Přejít na obsah


Fotka

Colorado 3.02, Oregon 300+400 3.22 Oregon 550 2.51 (beta) - Podpora rastrovych map!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
165 odpovědí na toto téma

#101 MarHan

MarHan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 371 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2009 - 22:18

Smarja uz se tesim az to testnu:-)
  • 0
Garmin Oregon 650, Samsung Galaxy S + Locus + GSAK

#102 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 645 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2009 - 7:55

klama napsal/a:
Verzia 1.0.0.5 TAC mapy,turisticke....
- volitelne rozmery dlazdic
- nastavitelna kompresia jpg

1.0.0.6 "Multilanguage verzia"

http://mozigo.zubor....Kmz_uni_lng.ZIP


Dobra prace, moc diky.

Jeste bych tu mel otazecku, jak z Oregona dostanete screenshot aktualni obrazovky? Diky
  • 0

#103 sparrow

sparrow

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2009 - 8:13

suplere napsal/a:

_Tom napsal/a:

abakus napsal/a:
....


.... Rád bych do Garmina nahrál mapu oblasti, kam se v létě chystám (vekorové mapy neexistují, nebo nejsou dostupné) a ta má cca 3600x2200 pixlů. A řezat ji na kousky se mi nechce, i když nakonec nic jiného asi nezbude.


No to asi problem nebude.... Limit pro jeden IMG je 1024x1024 což je u tebe cca 4x3 dlaždic což je celkem 12 IMG souborů....Pokud to mas zkalibrovany v OZIm tak vyuzij klamuv soft viz výše a on rozdělení za tebe udělá...

....


Tak nevím jak to je s tím limitem velikosti bitmapy, o kterým tady všichni píšete, kde jste na něj přišli? Zkoušeli jste i větší obrázek? Mě na kolouchovi funguje tohle kmz (http://www.edisk.cz/...kmz_2.96MB.html), ve kterým mám obrázek 4096x4096px. 8192x8192 už to nebralo, takže limit je někde mezi tím. Takže mapa 3600x2200px _Tomovi asi půjde.
  • 0

#104 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 645 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2009 - 8:28

Taky mi oregon prezvykal 1500x1800px, ale u te orto mi prijde, ze to nezvlada az tak pekne zobrazovat, nebude treba v tom zakopany pes? Ze pristroj pri 1024x1024 pak pri zoomu pracuje s mensim souborem a tudiz lepe?
  • 0

#105 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 101 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2009 - 8:37

Tak jsem udělal Betatest na GSAK macro od XiXi a Suplere. K tomu makru nemám žádné připomínky, vše funguje. Já bych to klidně pustil ven. ;) Ale obecně jsem k využití fotomap v Oregonu nyní poněkud skeptický. Je jasné, že se to hodí do města a ne do hlubokého lesa. Viditelnost na displeji není nic moc, ale to je tím, že ty fotky nejsou a ani nemůžou být moc kontrastní a pletou se mi tam ulice a texty z topo mapy (to se samozřejmě dá vyřešit vypnutím ostatních map). A pak mám pocit, že se při těch zapnutých fotomapách vykreslují mapy pomaleji, ale to je čistě subjektivní. Takže závěr: je to šikovná fíčura, ale raději bych šoupátko v listingu. :)
  • 0

#106 sparrow

sparrow

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2009 - 8:52

marram napsal/a:
Taky mi oregon prezvykal 1500x1800px, ale u te orto mi prijde, ze to nezvlada az tak pekne zobrazovat, nebude treba v tom zakopany pes? Ze pristroj pri 1024x1024 pak pri zoomu pracuje s mensim souborem a tudiz lepe?

Bingo, když jsem dal 1024x1024, tak je mapa ostrá, když dám 4096x4096, tak je to "rozmazaný", stejně, jako když tu 4096x4096 v počítači převzorkuju na 1024x1024, takže 1024x1024 je limit od kterýho jsou mapy převzorkovávané na hodnotu 1024x1024 a začíná se kazit jejich kvalita.
  • 0

#107 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2009 - 9:01

Jj, kdo nečte GPSFix, tak si na to musí přijít sám B)

Z jednoho jejich článku:

"Limitations / Bugs

* No support for multiple custom map layers on the GPS which you can enable and disable separately
* Each individual image should be smaller than 1 megapixel, larger files will render but at a reduced quality
* No single image should be larger than 3MB (per Garmin) because of the time it takes to render
* You can have multiple images in a KMZ, but the GPS is limited to a total of 100 JPEGs across all KMZ files
* As a rough rule of thumb if you want good resolution down the 300′-200′ zoom level the limitations above will mean you can only have a maximum of about 100 sq/miles of imagery loaded
* Only JPEG images are supported
* Google Earth superoverlays are not supported
* Colorado users are reporting that the current tracklog shows up as wide magenta line over the overlay maps. Garmin has indicated it will be fixed in the next release.
* I’ve seen cases where the tracklog and waypoints stop getting drawn after zooming in/out on a large custom map ( still less than 3MB )"
  • 0

#108 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2009 - 10:41

Presne tak....
  • 0

#109 lubik

lubik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2009 - 11:28

marram - Nastaveni - Zobrazeni - Snimek obrazovky - Zapnuto pokud zvolis zapnuto, Oregon ti sam napovi jak se obrazovka sejme a kde najdes obrazky ;);)
  • 0
Nas team: Lubik, Peta a Lubik junior Nase pristrojecky: Garmin Oregon 300 FW 4.20, Samsung Galaxy Y + a: drake, c:geo, Geocaching from GS, PC + Geoget

#110 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 15 říjen 2009 - 11:33

Makro pro google mapy pro Oregon a Colorado máte v novém vláknu
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#111 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 645 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2009 - 13:32

lubik napsal/a:
marram - Nastaveni - Zobrazeni - Snimek obrazovky - Zapnuto pokud zvolis zapnuto, Oregon ti sam napovi jak se obrazovka sejme a kde najdes obrazky ;);)


Dekuji, ze zoufalosti sem to nakonec nasel sam. :)
  • 0

#112 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 566 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2009 - 18:40

-1.0.0.8 Update
- bug mapy s W/S suradnicami
- DrawOrder
- Opacity
http://mozigo.zubor....Kmz_uni_lng.zip




  • 0

#113 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2009 - 21:17

Exportní plugin pro GeoGet byl přesunut do zvláštního vlákna.
  • 0

#114 onovy

onovy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 107 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2009 - 22:49

Preklady

Oregon:
http://opengtt.nomi....tm?releaseId=74

Colorado:
http://opengtt.nomi....tm?releaseId=75


Diky za report chyb, dost veci je tam predelano.
  • 0

#115 KarelMrak

KarelMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2009 - 10:49

klama napsal/a:
-1.0.0.8 Update
- bug mapy s W/S suradnicami
- DrawOrder
- Opacity
http://mozigo.zubor....Kmz_uni_lng.zip

Dík, kdo umí ten umí, málo platné.
  • 0
KarelVložený obrázek

#116 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2009 - 21:00

Klamovým udělátkem OziMapToKmz (a GoogleOzi) se mi konečně podařilo vyrobit ortofotomapu celé Prahy :) ... hurá ... takže díky!

Chcete-li vyzkoušet ... STAHUJTE ZDE


- po rozbalení raru najdete ve složce 2 soubory:

Praha.kmz - neprůhledná ortofotomapa

Praha_ulice.kmz
- "průhledná" ortofotomapa, přes kterou můžete mít zobrazené ulice, pokud máte zároveň zapnutou nějakou vektorovou mapu (tzn. topo nebo silniční)

- vyberte si pouze jeden soubor a přesuňte ho do GPS x:\Garmin\CustomMaps\


- Oregon v současné chvíli schroupá max počet 100 rastrových dlaždic (dohromady - v součtu všech kmz souborů). Jeden soubor z raru obsahuje 81 dlaždic. Pokud překročíte kapacitu, Oregon s největší pravděpodobností vytuhne!

[vzhledem k velikosti souboru a technickým možnostem je mapa kvalitní tak do 200 metrů, koukatelná cca do 80 metrů]

[verze #2: srovnané barvy, lepší rozlišení]
  • 0

#117 rob

rob

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2009 - 22:41

HuntBehind napsal/a:
Klamovým udělátkem (a GoogleOzi) se mi konečně podařilo vyrobit ortofotomapu celé Prahy :) ... hurá ... takže díky

No a kdo by měl zájem, tak abyste se s tím nemuseli patlat sami, tak kdo chce, ať vyzkouší ... STAHUJTE ZDE

- po rozbalení stačí soubor přesunout do gps x:\Garmin\CustomMaps\

[vzhledem k velikosti souboru a technickým možnostem je mapa kvalitní tak do 200 metrů, koukatelná cca do 80 metrů]

SUPER !!!!!
  • 0

#118 Anup9

Anup9

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2009 - 14:19

Nazdar. Chcem sa opytat, ci aj vam tie CustomMaps dava do vsetkych profilov. Proste neda sa na mojom oregone urobit tak, ze: Vytvorim si profil napr SATELIT a len tam povolim tu mapu co som si vyrobil z google maps. proste akonahle ju zapnem v hocijakom profile, tak sa mapa zapne pre vsetky profily. Ked ju vypnem v jednom profile, tak sa vypne vo vsetkych. Co s tym? neda sa to nejak spravit? Ak to sa tu uz rozoberalo tak sa vopred ospravedlnujem :)
  • 0

#119 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2009 - 14:39

Anup9 napsal/a:
Nazdar. Chcem sa opytat, ci aj vam tie CustomMaps dava do vsetkych profilov. Proste neda sa na mojom oregone urobit tak, ze: Vytvorim si profil napr SATELIT a len tam povolim tu mapu co som si vyrobil z google maps. proste akonahle ju zapnem v hocijakom profile, tak sa mapa zapne pre vsetky profily. Ked ju vypnem v jednom profile, tak sa vypne vo vsetkych. Co s tym? neda sa to nejak spravit? Ak to sa tu uz rozoberalo tak sa vopred ospravedlnujem :)

Už to někde zaznělo - je to pro všechny profily najednou. Bohužel. Třeba to časem upraví...
  • 0

#120 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2009 - 14:40

Tak to je jasna chyba ve firmwaru a chce nahlasit.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama