Přejít na obsah


Fotka

Noví revieweři pro ČR


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
149 odpovědí na toto téma

#61 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2009 - 7:41

rodinka veverek napsal/a:
A k těm jazykům. Vůbec nechápu, proč by zrovna Angličtina měla být na GC něčím vyjímečná. Je to stejně špatný jazyk jako ostatní přirozené jazyky a v některých aspektech i jazyk horší. A na tom nezmění nic ani fakt, že anglicky umí půlka světa. Chápal bych, kdyby se řeklo, že listing musí být v Esperantu nebo jiném umělém jazyce, ale Angličtina?

Nevím v jakých oborech se pohybujete, ale angličtina se de facto stala mezinárodním dorozumívacím jazykem. Pokud potkám cizince (doma či v zahraničí) tak zkouším domluvu anglicky. Jednou jsem se dokonce bavil v cizině s kýmsi anglicky a až v průběhu rozhovoru vyšlo najevo, že jsme oba češi ... Angličtina dnes JE všeobecně přijímaným mezinárodním jazykem a zvlášť v počítačových oborech.
A v GC určitě také, vždyť samotné stránky GC.com jsou jenom v angličtině (nebo že bych se přehlédl?)
Vzpomínám si na úsměvnou historku - jeden asistent na fakultě trval na tom, že abstrakt práce musí být odevzdán ve světovém jazyce. Nutili jsme ho to upřesnit a on prohlásil, že to znamená jeden z jednacích jazyků OSN. Tak to dostal v čínštině.
  • 0

#62 Hickos

Hickos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2009 - 7:55

Tak tento přístup se mi líbí - na blbost reagovat neochvějnou "tupostí" - já jej používám s oblibou - klidně ze sebe udělám debila (což není zas tak pracné ;-)), pokud se mi podaří poukázat na nějakou stupiditu. A jako čech bych docela uvítal pravidlo "listing v národním jazyce plus v jakémkoliv dalším dle chuti ownera".
  • 0
Don't panic!

#63 cztom

cztom

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2009 - 8:20

Na téma jazyků: Při brouzdání po internetu jsem viděl, že keše ve Švédsku nebo Norsku jsou často psané jen jejich jazykem, což je s podivem, když jejich znalost angličtiny je velmi dobrá. Jako by vůbec nepočítali s tím, že turisté nebo studenti v jejich zemi by rádi něco odlovili.
  • 0

#64 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2009 - 9:09

lukasekprochazka napsal/a:
Proč ? Ty se jako Čech cítíš být něčím míň, než kdokoliv jiný ? Cítíš potřebu se podřizovat jen proto, že ses narodil zrovna tady ? Učit se řeč ne proto, že chceš, ale protože prostě někdo řekl, že ten jazyk je "světový" a kdo ho neumí, tak je něco míň ? To je spíš smutný...

Ale houby. Smutný je, že někteří, včetně tebe, nejsou schopní vidět snahu přátelsky komunikovat s lidma z jiných koutů světa jinak než jako podřízenost a snižování se.
Kdo říká, že hned musíš zapomenout, odkud jsi, nebo toho dokonce litovat a lízt ostatním do prdele. Kusem anglického textu v listingu se před nikym snad neklanim, nezvu ho sem s tankama ani mu nedávám klíče od státní pokladny, ne?
Angličtina je holt momentálně řeč, kterou se mezinárodně domluvím s nejvíc lidma z různých zemí, ne jen s Angličanama, takže se dá považovat i za poměrně neutrální. Ne, a nikdo mi to nenakecal, to by totiž viděl i slepej.
Navíc geocaching.com je americký server a angličtina je oficiální řečí téhle hry. Fakt tě nechápu a asi o tom s tebou nemá smysl dál debatovat.
Stejně budem nakonec všichni rádi, když se nebudem muset povinně učit čínsky.

P.S. Samozřejmě netvrdím, že by měla být angličtina u všech keší povinně, ani že by nebylo fajn, aby u českých keší byl listing v první řadě česky.... jenom, že zrovna v případě mezinárodní hry provozované "nenáviděnými" Američany, postavené na původně vojenském systému "nenáviděných" Američanů, to nemá cenu moc hrotit ani na jednu stranu.
V Guidelines jsem o jazycích nic nenašel, takže možná tomu Němcovi ještě poděkujte, že listing vůbec sám od sebe přeložil aspoň do angličtiny.
  • 0

#65 AgentJ

AgentJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2009 - 9:11

cztom napsal/a:
... Jako by vůbec nepočítali s tím, že turisté nebo studenti v jejich zemi by rádi něco odlovili....


to vis, ze by radi neco odlovili. a moc radi. a mnozi by se pres listing urcite radi neco i dozvedeli;)
vzydcky je moc fajn, kdyz nekde venku prijdes vicemene nahodou k nejake pekne technicke pamatce a diky GC se o ni i neco dozvis. to da mnohym daleko vic nez ten bodik :)

ad retryvri:
tez preji klidny virtualni zivot.
jen me omluvte, ale nove kese si radeji necham schvalovat od fyzickych osob.
jinak tehle mody, ze maji retryvri virtualni ucty, jsem si vsiml i v zahranici. chapu obecne duvody, proc to tak delaji, jen je treba si uvedomit, ze treba v USA plati ponekud tvrdsi pravidla pro umistovani kesi. u nas mohou byt kese vsude - v CHKO, v NP i v prirodnich rezervacich. mam obavy, ze se stale vzrustajici masovosti se zacnou ozyvat negativni ohlasy ze stran spravcu rezervaci ohledne spatne ci nevhodne umistenych kesi. a nejak si nedovedu predstavit, jak v takovych pripadech bude probihat komunikace mezi zastupci obou stran- za rezervaci vedouci prislusneho odboru a za GS virtualni retryvr...trosku mi z toho beha mraz po zadech:|
  • 0

#66 Pazitka

Pazitka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2009 - 9:21

Rad bych tez popral novym R. klidnou a prijemnou praci. Doufam, ze uz je to ze strany firmy GS placene, nebot to prace je a nemaly cas to zabere. Co se jazyku tyka, taky bych se primnouval za anglictinu ve vsech popisech kese - to podle pravidla, co sam nerad, necin jinemu, a take za zadne anglikanismy v ceske casti, fuj, trikrat fuj. Moc se mi zamlouva Alkesova poznamka o "momentalnosti" anglictiny. Z historie vime, ze celkem nedavno byla "popularni" rustina, tesne pred ni to vypadalo na nemcinu, a kdyz tak hledim do sklenene koule, zavidim Osikovi zaklady cinstiny ;-) Chapu a souhlasim s anonymnim uctem. Kazda mince ma samozrejme dve strany, jak naznacuje AgentJ, ale kazdy slusny clovek vi, kdy se ma podepsat vlastnim jmenem. Dokonce bych, po nekolika spatnych zkusenostech, rad presunul svuj ucet do anonymity, alespon vuci nekterym lidem, kteri snad denne vyhledavaji podivnou zabavu stylem "seek caches found by ..."
  • 0
Via est scopus!

#67 Betax

Betax

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)
  • LocationBrno, Vysočina

Publikováno 04 květen 2009 - 9:58

Taky se pridavam do fronty a preju novym revs PEVNE nervy. Hodne tezke prace za malou odmenu. A proto se mi libi napad Vevercaka s anonymnim kontem a dobrovolnymi prispevky. A taky hlavne at se nenechaji otravit od (doufam) mensiny blbu, kteri jim praci ztezuji. Ostatni (doufam) vetsina si jejich prace moc vazi. S anonymitou.. Dost dobre chapu, ze chteji byt anonymni. Je treba se v iternetu schovavat. Je to strasne nebespecne misto se spoustou informaci o lidech, ktere muzou byt zneuzity. Do listingu rozhodne anglictinu. Pro turisty. Sam, kdyz vyjedu, ocenim anglicky listing. Hrajeme preci jen hru zalozenou v anglicky mluvici zemi. Musime prijmout jejich pravidla a podle me i jazyk. Stejne jim mluvi pulka sveta. :) A cestina je tak nejak prirozena.. stejne to napred napisu v CZ a pak prekladam.. :)
  • 0

#68 MausX

MausX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2009 - 10:31

Betax napsal/a:

Do listingu rozhodne anglictinu. Pro turisty. Sam, kdyz vyjedu, ocenim anglicky listing. Hrajeme preci jen hru zalozenou v anglicky mluvici zemi. Musime prijmout jejich pravidla a podle me i jazyk. Stejne jim mluvi pulka sveta. :) A cestina je tak nejak prirozena.. stejne to napred napisu v CZ a pak prekladam.. :)


No stou angličtinou, rozhodně lepší jak němčina to jo, ale... Zdá se mi že angličtina je všude.A když někdo tvrdí hrajeme hru založenou v anglicky mluvících zemí tak at se přizpusobime. ANO! o tom žádna, ale co tak třeba nejlepší česká hra MAFIA. Druhe pokračování mělo původně být pouze v anglickem jazyce a přitom to je česká hra. Neměli by se i anglicky mluvíci lide tedy přizpusobit při hraní české hry, když mi se přizpusobujem při hrani anglicke hry?

Omlouvám se že sem taha PC hry což sem vubec nepatří, ale je to dobré přirovnání.
  • 0

#69 sHpy00n

sHpy00n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 313 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2009 - 10:50

No sice uz je z toho tady diskuze o howne, ale co uz. kdybych vyjel do nejake tatrmanie, budu rad za kazde slovo v anglictine. ne snad proto ze bych anglictinu dokonale ovladal, to spise naopak, ale za ty roky co si hraju s pocitaci jsem alespon nekolik zakladnich veci pochytil. na googlu snadno prelozim podstatne a zbytek domyslim. prave proto se snazim vzit do pozice turisty u nas a nevidim duvod odeprit mu proziti kese. proto alespon dulezite veci na svych kesich prelozim (teda spis synek) do anglictiny, protoze prave anglictina JE svetovym jazykem. tecka. a nevidim v tom zadne ohybani hrbetu, nebo snad poslapani narodni hrdosti jak by z nekterych prispevku vyznelo. naopak, hrde oznamim pojdte, a podivejte jake krasy tady mame! mimochodem abychom se priblizili zpet k tematu.. v sobotu tri zlute policka, vcera dve a dnes uz jen zelene... gratuluji chlapi. :-)
  • 0

#70 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2009 - 11:05

Několiko mých postřehů: - nebylo by tématičtější založit pro názory na různé jazyky listingů jiné vlákno a neplantat to do této problematiky ? - anonymita reviewrů má určitě své výhody, akorát už se nám z té lidové kamarádské zábavy stáva něco, ostatně postupem času a masovosti i z celého geocachingu, něco úplně jiného, než jak jsem to třeba já osobně vnímal na začátku. - k některým důvodům anonymity, no ruku na srdce, schvalovat kešky v pracovní době ?! Láska ke svému koníčku je krásná věc, stejně jako činnost bez úplaty pro ostatní, ale odcamcaď po camcaď. Ale co by člověk čekal, jiní si v práci luští mysterky do zásoby... hm.. můžu jen závidět. - ostatní gratulující prosím nemlžit a nepodsouvat, že těmi novými reviewry nejsou oni ;)
  • 0

#71 Hickos

Hickos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2009 - 11:07

Hmm, taky docela závidím těm, co si v práci luští mysterky do zásoby nebo lítají po nocích po eftéefkách a přes den to dospávají v práci - to by se mi líííbilo :) No co už nadělám, že...
  • 0
Don't panic!

#72 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 136 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2009 - 11:10

Novým reviewerům přeju pevné nervy a nenechat se znechutit projevy blbosti a hlavně si pořád opakovat že 95% problémů má na svědomí 5% lidí :) Anonymita se mi moc nelíbí protože to může budit pochybnosti o tom jak se k funkci dostali ale na druhou stranu to chápu, lidé jsou různí a na internetu je bohužel normální to co by v reálném světě bylo považováno za chování psychopata :@ Jenom nějak nerozumím tomu Poníkem zmiňovanému "udávání zaměstnavateli" - uživatel přece nemá šanci zjistit IP adresu reviewerova počítače (i ty maily jdou přes Groundspeak) aby poznal že se věnuje reviewerské činnosti ze zaměstnání... (ale byl jsem svědkem toho že moderátor diskuse napsal jisté firmě mail že jeden z jejích zaměstnanců v pracovní době flamuje a uráží ostatní na diskusním fóru :o)
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#73 sHpy00n

sHpy00n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 313 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2009 - 11:11

OT: vy dva ted zajiste pisete z domova, ze? :- D
  • 0

#74 Hickos

Hickos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2009 - 11:48

Já píšu z práce, of course, ale napsání příspěvku či přečtení pár dalších mám schváleno jako bonus od zaměstnavatele, takže se nic neděje. Ovšem mysterku už bych si luštit netroufl, nebo nedejbůh vyrazit na ftf - ono by se to na mé práci pak totiž taky poznalo... (jednou jsem tak vyrazil, ale normálně jsem si vyžebral půl dne dovolené B))
  • 0
Don't panic!

#75 Geolens Reviewer

Geolens Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2009 - 15:40

Tak som si to precital... Uff.. Bol som tri dni na morave a po navrate kopa noviniek, mailov atd. Takze - novi kolegovia, zelam vam pevne nervy a uzite si to. Stale je v tom aj dost zabavy. Ved keby nebolo, tak to nerobim uz treti rok. Som rad, ze to Groundspeak tak urychlil, asi zobrali moj vyhrazny mail dost vazne vo strvrtok, ze idu tri dni volna a fronta sa znova zasype. Uz len dotiahnut tie kraje a to nam pomoze filtrovat frontu na mensie kusky. Co sa tyka anonymity, nie je to ziadna vynimka. Je to medzi reviewermi tak pol na pol. Casto to nejak dozreje. Ja som tiez mal najpr reviewersky ucet nalinkovany k hracskemu. Uz nemam. No kto chce, vie si to zistit. Koho to nezaujima, je mu to jedno a nepotrebuje to vediet. Chalani si zvolili tak, nech sa im dari. (Ano, nemame reviewera zenu). Ozaj, este jedna zmena, ktora je u nasich susedov. V Rakusku je novy reviewer na pomoc Tafarimu - Pupsino, a tiez bude pomahat aj v Madarsku, co pomoze aj nam - Madarsko som spravoval ja s TrainTour Reviewerom. A este na zaver k off-topic jazykom - suhlasim s Pabom, jazyk je vec autora. Pri najhorsom mu tu cache ludia nebudu hladat. Cache musi mat krabicku s logbookom. U tradicnej aj keby mal len suradnice, tak s tym neurobite nic. No a co. Ja si v takych pripadoch vymenim s autorom par mailov na tu temu, ale nemal by som pravo tu cache nepublikovat. My sa mozeme osvetou snazit udrzat nejaku uroven, no nerobme z toho povinnost. V Cechach len Ceske listingy - to je blbost. Ak si autor povie inak, je to jeho vec. Aj tak tych skrysi bude len cca 1 promile. Stoji vam to za debatu? A ozaj, ak by ten listing bol slovensky ? Je to nejaky rozdiel ? Schvalne, co tak ziadat reviewera, nech pri schvalovani pouziva cestinu, hehe :D
  • 0
Igi.

#76 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2009 - 17:12

Geolens Reviewer napsal/a:
Ano, nemame reviewera zenu


no jen jestli se nas nepokousis zmást :)
  • 0

#77 Etigo

Etigo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 214 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2009 - 17:15

No, sice o něco později, ale i já přeji obou dvou novím reviewerům co nejpohodovější schvalování a málo prudičů. :)
  • 0

#78 Saman

Saman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 940 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2009 - 17:19

Dain a Olik napsal/a:

Geolens Reviewer napsal/a:
Ano, nemame reviewera zenu


no jen jestli se nas nepokousis zmást :)

z dobre utajenych zdrojov viem, ze jeden z tych retrieverov je Dain - vystupuje tu ako obycajny hrac, ale v skutocnosti je to - Dark Lord :D Druhy asi bude nejaky Cech a nebude z Moravy - aaaano, je to Dp man - pretoze Dain s Dpmanom su schopní v jazykoch, udrzuju teamoveho ducha a je s nimi aj sranda - a o to vlastne ide :D

Ale ineeeee som chcel ;) Zelam novym retrieverom, nech maju velku trpezlivost a nech ich to stale bavi :)
  • 0
Vložený obrázek

Chceš-li jít rychle, jdi sám.
Chceš-li dojít daleko, jdi s přáteli.

#79 M@gic

M@gic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2009 - 17:31

Saman napsal/a:
z dobre utajenych zdrojov viem, ze jeden z tych retrieverov je Dain - vystupuje tu ako obycajny hrac, ale v skutocnosti je to - Dark Lord :D Druhy asi bude nejaky Cech a nebude z Moravy - aaaano, je to Dp man - pretoze Dain s Dpmanom su schopní v jazykoch, udrzuju teamoveho ducha a je s nimi aj sranda - a o to vlastne ide :D

Potvrdzujem, udajne to bol jediny sposob, ako obnovit silne posunutu rovnovahu v Sile.
Tak ako Meciar s Klausom v 92om, tak i novi kohuti-retrievri zistili, ze najjednoduchsie je si smetisko medzi sebou rozdelit ;)
  • 0

#80 junet

junet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2009 - 17:53

Taky přeji novým reviewerům mnoho příjemné a pohodové práce, s jejich anonymitou souhlasím. Četl jsem že mají být konečně zavedene kraje? Hurá.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama