Přejít na obsah


Fotka

kradou se GC?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
317 odpovědí na toto téma

#81 packy_gis

packy_gis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 173 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2010 - 12:56

Já si nechal vyrobit dva CzechGeocoin (takové customizované, hliníkové GC). Jedem stál tehdy v akci 45Kč - jeden se asi ztratil a druhý úspěšně putuje po Něměcku - TB3F7QK Původně jsem chtěl kupovat nějaký pěkný GC, ale ta cena + gravírování by vedla k tomu, že by ležel doma - proto ta volba CGG. TB jsme vypustili zatím dva - jeden pobíhá po Čechách a druhý to vzal přes Anglii do Austrálie - takže vcelku dálka :) [tb]TB21FGB[/tb] Snad budou ještě dlouho putovat :) Packy
  • 0
Vložený obrázek

#82 myspsb

myspsb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 174 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2010 - 14:44

Maverikus napsal/a:
Este smutnejsie je, ked zmizne coin z eventu.
Ako mne napr. zmizol SpaceGate [tb]TB2ZF1T[/tb]. Naposledy bol videny na evente GeoMotokary GC1XQ5M, kam prisiel, par ludi ho diskoverlo,ale bohuzial uz sa neprihlasil nikto, ze by ho z eventu zobral.

Ale aj tak som optimista v tomto smere, ved je to len jeden z mojich 11tich trakovatelnych co sa tulaju po svete.

Ako tu uz bolo spomenute - ked chceme nachadzat v keskach TB/GC musim ich tam sami aj davat.

P.S.: Keby nahodou niekto niekde videl moj SG GC nech mi da echo. Bol v prevedeni Antique bronce.



Však putuje? D9vala jsem se, o který jde, bo sem tam byla taky a koukám, že je někde v olomouckém kraji!!! B)
  • 0

#83 kostapanaj

kostapanaj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 89 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2010 - 15:12

[quote]station2381 napsal/a:
Bohužel kradou. Pokud bych Ti mohl doporučit, tak pošli spíše nějaké TB, nebo pouze vyfoť to gcčko a zalaminuj fotografii a pošli do světa pouze toto....

Já to tak hodlám udělat. Naše TB byla moc pěkná pamětní medajle a někomu se v AU asi moc líbila a tak se po 4-5 keších vypařila. Stála mě dost, o ty prachy by ani nešlo, ale byla fakt pamětní. Dostali jsme ji ke svatbě a druhou za narození dcery. Tu už nechám doma a ven půjde jen ta kopie. Teď se chystám pustit další TB, tak jsem zvědav, jak dlouho vydrží.
  • 0
Pro radost a zábavu. A co ty?

#84 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2010 - 10:26

werg napsal/a:
Kradou, kradou... Napriklad tuhle: TB2QW87 mi nekdo asi ukradl. A navic tak znicil Goal pro dalsi minci... Posilam maximalne mince do hodnoty 200 korun - kdyz je chci nachazet, musim je take posilat. Drazsi mince si bohuzel nechavam do soukrome sbirky. Ukazuji na pozadani. Proste nebudu posilat mince za nekolik set korun, kdyz je nejake pako za chvili ukradne. Neda se nic delat...



Co z GC, který mi někdo jen ukáže?
  • 0

#85 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2010 - 11:01

Smrk napsal/a:Co z GC, který mi někdo jen ukáže?


No a co s GC po němž zbude jen listing a kdesi zmizí a nikdo ho nevidí? Není lepší si moci ohmatatpěkné kousky ve sbírce na eventu?
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#86 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2010 - 13:43

Já vypustil dva coiny. Jeden se ztratil asi nadobro a druhej se po pul roce objevil, kdyz kacer co ho vyzvedl z kesky uklizel ve sklepe :D Takze u me to je zatím 50:50
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#87 acrossforester

acrossforester

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2010 - 13:45

Kradou. Nechápu kdo má něco z vlastnictví žlutý placky s pastorkem TB32N5G , psal jsem kačerům, kteří lovili po uložení a kdo se ozval, ten ho tam neviděl. Každopádně, nejlepší co se dá při vypouštění trackablu udělat, je dobře se sním rozloučit B)
  • 0

#88 gajdos

gajdos

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2010 - 14:14

Kradou. Nechápu proč to lidi dělají a hlavně co z toho mají....:(
  • 0

#89 mwh

mwh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2010 - 15:15

Kradou první se mi ztratil ale na laseru jsem si udělal novou náhražku a poslal do světa a teď ten druhý GC měl putovat po Čechách a Kačer co ho našel ho odvezl do Německa tak že sbohem GC.
  • 0
Já si cestu nevybírám cesta si vybírá mě Kam s kolem nedojedu tam ho donesu

#90 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2010 - 12:34

JJ,kradou,potvrzuji :) ... Dostal jsem krásnou 250tku od geootce a co myslíte?Ztratila se hned v druhé keši,kterou navštívila ... (kačer co si říká ribizek ) ... Napadlo mě : pojdmě udělat webový server tzv. černou knihu geocachingu a tam by jsme zveřejněvali informace o kačerech,kteří nedodržují pravidla.Uváděli by jsme hnusné keše,o které se nikdo nestará a tak ... :) Třeba by se do spolupráce pak přidal i groundspeak samotný ... Takový prostě registr a výmaz z registru zpoplatněný :)
  • 0

GPSMAP 64s + HTC One X


#91 zuzkys

zuzkys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2010 - 18:32

danhill81 napsal/a:

To se obávám nemá stejně žádný význam. Registr by sice byl fajn, ale dotyčnému zloději stejně nikdo nezakáže krást v dalších keších....
  • 0

Oregon 550, GeoGet, HTC Desire + c:geo


#92 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2010 - 19:11

No,kdyby spolupracoval i groundspeak časem ... smazal by mu účet třeba ... A nedovolil otevřít účet pod stejným jménem a nebo ze stejné ip nebo tak něco ...
  • 0

GPSMAP 64s + HTC One X


#93 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2010 - 19:23

No a to už by si pak člověk rozmyslel něco ukrást,kdyby mu horzilo smazání účtu třeba s 500 keší ... vím,že by to nezachránilo všechny GC a TB,ale minimálně by to dokázalo vymezit určité kačery,kteří se nalezy nechávají a tedy celkové procento ztrát by se dalo tímto jednoduchým způsobem snížit ... Až by se tohle povedlo,dalo by se pracovat na dalších kačerech :)
  • 0

GPSMAP 64s + HTC One X


#94 lukasekprochazka

lukasekprochazka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2010 - 19:34

Naprosto nesmyslně tu omíláte už stokrát omleté. Stejně nikdo nic nevyřeší a zkuste se zamyslet nad tím hlavním - znáte někdo takového vola, který když už něco ukradne, tak to zaloguje ? Jak chcete asi tak zjistit, kdo je pachatelem ? Koho pak jako chcete mazat či blokovat, hm ? Lidi, nespěte a jděte radši na vzduch ;)
  • 0
http://gcm.cz + Garmin Oregon 300 + Topo 2 Pro + Handy Geocaching

#95 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2010 - 19:51

No,je určité procento ztrát,kde je zloděj evidentní ... prostě předmět vezme a dokonce i zaloguje,že ho má ... Jsou to většinou začátečníci...U těchto případů je viník naprosto jasný (tohle se třeba stalo mě,že a věřím,že rozhodně nejsem jediný) ... Pak jsou případy,kdy se dá lehce dotyčný najít,to jsou Ti,co sice předmět nezalogují,ale zalogují se do keše,kde předmět byl až do jejich návštěvy, aby dostali bod do statistiky ... Tito se dále dělí na ty,kteří následně komunikují a reagují na maily,nebo napíší přímo do logu,že v keši předmět uvedený v inventáři není a ty,kteří prostě měsíce nereagují na SZ ani na maily a Ti by mohli být automaticky uvedení do registru,protože takové tady taky nepotřebujeme ... Samozřejmě jak říkám,tenhle základní koncept zatím neřeší úplně všechny zloděje v našich řadách,ale do jisté míry omezuje tuto skupinu na menší a to je to o co tady jde,ne .. Můžeme mít bičík,který se postupem času může zvětšit na pořádný bič a hlavně donutí některé nepoctivé hráče ke komunikaci s ostatními ... GC je svobodná hra a nikdo nikoho nenutí aby ji hrál,ale bylo by fajn,kdyby když už jí hrajeme jsme se ke keším a předmětům v nich chovali svobodně,důstojně a s úctou k ostatním kačerům ...
  • 0

GPSMAP 64s + HTC One X


#96 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2010 - 20:02

Nechci tady rozpoutávat debatu nad tím jestli to má,nebo nemá smysl.Chtěl jsem jen říct,že já osobně bych nějaký takový registr uvítal a jsem ochoten o něm s lidmi,které to taky zajíma diskutovat a případně se podílet na jeho realizaci,pokud by jsme dali dohromady skupinku lidí,která by na tom zapracovala a podělila se o své znalosti,návrhy a nápady ... Navíc co si budeme povídat,GC je nyní už docela veliký a rozjetý byznys a doposud vydělává pouze na poctivých hráčích,kteří zakládají keše,kupují logbooky,krabičky a trackovatelné předměty atd. Prodávají se programy pro pohodlnou zprávu keší,jsou nálepky,trička,čepice ... všechno jsou to prachy,které se tahají z poctivých kačerů ... A neexistuje absolutně nic,co by aspoň trošku ochránilo tyto poctivé hráče od těch nepoctivých a nezodpovědných ...
  • 0

GPSMAP 64s + HTC One X


#97 lukasekprochazka

lukasekprochazka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2010 - 20:17

danhill81 napsal/a:
...kde předmět byl až do jejich návštěvy...

A nenapadá tě třeba, že předmět tam byl i za jejich návštěvy, pak přišel někdo, kdo ho vyzvedl a nezalogoval se nikam ? Kromě toho je spousta lidí, kteří nestojí o jakékoliv maily z gc.com, tudíž je automaticky mažou a logicky ti neodpoví. Chceš jim v tom bránit ? Není to nic proti pravidlům a sám tvrdíš, že je to svobodná hra. Btw, ohledně toho kupování jsi taky na omylu, nikdo nikoho nenutí naprosto nic z toho, co jsi jmenoval, platit ani kupovat, gc lze hrát zcela legálně bez jediné investice.
  • 0
http://gcm.cz + Garmin Oregon 300 + Topo 2 Pro + Handy Geocaching

#98 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2010 - 20:35

[quote]kostapanaj napsal/a:
[quote]station2381 napsal/a:
Bohužel kradou. Pokud bych Ti mohl doporučit, tak pošli spíše nějaké TB, nebo pouze vyfoť to gcčko a zalaminuj fotografii a pošli do světa pouze toto....

Já to tak hodlám udělat. Naše TB byla moc pěkná pamětní medajle a někomu se v AU asi moc líbila a tak se po 4-5 keších vypařila. Stála mě dost, o ty prachy by ani nešlo, ale byla fakt pamětní. Dostali jsme ji ke svatbě a druhou za narození dcery. Tu už nechám doma a ven půjde jen ta kopie. Teď se chystám pustit další TB, tak jsem zvědav, jak dlouho vydrží.[/quote]

Každý GC/TB putuje jen do té doby, než svou pouť skončí. Otázka je pouze jak a kdy.

GS podle mě nikdy nic činit nebude, protože je to pro něj byznys, tedy přeneseně, úměrná ztrátovost produkuje stále novou poptávku po prodávaných číslech a v keších bude tedy TB/GC pořád vzácnost.

K zalaminované kopii, něco takového se mi dostalo již několikrát do rukou, naposledy před třemi dny, a můžu říct, že větší humus jsem neviděl. Když nechcete o GC přijít, tak jej ukazujte jen známým, takévéto náhražky úplně degradují ostatní originání mince v oběhu.


Doplnění: Sám jsem z cca 20 GC/TB již o cca 18 přišel http://www.geocachin...6c-42b5abac6321, nicméně najít TB či GC v keši a pomoci mu na cestě mě vždycky potěší.

A ještě jedna věc, když někam TB/GC šupnu, tak se snažím koukat na jeho osud, jestli jej někdo vyzvednul, až tehdy pro mne můj úkol končí, a můžu si oddechnout, že vše dobře dopadlo... Nechápu, že někdo mrskne TB/GC někam jen tak a pak je mu jedno co se děje, protože ten kdo měl naposledy TB/GC v ruce může nejlépe říct, jestli je či není něco v nepořádku. Je pak zvláštní, když návštěvníci po něm TB/GC nevyzvednou, ani nezmíní... a je ticho po pěšině :-( Třeba klasika tady:
http://www.geocachin....aspx?id=960118, tento můj nejnovější TB si také moc nepocestoval.., tento jiný zase skončil skoro hned v rukách nenechavého nekontaktního nálezce, a to jsem čekal prima zážitky.. http://www.geocachin....aspx?id=960097, no co už.., a tak bych mohl pokračovat..
  • 0

#99 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2010 - 20:46

Smogeo napsal/a:

Autacek napsal/a:
.... K zalaminované kopii, něco takového se mi dostalo již několikrát do rukou, naposledy před třemi dny, a můžu říct, že větší humus jsem neviděl. Když nechcete o GC přijít, tak jej ukazujte jen známým, takévéto náhražky úplně degradují ostatní originání mince v oběhu.
....

Takže Sokol, aby neztratil svoji hrdost, nikdy nebude mít svýho náhradníka. No dobře no. Jak myslíš. :(


Ale jo, řešení k "Sokolovi" už mám vymyšleno, jenom ta realizace vázne ;-)
  • 0

#100 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2010 - 21:38

lukasekprochazka napsal/a:

danhill81 napsal/a:
...kde předmět byl až do jejich návštěvy...

A nenapadá tě třeba, že předmět tam byl i za jejich návštěvy, pak přišel někdo, kdo ho vyzvedl a nezalogoval se nikam ? Kromě toho je spousta lidí, kteří nestojí o jakékoliv maily z gc.com, tudíž je automaticky mažou a logicky ti neodpoví. Chceš jim v tom bránit ? Není to nic proti pravidlům a sám tvrdíš, že je to svobodná hra. Btw, ohledně toho kupování jsi taky na omylu, nikdo nikoho nenutí naprosto nic z toho, co jsi jmenoval, platit ani kupovat, gc lze hrát zcela legálně bez jediné investice.


Nejsem na omylu,netvrdím,že někdo někoho nutí něco kupovat,to snad ani nejde,ne :) ...
Ten systém se rozvíjí sám a chapadla geochobotnice jsou již omotány kolem tisíců,možná milionů lidí,kterým geocaching něco říká ...
V tak veliké komunitě je nemožné aby všichni byli poctiví a zodpovědní,to snad chápeme všichni ...
Myšlenka registru zatím ani nepřekračuje hranice země ...
Navíc samotný registr nic neřeší ... Může jen sloužit jako kontaktní dabáze s informačním charakterem a grounspeak nic takového podporovat nemusí,do jisté míry by to fungovalo i bez něj - alespoň teda na moralní bázi a svědomí ...
Vlastně ani nemusí mít žádné důsledky,jen to,že tam bude dotyčný uvedený a bude to vědět je dostatečně motivující pro jisté procento kačerů se do takového seznamu nedostat,pokud to s GC myslí aspoň trošku vážně ...
Chci říct,jen na něčem to celé postavit,ono to ztrátovost rozhodně nevyřeší a je to běh na hodně dlouhou trať,ale jako nápad bych to nezavrhoval a ono dříve nebo později to stejně někdo udělá z prvu třeba jen pro vlastní potřebu ...
Nesouhlasím s tím,že groundspeak je vlastně rád,že se GC ztrácí,protože má byznys,jak tady psal jiný kolega ... Nesouhlasím proto,že jak říkám,registr ztrátovost to neřeší (když by to bylo hodně úspěšné - tak omezuje v malé míře) a navíc naopak,pokud se ztrátovost omezí,lidé budou daleko více kupovat GC a TB,když by byla větší šance jejich neztracení (to je třeba i můj případ)...

Argument,že někdo nečte maily z GC.com je sice fajn,ale dělají to snad všichni?Jsou to zase jen nějaká procenta a dohady ... navíc proč by někdo kdo hraje GC nečetl maily GC se přímo týkající ... Jaký tam bude poměr? 10:1 ?Možná ? ...

Když někdo bude chctít krást,vždycky si cestu najde,nejde to zakázat ... stejně jako v životě ... A taky neříkám,že chci zachránit všechny GC A TB na světě a stát se jejich bohem :) ...

Jen by mě třeba zajímalo,kolika takovým ztraceným cointům by se dalo pomoci,kolik jich vlastně je ztracených k celkovému poměru?Kolik lidí by je vrátilo do keší,kdyby věděli,že jsou někde na nějakém černém seznamu ?Kdyby dva z deseti,nebyl by to úspěch?To je 400 zachráněných korun + nezaplatitelná hodnota cestování .... Chci říct,možná by jsme se divili,kolik je 1% ze ztracených GC a TB,které by třeba pomohl takový registr zachránit ...

Myslím,že by bylo opravdu škoda,za chvíli v keších nalézat jen hromady geobordelu,plné a plesnivé logbooky a rozmočenou fotku nějakého TB,který ve skutečnosti vysí na klíčích majitele místo toho aby skutečně cestoval po světě ...
  • 0

GPSMAP 64s + HTC One X





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama