Přejít na obsah


Fotka

GC1TBVM: Pohadkove udolicko


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
63 odpovědí na toto téma

#41 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2009 - 17:36

Paullow napsal/a:

alkes napsal/a:

Paullow napsal/a:
říká člověk, který píše jako prase... archIv je s měkkým i a caCHe se nepíše caHe...
A jak již jsem psal, poslední slovo má reviewer, takže já už se tady nehodlám hádat a počkám až co definitivně řekne...

Popravdě nechápu, proč mají někteří jedinci tak strašný problém uznat vlastní chybu. Rozhodně to patří k dobrým vlastnostem... narozdíl od jejího prosazování za každou cenu.
I reviewer je jenom člověk, ale to už jsem psal jinde.
Jazykový koutek si prosím opravdu nech jinam.


Já nemám problém uznat vlastní chybu... Ale v tomto případě nemám důvod, protože jsem žádnou neudělal... Když si pořádně přečteš moje příspěvky, tak v žádném jsem tuto keš osobně nehodnotil jako dobrou nebo špatnou.
Sám si myslím, že je zajímavá, ale není to Wherigo... Někde na wig.com fóru jsem četl, že Colorado je primární a jelikož tato cartridge nejde na Coloradu dohrát, není to WIG, ale dle mého názoru mystery...
Je to ten samý problém, jako dřívější Maxinohův pokus o wig, který byl jasně mystery.
Ad. pravopis: Když už píšu někam, kde si to může přečíst někdo jiný, tak aspoň píšu jenom trochu slušně...
A výmluva typu "píšu z PDA" je mimo mísu, když má člověk chyby i v podpisu...
Takže chybu by tu měl uznat někdo jiný...

ze nekdo neco napise na foru jeste neznamena ze je to oficialni stanovisko, obavam se ze toho se ani nedockame a bude to na zvazeni rewieveru, vubec jim to nezavidim.

A pravopis tu opravdu nevytahujte, jednak je to zbytecne, druhak to vypada jako by vam dosly rozumne argumenty
  • 0

#42 matejcik

matejcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2009 - 17:39

Paullow napsal/a:
Sám si myslím, že je zajímavá, ale není to Wherigo...

to zní celkem jako kdybys měl nějakou definici Wherigo ;e) já třeba si myslím, že jelikož je v Groundspeak Wherigo Cartridge (GWC) formátu, naprogramovaná v jazyce Lua s použitím Wherigo API, distribuovaná přes wherigo.com a použitelná na Wherigo playerech (ač na některých nehratelná, ale to je z důvodu chyb těch playerů), wherigo to rozhodně je.

Někde na wig.com fóru jsem četl, že Colorado je primární a jelikož tato cartridge nejde na Coloradu dohrát, není to WIG, ale dle mého názoru mystery...

a my se tady už nějakou dobu ptáme, kde jsi to četl, a ty se nám to pořád snažíš zatajit ;e)

ostatně, jak naznačil Mimon, ty nejspíš mluvíš o typu cache (Wherigo cache vs. mystery cache), zatímco například já a několik dalších tady se bavíme o Wherigo platformě.
ostatně Wherigo není jen další typ cache, vztah je naopak: wig cache je typ cache, která vznikla kvůli wherigu.
(například mně jsou "nějaké ty vaše kešky" celkem volné. a s rizikem, že mě ukamenujete: největší problém wheriga v současnosti je fakt, že ho hrají jen geocacheři)


Je to ten samý problém, jako dřívější Maxinohův pokus o wig, který byl jasně mystery.

tady nevím, o co se jedná, kterou cartridge máš na mysli?


Ad. pravopis: Když už píšu někam, kde si to může přečíst někdo jiný, tak aspoň píšu jenom trochu slušně...

Parkis napsal/a: A pravopis tu opravdu nevytahujte, jednak je to zbytecne, druhak to vypada jako by vam dosly rozumne argumenty

podepisuji B)
  • 0
<reklama>OpenWIG - Wherigo player pro mobilní telefony</reklama>
"ty vaše kešky" jsou mi celkem ukradené :ep

#43 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2009 - 17:46

Paullow

No vidíš, a někde jinde ve fóru (konkrétně tady) se zas člověk může dočíst, že to je podle někoho jiného blbost. Když už nic, hoď sem aspoň odkaz, kde ses to dočetl a kdo to napsal. Nic jiného po tobě ostatně ani nikdo nechtěl.

Dokud totiž neuvedeš nějaké logické zdůvodnění tvého tvrzení, dále důvod, proč je v atributech dostupná ona ikonka, když podle tebe ani principiálně nemůže dojít k jejímu použití, a odkaz na jasně dané pravidlo, podle kterého reviewer něco takového může neschválit a považovat důvod za nad slunce jasný, těžko někoho přesvědčíš.
Podle mého názoru je zatím více logiky ve tvrzení, že Cartridge a WIG cache založené na zvuku nejsou zakázané. Nicméně určitě nejsou příliš vhodné.
Také jsem se ráno dočetl ve fórech o WIG vyjádření jiného cachera (zapojeného do WIG projektu) na toto téma...
Znělo: "Whatever your decision, please don't build a cartridge that depends entirely on sound. Not only do we have the Colorado to worry about, but also players who are hard of hearing."
Jistě vidíš rozdíl ve formě a přístupu. Kdyby TTR napsal hned na začátku něco podobného, pravděpodobně by s tím nikdo neměl problém a autor to ještě rád z vlastní vůle předělal a zastyděl se, že na tuhle chybku nepomyslel hned.
  • 0

#44 matejcik

matejcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2009 - 17:54

jinak oficiální groundspeak guidelines říkají tohle:
A device that can play Wherigo is not considered special equipment.

z toho bych odvodil, že "device that can play Wherigo and mp3 sounds" už special equipment je, a tedy cache může být spokojeně WIG cache, bude-li mít navíc příslušný počet hvězdiček kvůli speciálnímu vybavení?

  • 0
<reklama>OpenWIG - Wherigo player pro mobilní telefony</reklama>
"ty vaše kešky" jsou mi celkem ukradené :ep

#45 Paullow

Paullow

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2009 - 17:56

matejcik napsal/a:
a my se tady už nějakou dobu ptáme, kde jsi to četl, a ty se nám to pořád snažíš zatajit ;e)

Ráno, když jsem byl v práci, tak jsem to tam našel (myslím, že to byl post od OpinioNate, ale to bych teď lhal...

matejcik napsal/a:
ostatně, jak naznačil Mimon, ty nejspíš mluvíš o typu cache

A o čem jiném mám mluvit? Já tady stále mluvím o této cachi na gc.com, jinde mě to nezajímá...
Bohužel je tu propojení, když chceš zalogovat WIG cache jako found it, tak musíš mít dohráto na wig.com


Je to ten samý problém, jako dřívější Maxinohův pokus o wig, který byl jasně mystery.
tady nevím, o co se jedná, kterou cartridge máš na mysli?

http://www.geocachin...ort=&rowstart=0

A už se tu opravdu nehodlám hádat... Dle mého názoru jde o cache typu mystery, protože není dohratelná na zařízeních, kvůli kterým vlastně WIG vzniklo...

A to s tím pravopisem mě přívádí k názoru, který si vypůjčím od Hradníka: (následuje citace, se kterou se plně stotožňuji, originál na http://www.geocachin...rt=&rowstart=40)
"Fakt jste jak stado! Nebylo by lepsi misto tech uplne pitomejch kecu, jit radsi lovit? Fakt je to parada si tady cist vo kravinach. Zase jsem tu ja debil ztratil pul hodiny myho casu....

A mimochodem, pro body to delame vsichni. A kdo rika ze ne, tak keca. Kdyby neslo o body tak si to nikdo neloguje a jen pise write noty.

Ale bohuzel stale vice se presvedcuji o tom, ze geocacheri jsou jenom uplne normalni lidi a na GC.CZ uplne normalni cechacci. Je mi z toho na bliti kvuli jakejm kravinam tu vznikaj vlakna."

  • 0
Pokud lovíš s partou přátel, pak i ta nejnudnější multina je jako procházka růžovou zahradou.

#46 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2009 - 17:56

Paullow napsal/a:
Ad. pravopis: Když už píšu někam, kde si to může přečíst někdo jiný, tak aspoň píšu jenom trochu slušně...
A výmluva typu "píšu z PDA" je mimo mísu, když má člověk chyby i v podpisu...
Takže chybu by tu měl uznat někdo jiný...

Pokud ti jde místo o porozumění psanému textu a argumenty k věci o offtopic vytahování se nad pravopisem, je to tvůj boj. Buď ale od té dobroty a ostatní s ním neotravuj.
  • 0

#47 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 650 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2009 - 18:02

Paullow A výmluva typu "píšu z PDA" je mimo mísu, když má člověk chyby i v podpisu...
Takže chybu by tu měl uznat někdo jiný...


víš co :-) už píšu z notebooku :-D a chybu sem si opravil, mám ji tam zřejmně od začátku co sem to tu vytvořil a možná profi slepota, možná cokoliv, prostě sem si ji nevšiml takže děkuji....

nicméně odbočuješ od problému už sem si říkal, že nenapíšu ale tohle mi přijde fakt na palici... Nemám možná tolik keší co Ty nemám ani tolik wherigo keší jako Ty a celkem mi to nevadí. Dělám tuhle zábavu kvůli tomu, že mně to vytáhne od počítače a od programování a že to umožní mně a mejm dětem fajn výlety do přírody.... Možná můj pravopis není dokonalý (moje chyba) ale osobně, nikdy bych ti kvůli tomu, že ses někde přepsal nenapsal (notabene určitě ne jako argument na protiargument). Přišlo by mi to malinko podivné.... a nebo dobrá napsal vnitřní poštou jo máš tam chybu oprav si to člověk si ledasčeho všimnout nemusí a ten nápis už tam mám blbě aspoň rok a nikomu to nevadilo ono to totiž není o tom nápisu ale je to o tom, jak se kdo dokáže ke komu chovat narozdíl od TEBE tu nikoho nenapadám jen argumentuji ale člověk který se natáhne pérem a furt jako kafemlejnek mele to samý ... GARMIN, COLORADO, GARMIN, COLORADO mi nepřijde zajímavý a sám sobě akorát ubližuje... zkus se nad tím zamyslet :-) než příště zase začneš argumentovat.... jinak přesně to je důvod proč tu nerad diskutuji ... vždycky se najde nějaký brouk pytlík, který to všechno ví nejlíp :-) tak ju užij si trochu té své slávy já jsem s diskusí na téma Wherigo skončil a už neodpovím... nebo aspoň ne tobě... :) a děkuji za lekci z českého pravopisu ;)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#48 matejcik

matejcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2009 - 18:06

Paullow napsal/a:

matejcik napsal/a:
ostatně, jak naznačil Mimon, ty nejspíš mluvíš o typu cache

A o čem jiném mám mluvit? Já tady stále mluvím o této cachi na gc.com, jinde mě to nezajímá...
Bohužel je tu propojení, když chceš zalogovat WIG cache jako found it, tak musíš mít dohráto na wig.com

v tom případě se pak hádáme opravdu zbytečně :e) a já jsem celou dobu myslel, že se bavíme o technických nedostatcích té cartridge. zúčastněným se omlouvám, příště už budu vycházet z předpokladu, že všem jde jen o ty bodíky.

k pravopisu už se vracet nebudu, tam už modří vědí, jen poslední rýpnutí si neodpustím:

A už se tu opravdu nehodlám hádat...

pokolikáté už? :ep



Je to ten samý problém, jako dřívější Maxinohův pokus o wig, který byl jasně mystery.

tady nevím, o co se jedná, kterou cartridge máš na mysli?

http://www.geocachin...ort=&rowstart=0

a děkuji.
  • 0
<reklama>OpenWIG - Wherigo player pro mobilní telefony</reklama>
"ty vaše kešky" jsou mi celkem ukradené :ep

#49 Paullow

Paullow

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2009 - 18:09

Přestalo pršet, jdu na keše... Howgh, domluvil jsem ... Ad DrakMrak: Díky za konečně první rozumnou odpověď v tomto fóru... Lidí, kteří dovedou opravdu použít argumenty a ne jen se přidat k nadávající většině si vážím...;)
  • 0
Pokud lovíš s partou přátel, pak i ta nejnudnější multina je jako procházka růžovou zahradou.

#50 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2009 - 18:23

Jinak velice děkuji za tu čest být na prvním místě tvého seznamu.:D:D Je vidět, že to s tím používáním argumentů myslíš skutečně vážně.;) edit: A jestli můžu poprosit o opravičku až si napočítáš do deseti... jsem s malým 'a'.
  • 0

#51 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2009 - 20:22

teda michale, ze ty se jako klidas vzdycky dostanes do nejakych dohadovacich trablu... :D kdyz ja jako cholerik, to je pochopitelny, ale ty... ;) btw: ja chci byt taky v tom senza seznamu, to miluju :P
  • 0

#52 guho

guho

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2009 - 20:33

Všem děkuji za názory - někteří jste se opravdu rozohnili;). Momentálně zahajuji rozšíření cartridge o další texty, takže místo psaní do fóra se budu raději věnovat tomu psaní textů. Můj názor: v listingu je dostatečně jasně napsáno, že zvuk je potřeba. Nebýt toho komentáře od reviewera, tak tam texty nepřidávám, ale s jeho poznámkou je to zcela jasné. Jen bych očekával, že by to mohlo být někde uvedeno více oficiálně - ideálně jako varování v bulderu nebo někde u tutoriálů na WIG.com.

Ovšem nechápu proč tam ta možnost mp3 zvuku vůbec je, když to garmin nepřehraje? Další otázkou je událost OnClick - proč tam je, když ji garmin taky nepodporuje?

Jinak děkuji mudlodceři za její příspěvek - ze všech co tady jsou mi nejlépe poslouží pro vylepšení této WIG (je zajímavé, že jsem to při testování nikdy nepostřehl). Samozřejmě děkuji i ostatním za názory a za podporu garmin nebo PDA - z počátečních logů na GC.com jsem měl dojem, že používám poslední PDA na světě - teď je jasné, že obě skupiny mají své zástupce.

Zvuky: bohužel neumím s hlasem takové divy jako někteří naši herci, proto cartridge namluvila celá naše rodina - některé texty jsou "neplynulé". Zkusíme některé namluvit znovu, pokud se zadaří, tak je pak nahradím. Nejprve ovšem doplním ty texty.
  • 0

#53 telas

telas

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2009 - 21:23

Dnes jsem si prošel tuto kešku a musím konstatovat, že je naprosto v pohodě hratelná. Co hratelná, je to zábava. Bez zvuků to zkrátka nemůže být ono, ztratí to svou atmosféru, kterou to bezpochyby má.
  • 0

#54 Paullow

Paullow

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2009 - 22:03

Dain a Olik napsal/a:
teda michale, ze ty se jako klidas vzdycky dostanes do nejakych dohadovacich trablu... :D kdyz ja jako cholerik, to je pochopitelny, ale ty... ;)

btw: ja chci byt taky v tom senza seznamu, to miluju :P

Ty už jsi na Dp.manově listu, tak nemusíš být na mém... Navíc proti tobě (zatím) vůbec nic nemám ;)
  • 0
Pokud lovíš s partou přátel, pak i ta nejnudnější multina je jako procházka růžovou zahradou.

#55 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 650 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2009 - 7:48

guho napsal/a:
Všem děkuji za názory .....


osobně jsem z chyb co hlásila mudlodcera zaznamenal jen tu číču při odchodu ... ostatní mi přišlo správné onu věc jsem rozhodně odevzdal tam a ne jinde ... (u toho klapacího předmětu mně to honilo plus mínus takže tam bych viděl problém v signálu) bude to někde v toleranci a okolních stromech a množství padající vody na cm čtvereční to bych asi jen okontroloval ale nepřijde mi to až tak... jedlíkovi se dá rozumět hůř taky sem to musel projet dvakrát abych zabral... možná bych mohl poslat někam LOG :-) z toho by se dalo najít kde co a jak zabralo a u závěrečný hlášky mi to zase až tak zlý nepřišlo jen mi hned zmizel ten unlock kód :-) naštěstí je v LOGU :-) bude to asi co člověk to názor ale takhle to vidím já s verzí 1.3 ale jinak je to v daném okamžiku vpohodě projitelný a rozhodně bych už nezvedal tolerance ty co tam sou jsou ok (testováno v dost hnusným počasí s pasivní GPS) ...

a guho dík za fajn zábavu :)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#56 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2009 - 9:04

Paullow napsal/a:

Ty už jsi na Dp.manově listu, tak nemusíš být na mém...


proc ne? vic pruhu, vic adidas :D

to je nechutna diskriminace. :P
  • 0

#57 Mudlodcera

Mudlodcera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 386 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2009 - 13:52

DrakMrak napsal/a:
ostatní mi přišlo správné onu věc jsem rozhodně odevzdal tam a ne jinde ... (u toho klapacího předmětu mně to honilo plus mínus takže tam bych viděl problém v signálu) bude to někde v toleranci a okolních stromech a množství padající vody na cm čtvereční to bych asi jen okontroloval ale nepřijde mi to až tak...


No ja nevim, ale pokud si vzpomenes na ten pribeh, tak je si trochu nelogicke, ze bylinky predavas o par metru dal nez je ta (ne)klapajici vec. Nechci tady moc prozrazovat z pribehnu, ale pokud predavas bylinky cloveku, co tu klapajici vec drzi aby neklapala, tak by ty dve veci mely byt asi na jednom miste ne? a ne cca 5-8m od sebe. To je duvod proc jsem to zminovala. A ver ze deti si tohle mnohokrat uvedomi taky.
  • 0

#58 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 650 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2009 - 15:27

mudlodcera napsal/a:

DrakMrak napsal/a:
ostatní mi přišlo správné onu věc jsem rozhodně odevzdal tam a ne jinde ... (u toho klapacího předmětu mně to honilo plus mínus takže tam bych viděl problém v signálu) bude to někde v toleranci a okolních stromech a množství padající vody na cm čtvereční to bych asi jen okontroloval ale nepřijde mi to až tak...


No ja nevim, ale pokud si vzpomenes na ten pribeh, tak je si trochu nelogicke, ze bylinky predavas o par metru dal nez je ta (ne)klapajici vec. Nechci tady moc prozrazovat z pribehnu, ale pokud predavas bylinky cloveku, co tu klapajici vec drzi aby neklapala, tak by ty dve veci mely byt asi na jednom miste ne? a ne cca 5-8m od sebe. To je duvod proc jsem to zminovala. A ver ze deti si tohle mnohokrat uvedomi taky.


k té (ne)klapající věci ;-) já mněl spíš problém ji trefit takže tomu pak přikládám ten problém s odevzdáním prostě ať sem šel k ní prvně nebo podruhý vždycky to tam zahaprovalo a musel sem tam chvilku pobíhat takže pak je ten rozptyl asi v tom... pokaždý to seplo jindy nemyslím, že by to mněl autor špatně jen to tam prostě blbne v tom jediným místě... ale může to být i jak říkáš TY nevím je to můj dojem a to ze dvou testů prvně s verzí 1.2 pak s 1.3 a chovalo se to stejně nebo podobně... B)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#59 Mudlodcera

Mudlodcera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 386 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2009 - 15:40

No a pak kdo mel roblemy se signalem. Me o tam nezaharpovalo nikdy v obou pripadech mi to ukazalo ze jsem here
  • 0

#60 matejcik

matejcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2009 - 16:38

mudlodcera napsal/a:ale ze se musi popojit o par metru dal. Pokud ma pribeh davat smysl, tak by tyhle dve veci meli byt na stejnem miste

jsem si to teď přehrál v emulátoru a to místo předání je opravdu jen jedno. takže pokud předáváš někde jinde, tak ti akorát skáče signál
jo kdyby ta zóna měla 25m a ne 10, tak nebude potřeba pobíhat okolo a chytí se to snáz na "zhruba tom samém" místě.
  • 0
<reklama>OpenWIG - Wherigo player pro mobilní telefony</reklama>
"ty vaše kešky" jsou mi celkem ukradené :ep




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama