Přejít na obsah


Fotka

Colorado 3.02, Oregon 300+400 3.22 Oregon 550 2.51 (beta) - Podpora rastrovych map!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
165 odpovědí na toto téma

#81 KarelMrak

KarelMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2009 - 7:16

klama napsal/a:
...
Este doplnim...Garmin vie spracovat maximalne 100jpg ako mapky takze nedavajte zbytocne spracovavat subor vacsi ako 10240x10240pixelov ...

Program funguje velmi dobre, akorat opravdu durazne doporucuji ty jednotlive mapove rezy pocitat a vyhnout se prekroceni limitu 100 jpg, protoze pak si nejspis pripravite horkou chvilku, jako se to stalo me. Nasleduje uplne vytuhnuti aparatu bez moznosti pripojeni k PC, restarty pouze vyndanim akumolatoru, hlaska jedina: Velmi mnoho uzivatelskych map, bez moznosti do pristroje jakkoliv zasahovat......Da se to ale dikybohu napravit master resetem, po znovuvlozeni akumolatoru.
Jo a jeste jedna vec: nevim jestli je to mozne, ale v Klamove KMZ programu by bylo dobre mit prepinac na pruhlednost mapy. Myslim tim to nastaveni Draw Order v GE <50;>50).
  • 0
KarelVložený obrázek

#82 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2009 - 7:26

Nova verze makra uz nepouziva jpgtile, ale prave staticke mapy ;-)
  • 0

#83 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2009 - 7:48

XiXi_team napsal/a:
Nechali jsme se se Suplere inspirovat a připravujem podobnou věc i pro GSAK. Ale zlobí mě ten jpgtile. Na vistách mi dost často spadne ... taková ta hláška o odesílání informací :( Řeším to tedy Montage z IM.

Koukal jsem teď na novou úpravu ohledně URL. Nešlo by ještě použít toto ? Mohl by být méně zatížen ...

Medwyn už to napsal - verze 2009-10-13 už je přepsaná na static google map a docela funguje ... jpgtile zahoďte
  • 0

#84 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2009 - 9:47

XiXi_team napsal/a:
Nechali jsme se se Suplere inspirovat a připravujem podobnou věc i pro GSAK. Ale zlobí mě ten jpgtile. Na vistách mi dost často spadne ... taková ta hláška o odesílání informací :( Řeším to tedy Montage z IM.

Koukal jsem teď na novou úpravu ohledně URL. Nešlo by ještě použít toto ? Mohl by být méně zatížen ...

Hodně štěstí chuapci, váš výsledek je očekáván.
  • 0

#85 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 566 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2009 - 9:57

Verzia 1.0.0.5 TAC mapy,turisticke....
- volitelne rozmery dlazdic
- nastavitelna kompresia jpg

1.0.0.6 "Multilanguage verzia"

http://mozigo.zubor....Kmz_uni_lng.ZIP




  • 0

#86 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 658 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2009 - 10:09

Kolegové, nemohu to tu najít - existuje omezení rastrových map nikoli co do počtu, ale co do rozměrů mapy (v pixlech) nebo co do velikosti souboru? Díky předem za opovědi!
  • 0

#87 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2009 - 10:20

_Tom napsal/a:
Kolegové, nemohu to tu najít - existuje omezení rastrových map nikoli co do počtu, ale co do rozměrů mapy (v pixlech) nebo co do velikosti souboru?

Díky předem za opovědi!

Ano, max. 100 map, každá max. 1Mpx (1024x1024 apod)
Takže na nějaké velké mapy to není ....
  • 0

#88 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 566 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2009 - 10:26

Upresnim , tych 100 dlazdic moze byt ako suma vo viacerych kmz suboroch ...napr:20,50,30. Dorazne doporucujem davat to do expternej pamate aby ste v pripade havarie vedeli polahky situaciu zachranit vymazanim kmz v externej citacke.
  • 0

#89 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 101 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2009 - 12:43

Nenašel by se nějaký šikula, který by to tahání fotomap udělal pro GSAK?
  • 0

#90 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2009 - 13:24

Nasel se, dokonce dva. Delam na tom s xixi. Ted jsem mu poslal upravy. Co muzu prozradit: Makro stahuje fotomapy kesi, a child waypointu (Final, Stage a Question). Makro kontroluje pocet obrazku limit 100. Uvidime co na to xixi, me vysledek v GE fungoval ale nemam u sebe GPSku. Takze chvili vydrzte....
  • 0

#91 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2009 - 13:48

Tohle by bylo supr... až na to, že 100 obrázků je zoufale málo (navíc se stagema). Teď jsem se kouknul do GSAKu a fakt nevím, kterých 100 keší bych měl doplnit obrázky a na ostatní se vykašlat :(
  • 0

#92 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2009 - 14:00

Musíš vycházet z reality a uvědomit si, že za den málokdy zvládneš víc než 100 keší (anebo doufat ve změnu firmwaru).
  • 0

#93 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2009 - 14:19

Nó, řekněme, že kdybych věděl přesně, na který kešky přesně půjdu a že určitě před dalším lovem udělám novou rozvahu, stáhnutí a upload do GPSky, tak by to takový problém nebyl. Jenže já právě vycházím z reality a je mi naprosto jasný, že se xkrát budu mlátit do hlavy, že jsem neudělal update a mám v GPSce obrázky pro kešky do vzdálenosti 10,56 km od HC, zatímco trčím na pixli, která je od HC 12,31 km :| Každopádně prosím o možnost nestahovat obrázky pro additional waypointy. Ještě se mi snad nikdy nestalo, že bych potřeboval ortofoto pro nějakou stage nebo nedejbože parkoviště B) EDIT: koukám, že ortofoto parkoviště v plánu není, ale i tak.
  • 0

#94 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2009 - 14:31

Včera večer jsme na téma "Stage, Q&A, Parkoviště" diskutovali s Medwynem a závěr byl takový, že zatím necháme pouze souřadnice keše (buď výchozí nebo Final) - většinou o to jde. No a pokud tam ta fotka nebude, no tak na tom budeme přece stejně jako minulý týden ... Mimochodem projel jsem si svých aktuálních 100 fotek a na více než polovině je "neidentifikovatelé místo v lese ..."
  • 0

#95 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2009 - 14:41

Makro pro GSAK da uzivateli moznost, jake minimapy chce. At si kazdy zvoli co chce, ale ten limit 100 obrazku tam proste je a makro ho bude kontrolovat.
  • 0

#96 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 658 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2009 - 15:27

abakus napsal/a:
Tohle by bylo supr... až na to, že 100 obrázků je zoufale málo (navíc se stagema). Teď


Je to možná zoufale málo pro geokačera - ale garminy využívají i jiní zájemci.

Pro mě je například malý limit na rozměry mapy v pixlech. Rád bych do Garmina nahrál mapu oblasti, kam se v létě chystám (vekorové mapy neexistují, nebo nejsou dostupné) a ta má cca 3600x2200 pixlů. A řezat ji na kousky se mi nechce, i když nakonec nic jiného asi nezbude.
  • 0

#97 Tommu

Tommu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2009 - 15:41

KarelMrak napsal/a:
...durazne doporucuji ty jednotlive mapove rezy pocitat a vyhnout se prekroceni limitu 100 jpg, protoze pak si nejspis pripravite horkou chvilku, jako se to stalo me. Nasleduje uplne vytuhnuti aparatu bez moznosti pripojeni k PC, restarty pouze vyndanim akumolatoru, hlaska jedina: Velmi mnoho uzivatelskych map, bez moznosti do pristroje jakkoliv zasahovat......Da se to ale dikybohu napravit master resetem, po znovuvlozeni akumolatoru...

Taky se mi stalo ze zbrklosti a chuti to hned vyzkoušet, že jsem Oregon dostal do stavu, kdy prostě nenastartoval. Ale nešlo ho donutit zapnout se v mass storage režimu ani vynucením při startu a ani se nedal vyčistit master resetem. Nakonec jsem na to přišel díky popisu co nedělat, když se dělá forced upgrade (dobrá věc pro případ, že Oregon nejede po nahrání nějakého nového firmware). Takže postup byl takovýto: vyndal jsem baterky, zmáčknul vypínač a držel ho, pak jsem zastrčil usb kabel do pc a počkal cca 30 s a Oregon se přepnul do mass storage. Pak už jsem jen vymazal kmz soubor a vše bylo OK.
  • 0

#98 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2009 - 18:21

_Tom napsal/a:

abakus napsal/a:
Tohle by bylo supr... až na to, že 100 obrázků je zoufale málo (navíc se stagema). Teď


Je to možná zoufale málo pro geokačera - ale garminy využívají i jiní zájemci.

Pro mě je například malý limit na rozměry mapy v pixlech. Rád bych do Garmina nahrál mapu oblasti, kam se v létě chystám (vekorové mapy neexistují, nebo nejsou dostupné) a ta má cca 3600x2200 pixlů. A řezat ji na kousky se mi nechce, i když nakonec nic jiného asi nezbude.


No to asi problem nebude.... Limit pro jeden IMG je 1024x1024 což je u tebe cca 4x3 dlaždic což je celkem 12 IMG souborů....Pokud to mas zkalibrovany v OZIm tak vyuzij klamuv soft viz výše a on rozdělení za tebe udělá...

No ale zpět k makru pro GSAK. Mám dodělanou prvni verzi s "User Friendly" rozhraním. Čekám na svolení od xixi-teamu na zveřejněním zde na fóru.

Nicméně by se mi hodili beta testeři (prvních 5 přes PM).
  • 0

#99 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2009 - 18:36

Pro mě by stovka v tomto případě asi nebylo velké omezení. Použil bych to u keší vybraných pro lov, označených flagem.
  • 0

#100 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2009 - 19:06

A přesně tak makro funguje.... Exportuje UserFlaged keše....
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama