Přejít na obsah


Fotka

kradou se GC?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
317 odpovědí na toto téma

#281 datlice1

datlice1

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2013 - 8:59

Tak se taky hlásím -ztracený GC od r.2011.Má ho v držení kulíšek 11:
http://www.geocachin...7b-0f365fe79609

Vesele loguje dál ,na mejly neodpovídá.Poslední vidění našeho hlavně děckého GC bylo v Hopíkově keši.

Tady je naše kostička: TB3B6RC http://www.geocachin...aspx?id=2693666

Neznáte je někdo?Děcka mi doma docela truchlí-osobní vazba kvůli psovi,co už není a dal podnět ku vzniku.:(
  • 0

#282 VoTeP

VoTeP

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 90 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2013 - 11:08

datlice1 napsal/a:
Tak se taky hlásím -ztracený GC od r.2011.Má ho v držení kulíšek 11:
http://www.geocachin...7b-0f365fe79609

Vesele loguje dál ,na mejly neodpovídá.Poslední vidění našeho hlavně děckého GC bylo v Hopíkově keši.

Tady je naše kostička: TB3B6RC http://www.geocachin...aspx?id=2693666

Neznáte je někdo?Děcka mi doma docela truchlí-osobní vazba kvůli psovi,co už není a dal podnět ku vzniku.:(


Zkus kontaktovat kačerku s nickem Astara12 - profil tady http://www.geocachin...53-709f8d3b356e, vypadá to, že minimálně párkrát lovili spolu, takže se nejspíš i znají.
  • 0
Podpis? Ty to ještě neumíš? Prostě takhle ne... Křížeeek a kolečko!

#283 vojta99

vojta99

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2015 - 15:48

Ahoj ano ztrácej se mě se z každé keše ztratili dva a moje TB ( TB4D4H4 ) má již od září v držení jistý BBrigand24 který nijak nereaguje na výzvy aby ho někam vložil


  • 0

#284 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2015 - 16:09

Já jich do světa pustil 34, cestují dva a dva jsou dlouhodobě u ledu u nějakých kačerů. A přesto to nevzdávám a pouštím další.

 

Když jsem začal na začátku roku 2010 hrát geocaching, nacházel jsem coiny nebo TBčka průměrně v každé páté keši a z celodenního lovu jsem si jich pokaždé několik přinesl. A další výlet jsem plánoval tak, abych mohl plnit jejich úkoly. Tehdy to pro mě ty úkoly byly jedním z hlavních smyslů geocachingu. 

 

Dneska najdu TBčko tak v jedné keši ze sta, coin ještě méně. Na eventech je toho ale kupodivu hromada. Možná kdyby se všechno to železo pustilo do světa, nebyla by z toho žádná vzácnost a méně by se kradly.

 

A ruku na srdce, komu z vás se nezastaví, když otevřete keš a tam leží krásný a velký geocoin.


  • 10

#285 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2015 - 18:20

A ruku na srdce, komu z vás se nezastaví, když otevřete keš a tam leží krásný a velký geocoin.

 

Máš pravdu, když najdu něco pěkného, je to radost. Ale když to poponáším, sakra si rozmyslím, do jaké kešky to dám a do jaké ne. Jeden parádní coin jsem po domluvě s ownerem nosil víc než 4 měsíce než jsem našel dle mého rozumnou keš, kde ho "upustit". 

 

Teď mám ve světě teprve tři TB z čehož je jeden po prvních několika přenosech nezvěstný, druhý údajně u kačerů kteří sice keškují ale na zprávy už víc jak pul roku nereagují (jako jedinou možnou reakci jsem tedy změnil název TB) a jeden se válí kdesi v Itálii v kopcích. Ten tam snad ještě je, když přijel na STF a nikdo další tam zatim lognutej neni.


  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#286 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2015 - 20:37

Ja jsem vypustil nedavno dva GC a dalsi uz nevypustim, maximalne nejakej TB. Precijen, ty naklady na GC jsou trosku jinde. Jeste stale doufam, ze aspon jeden z nich ozije, ale spis si myslim, ze tak pekny GC nekdo proste cmajznul. Ale to je tema do geodepresivniho koutku.
  • 0

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#287 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2015 - 21:03

Když koupím coin a pustím ho do keší, kde cestuje, přišel jsem o tři stovky. Když pustím coin, který někdo ukradne, přijdu o tři stovky. Takže já jsem pořád na svém. :-) A můžu si být jistý, že ten ukradený se někde parádně leskne v deskách na mince. Kdežto ten co cestuje, má natržený obal, teče do něj voda a leží v prasklé pixle v černém igelitu. :-) Všechno je jen věcí pohledu.


  • 3

#288 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2015 - 22:35

Smrku máš jistě pravdu a v mnohá Tvá vyjádření zde na fóru jsou mi blízká. Jen mne mrzí, když už vidím, že i hračka, kterou někdo pošle na řetízku s TB, protože k tomu má často i nějaký osobnější důvod nebo vztah k dané věci, zmizí. Párkrát jsem už našel jen TB bez řetízku i hračky (tedy krom toho, že některé TB/GC mizí tak nějak úplně) a úplně nechápu proč. V hromadě keší jsou kinder a jiné hračky a blbůstky tak proč má někdo sakra potřebu urvat i to co někdo poslal pro radost jiným a má to cestovat. 

 

Lidi holt člověk nepochopí. Aspoň že existujou i Ti poctiví ;)


  • 3

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#289 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2015 - 22:48

Když koupím coin a pustím ho do keší, kde cestuje, přišel jsem o tři stovky. Když pustím coin, který někdo ukradne, přijdu o tři stovky. Takže já jsem pořád na svém. :-) A můžu si být jistý, že ten ukradený se někde parádně leskne v deskách na mince. Kdežto ten co cestuje, má natržený obal, teče do něj voda a leží v prasklé pixle v černém igelitu. :-) Všechno je jen věcí pohledu.


Ale to ja nerozporuju, a ani nerozporuji teorii relativity. Kdyz jsem je vysilal do sveta, bylo mi jasne, ze uz se nevrati. Ale dovolim si tvrdit, ze nikdo z lidi, co posilaj GC, TB do sveta netouzi, aby predmet skoncil po 40 km u nekoho ve sbirce. A kdyz se posle pekny GC, tak je ta pravdepodobnost proste o dost vyssi. TB si do sbirky nikdo neda :)
  • 2

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#290 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2015 - 8:46

Taky netoužím po tom, aby coiny mizely. Jen se tím uklidňuju a říkám si, že snad dělá stejnou radost tomu, kdo ho má ve vitríně, jako tomu, kdo by ho našel v keši. Po ztrátě si spočítám, kolik ho našlo kačerů, vydělím tím cenu coinu a pak si řeknu, že jsem každému udělal radost za čtyři koruny. A zbavím se naštvání.


  • 8

#291 see.bee

see.bee

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 567 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2015 - 9:11

Smrku, Tvůj pozitivní přístup je obdivuhodný. Jak jsi psal výše, před x lety bylo běžné nacházet TB / GC skoro při každé výpravě. A v současné době? Pokud nejedu na T5 nebo na nějakého hodně velkého "zapadákova", tak s nálezem ani nepočítám


  • 0

#292 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2015 - 9:37

Smrku máš jistě pravdu a v mnohá Tvá vyjádření zde na fóru jsou mi blízká. Jen mne mrzí, když už vidím, že i hračka, kterou někdo pošle na řetízku s TB, protože k tomu má často i nějaký osobnější důvod nebo vztah k dané věci, zmizí. Párkrát jsem už našel jen TB bez řetízku i hračky (tedy krom toho, že některé TB/GC mizí tak nějak úplně) a úplně nechápu proč. 

Občas doplňuji hračky na řetízky. Ale nemám vždy podobný předmět, takže jsem třeba eskymáka nahradil želvím ninjou a ještěrku medvídkem. Zatím mi nikdo nevynadal, i když pak nesedí název…  :D


  • 2

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#293 lubbez

lubbez

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 527 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2015 - 9:39

Já to mám nastavený trochu jinak, některé coiny si kupuju, protože se mi líbí a mám je na poličce. Další si koupím s určitým záměrem, kam je poslat a v neposlení řadě si jich i dost udělám, neb k tomu mám prostředky. Teď v poslední době jsem dělal pár kopií ztracených coinů pro kamarády a výsledek byl docela dobrej. V některých prokazatelných případech klidně na kopii coinu napíšu "reinkarnace coinu poté, co ho začantročil kačer XXXXXX". :-) Myslím si, že než poslat coin na hřbitov, je lepší vypustit kopii, ale určitě ne fotku.


  • 2
Kde je vůle, tam je cesta.
Udělátka na kešky, GEO díly: www.geotools.cz

#294 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2015 - 9:56

Já to mám nastavený trochu jinak, některé coiny si kupuju, protože se mi líbí a mám je na poličce. Další si koupím s určitým záměrem, kam je poslat a v neposlení řadě si jich i dost udělám, neb k tomu mám prostředky. Teď v poslední době jsem dělal pár kopií ztracených coinů pro kamarády a výsledek byl docela dobrej. V některých prokazatelných případech klidně na kopii coinu napíšu "reinkarnace coinu poté, co ho začantročil kačer XXXXXX". :-) Myslím si, že než poslat coin na hřbitov, je lepší vypustit kopii, ale určitě ne fotku.

 A nemas nejake fotky pro inspiraci? Celkem by me zajimalo, jak to vypada. Posilat fotku misto coinu je fakt nesmysl, to neudela radost nikomu :)


  • 1

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#295 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2015 - 10:31

Já taky za ztracený GC vypustil vlastnoručně vyrobenu kopii, ale i ta se ztratila - foto kopie viz http://www.geocachin...aspx?id=3623110 Takže budu vypouštět asi další, ale už si s ní tolik práce dávat nebudu, neboť platí podle teorie relativity že "Každý cestovatel se jednou ztratí, je to jen otázka času".


  • 0

#296 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2015 - 11:10

Já taky za ztracený GC vypustil vlastnoručně vyrobenu kopii, ale i ta se ztratila - foto kopie viz http://www.geocachin...aspx?id=3623110 Takže budu vypouštět asi další, ale už si s ní tolik práce dávat nebudu, neboť platí podle teorie relativity že "Každý cestovatel se jednou ztratí, je to jen otázka času".

 

Hmm, tak tam jsme byli loni v srpnu. Určitě tam nebyl už tenkrát - viz. foto. :-(

Sice bych si toho vlastnoručně vyrobeného GC nemusel všimnout, ale na fotce by asi byl vidět...

!14_08_12 13.24.56.jpg


  • 0

#297 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2015 - 11:30

Hmm, tak tam jsme byli loni v srpnu. Určitě tam nebyl už tenkrát - viz. foto. :-(

Díky za informaci, třeba zkusím těm cca 40 kačerům, co tam mezi datem posledního vidění a tvou návštěvou byli, napsat, jestli ho nemají doma.


  • 0

#298 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2015 - 12:06

Nechal jsem si kdysi asi pět čísel ze ztracených coinů vypálit do kousku oranžového plastu. Necestoval ani jeden, kačeři to vyhodili jako bordel. 


  • 0

#299 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2015 - 12:19

Já jsem kdysi našla TB, který nahradil zalaminovanou fotkou s křížem kdosi po cestě. Jednalo se o kříž, který vypustila nějaká zbožná paní v USA. Protože jsem úplně stejný křížek měla zrovna v šupleti, přidala jsem k němu nový bytelnější štítek s číslem, dala k logu novou fotku a poslala ho dál místo té zalaminované fotky. Obdržela jsem dlouhý, velice dojatý mail, kde ta paní mimo jiné psala, že je to pro ni nejkrásnější zážitek spojený s geocachingem, že se její TB dostal "na opravu" do kláštera. A ještě se svěřovala, že prý jí její pan farář pořád říká, že to je pro křesťany nevhdné se zabývat takovými hrami pro děti, a že teď konečně ví už jistě, že nemá pravdu :D :D :D.


  • 21

#300 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2015 - 13:25

GC i TB se ztrácely vždycky. Možná před pár lety to bylo o něco lepší, přece jen se zjednodušil přístup ke hře díky chytrým telefonům a všeobecnému povědomí – a takový příležitostný kačer je tím největším nebezpečím pro cestovatele. Zkusí si pár krabiček, najde i coin – a buď neví co to je a tudíž ho nikdy nezaloguje, nebo ho hra přestane bavit a coin mu zůstane navždycky doma v šuplíku.

 

Co se v poslední době změnilo hodně je ochota lidí vypouštět nové cestovatele. Vždycky mě pobaví když si někdo stěžuje na to, že v poslední době nenachází žádné TB/GC - a jedním dechem dodává, že on by tedy žádný coin do světa nepustil. Cestovatele je potřeba v oběhu doplňovat! Přiznejme si to, každý z nich je určen k tomu, aby se jednoho dne ztratil.

 

Spousta majitelů TB má nereálná očekávání. V Geowiki si přečtou, že TB se logují do 14 dnů a pokud se do měsíce jejich cestovatel neposune tak už posílají na všechny strany frustrované zprávy. Ano, bylo by hezké, kdyby se všichni chovali podle geowiki. Realita je ale taková, že lidi jsou bordeláři. Coiny zůstávají zapomenuté v kapsách batohů, někam se zakutálí (jeden můj coin se takhle vozil pod koberečkem italského auta rok a půl), ne každý geocachingem žije každý den (jiný můj coin nosila Polka v peněžence celý rok než našla další keš) atd. To všechno se běžně děje a je zbytečné se tím stresovat. Navíc, právě takové příběhy dělají život cestovatelů zajímavý, ne?


  • 9




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama