Přejít na obsah


Fotka

Garmin Oregon 3.15 Beta


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
49 odpovědí na toto téma

#1 Ferys

Ferys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2009 - 19:06

Objevila se nová verze * Added LKS92 map datum * Fixed potential shutdown with custom POIs with custom symbols * Fixed issues with routing avoidances
  • 0

#2 Coyote.cz

Coyote.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2009 - 19:58

Cože:o znovu další verze:D
http://www8.garmin.c...300_315Beta.exe
Vždyť já skoro ani nestihnu vyzkoušet aktuální fw a už je tu další;).

edit: ikona Eartcache ne, šipky ne:(
  • 0

#3 cztweety

cztweety

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2009 - 21:43

hmmm, dalsi beta, mozna by stalo za to, kdyby uz udelali poradnou verzi a neslatavali dohromady jednu betu za druhou :@
  • 0
Jára Cimrman - otec GPS aneb „Gde Proboha Sem ?“

GEOPERNIKARI

#4 m.martin

m.martin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 99 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2009 - 22:38

Oni dávaj betu proto, že lid to prověří a spíš najde nedostatky (viz minulé chyby ve FW) spíš, než pár lidí od nich, co to nepoužívaj, jen otestujou pár základních věcí. Takže pak se z Garminu kouknou na nějaké forum, nebo tak něco, a vědí. Podle mě nemá smysl na tenhle FW upgradovat, protože LKS92 nepotřebuji, routing taky ne, a s POI nemám problém.
  • 0

#5 vsa

vsa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 501 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2009 - 9:35

To jsem zvědav, jestli mě to pomůže: * Fixed potential shutdown Na šipky a podobné změny asi můžeme zapomenout. Vždyť oni opravují a přidávají jen drobnůstky a ještě ne vždy funkční :@
  • 0
VSA

#6 onovy

onovy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 107 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2009 - 13:00

Opraveny preklad:
http://opengtt.nomi....regon/Czech.gtt
  • 0

#7 medoo72

medoo72

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2009 - 17:09

no neviem ako vy, ale ja som sa vratil k beta 3.13, pretoze 3.15 nenacitava geocache_visits.txt a zrazu som mal vsetky Cache zmiesane - najdene aj nenajdene v jednom menu Seznam kesi... ma niekto tento problem?
  • 0

#8 Tamila

Tamila

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2009 - 19:10

medoo72 napsal/a:
no neviem ako vy, ale ja som sa vratil k beta 3.13, pretoze 3.15 nenacitava geocache_visits.txt a zrazu som mal vsetky Cache zmiesane - najdene aj nenajdene v jednom menu Seznam kesi...

ma niekto tento problem?



Soubor geocache_visits.txt s tím nemá nic společného. Mužeš ho klidně smazat a keše budou stejně roztříděné. Dokonce smazání po zalogování doporučuje sám Groundspeak http://www.geocachin...fieldnotes.aspx
4. bod instrukcí.
  • 0

#9 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2009 - 20:04

mne to problem nedela, jediny co me vadi, jsou ty chybejici sipky, akorat me trosku zlobej ikony - dam "ulozit polohu" a jako ikona se mi ukaze truhlicka misto ty vlajecky:(na predesly bete mi dokonce aji oregon zlobil pri navigaci po trase, stacilo jet jinudy nez navigoval a najednou napsal "chyba trasy" a prestal navigovat, ted to zatim neudelal, tak doufam ze to je ok:)
  • 0

#10 Coyote.cz

Coyote.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2009 - 20:24

petulinka1 napsal/a:
... akorat me trosku zlobej ikony - dam "ulozit polohu" a jako ikona se mi ukaze truhlicka misto ty vlajecky


U každého vytvořeného bodu si můžeš zvolit jakou bude mít ikonu. Dokonce si myslím, že když se to nastaví na jednom tak další budou mít automaticky stejnou, asi.
  • 0

#11 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2009 - 15:17

Coyote.cz napsal/a:
U každého vytvořeného bodu si můžeš zvolit jakou bude mít ikonu. Dokonce si myslím, že když se to nastaví na jednom tak další budou mít automaticky stejnou, asi.

to bude asi ten problem noi, vim ze si to muzu zvolit u kazdyho bodu, jendou sem to mozna udelala a jak to tak vypada, tak se to tlaci do vsech ostatnich:/to se mi nelibi....
  • 0

#12 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2009 - 15:31

On si prostě pamatuje poslední použitou ikonku
  • 0

#13 KacerLaMer

KacerLaMer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2009 - 20:54

Aspoň u mého oregonu se tenhle firmware projevuje velmi podivně. Gps si občas vzpomene a ukazuje pozici o pár desítek metrů vedle, než se ustálí a začne být zase použitelná. Předchozí verzi jsem přeskočil, je možné, že to přišlo už s ní. Ale zatím si stěžuju jen já, tak nevím
  • 0

#14 Margareta

Margareta

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2009 - 21:43

Prosím autora "onovy" z Brna, kdyby se mě ozval na mail: daxs@seznam.cz Jsem "čerstvý" majitel přístroje Oregon 300 a jsem také z Brna a potřeboval bych pomoc!!! Píši do různých fór následující text: Jsem začátečník a prosím někoho zkušeného o možnosti změny českých popisů přístroji Oregon 300. Na různch fórech jsem našel různé překlady a "správné názvy", ale nikde jsem nenašel postup,jak to dostat do přístroje. Znám jen jediný způsob, který je následující: v Total Commanderu si najdu složku "Text", kde po otevření volím "Czech" a po jejím otevření se na obrazovce PC vypíše "Poznámkový blok". Zde v příslušném řádku (podle abecedy) mohu najít anglický název a pod ním český překlad. Ten mohu opravit podle svého "gusta" a vše pak uložit. Tyto změny pak najdu v přístroji Oregon. Má to však jeden podstatný háček! Uvedený seznam v poznámkovém bloku není zdaleka úplný seznam všech použitých názvů v oregonu. Kde jsou ty zbývající, to ví jen čert. A tak mě vrtá hlavou, jak ti autoři různých překladů dostanou ta "svá" slova do přístroje. Může mě někdo to"sladké tajemství" prozradit????? A nebo se dá jen upravovat částečný seznam uvedený v Poznámkovém bloku souboru "Text" ???? Standa
  • 0

#15 onovy

onovy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 107 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2009 - 23:05

popravde vubec nemam prostor s nekym resit jak si muze udelat svuj preklad. Nabizim zde svuj, pripadne mas jine moznosti. Minimalne muj .gtt soubor obsahuje vzdy vsechny tagy ktere je mozne prelozit. Tagy ziskavam podivnou metodou, kterou nechci rozebirat :)
  • 0

#16 Margareta

Margareta

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2009 - 11:07

Děkuji za ochotu a i ta odpověď mi stačí k tomu, že o tom moc nevíte. To, co uvádíte je jen sotva polovina všech popisů v Oregonu. Děkuji.
  • 0

#17 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2009 - 12:53

Margareta napsal/a:
Děkuji za ochotu a i ta odpověď mi stačí k tomu, že o tom moc nevíte. To, co uvádíte je jen sotva polovina všech popisů v Oregonu. Děkuji.


Milá Stando nebo raději milý Margareto? Nedá mi to abych se nezastal kolegy překladatele ... Sice ti zřejmě neodpověděl na tvůj vkus dvakrát vstřícně, nicméně to není důvod k tomu, abys ho coby začátečník s Oregonem osočoval z toho, že o problému překladů, o který se asi nejvíc zasadil, moc neví ... krom toho, že je to drzost, je to k smíchu ... Popsal jsi nám složitě své příkoří, kterak se ti nedaří najít "polovinu" textů v Oregonu ... opravdu používáš poslední překlad od Onovy? Psal jsi že hledáš podle abecedy...a všimnul sis, že Onovy řadí překlady nově přidaných funkcí až na konec svého překladu? Což takhle dříve než se začneš ztrapňovat na fóru, použít v poznámkovém bloku "CTRL+F" ? Šlo by? S přáním hezkého dne, Dalšíkdootommocneví :D
  • 0

#18 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2009 - 13:23

Také mi Margareta přijde dost oprsklá... Nic lepšího sama nenabídne, a jak přišla k tomu, že překlady od onovy jsou neúplné, také netuším... Tak ať si používá ten originál od Garmina, tam je toho ještě méně :D Včetně absolutně debilního překladu :|
  • 0

#19 Margareta

Margareta

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2009 - 20:19

Moc se omlouvám za nevhodnou (možná urážející) formulaci odpovědi. Neuváženě jsem se nechal vyprovokovat (znovu se omlouvám) porovnáním diskuse a odpovědí pánů z Picodasu, kteří mě již v řadě případů dali vyčerpávající odpověď a vše již vysvětlili. Chtěl jsem jen zjistit, zda nemáte nějakou "mapu", jak např. změnit název tlačítka "Elevation Plot" nebo "Soft.Waypoint Manager", která by se dala nahradit mnohem srozumitelnějším názvem v češtině. A těch "tlačítek" v rozvinutém stavu ovládání má někdy dosti špatný (významově) překlad a v seznamu je nenajdete. Pro Oregon 300 jsem již udělal mnoho, jako srozumitelný a tabulkový návod na nastavení, jeho používání atd., atd., což mě těší, že mě poděkovala již řada uživatelů. Tak se ještě jednou omlouvám a jsem rád, že je tato diskuse "živá". Standa
  • 0

#20 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2009 - 20:51

Jak se dostat k surovým datům netuším... Ale proč si nestáhneš tu češtinu od onovy ? Tam je přeloženo opravdu už všechno, a srozumitelně. Pokud se Ti tam přesto něco nelíbí, není nic jednoduššího než mu navrhnout úpravu... Ale pro jeho obranu tu už předem uvádím, že se to tady řešilo už dávno a kdokoli se k tomu mohl vyjádřit. To co tam je teď jsme mu schválili všichni zúčastnění ;)

Poslední verze je momentálně tady http://opengtt.nomi..../Garmin_Oregon/
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama