Přejít na obsah


Fotka

kradou se GC?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
317 odpovědí na toto téma

#241 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2012 - 10:20

OK2BSY napsal/a:
...Jak proti tomu - asi logovat vložení se zpožděním, až to vyzvedne slušný kačer....

To neděláš dobře, Jaromíre, s tou sirkou...pardon, s tímhle zmateným logováním napřeskáčku. Takhle v tom akorát naděláš bramboračku s gulášem eintopf :@
  • 0

#242 Mufa

Mufa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2012 - 11:04

Mě pomohlo, když jeden Němec držel moje TB už několik měsíců a na emaily neodpovídal, že jsem mu začala psát write note do je ho založených keší. Během týdne poslal TB dál :) Moje logy nejdřív mazal, ale byl to boj kdo z koho a on to pak radši vzdal, napsal mi, že zapomněl a posílá a opravdu poslal ;)
  • 0

#243 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2012 - 11:27

To jsem dělal taky (ikdyž né tak masivně), ale ten můj němec poslal GC dál jen fiktivně. Asi ho někde ztratil. Pak ho našel a bez slůvka vysvětlení nebo omluvy ho po roce poslal dál. Viz http://www.geocachin...thread_id=15639. V současné době je ale GC po vymudlení celé kešky stejně fuč, jako několik mých dalších GC.
  • 0

#244 OK2BSY

OK2BSY

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2012 - 22:05

Ahojky všichni, dr.voto, díky za názor, jasně že nemám na mysli logování TB/GC, ale prostý záznam v logu keše, kde jsem při nálezu TB uvedl OUT: TB, který tam nebyl registrován. Za dva dny jej tam předchozí držitel zalogoval, a teprve pak jsem logoval vlastní TB. S uvedením data v textu, kdy jsem jej fyzicky vyzvednul. Ale přečkal tam, možná i díky tomu, že u kešky nebyly aktuálně registrované TB/GC. Možná náhoda, možná pravidlo, nevím, zda by tam byl, kdyby byl u keše uveden. Dneska jsem jej posunul, u keše registroval pouze návštěvu, a počkám den dva, než jej zaregistruji jako vložený, snad to zabere. Nerad bych ho majiteli nechal zmizet. Je to holt boj. Naštěstí je tahle keška trochu bokem civilizace, tak snad vydrží. Čauky a hlavně ať z tohohle koníčka máme pořád dobrý pocit. B)B)
  • 0
Pedro

#245 abuja

abuja

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2012 - 22:26

Ach jo, to jste mě teda vůbec nepotěšili. Geocaching dělám jen týden a hned na začátku jsem našla dvě GC. První jsem nechala na místě, protože jsem ještě nevěděla, k čemu je, druhou jsem si už lehce poučená vzala a udělala mi hroznou radost - že si ji na chvilku můžu nechat, že ji dám na nějaké pěkné místo a v neposlední řadě z určitého "propojení", spojení stejným cílem, s jejím majitelem. Po přečtení tohoto vlákna jsem ovšem dostala strach, abych dobře vybrala nějakou bezpečnou kešku. Mrzí mě, že se GC kradou, kdyby neexistovala šance je objevit, asi bych u geocachingu nezůstala dlouho. Na druhou stranu TB je můžou podle mě dobře nahradit - našla jsem např. TB, který je věnovaný držiteli Nobelovy ceny jménem "Wallach" a hodlám ho nechat na Valašsku (Wallachia :-) ). Je to sice kus obyčejného zalaminovaného papíru, ale mám z něj větší radost než z GC. Tak snad budou putovat aspoň TB...
  • 0

#246 Xork42

Xork42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2012 - 10:12

tak sem prave dala missing u jednoho GC ... po 613 km sakra a u dalsich 4 me to asi taky ceka .. dop*********
  • 0

NOTE2 - Android - online Locus - offline Locus :oF

moje DRACI zbirka

muj WEB
 


#247 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2012 - 13:10

Xork42 napsal/a:
tak sem prave dala missing u jednoho GC ... po 613 km sakra
a u dalsich 4 me to asi taky ceka .. dop*********


Ale za těch 613 kilometrů udělal několika kačerům radost a to za ty tři stovky stojí.

Já mám puštěných coinů 22, z toho se ztratilo 8. Nejvíc mě mrzí eventové coiny 10-10-10 a 11-11-11.
  • 0

#248 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2012 - 14:15

Nevím, jestli psát sem nebo do geodepresivního koutku... U příležitosti údržby plzeňské kešky Vzpomínka na první keš v Plzni jsem v ní vypustil zbrusu nový moc pěkný pohádkový coin ARH 2012. Během jednoho dne byl řádně přesunut do druhé kešky - CWG směnárny - a během dalšího dne z ní záhadně a bez zalogování zmizel. Obeslal jsem všechny kešery, kteří ji v té době logovali, čekal jsem předtím v době dovolených asi 2 týdny, kdyby někdo neměl přístup k netu a nic... :( Asi si dobře rozmyslím vypustit další geocoin. :(:(:(

Přiložené miniatury

  • coin-arh-2012.jpg

  • 0

#249 vitaj

vitaj

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2012 - 14:18

3x TB a všechny se ztratily po pár týdnech. resp. zůstaly v keši a poté už je nikdo neviděl. tak prostě jen vytisknu papírek se zalaminovaným trakovacím číslem a fotkou původního coinu/tb, grabnu to z keše kde to někdo šlohnul a šup s tím znovu do světa...
  • 0

#250 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 434 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2012 - 14:23

Takže 26 TB a GC puštěných a z toho 10 ztracených :(
  • 0

#251 vavros

vavros

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2012 - 21:41

Tak po dvou letech od označení za ztracený najednou zápis v logu : TB36WNZ:):):):):):):) Takže pro všechny . Pořád je naděje !!!!
  • 0

#252 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2012 - 8:29

Chryseis napsal/a:
Na konspirační teorie o sbírkách cizích TB fakt nevěřím. Půlka jich někomu vypadne z kapsy nebo skončí zapomenutá doma a druhá půlka cestuje, jen má bordel v lozích.

Zrovna jsem musel grabnout TB od kačera, který nekomunikuje, abych poslal alespon kopii. A jeho statistiky? Po roce má v držení 6 TB a asi 11 coinů. To není konspirační teorie, ale fakt.
  • 0

#253 Mr.FrAnTA

Mr.FrAnTA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2012 - 9:25

Dle mého názoru, takovéto logování TB a GC den dva se spožděním úplně krásně provokuje zloděje ke krádeži... Ty zaloguješ, že jsi byl v cache, někde jde po tobě, vidí TB či GC, který není na GC.COM, tak ho štípne a pak to vypadá, že ty jsi ho tam vůbec nevložil a snažíš se ho tam vložit jen aby ti nesvítil v inventáři... Je to boj tohle... Bohužel už ani premium cache nejsou bezpečné, stačí se podívat na sérii Arabela, kde snad v každé cache vysí nejméně jeden TB či GC, kterej jistě bude odpočívat společně s celou sérií :( Je to v celku škoda... Ani nevím, zda to dělají sami kačeři, či někdo využije geoprovozu, kdy se v cache vystřídá veliké množství kačerů a někdo mezi nima ukradne TB či GC a pak je vcelku těžké to dosledovat... člověk píše 20ti lidem, ale nikdo z nich v podstatě ten danej TB či GC neviděli :o a to tam byli všichni třeba ve stejnej den... Nebo se stačí podívat na spousty eventů, kde odpočívají kvanta cestovatelů... Je to škoda, že to takhle funguje... Proto potkat v cache GC je skoro vzácnost a tak zůstávají TB, které stejně moc dlouho už taky nevydrží... Ono hračka na řetízku s plaketou je asi skoro jako cihla zlata :(
  • 0

#254 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2012 - 10:15

jako chápu že z krabic mizí cwgčka, ale proč mizí GC a TB, to mi hlava nebere, vždyť se nedají ani zpeněžit :P a doma je to leda lapač prachu, proč proč proč?:)
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#255 Mr.FrAnTA

Mr.FrAnTA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2012 - 10:17

prazskychytrak napsal/a:
jako chápu že z krabic mizí cwgčka, ale proč mizí GC a TB, to mi hlava nebere, vždyť se nedají ani zpeněžit :P a doma je to leda lapač prachu, proč proč proč?:)


Jsem stejného názoru... Kolegovy kačerovy se nemůžeš pochlubit, protože tomu by asi bylo divné, že discoveruje kradený GC či TB a na co je doma nějaká železná mince, která se stejně pak s dalším harampádím vyhodí, protože prostě to nemá další využití... Aneb hold lidi chtějí mít doma věci, které budou chytat prach a kazí tím hru ostatním :(
  • 0

#256 odnikudnikam

odnikudnikam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2012 - 10:33

Chryseis napsal/a:

OK2BSY napsal/a:
Právě jsem něco napsal to rubriky Ztrácející se GC a TB. Bohužel, jakmile se v listingu objeví zápis o registraci GC nebo TB, mám pocit, že rádoby kačeři, kteří se zaregistrují - samozřejmě zadarmo - vyrazí, nezajímá je logování, akorát vymudlí kešku, posbírají tracky a dělají si sbírku. Jak proti tomu - asi logovat vložení se zpožděním, až to vyzvedne slušný kačer. ten den-dva nikoho nezabije, a track se dostane do povolaných rukou. Nebo jinak nevím, asi to dávat jen do obtížnějších keší.

Mějte se všichni fajn a přeji spoustu prima zážitků při hledání pokladů. B)


Slušný kačer neloguje vyzvednutí, dokud není zalogováno vložení. Pak se můžeme divit, že se cestovatelé logujou s měsíčním zpožděním a že nejsou v keších, kde jsou zalogované. Na konspirační teorie o sbírkách cizích TB fakt nevěřím. Půlka jich někomu vypadne z kapsy nebo skončí zapomenutá doma a druhá půlka cestuje, jen má bordel v lozích.


Platí všechny možnosti. Krade a ztrácí se všeude. Někteří kačeři založí profil, najdou keš a TB si nechají. Pak se ani neobtěžují za sebou zamést stopy.
Ale také mne napadlo,že některým kačerům se může přihodit i něco zlého a TB pak zůstanou u nich v šuplíku.
Kdybych zahynul u některé ze svých oblíbených keší v podzemí, tak najdou mne, ale TB a GC co bych měl v šuplíku by u nás doma nikdo neřešil,že?
Přeji Vám při hledání pokladů mnohá dobrodružství, co dobře dopadnou a TB a GC štastnou misi.
  • 0

#257 Chamberlaine

Chamberlaine

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2013 - 21:03

Pokud přijmeme nulovou hypotézu, že se v některých případech opravdu cíleně kradou a že to je pravděpodobně celosvětový problém, tak jediným řešením je požadat GS o zrušení zobrazování GC/TB v listingu keší a v logu na GC.com nelogovat In: TB/GC. Všechny trackables samozřejmě logovat jako doposud ... Ale mám pocit, že tenhle návrh už tu někde byl a nesetkal se zrovna s pozitivním ohlasem ...
  • 0

#258 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2013 - 10:04

Chamberlaine napsal/a:
Pokud přijmeme nulovou hypotézu, že se v některých případech opravdu cíleně kradou a že to je pravděpodobně celosvětový problém, tak jediným řešením je požadat GS o zrušení zobrazování GC/TB v listingu keší a v logu na GC.com nelogovat In: TB/GC. Všechny trackables samozřejmě logovat jako doposud ... Ale mám pocit, že tenhle návrh už tu někde byl a nesetkal se zrovna s pozitivním ohlasem ...


Spousta coinů se ztratí tím, že je dá kačer do kapsy u bundy nebo do nějaké malé kapsičky v batohu a zapomene na ně, nebo tam má díru a coin vypadne. Taky jsem viděl, jak kačeři s kočárkem našli TBčko a dali ho miminu na hraní. Kdo ví, kde s ním mrsklo z kočárku ven. Ale existuje dost "kačerů" s falešnými nicky, kteří coiny cíleně kradou. Nedávno se tady řešila kauza malého kluka, který měl dva nicky, jedním coin našel, druhým ho grabnul a uložil někam na druhý konec světa. A pak si ho nechal.
Já do logu na netu vložení coinu píšu, ale možná by trošku pomohlo to tam nepsat. Vím o lidech, kteří mají skript na hledání CWGček. Jakmile tahle tři písmena někdo napíše do logu, přijde jim echo a oni pro něj hned běží. Takže to řeším tak, že někam do textu napíšu, že jsem vložil dřívko.
Kdyby se coiny a TBčka v keši nezobrazovaly, jen ownerovi coinu a keše, taky by to asi pár lidí odfiltrovalo. Pro mě je základem nedávat coiny do keše, kde už je jiný zalogovaný, ale není tam. Ale i tak už jsem byl ve dvou případech posledním, kdo coin logoval.
  • 0

#259 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2013 - 10:14

Smrk napsal/a: .... Taky jsem viděl, jak kačeři s kočárkem našli TBčko a dali ho miminu na hraní. Kdo ví, kde s ním mrsklo z kočárku ven ....

Právě kačeři s děckama jsou podle mě za většinou ztracených cestovatelů. Je opravdu hodně kačerů, co "to dělají kvůli děckám" a kteří ani neví, co to TB vlastně je a vůbec neřeší, co si jejich ratolesti z kešky berou, co s tím pak dál dělají a tím pádem ani netuší, že dělají něco špatně ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#260 perchCZ

perchCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 219 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2013 - 10:29

Chamberlaine napsal/a:
Pokud přijmeme nulovou hypotézu, že se v některých případech opravdu cíleně kradou a že to je pravděpodobně celosvětový problém, tak jediným řešením je požadat GS o zrušení zobrazování GC/TB v listingu keší a v logu na GC.com nelogovat In: TB/GC. Všechny trackables samozřejmě logovat jako doposud ... Ale mám pocit, že tenhle návrh už tu někde byl a nesetkal se zrovna s pozitivním ohlasem ...


Řeším to podobně jako smrk. Vložení nebo odebrání píši pouze do fyzického logbooku (tedy na papír). Na netu ho krabky vložím, ale do logu nic nepíšu. CWG měním poctivě nebo i vkládám, ale nikdy to nepíšu. Pokud najdu coin v Praze, snažím se ho vložit někde mimo Prahu nebo ho někomu předat, kdo jede ven.
  • 0
Všechny cesty vedou ke kešce...




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama