Přejít na obsah


Fotka

Dakota 20


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
558 odpovědí na toto téma

#181 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2010 - 18:31

Dain a Olik napsal/a:
musis zase pripojit k pc a pak smazat v adresari v dakote, ktera se objevi jako externi disk.

V Dakote je adresar GPX, kde jsou jednotlive gpx soubory. Vejde se tam 2000 kesi, takze na mazani je cas :-) Efektivnejsi je to ale delat pres jeden velky gpx z nejakeho manazeru kesi.
  • 0

#182 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2010 - 18:52

sobikovi napsal/a:

Dain a Olik napsal/a:
musis zase pripojit k pc a pak smazat v adresari v dakote, ktera se objevi jako externi disk.

V Dakote je adresar GPX, kde jsou jednotlive gpx soubory. Vejde se tam 2000 kesi, takze na mazani je cas :-) Efektivnejsi je to ale delat pres jeden velky gpx z nejakeho manazeru kesi.


no je a neni cas. do dakoty se asi nevejde 2000 jednotlivych gpx, nebo jo? a pokud chce vymazat nalezene, aby se mu tam nezobrazovaly ani jako otevrene truhlicky.... kazdopadne zanedlouho to resit akutne bude.

no a pokud nahral jednotlive kese jako jednotlive gpx, tezko mu to pujde efektivneji smazat pres jeden gpx :D pokud chces radit, jak je tam v jednom gpx nahrat, tak to nemotej do dvou vet, ktere se tykaji mazani. napsals to desne zmatene ;) :)
  • 0

#183 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2010 - 19:28

Jsou dve ruzna omezeni: omezeni na pocet souboru a omezeni na pocet kesi (obecne spis bodu, protoze garmin to slucuje). Souboru muze byt max 200, kesi max. 2000. Muzes mit jeden soubor s 2000 body nebo 200 souboru po 10 bodech, je to jedno.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#184 LuLaMO

LuLaMO

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2010 - 19:44

Dekuji mockrat. Keske vymazane bez problemu. Je pravda ze casem se to asi bude muset delat pres nejaky program ale zatim nam to bohate staci. Jeste nejaky rady ohledne toho prepinani na kompas po zadani souradnic? A jeste me napada jedna vec, jak se v Dakote oznaci keska jako found? :-)
  • 0

#185 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2010 - 20:12

LuLaMO napsal/a:
Jeste nejaky rady ohledne toho prepinani na kompas po zadani souradnic?

Pokud jde o kompas a zadání souřadnic... GPS pracuje s gpx soubory definující keše, které můžeš vybrat na mapě nebo přes volbu Geocaching a pak si dáš kompas "geocaching". V takovém případě máš z kompasu přímo přístup na listing, hint, logování, atd. atd.

V případě, že naviguješ na cokoliv jiného, tak ti kompas "Geocaching" nebude fungovat, jelikož ukazuje na nejbližší keš. Po zadání souřadnic nebo vlastního waypointu, nebo na POI prostě na cokoliv jiného se přepínám na "Malá datová pole", kde mám definovaná 4 datová pole: Přesnost GPS, Vzdálenost do cíle, čas a nadmořská výška. Můžeš si ale nastavit co se ti hodí...
  • 0

#186 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2010 - 20:14

LuLaMO napsal/a:
A jeste me napada jedna vec, jak se v Dakote oznaci keska jako found? :-)

Pokud máš navigování na keš, tak v kompasu "Geocaching aktivní" je ikona GC. Na tu klikneš a jedna z voleb "Zalogovat". Tam zaloguje "Nalezeno" a na mapě se ti keška zobrazí jako otevřená truhlička.
  • 0

#187 LuLaMO

LuLaMO

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2010 - 21:40

Sobikovi dekuji mockrat za rady.....uz se tesim na zitra kdyz to otestujeme :-) Jinak jsem s Dakoto 20 PRO opravdo spokojeni.....ted jen donutit manzelku a deti ze se budou take venovat GPSce :-)
  • 0

#188 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2010 - 21:50

LuLaMO napsal/a:
Sobikovi dekuji mockrat za rady.....uz se tesim na zitra kdyz to otestujeme :-)

Jinak jsem s Dakoto 20 PRO opravdo spokojeni.....ted jen donutit manzelku a deti ze se budou take venovat GPSce :-)

:D keší je jak nas.... takže si určitě vybereš takové, které budou bavit děti i manželku. Je spousta keší blízko dětských hřišť, se zajímavou zápletkou atd. Hledejte velké schránky, kde už občas je nějaký ten poklad na výměnu. Vypusťte svůj TB/GC - podle zájmu dětí nebo manželky. Ale to je na jiné vlákno...
  • 0

#189 Seki-41266

Seki-41266

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2010 - 20:46

Jsem začátečník a nedaří se mě stáhnout informace o kešce do GPSky.Při stahování se program vždycky kousne. Děkuji za radu,zatím si vše vypisuju na papír,ale jde to i jinak. SARRAZIN
  • 0

#190 Hudy1976

Hudy1976

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2010 - 8:49

Mám podobný problém jako Seki:(. Některé kešky se mi do Dakoty 20 stáhnou, ale občas mi CommunicatorPlugin zahlásí chybu. Nevíte, čím by to mohlo být? A ještě jedna věc. Lze stahovat více keší najednou? Po označení více kešulí zelenou fajfkou se mi stáhne pouze jedna, a pak zase musím dát stahovat další, přičemž Communicator znovu začne vyhledávat připojené zařízení. Pomalu bych to měl rychleji vypsané na papír:D. Děkuji za odpovědi
  • 0

#191 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2010 - 8:58

Nepíšete kolik už máte keší v Dakotě. Má limit 2000 keší a 1000 waypointů... Nepíšete jakou to hlásí chybu a na jakých keších, takto obecně se těžko radí. O tom, jak stahovat hromadně keše do navigace je tady hromada vláken. Nejsnadnějšií je stát se PM a pak si nastavit PQ, které nakopíruješ do navigace. Jinak legálně hromadně nahrávat data do navigace nejde. Pak je tu řada alternativ...
  • 0

#192 Hudy1976

Hudy1976

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2010 - 9:39

sobikovi napsal/a:
Nepíšete kolik už máte keší v Dakotě. Má limit 2000 keší a 1000 waypointů...

Nepíšete jakou to hlásí chybu a na jakých keších, takto obecně se těžko radí.

O tom, jak stahovat hromadně keše do navigace je tady hromada vláken. Nejsnadnějšií je stát se PM a pak si nastavit PQ, které nakopíruješ do navigace. Jinak legálně hromadně nahrávat data do navigace nejde. Pak je tu řada alternativ...

Zobrazuje se následující chyba: Fatal Error: File Path: String Stream, line: 1, char: 2 Message: element name expected např u Prvomájová Dubová jeskynní http://www.geocachin...74-23ef60597451
PQ O.K. zkusím
  • 0

#193 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2010 - 9:54

Hudy1976 napsal/a:
Zobrazuje se následující chyba: Fatal Error: File Path: String Stream, line: 1, char: 2 Message: element name expected např u Prvomájová Dubová jeskynní http://www.geocachin...74-23ef60597451
PQ O.K. zkusím

Teď jsem to vyzkoušel a vše OK. Používám FF a XP. Zkus přeinstalovat ten plugin pro export do Garmina.
  • 0

#194 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2010 - 10:21

Všimnul jsem si, že při připojení Dakoty jako flash disku se chová poněkud zvláštně, projevuje se to např. tím, že se tváří jako dvě připojená zařízení (na jednom vás nepustí do adresářů, jen k mapě) a zdá se, že používá metodu zpožděného zápisu. Tudíž když nepoužijete "bezpečné odpojení" a prostě jen vytáhnete kabel, zápis se nemusí podařit. Někdy dokonce zůstává v zařízení soubor, ale je poškozený anebo dokonce s nulovou délkou. Ty pak vzdorují vymazání a při pokusu o přepis sice změní datum, ale ne obsah-zůstanou poškozené. Chce to znovu připojit (detekovat) zařízení a poškozené soubory důsledně odstranit, a až pak nahrát správné nové. A správně odpojovat.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#195 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2010 - 10:34

Citecka napsal/a:
zdá se, že používá metodu zpožděného zápisu


myslím, že by mělo jít pro dané diskové jednotky v OS nastavit "nepoužívat zpožděný zápis"
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#196 Hudy1976

Hudy1976

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2010 - 10:48

sobikovi napsal/a:

Hudy1976 napsal/a:
Zobrazuje se následující chyba: Fatal Error: File Path: String Stream, line: 1, char: 2 Message: element name expected např u Prvomájová Dubová jeskynní http://www.geocachin...74-23ef60597451
PQ O.K. zkusím

Teď jsem to vyzkoušel a vše OK. Používám FF a XP. Zkus přeinstalovat ten plugin pro export do Garmina.

Hm, malinko v tom tápu. Přeci jenom ta krabice, která je připojená k monitoru, není moje silná stránka. Tak vyšplhat na strom, nebo přebrodit řeku - to jó. Nějak se s tím poperu, ale asi mi to nějakou dobu bude trvat. Snad mi na to bude stačit 30ti denní zkušební PM:D. A pokud ne, tak cca 600kč není zase tak moc. A estli nebude stačit ani dalších 12 měsíců, tak vykoupím papírnictví a vrátím se opět ke starým, ale osvědčeným metodám - souřadnice na papíře:(. Díky
  • 0

#197 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2010 - 10:51

Hudy1976 napsal/a:
A estli nebude stačit ani dalších 12 měsíců, tak vykoupím papírnictví a vrátím se opět ke starým, ale osvědčeným metodám - souřadnice na papíře:(. Díky


tak to bych s dovolením vyměnil tvoji Dakotu za mého Legenda a doplatkem :D
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#198 Hudy1976

Hudy1976

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2010 - 11:18

tak to bych s dovolením vyměnil tvoji Dakotu za mého Legenda a doplatkem :D[/quote] Původně jsem o něm uvažoval. Ale právě listing v Dakotě mě popohnal k její koupi. Mno, snad se to nějak naučím. Nebo mi s tím pomůže nějaká kačerka a já zabiju dvě mouchy jednou ranou:D.
  • 0

#199 Hudy1976

Hudy1976

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2010 - 11:27

Ale na Dakotu asi žádnou nenalákám, to tak mít Oregona 550, to by byla jiná:D
  • 0

#200 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2010 - 11:32

Hudy1976 napsal/a:
Ale na Dakotu asi žádnou nenalákám, to tak mít Oregona 550, to by byla jiná:D


neznáš ono "i s malým kašpárkem jde udělat velky divadlo"? ;)
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -





2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama