Přejít na obsah


Fotka

Předčasné Grabbed it


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
66 odpovědí na toto téma

#41 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2011 - 19:37

Taky se mi to stalo. Nicméně jsem nad tim mávnul rukou a taky jsem živ.
  • 0

#42 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2011 - 20:00

Nejak nechapu, co se zde resi. Kdyz najdu TB/GC tak si jej bud odnesu domu, zaloguju a pak nekam prenesu a nebo si opisu cislu a dam discovered. Pokud si opisu cislo a jeste pred zalogovanim jej nekam dam, tak si to zaloguji pote a je to. O log a ikonku neprijdu nikdy. Nebo nekomu nejak zalezi na tom, on bude uveden jako ten, ktery jej z A do B prenesl?!
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#43 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2011 - 20:46

Co k tomuto tématu dodat ? Snad jen tolik, že mi jako majteli záleží pouze na několika drobnostech: - na tom aby si můj GC ten kdo ho vyzvedne co nejdříve lognul (a je mi šumák jestli to bude grabnutím) - na tom aby jsem byl informován o tom, zda GC ještě stále v nějaké kešce skutečně je (pokud ho z nikdo dlouho nevyzvedl) - na tom aby GC nezůstal v rukou nějakého chmatáka nebo telete co si ho dá do šuplíku a rok s ním nepohne ani o píď (třeba i jen formou protahování každou keší kterou najde). Dělat si starosti s tím jestli někdo grabne dřív než si já TB / GC stihnu lognout mě fakt nevzrušuje a zejména pokud tím přišlo o návštěvu nějaké méně zajímavé kešky tak si pouze zapíšu jeho vizitaci (a do takového logu poznamenám kde jsem ho našel). Jetliže ke svému logu chci přidat i nějakou fotku ze zajímavého místa tak potom si takový TB / GC klidně grabnu zpět a vložím ho tam kam jsem ho doopravdy dal. Ale to skutečně dělám jen za mimořádné konstelace družic :D ... na vše ostatní se dívám s velkým nadhledem. Tzn, že neřeším zda se GC posunuje grabováním nebo standardně, že neřeším jestli jede tím správným směrem nebo docela opačně. Jsem rád, že žije a všechno ostatní beru jako příjemný bonus. ;)
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#44 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2011 - 21:24

Fredy176 napsal/a:

Myškin napsal/a:
Mily kolegove, mohl bych vas pozadat, aby jste me ci ostanim kolegum, dali alespon 24 hodin na zapsani nalezu kese a vlozeni TB nebo GC? Timto bychom predesli skodlivemu rozcileni, ktere nam nedockavci zpusobuji a oddalili nevyhnutelny infarkt a mozkovou mrtvici! Dekuji :-)

s některými kačery je to těžké, už se mi stalo, že jsem vyzvedl coin a 3 dny jsem čekal až jej dotyčný zaloguje. Po 3 dnech píšu první e-mail a bez reakce (dle logů kačer zatím odlovil několik keší každý den). Po 5 dnech píšu, že zítra jej od něj grabnu. Když se tak stalo, tak jsem dostal dost sprostý e-mail, že bych s mím počtem nálezů měl vědet, že se to tahkle nedělá. Od té doby se s tím nepářu a pokud vidím, že kačer co trasanta vložil už logoval i jiný den tak ho od něj grabnu.


Já souhlasím s Myškinem a podle mě je dost na hlavu, když okamžitě po nalezení hned člověk GC či TB zaloguje a nedá předchozímu nálezci čas ji oficiálně zalogovat. Když jedu na víkend pryč bez možnosti přístupu na web, cestou na hory dám GC do kešky a ještě ten den mi ho někdo sebere, tak mě to většinou trochu naštve, že mi nedá čas na správné zalogování. Všichni nemají možnost logovat okamžitě! Většinou pak si ten GC či TB grabnu zpět, abych ho mohl správně zalogovat...

Podle mě by měl být správný postup, že člověk počká pár dní, až ho dotyčný stihne zalogovat. V případě, že ani za 4-5 dní to neudělá, tak mu to připomenout, protože se může stát, že člověk nějaký TB či GC zapomene zalogovat. A teprve když se dotyčný neozve, tak pochopím, že řekněme za 10-14 dní si ten GC grabne...

Poslední dobou se mi stává čím dál častěji, že lidé logují ještě ten den po vložení GC a TB do kešky. Bohužel i já občas zapomenu něco logovat, ale když mi to někdo připomene, tak mu ještě poděkuji, že mi připomněl, že jsem něco zapomněl udělat...
  • 0

#45 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2011 - 23:37

Roman_Jaromer napsal/a:
Já souhlasím s Myškinem a podle mě je dost na hlavu, když okamžitě po nalezení hned člověk GC či TB zaloguje a nedá předchozímu nálezci čas ji oficiálně zalogovat. Když jedu na víkend pryč bez možnosti přístupu na web, cestou na hory dám GC do kešky a ještě ten den mi ho někdo sebere, tak mě to většinou trochu naštve, že mi nedá čas na správné zalogování. Všichni nemají možnost logovat okamžitě! Většinou pak si ten GC či TB grabnu zpět, abych ho mohl správně zalogovat...

Podle mě by měl být správný postup, že člověk počká pár dní, až ho dotyčný stihne zalogovat. V případě, že ani za 4-5 dní to neudělá, tak mu to připomenout, protože se může stát, že člověk nějaký TB či GC zapomene zalogovat. A teprve když se dotyčný neozve, tak pochopím, že řekněme za 10-14 dní si ten GC grabne...

Poslední dobou se mi stává čím dál častěji, že lidé logují ještě ten den po vložení GC a TB do kešky. Bohužel i já občas zapomenu něco logovat, ale když mi to někdo připomene, tak mu ještě poděkuji, že mi připomněl, že jsem něco zapomněl udělat...


No tak cekat 14 dnu nez zalogujes TB bych asi nevydrzel. Ostatne ten grab je tam prave od toho. Vis-li ze budes dlouho mimo net a nemuzes hned zalogovat tak bud nevkladej TB hned do jine kese (privez si ho z dovolene) nebo ho jen discoveruj. V opacnem pripade se smir s tim, ze ho nekdo muze vyzvednout a zalogovat drive nez ty (v zavislosti na navstevnosti kese).
Mnohokrat se stalo, ze jsem vytahl z kese TB, ktery se predchozi kacer vubec neobtezoval zalogovat. Da se pockat tak 2 dny, ale pak bych logoval bez ohledu na predchoziho drzitele.

Opravdu bych z toho nedelal drama. Vubec o nic nejde. Dulezite je TB/GC neztratit. ;)
  • 0

#46 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2011 - 0:02

Stalo se mi tohle: vložil jsem fyzicky TB do jedné poměrně odlehlé keše, ale zapsal jsem ho tam až po dvou třech dnech po návratu domů. Mezitím ho jistý dychtivec grabnul, Tak jsem si ho (píši si kódy) grabnul zpátky a do té keše vložil i de jure. A dychtivci napsal, že ho má opět v keši a že si ho může korektně vyzvednout. A on mi napsal: no jo, ale já to mám daleko, já tam znova nepolezu!
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#47 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2011 - 1:47

Trhac napsal/a:
A on mi napsal: no jo, ale já to mám daleko, já tam znova nepolezu!


pekny, velmi pekny. :D:D:D
  • 0

#48 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2011 - 6:56

k-lord napsal/a:
No tak cekat 14 dnu nez zalogujes TB bych asi nevydrzel.

14 dní jo, ale počkat aspoň pár dní by mělo být úplně normální.
  • 0

#49 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2011 - 17:03

Já většinou píšu note, že ho mám a že čekám na log předešlého vlastníka. Další řeším tak asi po týdnu.
  • 0

#50 Ondrus

Ondrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2011 - 19:26

Tak co....no svět se z toho nezboří ne???
  • 0
Hmmm tady to vypadá na keš.....a měli s tim úspěch..

#51 mpistora

mpistora

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2011 - 1:16

Pro ty, kteří chtějí mít zalogováno přesně, je tu možná ještě jiná (pracná a drsná) metoda:
- pomocí několika pomocných logů dostat předmět, tam kde byl když jsem ho nalezl
- zalogovat své vyzvednutí a vložení, tak jak se odehrálo ve skutečnosti
- pomocí několika pomocných logů dostat předmět, tam kde byl na začátku tohoto postupu
- smazat všechny pomocné logy
Nejsem si úplně jist výsledkem :).
Rozhodně by se to nemělo dělat tam, kde jsou velké watchlisty.
Otestovat, zda to nemá nějaké nežádoucí efekty, by musela skupina lidí s několika vlastními kešemi a předmětem bez watchlistů.

Je to obměna oficiálního návodu Fixing the Historical Record:

1. Grab the Trackable from wherever it is now.
2. Log a note to the cache in which you want to drop the travel bug
and select the travel bug so it is placed (electronically speaking)
into the cache's Trackable inventory. Make sure to backdate the
drop so it matches the date when it was there.
3. Grab the Trackable back and list the date it was picked up as the
date it was taken from the cache.
4. Place it back electronically into the cache in which it currently
resides with the correct date.
5. After the distance record is corrected, delete any of the logs that
are unnecessary, like the log in step 4. Step 4 was only to make
sure that the travel bug is listed in the right location.


  • 0

#52 blatta

blatta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2011 - 8:13

Se zbrklýma a nedočkavýma takykačerama mám už taky zkušenosti:@Minulý měsíc jednou a naposledy předevčírem znovu.V poledne vložím TB a ještě nedojedu z lovu kešek domů a už mi na mobil dojde upozornění na email,že další nálezce TB už grabnul:( Prostě nepočkají a nepočkají......Nekešuji dlouho,ale myslím,že přečíst si něco o putovních předmětech(a nejen o nich) by u nových kačerů nebylo "povinně" na škodu.
  • 0

#53 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2011 - 8:17

mpistora napsal/a:
Pro ty, kteří chtějí mít zalogováno přesně, je tu možná ještě jiná (pracná a drsná) metoda:
- pomocí několika pomocných logů dostat předmět, tam kde byl když jsem ho nalezl
- zalogovat své vyzvednutí a vložení, tak jak se odehrálo ve skutečnosti
- pomocí několika pomocných logů dostat předmět, tam kde byl na začátku tohoto postupu
- smazat všechny pomocné logy
Nejsem si úplně jist výsledkem :).

Ja to uz takhle udelal nekolikrat a dopadlo to OK. Jednou se mi dokonce stalo, ze jsem GC vlozil do kesky a od ni jsem jel rovnou domu, kde jsem byl za slabou hodinku. GC uz byl grabnutej a to od cloveka, co mel kolem 200 nalezu .... B)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#54 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2011 - 10:02

si myslim, ze to souvisi s tim, ze nekoho proste nezajima (nebo vubec nevi) ze TB/GC muze mit nejaky jiny cil mise nez jen z krabky do krabky. Nemam moc prehled, jak je kdo schopny tohle stahnout v terenu...(ja treba ano), ale ta mise predmetu by se ignorovta nemela...A mozna bychom zjistili dramatickou souvislost mezi rychlym grab/logem a ignoraci mise predmetu...
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#55 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2011 - 10:33

Osobně si v terénu cíl TB/GC neověřím, někde jej grabnu a zase ho někde dropnu, když za ten den jdu více příhodných krabiček. Jediný moment kdy si cíle mohu ověřit je ten, že si trackable dovezu domů, když vím že za týden např odlétám do Zimbabve, abych jej tam s sebou vzal. Pokud se dočtu, že cíl je jiný, tak jej nechám doma, pochopitelně. Ovšem některé podmínky se občas plní špatně, jako např u jednoho TB který "chci cestovat po keších věnovaných GP", těch moc není, myslím... nehledě na vyzvednutí v keši, která "GP" rozhodně nebyla.
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#56 RaRaTeam

RaRaTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2011 - 16:59

Včera ráno jsem vložil GC do keše - než jsem se odpoledne vrátil domů, už byl grabnutý. Nový držitel ho měl stále u sebe, tak jsem mu napsal slušně zprávu, že ho grabnu zpět, vložím do keše kam jsem ho umístil, ať si ho poté vyzvedne. Odpověď jsem nedostal, tak jsem to tak udělal.
Moji snahu zalogovat ho podle skutečnosti odměnil při vyzvedávání logem "Sorry of mental problem of previous holder..."
Že se někdo s 500+ nálezy zachová takto jsem tedy nečekal ...
http://www.geocachin...tracker=TB36QE3
  • 0

#57 Zoffka

Zoffka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 123 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2011 - 17:24

RaRaTeam napsal/a:
Včera ráno jsem vložil GC do keše - než jsem se odpoledne vrátil domů, už byl grabnutý. Nový držitel ho měl stále u sebe, tak jsem mu napsal slušně zprávu, že ho grabnu zpět, vložím do keše kam jsem ho umístil, ať si ho poté vyzvedne. Odpověď jsem nedostal, tak jsem to tak udělal.
Moji snahu zalogovat ho podle skutečnosti odměnil při vyzvedávání logem "Sorry of mental problem of previous holder..."
Že se někdo s 500+ nálezy zachová takto jsem tedy nečekal ...
http://www.geocachin...tracker=TB36QE3


Ten log byl opravdu necitelný, dokonce neurvalý.
Na druhou stranu zrovna tenhle případ bych zpětným grabem neřešila. TB má totiž za úkol nacestovat co nejvíc kilometrů. k čemuž mu dotyčný pomohl tím, že ho protáhnul všema kešema, které cestou potkal. Takže pokud mezi nimi byla i ta, do které jsi ho dal, tak je vše v pořádku a na Tvém místě bych byla ráda, že to mám bez práce. :)
Nehledě k tomu, že jsi tou svojí akcí skutečnou cestu TB tak trochu zamotal. Zase má ale asi teď víc kilometrů virtuálně, než ve skutečnosti :)
  • 0
Gde Proboha Sem ???
Jdeme tudy. Je to sice dál, ale zato horší cesta...

#58 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2011 - 17:29

Tak ja se drzim jedny jednoduchy zasady - nikdy nedavam do kese trackable ktery nemam v tom momente zalogovany na sebe. Tim se moznosti jak se to da zamotat dost omezi. V podstate pak hrozi jen ze mi ho nekdo grabne, ale za situace kdy sam uz ho mam zalogovany, takze to bych eventualne nejak prezil. Obrana je logovat vlozeni do kese co nejdriv (zatimco vyzvednuti klidne muze pockat). Samozrejme z toho vyplyva ze trackable nemuzu jeden den sebrat a rovnou ho dat do sousedni kese (neloguju to za pochodu telefonem), ale proc bych to taky delal? V klidu ho odnesu domu, prectu si co s nim, pockam az se eventualne objevi v kesi pokud tam jeste neni, lognu si ho a vsechno je v klidu. Nekdy to znamena ze musi treba tejden lezet doma. A co ma bejt? Vzdyt se nikam nekvaltuje.
  • 0

#59 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2011 - 19:46

Modrak ma recht. Btw. hrozne me bavi logy v cestine u TB/GC kde je majitel Nemec, Anglican apod. Log je a priori zprava pro majitele, tudiz srdceryvne vylevy srdce a jinych organu v cestine jsou proste komicke... To je to vazne tak tezke napsat to v nejakem srozumitelnem jazyce? B) (Hoomon to aspon udelal :P;)B) )
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#60 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2011 - 19:56

nosferatu XIII. napsal/a:
Modrak ma recht.

Btw. hrozne me bavi logy v cestine u TB/GC kde je majitel Nemec, Anglican apod. Log je a priori zprava pro majitele, tudiz srdceryvne vylevy srdce a jinych organu v cestine jsou proste komicke...
To je to vazne tak tezke napsat to v nejakem srozumitelnem jazyce? B)

(Hoomon to aspon udelal :P;)B) )


Ja myslim, ze narozdil od tebe ten Nemec, Anglican apod vi o necem takovem jako je Google Translator. :P:p
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama