Přejít na obsah


Fotka

Garmin Oregon 3.15 Beta


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
49 odpovědí na toto téma

#21 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2009 - 21:32

Margareta napsal/a:Chtěl jsem jen zjistit, zda nemáte nějakou "mapu", jak např. změnit název tlačítka "Elevation Plot" nebo "Soft.Waypoint Manager", která by se dala nahradit mnohem srozumitelnějším názvem v češtině. A těch "tlačítek" v rozvinutém stavu ovládání má někdy dosti špatný (významově) překlad a v seznamu je nenajdete


Mluvíme každý o něčem jiném nebo máš nějaké speciální požadavky, kterým prostě nerozumíme? ;) "Elevation plot" je už v originálním hrozném překladu přeložen jako "Výškoměr" což je zdá se mi srozumitelné dost ... pokud se ti to přesto nelíbí, jaký je problém otevřít si soubor czech.gtt v poznámkovém bloku, stisknout CTRL+F, zadat výškoměr ... a hle, vyskočí na tebe, že je to položka TXT_Altimeter_STR_M, jejíž český překlad si změníš na co chceš a je to. Pokud použiješ překlad od Onovy nebo můj (tzn. nakopíruješ ho do oregonu do složky TEXT a přepíšeš soubor původní), těžko se ti stane, že bys nebyl schopný v souboru czech.gtt vyhledat hodnotu podle českého názvu, protože je přeloženo opravdu 99.9% popisků. Žádnou "mapu" ti na to nikdo nedá, prostě vyhledávej podle českého překladu. Každopádně ať chceš dělat jakékoliv úpravy, dělej je z nejnovějšího překladu od onovy nebo ode mě, protože v orignálním překladu mnohé položky funkcí nejnovějšího firmwaru pochopitelně chybí (a zobrazují se v angličtině) a bez speciálního softu se jich nedopátráš...

vyzkoušej můj překlad (dole v podpisu) a co ti nesedí si uprav ...
  • 0

#22 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 23 srpen 2009 - 21:50

No, vrátím se k hlavnímu tématu tohoto vlákna. Betu 3.15 jsem měl na eventu v Plzni, kdy celý den běžela bez jediné chybičky. Navigace v autě Atlas. Navigace za šipkou Topo 3. Se zapnutým kompasem navigovala na metr přesně. Vlastní POI. Bez karty. Za mě: doporučuji.
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#23 pitovo

pitovo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2009 - 23:06

popravde mne stvou problemy s kartou... jak v predchozich fmw, tak i v tomto. a to jsem zkousel nahravat fmw s kartou, bez karty, stale stejny problem. ve vetsine pripadu s kartou nenabehne... kdyz uz ano, funguje topo rakouska (ktera je na karte jako jedina nahrana) uplne bez problemu.
  • 0

#24 Margareta

Margareta

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2009 - 8:50

Moc a moc děkuji panu "HuntBehind" i panu "Jarous1". Navedli jste mě, jak na to. A celé to vzniklo asi tím, že já mám jeden z prvních Oregonů v ČR (červenec 2008) a ten i v tom "hrozném překladu" nemá překlad "Výškoměr" atd., ale má tam jen původní anglické názvy. A ta rada "jít na to přes češtinu" je přímo zlatá. Omlouvám se panu "onovy" a rád se podívám i na Vaši češtinu, pane "HuntBehind". Děkuji ještě jednou a už nebudu otravovat. Díky.
  • 0

#25 vladacr

vladacr

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2009 - 21:33

Chci přejít 3.15 Beta, v Oregonu mám 3.01 Beta. Je nutné nejprve nahrát 3.10 final anebo tam můžu šoupnout 3.15 Beta rovnou?
  • 0

#26 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2009 - 21:40

vladacr napsal/a:
Chci přejít 3.15 Beta, v Oregonu mám 3.01 Beta. Je nutné nejprve nahrát 3.10 final anebo tam můžu šoupnout 3.15 Beta rovnou?

Rovnou ;)
  • 0

#27 vladacr

vladacr

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2009 - 22:12

OK, díky. Jdu na to :-)
  • 0

#28 djw

djw

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 279 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2009 - 7:31

pitovo napsal/a:
popravde mne stvou problemy s kartou... jak v predchozich fmw, tak i v tomto. a to jsem zkousel nahravat fmw s kartou, bez karty, stale stejny problem. ve vetsine pripadu s kartou nenabehne... kdyz uz ano, funguje topo rakouska (ktera je na karte jako jedina nahrana) uplne bez problemu.



tyhle trampoty mam take, stale. uz si troufam rici, ze to nema zadny vztah k pouzitemu firmware. zkousim ruzne karticky atp. skoro bych se domnival ze je to nekde na mechanickem rozhrani mezi oregonem a sd kartou. proste bez karet funguje oregon bez problemu a pri startu nevyhniiivaaa...
  • 0

#29 Krtektor

Krtektor

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2009 - 8:57

djw napsal/a:

pitovo napsal/a:
popravde mne stvou problemy s kartou... jak v predchozich fmw, tak i v tomto. a to jsem zkousel nahravat fmw s kartou, bez karty, stale stejny problem. ve vetsine pripadu s kartou nenabehne... kdyz uz ano, funguje topo rakouska (ktera je na karte jako jedina nahrana) uplne bez problemu.



tyhle trampoty mam take, stale. uz si troufam rici, ze to nema zadny vztah k pouzitemu firmware. zkousim ruzne karticky atp. skoro bych se domnival ze je to nekde na mechanickem rozhrani mezi oregonem a sd kartou. proste bez karet funguje oregon bez problemu a pri startu nevyhniiivaaa...


Mel jsem s timto take problemy. Pak jsem udelal tvrdy format SD karty (muzes udelat i pres ctecku) a firmware nahral bez SD karty. Pak jsem do OR vlozil kartu bez mapy...pro kontrolu. Pak pouze stacilo nahrat mapu na kartu a vse fungovalo.
  • 0

#30 Tamila

Tamila

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2009 - 9:23

Tak chybka s routováním nebyla odstraněna (dělal to už fw. 3.01,3.10.3.12) když si zadátete nějaký vzdálený bod cca 300km např. já z Liberce do Ostravy po silnicích tak mi to někde v půlce trasy ustřelí vzdušnou čarou k nějakému waypointu a zpět a doroutuje už normálně do cíle. Zpravidla od nějaké kešky (parkoviště, nějaká stage...) Už vím jak se toho jednoduše zbavím ale po nahrání nových keší se to opakuje. Zase ustřeluje ale k jinným bodům. a musím udělat muj opravný manevr. Moc mě to netrápí protože moc často asi takovéhle tratě jezdit nebudu. Dělá to někomu taky? Jestě jedna zajímavost pod 240 km je vše OK. Jinak 3.15 se mi zamlouvá asi nejvíc ostatní funkce zatím bez problému, přesnost navigace taky :D
  • 0

#31 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2009 - 10:12

Tamila napsal/a:
Tak chybka s routováním nebyla odstraněna ...


Ahoj, mohl bys to prosím víc rozepsat nebo upřesnit? Kam "někam" ti to ustřelí? K různým waypointům nějaké kešky (tzn. to parkoviště atd.)? Nebo to naopak od těchhle waypointů ustřeluje "někam" a zpět? Jaké je to tvoje jednoduché řešení? Pokud se to řešilo u minulých firmwarů omlouvám se, ale byl jsem zrovna na dovolený ...
Mně se takové ustřelení stalo před cestou do Chorvatska, kdy jsem zkoušel výpočet trasy a pokaždé mi to vystřelilo někam do Atlantiku a zpět ... nedalo mi to, čáru jsem sledoval a překvapivě (?) mě to navigovalo do centra Garminu (waypoint přidaný firmwarem 3.01). Po jeho smazání už úplně v pohodě ... Ustřeluje to tedy i k jiným (importovaným) waypointům? WP mám zrovna teď pouze vlastnoručně namačkané, protože všechny kešky (s listingy) včetně waypointů mám zkušebně nahrané jako POI tímhle šikovným makrem od Medwyna
  • 0

#32 Tamila

Tamila

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2009 - 10:36

HuntBehind napsal/a:

Tamila napsal/a:
Tak chybka s routováním nebyla odstraněna ...


Ahoj, mohl bys to prosím víc rozepsat nebo upřesnit? Kam "někam" ti to ustřelí? K různým waypointům nějaké kešky (tzn. to parkoviště atd.)? Nebo to naopak od těchhle waypointů ustřeluje "někam" a zpět? Jaké je to tvoje jednoduché řešení? Pokud se to řešilo u minulých firmwarů omlouvám se, ale byl jsem zrovna na dovolený ...
Mně se takové ustřelení stalo před cestou do Chorvatska, kdy jsem zkoušel výpočet trasy a pokaždé mi to vystřelilo někam do Atlantiku a zpět ... nedalo mi to, čáru jsem sledoval a překvapivě (?) mě to navigovalo do centra Garminu (waypoint přidaný firmwarem 3.01). Po jeho smazání už úplně v pohodě ... Ustřeluje to tedy i k jiným (importovaným) waypointům? WP mám zrovna teď pouze vlastnoručně namačkané, protože všechny kešky (s listingy) včetně waypointů mám zkušebně nahrané jako POI tímhle šikovným makrem od Medwyna


Ahoj, kešky nahrávám taky tím makrem od Medwyna do GPX ale dělalo to i když jsem exportoval klasický PQ. Prostě když dám routovat trasu nad 250 km pokaždý se mi stane že třeba v polovoně trasy najednou usttřelí vzdušnou čarou 100km daleko k wp odkešky kterou jsem dělal před půl rokem a vrátí se zpět vzdušnou čarou na původní trasu s cca 5 km posunem (takový 200km klín). Moje pomoc je taková že nejprve vytvořím libovolný wp s lib. názvem potom ten bod ke kterému to ustřeluje smažu a ten co jsem vytvořil tak mu změním název a souřadnice za ten smazaný. Potom vše fonguje na 1. Ale po nahrání dalších wp se situace opakuje a zase si to vybere nějaký wp. Je zajímavý že jsem tedy v geogetu vymazal onen vadný bod ale Oregon si vybral jiny. Potom jsem zkusil nahrát více keší a ten úplně původní o kterém jsem si myslel že sním něco je tak v Oregonu byl ale ustřelovalo to k jinému.
  • 0

#33 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2009 - 10:50

Tamila napsal/a: ...


Aha, to je zajímavý, tak to se mi fakt nestalo, udělalo mi to jen jednou k tomu centru Garmina ... Zkus ten POI export...
  • 0

#34 Tamila

Tamila

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2009 - 12:16

HuntBehind napsal/a:

Tamila napsal/a: ...


Aha, to je zajímavý, tak to se mi fakt nestalo, udělalo mi to jen jednou k tomu centru Garmina ... Zkus ten POI export...


Tak to makro POI export je opravdu dobrý. Malé připomínky bych měl. Jednak používám POI vlastní a tudíž mám tam už dlouhý seznam POI a je to celý smíchaný. Vyřešila by to třeba nová složka např GEOCACHING v ní FOUND a noFOUND a teprve v nich roztříděné kešky podle kategorií. Nicméně s tím ustřlováním. Pokud tam byly jenom ty POI - vše bylo OK ale potom jsem si tam vložil vlastní zazálohované WP do adresaře GPX a už to ustřelilo.
  • 0

#35 Krtektor

Krtektor

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2009 - 12:27

Tamila napsal/a:

HuntBehind napsal/a:

Tamila napsal/a: ...


Aha, to je zajímavý, tak to se mi fakt nestalo, udělalo mi to jen jednou k tomu centru Garmina ... Zkus ten POI export...


Tak to makro POI export je opravdu dobrý. Malé připomínky bych měl. Jednak používám POI vlastní a tudíž mám tam už dlouhý seznam POI a je to celý smíchaný. Vyřešila by to třeba nová složka např GEOCACHING v ní FOUND a noFOUND a teprve v nich roztříděné kešky podle kategorií. Nicméně s tím ustřlováním. Pokud tam byly jenom ty POI - vše bylo OK ale potom jsem si tam vložil vlastní zazálohované WP do adresaře GPX a už to ustřelilo.


Nebylo by spatne o tomto problemu napsat do Garminu na email OregonBeta@Garmin.com, ktery tam maji pro pripad nalezenych chyb. Mozna by to v pristi verzi opravili. P.S. Stejny problem mam take.
  • 0

#36 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2009 - 12:34

Generovani kesek jako POI po ruznych kategoriich resi . makro od Medwyna.
Mam to pak pekne roztridene.

EDIT: omlouvam se, tohle je jine makro nez jsem mel na mysli, to spravne ted nemuzu najit. Ale i toto jsem jeden cas spokojene pouzival.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#37 Tamila

Tamila

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2009 - 12:35

Krtektor napsal/a:

Tamila napsal/a:

HuntBehind napsal/a:

Tamila napsal/a: ...


Aha, to je zajímavý, tak to se mi fakt nestalo, udělalo mi to jen jednou k tomu centru Garmina ... Zkus ten POI export...


Tak to makro POI export je opravdu dobrý. Malé připomínky bych měl. Jednak používám POI vlastní a tudíž mám tam už dlouhý seznam POI a je to celý smíchaný. Vyřešila by to třeba nová složka např GEOCACHING v ní FOUND a noFOUND a teprve v nich roztříděné kešky podle kategorií. Nicméně s tím ustřlováním. Pokud tam byly jenom ty POI - vše bylo OK ale potom jsem si tam vložil vlastní zazálohované WP do adresaře GPX a už to ustřelilo.


Nebylo by spatne o tomto problemu napsat do Garminu na email OregonBeta@Garmin.com, ktery tam maji pro pripad nalezenych chyb. Mozna by to v pristi verzi opravili. P.S. Stejny problem mam take.


To by bylo dobrý ale obávám se že by s mojí angličtinou asi těžko chápali co po nich chci.:D
  • 0

#38 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2009 - 12:40

Tak jsem to nasel, je to ke stazeni tady a je tomu venovane tohle vlakno.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#39 Krtektor

Krtektor

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2009 - 12:44

Tamila napsal/a:

Krtektor napsal/a:

Tamila napsal/a:

HuntBehind napsal/a:

Tamila napsal/a: ...


Aha, to je zajímavý, tak to se mi fakt nestalo, udělalo mi to jen jednou k tomu centru Garmina ... Zkus ten POI export...


Tak to makro POI export je opravdu dobrý. Malé připomínky bych měl. Jednak používám POI vlastní a tudíž mám tam už dlouhý seznam POI a je to celý smíchaný. Vyřešila by to třeba nová složka např GEOCACHING v ní FOUND a noFOUND a teprve v nich roztříděné kešky podle kategorií. Nicméně s tím ustřlováním. Pokud tam byly jenom ty POI - vše bylo OK ale potom jsem si tam vložil vlastní zazálohované WP do adresaře GPX a už to ustřelilo.


Nebylo by spatne o tomto problemu napsat do Garminu na email OregonBeta@Garmin.com, ktery tam maji pro pripad nalezenych chyb. Mozna by to v pristi verzi opravili. P.S. Stejny problem mam take.


To by bylo dobrý ale obávám se že by s mojí angličtinou asi těžko chápali co po nich chci.:D


Pokusim se, az budu mit chvilicku cas, prelozit ten tvuj prispevek vyse..." Tak chybka s routováním nebyla odstraněna...atd". Snad to pochopi :)
  • 0

#40 Tamila

Tamila

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2009 - 12:48

Krtektor napsal/a:

Tamila napsal/a:

Krtektor napsal/a:

Tamila napsal/a:

HuntBehind napsal/a:

Tamila napsal/a: ...


Aha, to je zajímavý, tak to se mi fakt nestalo, udělalo mi to jen jednou k tomu centru Garmina ... Zkus ten POI export...


Tak to makro POI export je opravdu dobrý. Malé připomínky bych měl. Jednak používám POI vlastní a tudíž mám tam už dlouhý seznam POI a je to celý smíchaný. Vyřešila by to třeba nová složka např GEOCACHING v ní FOUND a noFOUND a teprve v nich roztříděné kešky podle kategorií. Nicméně s tím ustřlováním. Pokud tam byly jenom ty POI - vše bylo OK ale potom jsem si tam vložil vlastní zazálohované WP do adresaře GPX a už to ustřelilo.


Nebylo by spatne o tomto problemu napsat do Garminu na email OregonBeta@Garmin.com, ktery tam maji pro pripad nalezenych chyb. Mozna by to v pristi verzi opravili. P.S. Stejny problem mam take.


To by bylo dobrý ale obávám se že by s mojí angličtinou asi těžko chápali co po nich chci.:D


Pokusim se, az budu mit chvilicku cas, prelozit ten tvuj prispevek vyse..." Tak chybka s routováním nebyla odstraněna...atd". Snad to pochopi :)


Fajn, díky. ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama