Přejít na obsah


Fotka

Garmin Topo Czech 3 :-)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
226 odpovědí na toto téma

#81 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2009 - 20:53

Ono ani V2 nebyla bublina, mám takový pocit, že se ta mapa nakonec skutečně prodávala B)
  • 0

#82 rob

rob

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2009 - 20:56

Jo, nakonec se prodávala, ale jak se dlouho čekalo. Napřed byla na černo, a pak teprve ofiko.Ani na webu Garminu o mape nic neni
  • 0

#83 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2009 - 21:39

ale musí se jim nechat, ze uz se marketingove vylepsuji - jestli ted nebudu moc kecat, nebylo to nejak takhle? topo czech 1 zacali i přes jarni annonci prodavat na podzim, s v2 uz zvladli trefit konec leta a ted snad ze by dokonce první pulku dovolenych? :) mozna s v14 uz se dopracuji k takove optimalni první pulce jara ;)
  • 0

#84 KarelMrak

KarelMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2009 - 6:34

djw napsal/a:
ahoj, nenasel jste nekdo jak to bude po financni strance s upgrade z 2 na verzi 3?

Tady píšou:http://www.chip.cz/c...zech-3-pro.html
"Topo Czech 3 PRO stojí 4990 Kč s DPH (aktualizace stojí 690 Kč). Nová turistická mapa České republiky je k dispozici také v nižší podrobnosti (1:25 000) za nižší cenu."
  • 0
KarelVložený obrázek

#85 Caster

Caster

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2009 - 8:01

Konecne tiskova zprava
  • 0
Garmin Oregon 300 + Topo CZ 3 Pro; Nokia 5800, SmartcomGPS, SmartGPX, Nokia Maps, Google Maps; Gentoo Linux + Wine + GeoGet

#86 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 491 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2009 - 10:08

picodas by mel prodavat pristi tyden, podle jeho stranek.
  • 0
Blaze tomu, kdo nic nema, nema starost, kam to schova.

#87 Caster

Caster

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2009 - 11:22

1gato1 napsal/a:
picodas by mel prodavat pristi tyden, podle jeho stranek.


Kde presne? Na garmin.cz aby se prase vyznalo... mist oznacenych jako 'novinky' ci 'nove produkty' je tam asi 5...

Aha myslis gpscentrum.cz?

"Oregon 300 PRO, který nyní obsahuje mapu TOPO CZECH 3 PRO, je skladem.
Samostatně prodejné média s plnou verzí nebo aktualizací budou k dispozici v průběhu příštího týdne."
  • 0
Garmin Oregon 300 + Topo CZ 3 Pro; Nokia 5800, SmartcomGPS, SmartGPX, Nokia Maps, Google Maps; Gentoo Linux + Wine + GeoGet

#88 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 491 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2009 - 11:31

Ano gpscentrum.cz. Ale dovolat se tam nemuzu.
  • 0
Blaze tomu, kdo nic nema, nema starost, kam to schova.

#89 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2009 - 21:24

1gato1 napsal/a:
Ano gpscentrum.cz. Ale dovolat se tam nemuzu.

V GPScentru pod Nuselákem ji včera navečer neměli a ani nevědí, kdy ji dostanou. Prý se mám zeptat tak za dva měsíce, dřív to snad ani nemá smysl. Tak já nevím...:|
  • 0

#90 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2009 - 21:32

Pěknej zmatek...
Pak ale nevím proč na svých stránkách mají tohle http://www.gpscentru...detail&item=122
Ale nemají tam referenční datum, tak to mohou klidně počítat třeba od 12. září :)
  • 0

#91 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2009 - 0:40

Dane, jsem přesvědčený, že ji mají. Když jsem loni kupoval Oregona těsně po vydání, tak část osazenstva GPScentra nevěděli, že ji mají, ale jiní lidi, kteří byli ochotní zkontrolovat skladový systém mi potvrdili, že skladem mají a že mi ho druhý den odešlou. A odeslali. Pochybuju, že by na stránky psali, že to mají skladem a nebyla to pravda... Zkus se doptat na telefonní číslo pro internetový sklad, to jsou jiní lidi než na prodejně.
  • 0

#92 Sovic13

Sovic13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2009 - 19:24

Mapa Topo Czech 3 Pro je jiz k sehnani ;)
  • 0

#93 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2009 - 21:53

dandra napsal/a:

Solim napsal/a:
Ach jo, zas ta zluta turisticka trasa na zlute louce.

...se přeTYPuje [;)] Budeš ji chtít třeba oranžovou na zelinkavé louce? Bude. Třeba i fialovou s puntíkama :D

V souvislosti s tím mě napadá, že s novou mapou se vám možná bude hodit i nová drobnost v TYP editoru: jak je v něm ta pomůcka pro NT mapy, tak nově se do ní dá uploadnout origoš TYP od výrobce mapy, a výsledkem je to, že ten pomocný UNITYPE.TYP bude pořád obsahovat definice pro všechny možné prvky v mapě, ale současně skryje všechny prvky které byly obsažené v tom originálním TYPu (týká se čar a polygonů). Takže ve výsledku na mapě uvidíte jen ty prvky které v mapě jsou, ale původní TYP je neobsahoval.

Je pak docela dobře vidět kde se mapa spoléhá na standardní zobrazení (které se samozřejmě liší nejen mezi MapSource a GPS, ale i mezi různými typy GPS), a taky třeba i to, které plochy (polygony) výrobce mapy zapomněl nadefinovat a tím pádem se vůbec nezobrazují i když by mohly ... :)

Tzn. zjednodušený postup při úpravě nově vydané mapy by mohl být:
- nahrát původní TYP do té pomůcky pro NT mapy
- pomocí MapSource + pixie zjistit co v TYPu chybělo
- a pak už upravit ten výchozí TYP a doplnit do něj chybějící prvky
  • 0

#94 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2009 - 23:49

Michale, TYPeditor nepoužívám, protože se spoléhám na Dana a HuntBehinda, ale i tak musím notně zvednout palec nahoru a říct "kurevsky dobrá práce" ! ;)
  • 0

#95 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2009 - 8:04

mitak napsal/a:
Michale, TYPeditor nepoužívám, protože se spoléhám na Dana a HuntBehinda, ale i tak musím notně zvednout palec nahoru a říct "kurevsky dobrá práce" ! ;)

Je mi docela divný, proč úplně vyhodili vrstvu měst a obcí. Takhle tam ty baráky jsou naházený do podkladu jen tak. TÝPek už mají betatesteři. Mizím do čudu a až se betatesteři vrátí z českomoravských luhů a hájů s prvními připomínkami, půjde ven (v úterý) Zatím to vypadá takhle ;)
  • 0

#96 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2009 - 8:28

dandra napsal/a:
Je mi docela divný, proč úplně vyhodili vrstvu měst a obcí. Takhle tam ty baráky jsou naházený do podkladu jen tak.

Jako důvod mě napadají právě ty baráky. Dřív, bez těch jejich obrysů, bylo vyznačení plochy měst a obcí jedinej způsob jak znázornit kde je obydlená část a kde ne. Ale na rozdíl od většiny ostatních ploch to byla vlastně jen "virtuální" vrstva, která v reálném světě nemá ekvivalent :). Prostě, když si stoupnu na hranici obce a kouknu se kolem sebe, tak nikde nevidím žádnou dělící čáru která by okolo té dědiny probihala ...

Takže bych tipoval že když už jsou v mapě ty budovy, tak si v Picodasu řekli že vyznačení plochy obcí ztrácí smysl, a že bude lepší když místo toho v mapě uvidím kde je les, louka, apod.

Ale na druhou stranu ... je fakt že tu vrstvu mohli v mapě nechat, a v nejhorším ji jen skrýt.
  • 0

#97 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2009 - 9:34

Mno, ona ta dělící čára jsou třeba ploty u objektů apod. Není moc domů, co by byly jen tak poházeny po krajině. Obydlená oblast je objekt+pozemek. Zrovna tohle se moc nepovedlo:(. Obrysy budov jsou skvělé i když jsou někdy trochu zborcené, zejména v menších obcích. Netuším z jakého důvodu. Tím že chybí ty pomyslné hranice obcí a měst, tak to vypadá jako by budovy byly poházené na poli. Pěkně to vyřešili Švýcaři ve Swiss topo v2. Obce jsou šedé v zastavěné ploše a obrysy budov jsou tmavší šedou. Takto to vypadá velice dobře. Pokud je v obci louka, les, voda nebo jiná plocha, tak se dá samozřejmě oddělit vlastním zobrazením.
viz: http://bertlak.rajce.idnes.cz/Garmin/ a není třeba chodit tak daleko, stačí mrknou na mapy.cz, tam jsou plochy obcí podbarvené a v nich tmavší objekty také.
  • 0

#98 VXP

VXP

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2009 - 14:05

ja ji mel zapnutou zatim jenom chvilku vcera, ale vizualne mi prijde o hodne lepsi nez topo 2 ... jeste uvidime jak to bude s opravou chyb co byla v topo 2 :)
  • 0

#99 tor47h

tor47h

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2009 - 10:01

Já jen tiše spoléhám na Dandru, protože na 60CSx to bez TYPu není na koukání ... ;)
  • 0

#100 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2009 - 10:12

ja bych na nej spolehal i hlasite :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama