Přejít na obsah


Fotka

Colorado 3.02, Oregon 300+400 3.22 Oregon 550 2.51 (beta) - Podpora rastrovych map!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
165 odpovědí na toto téma

#61 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2009 - 8:15

Ja zas hledam nejaky jednoduchy zip archivator, ktery bych nemusel instalovat a jen prdl .exe do pathu. Na molochy typu WinZip nejsem zvedavej, pouzivam integrovanej zip v total commanderu EDIT: Tak zip archivator jsem nasel, prikladam. Staci rozbalit do C:\Windows\zip.exe (pro ty, co nevi, co znamena PATH) Funguje to dobre, nakalibrovano je to taky dobre, ale kesky jsou obcas trosku mimo no :) Jako prvni koncept slusny. (A hlavne jsem rad, ze to nemusim programovat ja - ale ze ses toho, Osiku, chytil :D )
  • 0

#62 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2009 - 8:52

lubik napsal/a:
Osik - Tak nevim co delam blbe, ale nejak mi to makro nechodi.Po spusteni se to tvari, jakoze to neco dela, vypada to ze se snazi i vytvorit soubor, ale zadny soubor se nevytvori.

Dodám do makra ten ZIP a zkontroluju cesty, jestli to nedělá někde něco ...
  • 0

#63 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2009 - 8:59

medwyn_cz napsal/a:
Ja zas hledam nejaky jednoduchy zip archivator, ktery bych nemusel instalovat a jen prdl .exe do pathu.

Z DOSu pamatuji pkzip.exe, ale nevím jak je dostupný. Býval to myslím shareware
  • 0

#64 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2009 - 9:25

Tak jsem provedl drobné úpravy - ošetření adresářů apod. A taky je tam zip.exe Takže rozbalte do /DATA adresáře GeoGetu ... Osik
  • 0

#65 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2009 - 9:44

bodlak napsal/a:
Z DOSu pamatuji pkzip.exe, ale nevím jak je dostupný. Býval to myslím shareware


Tohle uz je vyresene. O par prispevku vyse je muj prispevek, ke kteremu je i prilozen zip.exe co funguje.

Jinak mam jeden takovy postreh.
Zkusil jsem do Oregona nahrat jeden takovy mily kmz s priblizne 1500 obrazky. Nedoporucuju, musel jsem pouzit toto


Pokud mohu byt tak drzy a mit jeste navrhy na zlepseni
a) kesovani na disku. Pokud budu pravidelne aktualizovat nejake uzemi, pokazde by zbytecne tahal stejne dlazdice (a vyresit problemy s pripadnymi zmenami souradnic kese)
B) rozdelovani do vice KMZ souboru tak, aby to oregon vzdy zvladl zobrazit (tohle se ted snazim vyzkoumat)
c) rozhodne nevyskakovat zadne Messages o uspesnem zpracovani (ani vyzva ke kopirovani), to by prudilo pri pouzivani makra v ramci Combine skupin!
d) Google uz mi nechce posilat obrazky, ze prej jsou z meho pocitace posilany automaticke dotazy. Vyborne. :) Bylo by mozne, aby na tuto skutecnost makro nejak upozornovalo? Ze se nestahl obrazek, ale nejaky html dokument.
  • 0

#66 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2009 - 10:34

medwyn_cz napsal/a:
Jinak mam jeden takovy postreh.
Zkusil jsem do Oregona nahrat jeden takovy mily kmz s priblizne 1500 obrazky. Nedoporucuju, musel jsem pouzit toto

Pokud mohu byt tak drzy a mit jeste navrhy na zlepseni
a) kesovani na disku. Pokud budu pravidelne aktualizovat nejake uzemi, pokazde by zbytecne tahal stejne dlazdice (a vyresit problemy s pripadnymi zmenami souradnic kese)
B) rozdelovani do vice KMZ souboru tak, aby to oregon vzdy zvladl zobrazit (tohle se ted snazim vyzkoumat)
c) rozhodne nevyskakovat zadne Messages o uspesnem zpracovani (ani vyzva ke kopirovani), to by prudilo pri pouzivani makra v ramci Combine skupin!
d) Google uz mi nechce posilat obrazky, ze prej jsou z meho pocitace posilany automaticke dotazy. Vyborne. :) Bylo by mozne, aby na tuto skutecnost makro nejak upozornovalo? Ze se nestahl obrazek, ale nejaky html dokument.


0) Počet: Omezím v makru na 100 keší, víc nepodporuje Garmin (abych byl přesnější, podporuje 100 obrázků o max. velikosti 1Mpx [tedy cca. 4x4 Google dlaždice].). Protože jedna dlaždice je cca. 80x80m (v tuto chvíli), tak to skoro vždy bude "co keš to obrázek".

a) Kešování - asi by šlo, uvidím, tohle byl první nástřel, pral jsem se tam se spoustou technických vnitřností (Google, binární analýza ZIPu proč ten můj nejde a Věkoše v Mechově jo, KMZ...). Určitě se na to podívám. Změna souřadnic není problém, JPG jsou uloženy podle "zemských souřadnic" takže v pohodě.

B) Rozdělovat - uvidím ... Ale spustit pro 10tisíc keší tak mě Google vykope ...

c) Message buď zruším (to bych mohl dokázat...) nebo bude přes config. Myslím, že by to mělo napovědět kam se to má zkopírovat...

d) Nojo, Google je na tohle háklivý, já minule zablokoval google maps pro celou firmu ... Analýzu dodaných dat obrázek/kecy by neměl být problém ...

Nevíte někdo o jednoduchým softu (1x EXE) na slepování obrázků?

Osik.
  • 0

#67 lubik

lubik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2009 - 10:35

Tak uz mi to chodi, problem byl v zipu, mel jsem tam nejaky zip.exe, sice z prikazove radky chodil, ale spustenim z toho makra ne. Zkusil jsem sosnout ten co sem daval Medwyn a ten je OK.
  • 0
Nas team: Lubik, Peta a Lubik junior Nase pristrojecky: Garmin Oregon 300 FW 4.20, Samsung Galaxy Y + a: drake, c:geo, Geocaching from GS, PC + Geoget

#68 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2009 - 11:36

c) to by mohlo byt v dokumentaci k makru, vyskakovani pomoci message je fakt mimo. Bezne exporty ti taky neradi, kam to mas zkopirovat. Tohle makro by se mohlo stat hodne oblibenym, takze bych mu zalozil normalne stranku na geogetim webu spolu s navodem a popisem, viz stranky v mem podpisu.
  • 0

#69 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2009 - 11:45

EXE) http://www.imagemagi.../Usage/montage/ mozna toto?
  • 0

#70 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2009 - 21:54

Tak dnešní verze 2009-10-11 je v podpisu. Co je novéno: - obrázek je možno složit 1x1 až 4x4 dlaždice (v konfiguraci) takže by keška neměla být "na samém kraji" - data z Googlu se bufferují pro opakované použití - Omezení na 100 obrázků (Garmin) - Exportuje se Finální místo výchozích souřadnic. Výsledný KMZ kopírujte do /Garmin/CustomMaps. Osik
  • 0

#71 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2009 - 21:59

Diky! Hned jdu testovat. Jinak pro ostatni mam hodne spatnou zpravu: na forech garminu jsem se docetl, ze limit sta jpg souboru je v souctu pro vsechny kmz. Tedy zadne velke mapy celeho uzemi se konat nebudou. Doufam, ze je to docasne :)
  • 0

#72 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2009 - 23:06

Je to nějaké divné, Google se brání ... Drobný upgrade, ale stále je to nějaké divné ...
  • 0

#73 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 566 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2009 - 11:35

Skusil som spravit programcek pre automaticke rozdelenie velkej mapy urcenej pre oziexplorer pre GE ale najma garmin...
Program predpoklada, ze do adresara, kde ho poslete cez uvodne hladanie map suboru, bude uz aj obrazok mapy vo formate jpg resp.png...tento precita z prveho riadku map suboru - neviem ci to je koser riesenie...
Subor *.ozfx3 teda najpv musite rozbalit napr. pomocou demapper...
Program vyuziva na zabalenie externy zip.exe, ktory je v balicku,,,
Stahujte tu
Cize subor dakde rozbalte a skusajte...
Program uz ma za sebou prvy update a zda sa ze je pouzitelny s mapami generovanymi z TAC...
Este doplnim...Garmin vie spracovat maximalne 100jpg ako mapky takze nedavajte zbytocne spracovavat subor vacsi ako 10240x10240pixelov ...
  • 0

#74 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2009 - 15:34

Klama - dobrá práce. Funguje to skvěle. Díky :) Zkoušeno na mapy stažené MapGenem pro Oziho
  • 0

#75 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 566 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2009 - 16:03

Stiahnite si update...
Ini subor a export na cielove miesto...
Ak mate nejake napady na vylepsenia, sem s nimi:)
  • 0

#76 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2009 - 16:09

Uvítal dialog pro zvolení map souboru (to už je) a bitmapy. Nějak mi hapruje jeho výběr názvu a musím bitmapu přejmenovávat.
  • 0

#77 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2009 - 16:13

Jde to přepsat i v okně programu, takže to zas tak nevadí.
  • 0

#78 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 566 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2009 - 17:56

- doplnena podpora bmp mapy /napr. export priamo z Oziho/, ak program nenajde png alebo jpg hlada bmp a ak najde bmp spravi z toho jpg
- zapracovanie cakania na dobehnutie komprimacie cez semafor pred zaverecnym skopirovanim
- zmena dialogu pre vyber adresara...

Stahujte odtialto..

Ak mate nejake napady na vylepsenia, sem s nimi:)

  • 0

#79 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2009 - 19:49

Tak jsem trochu zazkoumal a upravoval a zdá se, že se to podařilo umoudřit. Každopádně Google se po chvilce (tak 30-40) začne bránit, stačí ho nechat chvilku oddechnout a zase bude OK. Limit je 100 keší/Oregon (makro to hlídá), 1000keší stažených za den z Googlu (makro to nehlídá). Bitmapy se kešují, takže se stahují jen nové/změněné. Enjoy.
  • 0

#80 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 13 říjen 2009 - 22:43

Nechali jsme se se Suplere inspirovat a připravujem podobnou věc i pro GSAK. Ale zlobí mě ten jpgtile. Na vistách mi dost často spadne ... taková ta hláška o odesílání informací :( Řeším to tedy Montage z IM.

Koukal jsem teď na novou úpravu ohledně URL. Nešlo by ještě použít toto ? Mohl by být méně zatížen ...
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama