Přejít na obsah


Fotka

Je potřeba x-kešek které budou všechny podobné?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
149 odpovědí na toto téma

#141 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2009 - 9:37

Crocky napsal/a:
pro AHA: Napadá mě, že by bylo docela fajn tématiku autorských práv shrnout a dát třeba na geowikipedii - ne každému je porušování autorských práv lhostejné a mě se třeba docela blbě hledalo, jak to s použitím např. screenshotu mapy z mapy.cz nebo třeba plánovače z mapy.cz.
pro ty, kterým autorská práva nic neříkají: nečtětě to! a nereagujte!

Edit: cenné by bylo vědět, co přesně stačí pro odkaz na wikipedii, na flickr atd. Mohli bychom to postupmě doplňovat o různé zdroje.

Adam to už trošku nakousl na Plzeňském webu: http://www.gc-plzen....7&thread_id=644
  • 0

#142 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 469 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2009 - 9:44

Díky Tobě a hlavně Adamovi! Ten odkaz mi stačí.
  • 0

#143 setrop

setrop

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2009 - 20:53

2 fanfulik: Shodou okolností mě kromě geocachingu zajímá i historie Vojenských pietních míst a shodou okolností jsem jedním z členů zde zmíněného spolku a jedním z administrátorů webu www.vets.cz. Trochu mě zaráží tvůj přístup - když už jsi udělala to, co je v rozporu s autorským zákonem a minimálně dobrými mravy, tak fotku nestáhneš nebo neopatříš jménem autora a odkazem na zdroj. Místo toho se tu dohaduješ. S podobným postupem se setkáváme poměrně často. Pokud někdo chce použít náš materiál, většinou dáváme souhlas, proto Tě chci požádat, abys fotku opatřila jménem autora a odkazem a náš web nebo fotku vyměnila.
  • 0

#144 fanfulik

fanfulik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 646 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2009 - 21:19

setrop: prozatím to tam máš připsané,až budu mít čas upravovat a jít fotit,tak to smažu
  • 0
Je lepší být blázen a vědět o tom,než být normální a pochybovat.

#145 setrop

setrop

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2009 - 21:21

Díky, takhle nám to stačí ;), klidně ji tam nech
  • 0

#146 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2009 - 22:58

k-lord napsal/a:

semik75 napsal/a:
Takovou fotku jako jsi ukradla udělá každý mobilem, tak proč ji krást?


Hele, trochu se krot s tim, nez nekoho narknes s kradeze. Ocividne v tomto pripade nejde o osobni obohaceni apod. Navic by se mohlo v tomto pripade klidne spise jednat o nekomercni reklamu na pietni mista dane oblasti. Tak proc fotku nepouzit. A ma-li autor jako ty problem s pouzitim nekym jinym, tak muze nekde doplnit vetu, ze kopirovani jen se souhlasem autora. Jinak si muzes projit vsechny kesky na svete a zjistis, ze je to bezna praxe. A zatim jsem neslysel, ze by se v pripade fotky na GC.com resil nejaky soudni spor ohledne autorskych prav.

Neco jineho je citovat zdroj, to by autor mel udelat.


Hloupost. Velka. Vše je upravováno autorským zákonem, nicméně podle občanského se dá spolehnout na sepsanou smlouvu. Jen tak se to dá obejít, ale autorem něčeho zůstává autor.
  • 0
:)

#147 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2009 - 23:24

frettie napsal/a:
Hloupost. Velka. Vše je upravováno autorským zákonem, nicméně podle občanského se dá spolehnout na sepsanou smlouvu. Jen tak se to dá obejít, ale autorem něčeho zůstává autor.


Je videt, ze si v zivote nepsala zadnou praci na vysoke skole, ze? By ses divila kolik studentu pouziva internetove zdroje a rozhodne s kazdym neleti hned za autorem pro povoleni. Kazdopadne ale musi vsechny zdroje citovat, nejcasteji odkazem na prislusnou stranku. Totez plati o citovani ruznych publikaci ci knih. Nebo mi chces snad rici, ze tisice studentu, vedcu a ja nevim kdo jeste rocne porusuji autorsky zakon?
  • 0

#148 nycolka

nycolka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2009 - 8:46

Krkovicka napsal/a:

AHA & team napsal/a:

pavels napsal/a:
Tak třeba tady: http://technet.idnes...sw_internet_vse


To není usnesení ani nález Ústavního soudu, to je jen zpravodajská interpretace toho rozhodnutí ČTK. Nález ÚS vypadá třeba takto http://www.concourt....tail.php?id=772


a hele kluci nestudovali jste prava v Plzni??


uáááááááááá, já jsem se sice už účastnit nechtěla a v duchu jsem souhlasila s názorem, že debata je o ho..ě, ále tohle mě dostalo, krásné probuzení do uplakané zmrzlé soboty:D, jinak pokud by jste opravdu trávili čas raději u pc, než někde nečím smyslplnějším, můžete se začít navážet do mě. Mám u Harryho fotky z filmu ... nějak mě ani nenapadá, kde bych mohla vzít jinou obrazovou dokumentaci k danému tématu a upřímně??? Původně byly listingy bez fotek, ale byly smutné a nezajímavé a já platonicky miluju starýho Malfoye, sakra, tak jsem si jeho fotku šlohla sobě pro radost:D. Pokud bych místo fotek použila "vlastní zdroje", bylo by to strašné pro každého, kdo by listing otevřel, bezchybně namalovat umím jen domeček jednou čarou a kdybych mu nakreslila brýle, pochopil by někdo, že je to Harry?? Tak se tu mějte, zdravím ty se zdravým rozumem a ti ostatní ať se třeba bodnou. Já a fanfulík odjíždíme na kontrolu Narnií a HP, protože není nad to, obohatit se třeba tím pocitem, že kvůli tomu projedem půl nádrže;).
  • 0

#149 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2009 - 9:13

nycolka napsal/a:
jinak pokud by jste opravdu trávili čas raději u pc, než někde nečím smyslplnějším..


no a muzes to prijit vysvetlit k nam do prace :D
  • 0

#150 Hanďa-10477

Hanďa-10477

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 194 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2009 - 16:20

quote] uáááááááááá, já jsem se sice už účastnit nechtěla a v duchu jsem.... Není to trošku mimo téma:D
  • 0
Můj život jsou čtyřlístky a cwg...a geocaching je pro tohle všechno rájem,jestli něco z toho máte pište




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama