Přejít na obsah


Fotka

Garmin Topo Czech 3 :-)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
226 odpovědí na toto téma

#121 wadesss

wadesss

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2009 - 5:44

Díky fakt dobrý,jen drobné připomínky.Stále mi chybí pomníky,mlýn.V TOPO 2 bylo.Zkoušel jsem sám upravit a nešlo mi to.Nebyl by nějaký blbuvzdorný návod k použití?
  • 0

#122 rob

rob

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2009 - 8:13

A jde už někde koupit?
  • 0

#123 Caster

Caster

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2009 - 9:33

http://shop.garmin.c...eska-republika/

Nejak mi tam chybi verze upgrade 2PRO -> 3PRO :/
  • 0
Garmin Oregon 300 + Topo CZ 3 Pro; Nokia 5800, SmartcomGPS, SmartGPX, Nokia Maps, Google Maps; Gentoo Linux + Wine + GeoGet

#124 rob

rob

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2009 - 10:30

dandra napsal/a:

Dain a Olik napsal/a:
ja bych na nej spolehal i hlasite :)

Díky, náčelníku, že ses mě zastal ;) Připomínky, chybová hlášení vítány :)

TYP pro malé displeje (Cx, HCx, 60Cx, 60CSx)

TYP pro displeje s větším rozlišením (Colorado, Oregon, Nüvi, Zümo, Utah, Wyoming, ...)

Kromě instravilánu mapě chybí i vrstva vinic. Cyklostezky nejsou očíslované, atd. atd. Jo, taková dodělaná verze, to bude teprve něco ;)

TÝPKY super, chtěl jsem změnit i v City Navigatoru, původní je rozhodně větší než tvůj? Je to možný? Díky
  • 0

#125 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2009 - 11:03

rob napsal/a:
chtěl jsem změnit i v City Navigatoru, původní je rozhodně větší než tvůj? Je to možný? Díky

Je to možné. Občas nemá smysl vyplňovat některé plochy strakatými bitmapami, když postačí jednolitá barva. Pak se velikost týpka může i zmenšit.
  • 0

#126 TantalCZ

TantalCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 110 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2009 - 11:36

Byl jsem se poptat v GPS Centru na možnost a cenu upgradu z TOPO 2 PRO na TOPO 3 PRO, ale zatím tuto informaci neznají. Prý snad v průběhu příštího týdne včetně dalších podrobností. Na to, že jsou to jen informace a že měly být k dispozici již tento týden mi ta "snaha" obchodníků připadá nějak slabá, krize nekrize.
  • 0

#127 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2009 - 11:44

Podle by mne cena měla být stejná jako v případě upgrade TOPO 1.20 na TOPO 3 a TOPO 2 na TOPO 3... Tzn. 690,- Kč.
  • 0

#128 guru_marvy

guru_marvy

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2009 - 12:08

Aktualita na http://touratech.cz/...vni_strana.html

17.06.09 Nové mapy Topo3PRo a Topo3 ČR ode dneška v prodeji. Upgrade z předchozí verze 690Kč, cross upgrade ze standardní staré Topo na 3PRO 2490Kč. Plná verze 49900Kč. K dispozici okamžitě Oregon 300PRO již s mapou verze 3.
  • 0

#129 jandoo

jandoo

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2009 - 12:51

Z odkazu na tiskovou zprávu ze stránek Garminu:

http://press.garmin....ena-aktualizace )

Aktualizace z Topo Czech 2 na Topo Czech 3, 690,- Kč s DPH, aktualizace z Topo Czech 2PRO na Topo Czech 3PRO, 690,- Kč, Do 31.8. 2009 je nabízena možnost zvýhodněného přechodu z Topo Czech 2 na Topo Czech 3PRO za 1.990,- Kč.


Mě osobně zajímá ten upgrade z Topo 2 na Topo 3pro v akci za 1990...na stránkách touratechu ale nic o té akci nepíšou a maj standartní cenu 2490.
  • 0

#130 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 491 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2009 - 15:39

guru_marvy napsal/a:
Aktualita na http://touratech.cz/...vni_strana.html

17.06.09 Nové mapy Topo3PRo a Topo3 ČR ode dneška v prodeji. Upgrade z předchozí verze 690Kč, cross upgrade ze standardní staré Topo na 3PRO 2490Kč. Plná verze 49900Kč. K dispozici okamžitě Oregon 300PRO již s mapou verze 3.


Jeste z prace jsem tam volal a ujistili mne, ze mapy budou prodavat v nejlepsim pripade az zitra, nebo pristi tyden, ze informace je predbezna. Takze trpelivost, trpelivosta trpelivost, ale ja ji mam malo:)
  • 0
Blaze tomu, kdo nic nema, nema starost, kam to schova.

#131 rob

rob

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2009 - 10:15

dandra napsal/a:

rob napsal/a:
chtěl jsem změnit i v City Navigatoru, původní je rozhodně větší než tvůj? Je to možný? Díky

Je to možné. Občas nemá smysl vyplňovat některé plochy strakatými bitmapami, když postačí jednolitá barva. Pak se velikost týpka může i zmenšit.

Týpky super !!!!
  • 0

#132 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2009 - 0:51

Po pár dnech jsem se opět podíval na toto vlákno a Dandrův TYP. Opravdu excelentní, krásná mapa. Díky.;)
  • 0

#133 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2009 - 11:27

bertlak napsal/a:
Po pár dnech jsem se opět podíval na toto vlákno a Dandrův TYP. Opravdu excelentní, krásná mapa. Díky.;)


A teta Kateřina by zase řekla: "práce kvapná, málo platná" B)

tady jsou ty největší bugy:

- jedna z vrstev lesa, ta která se vyskytuje za hranicemi, je bez piktogramů
- les, park, křoví má stejnou barvu ... ?
- všechny silnice jsou žluté
- oproti dandrově tvrzení v mapě vinice jsou, tudíž jeho panáček v tomto polygonu je jaksi navíc, i když se povedl ;)
- když kliknu na pole, pokaždé si místo prostého "cz" musím přečíst, že se jedná o Dandrův HiRes Typ B)
- nejednotná velikost písma pojmenování linií a polygonů, místy "vtipné" úpravy jako "chrám konzumu", ponechány nesmysly jako "kůlna" namísto "hala"
- chybí definované linie 0x16 (stezka) a 0x07 (pruchod /pasaz)

Sám už mám týpek v podstatě hotový, ale nevydám ho, dokud se nepoperu s poi...popsal jsem problém tvůrci TYP editoru, ale zatím bez odezvy ... Jedná se mi o to, že v typu můžete definovat vlastní ikonky pro mapové poi. Když s tímto typem otevřu mapu v MapSource, vidím pouze nové ikonky, pokud ale mapu nahraju do gps, pro jeden poi mám dvě ikonky přes sebe, navrchu je ta, kterou tam patrně vnutí MapSource, teprve po připíchnutí špendlíku se objeví ta, která je definovaná v TYPu ... prosím zkuste někdo s Oregonem / Coloradem na dandrově typu, například na poi kostela, jestli vám to dělá to samé jako na obrázku? Stejný problém (který jsem neřešil) mi to dělalo už i u Topo Czech 2 Pro... používám kritizovaný MapSource 6.15.6, tak třeba je to tím ...
  • 0

#134 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2009 - 13:30

ty to beres nejak soutezne? :)
  • 0

#135 Jose

Jose

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2009 - 14:01

Zdá se mi to, nebo se z TOPO cz 3 PRO vytratil údaj o napětí v elektrickém vedení? Mám dojem že tam svého času bývávalo uvedeno - 22kV, 110kV atd.. Ne že by to byl veledůležitý orientační prvek.. :-) Ale jako zajímavost to bylo fajn.
  • 0

#136 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2009 - 14:06

Dain a Olik napsal/a:
ty to beres nejak soutezne? :)


Dain a Olik napsal:
ja bych na nej spolehal i hlasite :)

dandra napsal:
Díky, náčelníku, že ses mě zastal. :) Připomínky, chybová hlášení vítány ;)


To víš, no, rivalita...když už ani v tomhle nemám FTF... :D

...ale spíš by mi pomohlo, kdybyste někdo odpověděl na mojí prostou otázku...
  • 0

#137 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2009 - 14:17

Odpovídám ;) Dělá mi to už od TOPO 2Pro, MapSource používám ještě poslední z těch normálních 6.13.7... Spíš bych řekl, že je problém někde u Garmina... Protože další věcí co mne štve, je třeba to, že Oregon z mapy neumí načíst nadmořskou výšku pod "špendlíkem" :| V MapSource to jde...
  • 0

#138 Tamila

Tamila

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2009 - 14:21

HuntBehind napsal/a:

bertlak napsal/a:
Po pár dnech jsem se opět podíval na toto vlákno a Dandrův TYP. Opravdu excelentní, krásná mapa. Díky.;)


A teta Kateřina by zase řekla: "práce kvapná, málo platná" B)

tady jsou ty největší bugy:

- jedna z vrstev lesa, ta která se vyskytuje za hranicemi, je bez piktogramů
- les, park, křoví má stejnou barvu ... ?
- všechny silnice jsou žluté
- oproti dandrově tvrzení v mapě vinice jsou, tudíž jeho panáček v tomto polygonu je jaksi navíc, i když se povedl ;)
- když kliknu na pole, pokaždé si místo prostého "cz" musím přečíst, že se jedná o Dandrův HiRes Typ B)
- nejednotná velikost písma pojmenování linií a polygonů, místy "vtipné" úpravy jako "chrám konzumu", ponechány nesmysly jako "kůlna" namísto "hala"
- chybí definované linie 0x16 (stezka) a 0x07 (pruchod /pasaz)

Sám už mám týpek v podstatě hotový, ale nevydám ho, dokud se nepoperu s poi...popsal jsem problém tvůrci TYP editoru, ale zatím bez odezvy ... Jedná se mi o to, že v typu můžete definovat vlastní ikonky pro mapové poi. Když s tímto typem otevřu mapu v MapSource, vidím pouze nové ikonky, pokud ale mapu nahraju do gps, pro jeden poi mám dvě ikonky přes sebe, navrchu je ta, kterou tam patrně vnutí MapSource, teprve po připíchnutí špendlíku se objeví ta, která je definovaná v TYPu ... prosím zkuste někdo s Oregonem / Coloradem na dandrově typu, například na poi kostela, jestli vám to dělá to samé jako na obrázku. Stejný problém (který jsem neřešil) mi to dělalo už i u Topo Czech 2 Pro... používám kritizovaný MapSource 6.15.6, tak třeba je to tím ...



-Tak jsem to vyzkoušel a ikonky se mi zobrazují v oregonu stejně jako tobě. V Mapsource je to OK ale v navigaci se překrývají (original je navrchu a až na ni ukážu špendlíkem tak se pořadí prohodí.
- Jinak vzhledem že zde chybí vrstva hranic měst tak se zde zobrazuje oné "Dandrův HiRes Typ B.." nahradil jsem ho nazvem "ostatní pozemky" protože "cz" taky není idealní TOPO 3 zasahuje i za hranice a tam by se tyto plochy taky zobrazovaly taky jako "cz"
- upravil jsem si ještě linii neroutovatelná cesta, pěšina a silnice s nezpevněným povrchem o jeden bod silnější čáru. Toto ale jenom pro oregona v mapsource jsem nechal puvodní. V navigaci je to mnohem lepe vidět a nemusím do toho venku tak pozorně civět abych nepřehlédnul nějakou cestu (jak už se mi několikrát stalo)
  • 0

#139 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2009 - 14:33

Jarous1 napsal/a: Protože další věcí co mne štve, je třeba to, že Oregon z mapy neumí načíst nadmořskou výšku pod "špendlíkem" :| V MapSource to jde...

60CSx to taky umí a když sem naposled lovil s kolegou Oregonistou, tak mě překvapilo, že O. to neumí.

Na otazku vys neodpovim, topo3 nemam:)
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#140 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2009 - 17:04

HuntBehind napsal/a:
...na dandrově typu, například na poi kostela, jestli vám to dělá to samé jako na obrázku?[/b] Stejný problém (který jsem neřešil) mi to dělalo už i u Topo Czech 2 Pro... používám kritizovaný MapSource 6.15.6, tak třeba je to tím ...

HuntBehinde, kdybych Tě chtěl nas*at, použiju oblíbené asertivní: "díky za zpětnou vazbu", ale protože si až moc cením, kolik toho s mapami umíš, tak napíšu jen "díky" ;) Každý nález chyby, každá připomínka se opravdu cení. Zrovna dneska jsem si na čemsi, co se v GPS tvářilo jako normální vesnická silnice, skoro vyrazil zuby a zakončil pouť těsně před silážní jámou. Teď jdu zkoumat, jestli to bylo chybou týpka nebo mapy samotné.

Ty kostely se v mapách od Topo 2 zobrazují dvojmo, protože minimálně někde jsou dvojitě v mapě zadány. Jednou jako POI "manmade feature" a jednou jako "attractions". Kdyby se týpkem zakázalo jedny z nich zobrazovat, pak by se na mnoha místech, kde v mapě nejsou zadány dvojitě, nezobrazovaly vůbec. A na rozebírání a znovukompilování mapy nemám ani energii a s ohledem na právní otázky ani patřičný povoir B)

Barvy silnic se budou časem dál dolaďovat. A ten popis pozadí vyhodím možná i s pozadím celým, když to někomu tak trhá oči :P Týpek se vyvíjí a zlepšuje s každou vaší připomínkou, takže sem s nimi a díky za ně předem ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama