu hadate o kravinach a zbytecne, tak bych mozna byt nekterymi (SCHW) pouvazovala nad tim, zda se v kazdem prispevku neopakuji, zda reaguji presne na to, o cem toto vlakno je (kaote) a zda pisi k dane veci (oba zmineni). Co se tyka logovani GC/TB, tak ja se snazim logovat vzdy pri logovani dane kese. Vzhldem k faktu ze kazdou kesi protahuji i vlastni GC, tak mi logovani jedne kese trva 2x dele naz je bezne (nj musim preci zalogovat i ten GC). Ale i tak se mi stava, ze loguji az po par dnech. Nedavno se mi vsak stalo, e jsem nasla TB, ktere nebylo zalogovano v kesi, kde jsem jej nasla, tak jsem cekala cca 2-3 dny, zda jej predchozi nalezce nezaloguje (dokonce jsem poslala i email). Nezalogoval, tak jsem TB grabla. A pak nastal problem, neb predchozi nalezce jen najednou zalogoval - vytahl z kese, kam jsem jej vlozila ja a vlozil do kese, kde jsem jej nasla. Jo i takovi jsou. I kdyz zrovna u tohohle kacera jsme fascinovane zirali na jeho logovani nejen TB/GC, ale hlavne i kesi.
  • 0

#68 SCHW

SCHW

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2009 - 10:46

To mudlodcera : Nj, omluva. Už to není z mé strany ani k tématu, ani zajímavé pro nezúčastněné čtenáře Topicu. A pokud to k tématu je, jen se s Kao opakujeme. Sry, trošku jsme se rozjeli a je z toho spíš ICQ pokec. To víš - chlapi. Tak nám promiň, nechtěli jsme hodit vlákno jinam ani zaspamovat, což se stalo ... Jinak asi nikdo tady už doufám neřeší opožděné logy v rámci dní. Musím upřímně říct, že i já někdy z rodinných důvodů nezaloguji okamžitě (i když snaha vždy je), ale zase by se to nemělo natahovat (není-li závažný důvod) na měsíce či kvartály - v tom se asi hromadně shodneme ...
  • 0
M+M+m+a SCHW

#69 JarMik

JarMik

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2009 - 12:27

O víkendu jsem nalezl první geocoin a měl jsem z toho velkou radost. Hned jsem začal spřádat plány, jak budu posílat svoje. Tohle je poučný vidět, jak to chodí v reálu. Ještě to nejspíš nechám chvíli uležet, než pošlu nějaké svoje geoděťátko do světa.
  • 0

#70 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 369 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2009 - 13:41

Nedavno se mi vsak stalo, e jsem nasla TB, ktere nebylo zalogovano v kesi, kde jsem jej nasla, tak jsem cekala cca 2-3 dny, zda jej predchozi nalezce nezaloguje (dokonce jsem poslala i email). Nezalogoval, tak jsem TB grabla. A pak nastal problem, neb predchozi nalezce jen najednou zalogoval - vytahl z kese, kam jsem jej vlozila ja a vlozil do kese, kde jsem jej nasla.

Jo i takovi jsou. I kdyz zrovna u tohohle kacera jsme fascinovane zirali na jeho logovani nejen TB/GC, ale hlavne i kesi.

Me se stalo to samy, ale obracene (hlavou dolu :) ). Sednul jsem si takhle v utery vecer k pocitaci ze zaloguju nas nedelni vylet, a zjistil jsem, ze uz dva GC nemam u sebe. Tak jsem si je grabnul zpatky a zalogoval - jinak totiz prijde vlastnik o kus cesty, a to ho vetsinou nepotesi. Takze ho pak ten uspechany kacer musel zase grabnout z ty kese, kam jsem ho ja vlozil s poznamkou - priste vice trpelivosti pri logovani. Jinak je/bylo bezne pockat na zalogovani GC/TB alespon tyden - kacer muze byt na dovolene/sluzebni ceste. Jednoducha kontrola je, jestli uz ma zalogovanou kes, v ktere jsem GC/TB nasel. Pokud ne, tak se nejpis jeste k logovani nedostal. Pokud je na dovolene, tak nejspis na mail neodpovi.
  • 0
MaFa

#71 SCHW

SCHW

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2009 - 16:46

JarMik napsal/a:
O víkendu jsem nalezl první geocoin a měl jsem z toho velkou radost. Hned jsem začal spřádat plány, jak budu posílat svoje. Tohle je poučný vidět, jak to chodí v reálu.
Ještě to nejspíš nechám chvíli uležet, než pošlu nějaké svoje geoděťátko do světa.

Jarmiku, my jsme tady trošku dštili síru, ale pořád stojí za to věci posílat, protože stojí za to je nalézat. A ono to nalézání tak nějak bez toho posílání nejde. Jistě, zamrzí ztráta, každého. A ztráty jsou nemalé, ale my to bereme takto - když chceme věci nacházet, musíme i my na oplátku něco pustit do světa. Když se poštěstí a trasa se povede, sleduješ putování a posty různých lidí z různých míst o celém světě (nebo třeba i jen po Čechách), občas doplněný fotkou, je to moc fajn pocit. Když s posíláním začínáš a máš strach (což bohužel chápeme), tak zkus třeba jen nějaké "obyčejnější" GC nebo i jen zajímavé (vzhledem i listingem) TB a uvidíš sám. Nenech se tím rozhodně otrávit a odradit ...
  • 0
M+M+m+a SCHW

#72 friedlata

friedlata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2009 - 17:14

Takze abych to shrnula ...hra ma sva pravidla a nekdo na ne proste kasle a nekdo ne. Ja obecne teda radsi lidi, co je dodrzuji, protoze tak byla proste ta hra navrzena a vytvorena vcetne systemu logovani a sledovani cesty predmetu. Uprednostnuju kvalitu nad kvantitou a tedy mene nalezenych kesek vcetne pecliveho chovani k GC/TB (tedy plnit jejich cil, venovat jim trochu sveho casu a jinak si je proste NEBRAT). Kdyz vim, ze nestiham logovat, tak proc obiham takova kvanta kesek? Snad jsme dospeli lide a umime si naplanovat, co zvladame a co ne. A co si mam myslet o jedne pseudokacerce s par nalezy, co si vyzvedne minci a jiz asi pet mesicu ji ma u sebe nekesuje, na prvni muj velice slusny mail zareagovala, ze je jeste osklive a nekesuje a na dalsi, ze uz je fakt cas, take slusny mail, uz se ani neobtezovala naspat ani abych si polibila ... Tak z tohohle se mi otvira kudla v kapse. To je sice malicko jiny pripad, ale tak nejak s tim dost souvisi. Tak ... a ted se do me pustteB)
  • 0

#73 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2009 - 17:21

Kdyz vim, ze nestiham logovat, tak proc obiham takova kvanta kesek?


Aha, takze nehledat kese jen proto, ze je clovek nemuze hned zalogovat? Jen aby se uspokojily potreby nejakeho nervove labilniho cloveka? V pravidlech neni nic o tom, ze by se muselo logovat HNED. Logovat vetsi mnozstvi kesi najednou je vcelku normalni a vetsina lidi s tim nema problem. Ne kazdy kesuje jen na odpolednich prochazkach nebo jednodennich vyletech. Lidi, hrajte si jak chcete, ale neprudte ostatni. Zadne pravidlo vyzadujici logovani HNED neexistuje.
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#74 friedlata

friedlata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2009 - 17:32

Proc nervove labilni jedinci? Tebe nezajima, kam se podel tvuj cestujici predmet a co se mu stalo, kdyz v kesi fyzicky neni a logovany tam stale je. Tobe je to jedno? Navic ja nevyzaduju logovani ihned nejlepe vcera, ale nejak rozumne, ale tady jde i o to, ze hodne lidi ten GC/TB najde nekde jinde, grabne ho, nevlozi ho znovu do kese, kde ho nasli a ztraci se cesta. To je skoda ne. No jak tak to pozoruju, nema cenu tady o tom diskutovat. Ti co maji podobny nazor, se mnou budou souhlasit. Ti ostatni se na me vrhnou a me je to nakonec jedno. Jen si myslim, ze kdyz neco delam, venuju se tomu a bavi me to, tak se tomu mam venovat poradne. A timto koncim.
  • 0

#75 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2009 - 17:37

Zajima me to, ale nedelam kvuli tomu zadne sceny, nikoho netaham po forech, neposilam zadne vyhruzne maily a hlavne si s tim nedelam nervy a mam pochopeni pro vselijake situace. A mym coinum se stalo uz tolik veci, ze bych kvuli nim mohl zalozit vlaken nejmin deset. A hlavne porad nechapu v cem je problem, pokud log neni na webu hned (zvlast kdyz majitel vi, co se s minci deje). A uz vubec nechapu proc si takovy majitel mysli, ze ma prednost pred vsemi ostatnimi - abych zrovan ten JEHO logoval prednostne.
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#76 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2009 - 17:40

Můžu jenom vědět, proč je takový problém věnovat několik minut přednostnímu zalogování trackables a pak si v klidu logovat cache třeba i rok? Teda nechci nijak prudit, ale já to takhle dělám a zatím jsem nenarazil na žádné negativum... naopak to velice zjednoduší situaci těm, kteří TB/GC najdou nebo se snaží najít po mně. Pravidlo na logování opravdu žádné není, ale logovat TB bez přílišného otálení mi vždycky přišlo jako dobrý zvyk a ohleduplnost k ostatním... stejně jako třeba dostatečná trpělivost při čekání na drop log od předchozího nálezce.
  • 0

#77 friedlata

friedlata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2009 - 17:41

Tak jen doplnuji, ze nedelam zadne hystericke sceny, ani neposilam vyhruzne maily. Maximalne se zeptam, naprosto slusne. A pokud se dozvim, ze se predmet vyloupl a u nekoho je, jsem spokojena a pokud neni zadrzovany moc dlouho tak taky. Takze doufam, ze nebudu brana jako hysterka, ktera otravuje a prudi.
  • 0

#78 monro

monro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2009 - 17:43

Ta diskuze nikam nevede. Snad jen z toho průběhu vypadá, že nelze z daných praktik nikoho rušit, protože jinej nebude. A patrně podle někoho je pořádek pro blbce a inteligent ovládá chaos. A jak ho ovládá, to je třeba "nechat koňovi". Nic s tím totiž nenaděláte. Chtělo by to více ohledu k ostatním - obecně. Ve světě peněz vítězí honba za penězi. Ve světě geocachingu dle mnohých vyjádření vítězí honba za body. Statistiku dělat nechci, rozmlouvat to nikomu nebudu, každý se najde v určité kolonce, ať chce nebo nechce. Je to o přístupu. Hodně štěstí při hledání a dohledání ;)
  • 0

#79 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2009 - 17:47

Tak jen doplnuji, ze nedelam zadne hystericke sceny, ani neposilam vyhruzne maily. Maximalne se zeptam, naprosto slusne. A pokud se dozvim, ze se predmet vyloupl a u nekoho je, jsem spokojena a pokud neni zadrzovany moc dlouho tak taky. Takze doufam, ze nebudu brana jako hysterka, ktera otravuje a prudi.


Kdyby se tak, jak popisujes, choval clovek, ktery me zatahl do tohoto vlakna, nenastal by zadny problem a vsichni by byli happy.

Můžu jenom vědět, proč je takový problém věnovat několik minut přednostnímu zalogování trackables


Nevim, zda to nedela nejaky bordel. GC.com ma tolik podivnych vlastnosti (viz napriklad to nedavne otoceni poradi kesi v ramci dne), ze se radeji drzim pravidla logovat chronologicky. Navic to stejne znamena probrat se zapisnikem a neni to zalezitost na par sekund. A navic to ve vysledku znamena dva logy misto jednoho u kazde kese kterou proslo trackables, coz situaci jeste zhorsuje. Proste mi prijde lepsi to systematicky poporade zalogovat vsechno a nedelat v tom bordel.
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#80 Radimecek

Radimecek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 149 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2009 - 19:31

kaote napsal/a:
A navic to ve vysledku znamena dva logy misto jednoho u kazde kese kterou proslo trackables, coz situaci jeste zhorsuje. Proste mi prijde lepsi to systematicky poporade zalogovat vsechno a nedelat v tom bordel.


Ehm, co takhle write note a nasledne ji smazat?
  • 0
Není keš jako keš...




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama