Přejít na obsah


Fotka

Předčasné Grabbed it


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
66 odpovědí na toto téma

#1 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2009 - 21:46

Zdravim Právě jsem se vrátil z týdenní dovolené a loguji.Hledám u keše Inventory jestli je tam Gc které jsem vyzvednul.A on tam není. Bohužel jsem ho posunul dál do další kešky a tu jsem taky bohužel nemohl zalogovat.Až dnes.Koukám tedy na keš do ktErého jsem jí dal a on mi ji nějaký kačer ještě ten den co keš a GC našel grejbnul. Naštěstí jsem si ho vyfotil,takže mě sotva může někdo obvinit,že jsem si to vycucal z prstu. Jak mám teď postupovat? Myškin
  • 0

#2 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2009 - 21:53

Hmm někteří příliš spěchají.:( Taky už se mi to stalo. Pokud ten cacher ještě má GC u sebe, tak můžeš grabnout zpět. Pokud už ho vložil do další cache, tak nevím. Asi bych se smířil, že přijdeš o jednu ikonku a coin o jednu zastávku, než to nějak dál motat. Já to tak teda udělal, ale třeba se najde i lepší způsob.
  • 0

#3 Sumak.cz

Sumak.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2009 - 21:57

vytahni ho z te kese zaloguj ten samy den na te skesi kde ho vlozil a vytahni a vrat ho nazpet do logu ownwrovi vysvetli proc takova sarada coin bude mit sice nejakej ten kilometr navic , ale neprijde o zastavku a ty o ikonu :)
  • 0

#4 hoblik

hoblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2009 - 21:58

Já v takovém případě volím 'discovered', coin sice přijde o nějaký ten kilometr, ale aspoň "mám ikonku" ;)
  • 0

#5 barbieteam

barbieteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2009 - 22:04

Proč by tě někdo obviňoval? Snad jedině kdyby se GC/TB nevysvětlitelně ztratil, pak by se jeho majitel asi oprávněně dožadoval vysvětlení od posledního držitele, ale pokud ho někdo grabnul a má ho u sebe, není nic, co by ti kdo mohl vyčítat ;) Maximálně lze tomu nedočkavci vyčítat, že pohyb GC nebude tak úplně přesně zdokumentován, což ho "ochudí" o nacestovanou vzdálenost, ale třeba mu na druhou stranu pomůže splnit jeho cíl... Každopádně je tohle "grabování" trochu nezdvořilé a vždycky zamrzí :( Ale pokud to bylo v zahraničí, je třeba vzít v potaz, že jiný kraj = jiný mrav a co je tady neobvyklé, může tam být zcela běžné...
  • 0

#6 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2009 - 22:12

barbieteam napsal/a:PS: O ikonku v profilu nepřijdeš, tu získáš už při vyzvednutí GC/TB z keše

O to mi až tolik nejde,ale nastala situace,že jsem Gc našel,fyzicky z keše vyzvednul,ale na netu ne a pak jsem gc fyzicky vložil ,ale na netu ne.Takže já nemám virtuálně vlastně co vyzvedávát a vlastně ani vkládat.
A server is too busy!
  • 0

#7 barbieteam

barbieteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2009 - 22:43

Pardon, až po odeslání příspěvku mi došlo, že to vlastně není Tvůj případ. Pokud sis před vložením do nové keše opsal trackovací kód, můžeš discoverovat. Nebo grabnout zpět a vložit tam, kam jsi ho fyzicky vzal. Rozhodni se podle toho, jak moc tě to grabnutí naštvalo, a toho, jak moc to coinu pomůže či uškodí. Jestli jde jen o to, aby v jeho cestování byl pořádek, tak jen podotýkám, že pokud ho současný držitel právě vložil do keše, aniž by si z něj opsal číslo, a za chvíli doma u počítače zjistí, že už ho virtuálně zase nemá, bude v tom ještě větší zmatek...
  • 0

#8 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2009 - 22:49

Spíš bych chtěl aby v tom byl pořádek.Měl jsem tam dát lístek,že jsem na dovolené,jako jsem to udělal s GC co jsem přivezl sebou.Ale toho jsem alespoň virtuálně vyzvedl.Nebo jsem to měl zalogovat co nejdřív. Sakra a to jsem myslel,že tam skoro nikdo nechodí.
  • 0

#9 mpistora

mpistora

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2009 - 22:52

Pokud to ještě neodputovalo někam dál, tak je možné pokusit se požádat toho druhého kačera, aby svůj předčasný log (logy) smazal. A pak to vše zadat znovu a lépe ;). Je možné, že k vrácení do výchozího stavu bodou zapotřebí pomocné logy, které bude nutno také smazat. Výsledné logy sice budou OK, ale mám pocit, že i v jednodušších situacích nefunguje počítání trasy korektně a kreslení mapy, takže je diskutabilní, zda se do takového dobrodružství vůbec pouštět. Rozhodně ne, když dané věci sleduje hodně uživatelů.
  • 0

#10 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2009 - 6:22

Jak si čtu úvodní příspěvek, možná je to i jinak. Nejmenovavný kačer klidně mohl nalezený TB zalogovat v dobré víře, že je vše OK a vůbec si nevšiml, že je na netu v jiné keši, To není tak těžké přehlédnout, pokud jdeš logovat ze strant TB a ne navštívené keše. Zkusil bych se s ním domluvit přes profil, pokud to půjde logy opravit, jinak si zaloguj discover a nech to plavat. Je to jen hra.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#11 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2009 - 16:38

Nadpis threadu v podstate neni korektni. To, co druhy kacer provedl, bylo "Retrieve from <cache>", nikoliv "Grab from <user>". U nej to bylo urcite v dobre vire. Ty jsi byl na dovolene bez pristupu k netu. Vzal jsi TB z kese c. 1 a vlozil do kese c. 2. A ted z pohledu druheho kacera: prisel ke kesi c. 2, vyzvedl TB. Pak logoval jeho prijem, pokud sel primo pres "Trackables", tak vpravo videl jen "Retrieve from <kes c. 1>" a ani si toho nemusel vsimnout. Ten den jich mohl navstivit vic (dokonce i kes c. 1 mezi nimi) a to se clovek hlavne soustredi, aby zadal spravne kod... :)
  • 0

#12 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2009 - 20:08

Neví někdo z kolegů jestli na tuto situaci pamatují i pravidla?
  • 0

#13 Mudlodcera

Mudlodcera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 386 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2009 - 21:38

Jestli na tohle pamatuji pravidla to nevim, ale byla jsem ve stejne situaci Mela jsem u sebe TB, ale nejak jsem zapomnela vyzvednout jej virtualne z kese. Pak jsem jej vlozila do jine, ale logovala jsem vse az po trech dnech. Nacez koukam a ten TB nekdo grabnul z te kese, kde jsem jej nasla ja a navic pise, ze jej nasel uplne v jine (v te, kam jsem jej vlozila). No tak jsem ten TB grabla k sobe a sla logovat kesky, ktere jsem nasla. No a nez jsem se dostala ke kesi, kam jsem vlozila ten TB tak koukam a TB opet nikdke a opet si jej grabnul ten, co ho ted ma v ruce. Tak jsem smazala sve logy u TB a pozadala autora o smazani tech grabovacich logu od toho, kacera, co ma TB u sebe a po tom, co tak autor ucinil tak jsem jen v pohode vlozila do kese. Jako kdyby se nejednalo o kes jako je styx, tak nic nereknu, jen dam discovered a je to, ale autor TBcka me sam pozadal, zda bych ho do toho styxu opravdu nevlozila. Nejhorsi je, kdyz se v takovehle situaci potkas s blbcem, navic s blbcem, co cte emaily az po tydnu. (snazila jsem se noveho drzitele TB kontaktovat a vysvetlit mu situaci, ale email si precetl az o tyden pozdeji)
  • 0

#14 mpistora

mpistora

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2009 - 10:43

mudlodcera napsal/a:s blbcem, co cte emaily az po tydnu.

Problém je v tom, že čtení emailů i logování po týdnu i delší době je zcela legitimní. Může se to stát, a stává se to každému a každý by měl počítat s tím, že se to stane i těm druhým.
Ač je to teoreticky představitelné, systém na gc.com neumožňuje logovat dopředu, tak aby se to po pozdějím přidání věcně předchozích logů správně pospojovalo. Takže nyní nezbývá než čekat, až předmět doputuje v systému tam kam má, a pak ho teprve logovat. Někdo ovšem nečeká.
  • 0

#15 Lupp

Lupp

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2009 - 12:03

Nejlépe by bylo si TB nějakou dobu nechat.Nevyzvédávat a vkládat v jednom dnu.Třeba se pak posune dál a eliminují se zmatky.Není přeci nutné rychle se ho zbavit.
  • 0

#16 vsa

vsa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 501 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2009 - 20:13

Ja uz to neresim. Opravdu je spousta nedockavcu a to jak nasich tak cizincu. Dam discovered a nebo se na to uplne vykaslu. Drive jsem tomu dobrakovi co to grabnul psal, at to priste nedela, ale je to marne....
  • 0
VSA

#17 Werki

Werki

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 376 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2009 - 11:13

No právě jsem se, nebo spíš Qnik, opět setkal s tímto problémem, tak tímto příspěvkem chci toto vlákno povystrčit trochu výš at si toho někdo zas všimne a třeba i ponaučí.

Prosím nebuďte nedočkavý a chvíli s tim "grab it" počkejte, i když májí tractables cestovat co nejrychleji tak je pro ně určitě lepší když počkáte až ji ten co je tam vložil zaloguje i na internetu, než když ho seberte z rukou a tím pádem přijde i o km k té keši a od ní do další!

Prostě né vždy jde zalogvat okamžitě a když se někam jede na celý víkent nebo třeba i týden, tak ten přístup k internetu prostě není a tak chvíli počkám.
  • 0
HUAWEI Ascend G300 + c:geo + OSM

#18 polas_CZ

polas_CZ

    polas_CZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 589 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2009 - 11:45

Mně se po výpadku tohle taky stalo,tedy já to grabnul-úplně mi to nedošlo,že to nahodili den,když jsem logoval,a tak jsem chtěl napravit stav. Grabnutý coin jsem virtuálně vrátil do keše,abych dokončil cestu(200 km),a poté znovu vzal(retrieve it from) a bylo napraveno..
  • 0
Cogito ergo sun ...

#19 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2009 - 13:29

Zadne grabnuti tam nevidim, jen ze ho nekdo vyzvednul z GC1MZHX a neni to jeste ani 2 tydny ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#20 strudl

strudl

    strudl

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2009 - 14:15

k tomuto tématu bych vyzval vsechny k trpelivosti a to zejmena ted v dobe dovolenych!!. Osobne mi kdosi "grabnul" ted dva coiny a to proto, ze jsem byl na tydenni dovolene a proste jsem nemel pristup netu...nedalo se z faktickych duvodu zalogovat....
  • 0
strudl Oregon 450PRO, MIO P560, BeeLine + pri drive-in IGO My way plus




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama