Přejít na obsah


Fotka

Předčasné Grabbed it


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
66 odpovědí na toto téma

#21 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2009 - 14:23

strudl napsal/a:
k tomuto tématu bych vyzval vsechny k trpelivosti a to zejmena ted v dobe dovolenych!!. Osobne mi kdosi "grabnul" ted dva coiny a to proto, ze jsem byl na tydenni dovolene a proste jsem nemel pristup netu...nedalo se z faktickych duvodu zalogovat....


Myslim, ze trpelivost a hlavne chladna hlava je nutna stale - uz jsem zazil i to, ze mi jeden chytrak stacil grabnout TB a to i presto, ze mezi vlozenim do kese a prichodem k PC byla prodleva jen par hodin.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#22 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2009 - 15:45

Witko napsal/a:

kapsa napsal/a:
Zadne grabnuti tam nevidim, jen ze ho nekdo vyzvednul z GC1MZHX a neni to jeste ani 2 tydny ....

Máš pravdu grabe it zmizelo. Ráno jsem psal tomu kačerovi email na který neodpověděl ale místo odpověďi zmizel grabe it z 28.6 a nahradil ho retrieved z 1.7. To jsem z toho jelen. Ale mezitím už ten kačer byl někde na lovu takže u internetu byl aby ho mohl zalogovat do keše ve které jsem ho našel. Takže co teď?!


Tak zase chvili pockej, pripadne mu zase napis, at to vlozi, aby to mohlo pokracovat a navazovat dal. Na zelenace nevypada, tak to snad dobre dopadne ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#23 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2009 - 16:18

Witko napsal/a:
Ok ale proč ho dal do keše a neodlogoval ho ze svého profilu. Přitom od te doby lovil. A navíc keš ve které jsem ho našel ani myslím nenavštívíl. Tak kde se tam ten TB vzal. Asi mimozemšťani? Jj počkám. Zatím ho mám u sebe takže se neztratí.


Podstatny je, ze se neztratil ....
Jinak proste nekdo u toho uvazuje a dela to peclive a nekdo to holt flaka ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#24 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2009 - 19:55

a mě to je jedno..aspon mam min prace pri logovani...
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#25 jfvachovi

jfvachovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2009 - 17:19

Taky se nám stalo, že nás uháněla slečna jen pár hodin po vložení TB. Lovili jsme v cizím městě - a cesta domů dlouhá. Doma už nás čekal mail s prosbou o virtuální vložení :). Jediný problém předčasného vyzvednutí je asi vážně ten, že předmět přijde o kilometry (pokud není člověk lovec ikonek - a to zase řeší opsání kódu :D).
  • 0

#26 pappp

pappp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2009 - 19:49

No jo, ale co dělat, když coin je v keši nezalogován, držitel jej vyzvedl 30.6. a u keše kde jsem ho nalezl, dle logu nebyl a mezitím zalogoval 4 další jiné kešky. Napsal jsem do logu keše GC1VHYZ, ať ho zaloguje, kdo ho vložil, nikdo se neozývá, tak jsem ho grabnul.:(
  • 0

#27 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2009 - 15:15

pappp napsal/a:
No jo, ale co dělat, když coin je v keši nezalogován, držitel jej vyzvedl 30.6. a u keše kde jsem ho nalezl, dle logu nebyl a mezitím zalogoval 4 další jiné kešky. Napsal jsem do logu keše GC1VHYZ, ať ho zaloguje, kdo ho vložil, nikdo se neozývá, tak jsem ho grabnul.:(

Pokud "potrebujes" coin nekam rychle vlozit, tak je proste potreba ho grabnout, to se obcas stane. Vsechno je to o komunikaci, obcas staci napsat mail tomu, kdo ho ma u sebe, obcas je potreba chvili pockat (lidi maji dovolenou, jsou bez internetu, logujou jen z mobilu a na TB zapomenou), ale vzdycky se nakonec nejak domluvime. Teda aspon ja si to tak maluju... :D
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#28 pappp

pappp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2009 - 17:10

Tady u tohoto coinu je to trošku zamotaný, vypadá to tak, že si jej od nicku isany někdo grabnul (hand to hand), a vložil do keše GC1VHYZ, takže tam chybí dvojí log, ale je to jen má doměnka. Já pokud vím že se nedostanu k internetu, tak to řeším vzkazem v logbooku. Při čekání se snažím dodržet pravidlo čtrnácti dnů, pak grabuji, je-li co. Bohužel už jsem se setkal (asi každý z nás), s třeba 1/2 roku vloženým coinem, který v krabce není. Pokud nikam v dohledné době nepůjdu, nebo nemohu splnit úkol dám pouze discovered it. ;)
  • 0

#29 l_ucie

l_ucie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2009 - 15:49

Tak přijedu z dovolené, kde jsem byla týden bez netu a samozřejmě coin, který jsem nemohla zalogovat mám grabbnutý (naštěstí jen jeden). A od zkušeného kačera - 1500 keší, tohle mě fakt dokáže vytočit, jako by nemohl počkat.. Ráda bych vše logla pořádně, ale už nemám TN, co s tím?
  • 0

#30 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2009 - 16:40

Domluv se s nim, logy se daji smazat a zapsat znovu spravne.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#31 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2009 - 17:31

Lidi neblbněte! Nepřidělávejte si zbytečně ve své zálibě problémy, kterých vám ostatní lidi (třeba v práci) přidělávají dost. Trackable dávejte do dalších kešek až po tom, co řádně zalogujete vod tam co jste je fyzicky vyzvedli! Z pár dní zpoždění se nikdo nepodělá...
  • 0

#32 lukasekprochazka

lukasekprochazka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2009 - 23:02

l_ucie napsal/a:
Tak přijedu z dovolené, kde jsem byla týden bez netu a samozřejmě coin, který jsem nemohla zalogovat mám grabbnutý (naštěstí jen jeden). A od zkušeného kačera - 1500 keší, tohle mě fakt dokáže vytočit, jako by nemohl počkat..
Ráda bych vše logla pořádně, ale už nemám TN, co s tím?

On je totiž taky problém v tom, že jsou případy (i já to mnohdy dělám), že TB/GC se posune do další keše ještě tentýž nebo druhý den, a v tom případě opravdu není na místě na něco čekat, jelikož by se tím nadělalo více škody, než užitku - z té další keše ho totiž následně může hned někdo vyzvednout a to už je třetí a další a další změna lokality... Takže i já v tomto případě jsem za grab.
  • 0
http://gcm.cz + Garmin Oregon 300 + Topo 2 Pro + Handy Geocaching

#33 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2009 - 23:17

ssva napsal/a:
Lidi neblbněte! Nepřidělávejte si zbytečně ve své zálibě problémy, kterých vám ostatní lidi (třeba v práci) přidělávají dost. Trackable dávejte do dalších kešek až po tom, co řádně zalogujete vod tam co jste je fyzicky vyzvedli! Z pár dní zpoždění se nikdo nepodělá...


Konečně někdo kdo používá rozum. Vezmu, doma zaloguji, pak vložím. Copak to jsou dostihy?

Myslím, že před Grabnutím je minimálně slušné napsat předchozímu nálezci zprávu a požádat ho o zalogování umístění. Ono totiž grabem se přeruší počítání km a předmět o ně přijde. Takže grab ano, ale až alespon po víkendu a když předchozí nálezce nereaguje.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#34 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2009 - 7:01

l_ucie - a ten coin je teď fyzicky u mě:P Myslíš, že už tam nebudou žádné úpravy? Abych ho před vložením do další keše mohl grabnout? Ale to jak takový zkušený kačer to může zamotat předčasným grabnutím, mě taky překvapilo.:o
  • 0

#35 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2009 - 7:53

Zegga napsal/a:

ssva napsal/a:
Lidi neblbněte! Nepřidělávejte si zbytečně ve své zálibě problémy, kterých vám ostatní lidi (třeba v práci) přidělávají dost. Trackable dávejte do dalších kešek až po tom, co řádně zalogujete vod tam co jste je fyzicky vyzvedli! Z pár dní zpoždění se nikdo nepodělá...


Konečně někdo kdo používá rozum. Vezmu, doma zaloguji, pak vložím. Copak to jsou dostihy?

Myslím, že před Grabnutím je minimálně slušné napsat předchozímu nálezci zprávu a požádat ho o zalogování umístění. Ono totiž grabem se přeruší počítání km a předmět o ně přijde. Takže grab ano, ale až alespon po víkendu a když předchozí nálezce nereaguje.


Na ušetření problémů a počítání km mám jednodnoduchou radu. Prostě TB/GC grabněnte, dejte ho do kešky kde jste jej vyzvedli a poté jej následně zase vyzvedněte. O žádné kilometry se nepřijde. Předchozímu nálezci-posunovači TB/GC pak můžete dát rovnou vědět, že jste se již se vším vypořádali..
  • 0

#36 stanny_Tigo

stanny_Tigo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 294 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2009 - 13:27

Autacek napsal/a:
Na ušetření problémů a počítání km mám jednodnoduchou radu. Prostě TB/GC grabněnte, dejte ho do kešky kde jste jej vyzvedli a poté jej následně zase vyzvedněte. O žádné kilometry se nepřijde. Předchozímu nálezci-posunovači TB/GC pak můžete dát rovnou vědět, že jste se již se vším vypořádali..


Přesně tak, nalezl jsem coin který byl naposledy na eventu 2 měsíce starém, poslední držitel nereagoval, tak jsem ho grabnul, write note vložil do kešky kde jsme ho našli, vyzvedl a hotovo.
Včera jsme ho umístili do další keše a o žádné místo ani kilometry nepřišel.
  • 0

#37 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2011 - 7:46

Mily kolegove, mohl bych vas pozadat, aby jste me ci ostanim kolegum, dali alespon 24 hodin na zapsani nalezu kese a vlozeni TB nebo GC? Timto bychom predesli skodlivemu rozcileni, ktere nam nedockavci zpusobuji a oddalili nevyhnutelny infarkt a mozkovou mrtvici! Dekuji :-)
  • 0

#38 vlkys

vlkys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2011 - 15:54

Já myslím, že to je na tolik závažný problém, že by se tím měl zabývat minimálně GroundSpeak, neřku-li kongres USA...
  • 0
~vlkýš
_________________________
Oregon 300 (Topo Czech 3) & Vodafone 845 (c:geo)

#39 Filip Pecha

Filip Pecha

    Filip Pecha

  • Members
  • PipPipPip
  • 180 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2011 - 17:20

Myškin napsal/a:
Mily kolegove, mohl bych vas pozadat, aby jste me ci ostanim kolegum, dali alespon 24 hodin na zapsani nalezu kese a vlozeni TB nebo GC? Timto bychom predesli skodlivemu rozcileni, ktere nam nedockavci zpusobuji a oddalili nevyhnutelny infarkt a mozkovou mrtvici! Dekuji :-)

s některými kačery je to těžké, už se mi stalo, že jsem vyzvedl coin a 3 dny jsem čekal až jej dotyčný zaloguje. Po 3 dnech píšu první e-mail a bez reakce (dle logů kačer zatím odlovil několik keší každý den). Po 5 dnech píšu, že zítra jej od něj grabnu. Když se tak stalo, tak jsem dostal dost sprostý e-mail, že bych s mím počtem nálezů měl vědet, že se to tahkle nedělá. Od té doby se s tím nepářu a pokud vidím, že kačer co trasanta vložil už logoval i jiný den tak ho od něj grabnu.
  • 0

#40 vsa

vsa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 501 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2011 - 19:20

Myškin napsal/a:
Mily kolegove, mohl bych vas pozadat, aby jste me ci ostanim kolegum, dali alespon 24 hodin na zapsani nalezu kese a vlozeni TB nebo GC? Timto bychom predesli skodlivemu rozcileni, ktere nam nedockavci zpusobuji a oddalili nevyhnutelny infarkt a mozkovou mrtvici! Dekuji :-)

Take se pridavam. Uz se to nedeje jen v Praze, ale plosne. Ti lide bud loguji vse hned od kese a proto to ocekavaji i od nas, nebo proste loguji a zvoli tu moznost, ktera jim prevzeti GC/TB umozni a vic neresi. Jedina zbran je, si ta cisla psat a pak si ho grabnout zpet :(
  • 0
VSA




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama