Přejít na obsah


Fotka

Colorado 3.02, Oregon 300+400 3.22 Oregon 550 2.51 (beta) - Podpora rastrovych map!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
165 odpovědí na toto téma

#21 lubik

lubik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2009 - 6:15

Takze par postrehu z FW 3.22 Beta na Oregonu 300:
Na FW 3.20 se mi obcas stalo, ze kdyz jsem chtel pridat waipoint z obrazovky listingu, tak Oregon vytuhnul.Ted jsem to zkousel nekolikrat zadat a vse bylo v pohode, ani jednou to nevytuhlo.Tohle ale muze byt nahoda.
Trochu neprijemna zalezitost je toto: Na FW 3.20 se v MapSource pri odesilani map do Garmina, ale i treba na GC.com pri odesilani GPX do Garmina primo z netu, vzdy objevili dve zarizeni (samozrejme za predpokladu, ze jsem mel navolene pripojeni jako ext. disk = ANO) a to Oregon 300 (ID jednotky 3xxxxxx) a jako druhy byl Ext.disk (karta) a pismeno jednotky. Tim bylo jednoznacne dano rozliseni zarizeni a karty.Nyni se ale zobrazuje namisto karty take Oregon 300 (ID jednotky 3xxxxxx).Takze je tam vlastne dvakrat Oregon 300 (ID jednotky 3xxxxxx) a neni z toho tedy jasne, co je karta a co zarizeni.Nicmene jsem zjistil, ze jako prvni je zarizeni a jako druhe karta, snad to tak bude fungovat natrvalo.

REVIZ - ikona eart se stale zobrazuje jako tradic. Nevim co myslis tim "sipka v listingu" ???

V terenu jsem zatim nebyl, o vikend to testnu.
  • 0
Nas team: Lubik, Peta a Lubik junior Nase pristrojecky: Garmin Oregon 300 FW 4.20, Samsung Galaxy Y + a: drake, c:geo, Geocaching from GS, PC + Geoget

#22 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2009 - 6:27

Tak jsem to taky uspesne vyzkousel na Oregonu 300. Ted uz jen nejakeho blazna, ktery predela ortofoto mapu do KMZ. ;-)
  • 0

#23 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2009 - 6:45

tak trosku me pobavilo dialogove okno pri update colorada, ktere ma sice jmeno "Colorado 3.02 update" ovsem text je "Vitejte v update Dakota. Ta vas provede instalaci na vas Oregon" :D
  • 0

#24 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 09 říjen 2009 - 7:05

Jak je to se zoomem? Ten jpeg přeci nemůže být pořád stejně kvalitní ve vykreslování? A jak velký jpeg podsouváte Garminu? Na Ozi mi běhá v pohodě 300MB datový podklady.
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#25 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2009 - 7:25

medwyn_cz napsal/a:
Ted uz jen nejakeho blazna, ktery predela ortofoto mapu do KMZ. ;-)

No jestli se najde nějaký soft na automatickou tvorbu KMZ tak by to nemusel být problém, na mapy.cz jsou jednotlivé "čtverce JPG" velmi přesně kalibrovány ...

Napadlo mě udělat si "ortofotomapu okolí nahrávaných keší" ...
  • 0

#26 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2009 - 7:37

Osik napsal/a:

medwyn_cz napsal/a:
Ted uz jen nejakeho blazna, ktery predela ortofoto mapu do KMZ. ;-)

No jestli se najde nějaký soft na automatickou tvorbu KMZ tak by to nemusel být problém, na mapy.cz jsou jednotlivé "čtverce JPG" velmi přesně kalibrovány ...

Napadlo mě udělat si "ortofotomapu okolí nahrávaných keší" ...


Dodatek: Koukal jsem na to, co udělal Suplere, a mělo by to být poměrně jednoduché ... Buď z mapy.cz nebo y map googlu ... No uvidím, co budu dělat večer ...
  • 0

#27 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2009 - 8:12

A mne by se to nejvic libilo jako automaticky generator KMZ z Geogetu - prave v okoli tech nahravanych kesi. A rekl bych, ze by to nemelo byt ani nejak extra tezke. Jde jen o to, jak ziskavat z mapy.cz informace o rozich ctvercu a rotaci. Jinak co jsem se dival do toho zdrojaku - je to hodne jednoduchy ;-)
  • 0

#28 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2009 - 8:20

medwyn_cz napsal/a:
A mne by se to nejvic libilo jako automaticky generator KMZ z Geogetu - prave v okoli tech nahravanych kesi. A rekl bych, ze by to nemelo byt ani nejak extra tezke. Jde jen o to, jak ziskavat z mapy.cz informace o rozich ctvercu a rotaci. Jinak co jsem se dival do toho zdrojaku - je to hodne jednoduchy ;-)

To je dobrý nápad, zapracovat to do exportu GPX Garmin ...
Informace o souřadnicích rohů z mapy.cz není problém, to umím.
Večer se na to podívám.
  • 0

#29 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2009 - 8:21

pokud by existoval nějaký konvertor z map ve formátu ozf, byla by to pecka. btw jak je to se zoomem a maximální velikostí bitmapy by mě taky zajímalo
  • 0

#30 hrasek

hrasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 273 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2009 - 8:22

Podle mě je škoda, že Garmin nepoužívá stejné soubory jako Ozi. Pro ten už existují tuny zkalibrovaných map. Tento postup získávání mapy se mi zdá poněkud pracný. Chtělo by to nějakou aplikaci která ty data z GoogleEarthu vydoluje sama (bylo by to vůbec legální?). Např. zadám 2 (nebo4) souřadnice území a to se mi uloží jako *.kmz. Netušíte někdo jaké jsou limity pro velikost souborů? Je tam třeba možnost nahrát plochu řekněme 30x30Km? Nahrávat si tam vždycky pár hektarů takto pracně mi přijde dost na nic :( Pokud by bylo ale možné nahrát určité území ČR (nejlépe celé, ale to by Garmin musel "sežrat" 32GB kartu) to by byla jiná paráda!

EDIT: Tak jsem něco vygooglil. Podle této specifikace je limitem 100 souborů jpg obrázků o velikosti 1Mpx - tedy 1024x1024, nebo 512x2048 atd v jednom souboru KMZ. Velikost obrázku může být i větší, ale těžko říct co to udělá z rychlostí (někdo to prosím vyzkoušejte). Doufám, že KMZ souborů může být libovolný počet.
  • 0

#31 lubik

lubik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2009 - 8:35

medwyn_cz napsal/a:

Ted uz jen nejakeho blazna, ktery predela ortofoto mapu do KMZ. ;-)


Takze mas domaci ukol ..... :D :D :D :D a doufam, ze zacnes Kladnem :-)
  • 0
Nas team: Lubik, Peta a Lubik junior Nase pristrojecky: Garmin Oregon 300 FW 4.20, Samsung Galaxy Y + a: drake, c:geo, Geocaching from GS, PC + Geoget

#32 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2009 - 8:36

Osik: primo do toho exportu urcite ne, ale napsal bych dalsi. V dobe makra Combine je to rozhodne lepsi rozdelit. Navic by si nekde ty KMZ kesoval, aby to nestahoval porad dokola :)
  • 0

#33 Czekelici

Czekelici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 174 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2009 - 8:53

Možná úplně blbej dotaz, ten update pro Oregon 300/400 jde použít na Oregon 200? Nikde jsem o dvoustovce neviděl ani slovo, tak jen jestli to nezhrnuli do jednoho souboru s těma dvěma dalšíma, nebo jestli se s O200 nepočítá? :|
  • 0
Geocaching is highly addictive, don´t start !!!

#34 lubik

lubik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2009 - 9:35

Budulman - asi to bude i na 200, mrkni na tohle, je tam Oregon 200 a odkaz na ztazeni toho FW:
https://buy.garmin.c...D=274&pID=14902
  • 0
Nas team: Lubik, Peta a Lubik junior Nase pristrojecky: Garmin Oregon 300 FW 4.20, Samsung Galaxy Y + a: drake, c:geo, Geocaching from GS, PC + Geoget

#35 Czekelici

Czekelici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 174 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2009 - 9:41

lubik: díky moc, staženo :)
  • 0
Geocaching is highly addictive, don´t start !!!

#36 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2009 - 9:47

Úplně ideální by bylo mít "nějaký" softík, který umí zkalibrovat JPEG na základě informací třeba o rozích JPEGu v dávkovém režimu nebo nějakej převodník z OZI *.map formátu. Zatím jsem nějak intenzivně nehledal, tak uvidíme jestli se něco objeví....
  • 0

#37 Sovic13

Sovic13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2009 - 9:56

Osik napsal/a:

medwyn_cz napsal/a:
Ted uz jen nejakeho blazna, ktery predela ortofoto mapu do KMZ. ;-)

No jestli se najde nějaký soft na automatickou tvorbu KMZ tak by to nemusel být problém, na mapy.cz jsou jednotlivé "čtverce JPG" velmi přesně kalibrovány ...

Napadlo mě udělat si "ortofotomapu okolí nahrávaných keší" ...


mozna by slo pouzit toto: http://navigovat.mob...D=2&EXPS=&EXPA=
  • 0

#38 Honzik&Pavlinka

Honzik&Pavlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 270 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2009 - 10:01

mitak napsal/a:
Z toho by šla pro Oregony, Colorada a Dakoty udělat docela solidní keška s naprosto fiktivní mapou :)

Kde jsou v ČR nějaké velké bloky ulic s naprosto rovnýma a kolmýma ulicema ? Kdyby se zmenšila mapa New Yorku, tak by se dalo v ČR procházet mezi mrakodrapy :D


No nevím kde v ČR, ale koukni se na leteckou mapu Barcelony a čtvrť L'extension
  • 0
GPS: Garmin Oregon 550, Garmin-Asus M10, SW: GSAK 7.x.x, OziExplorer 3.95n, SmartMaps 3.x, OziExplorer CE 2.3x, BeelineGPS 1.9x

#39 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2009 - 10:45

Sovic13 napsal/a:

Osik napsal/a:

medwyn_cz napsal/a:
Ted uz jen nejakeho blazna, ktery predela ortofoto mapu do KMZ. ;-)

No jestli se najde nějaký soft na automatickou tvorbu KMZ tak by to nemusel být problém, na mapy.cz jsou jednotlivé "čtverce JPG" velmi přesně kalibrovány ...

Napadlo mě udělat si "ortofotomapu okolí nahrávaných keší" ...


mozna by slo pouzit toto: http://navigovat.mob...D=2&EXPS=&EXPA=


To by asi použít šlo....
Nicméně po trochu pátraní po netu jsem zjistil něco o KMZ formátu.
Takže KMZ je obyčejný ZIP soubor (s příponou KMZ). Po rozbalení souboru Vekose.KMZ jsem dostal toto:
Adresář - files (v něm původní JPG soubor Pokus2.jpg) a dále soubor doc.kml což je obyčejný XML soubor s tímto obsahem:

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<kml xmlns="http://www.opengis.net/kml/2.2" xmlns:gx="http://www.google.co...om/kml/ext/2.2" xmlns:kml="http://www.opengis.net/kml/2.2" xmlns:atom="http://www.w3.org/2005/Atom">
<GroundOverlay>
<name>Vekose</name>
<Icon>
<href>files/Pokus2.jpg</href>
<viewBoundScale>0.75</viewBoundScale>
</Icon>
<LatLonBox>
<north>50.22806683326695</north>
<south>50.2187352273445</south>
<east>15.84688046788196</east>
<west>15.8358967115297</west>
<rotation>7.496630364124759</rotation>
</LatLonBox>
</GroundOverlay>
</kml>

Vše je mi jasné, trochu nejasný je pro mě zatím parametr rotation, jak by se dal spočítat, ale bude to podle mě jen nějaký převod mezi mapovým zobrazením. Zbytek je jasný....

Tak někdo zkuste vytvořit nějakou utilitku, já na to teď nebudu mít čas...
  • 0

#40 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2009 - 10:50

Vyzkoušeno, podle očekávání to funguje ... a šok se nedostavil ... :|

Po pár hodinách zbytečného laborování jsem dospěl k názoru, že je to sice velký skok pro Garmin, ale malý (a zatím ne příliš užitečný) krok pro uživatele.

Výsledek je úplně stejně "použitelný", jako zvektorovaný kvazirastr ... jen je to jednodušší, rychlejší a hezčí ... hračka.

Ano, můžu si vytvořit mapový díl (nebo ortofoto) o rozloze cca 2-3 km, vhodný na odlov nějaké multiny...a třeba to i udělám...ale dělat tohle pravidelně a přetahovat sem a tam růžky v Google Earth? To asi těžko. Jediné k čemu by mi rastrová mapa byla, je orientace v neznámém terénu, kam se dostanu náhodou, tudíž ji nemůžu mít předem v GPS ;-) nebo ortofoto velkých měst ... překousnul bych, že třeba Praha bude rozdělena na (plácnu) 15-20 dlaždic a ve složce map bude bordel a budu si to přepínat ručně ... nicméně pátrat po tom, s jak velkým souborem se Oregon milostivě popere mě přestalo bavit, takže přenechávám lidem s větší trpělivostí...

Prostě to bude mít význam, až (a pokud) si bude Oregon sám tahat a přepínat potřebné dlaždice rastrových map...dřív ne...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama