Přejít na obsah


Fotka

Dakota 20


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
558 odpovědí na toto téma

#481 ka.ri

ka.ri

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2013 - 0:43

Mám dotaz, mám Dakotu 20 a v ní mám paměťovou kartu. Když si ale nahrávám kešky v GPX souboru, tak si je musím nahrát na interní paměť navigace, pokud si je nahraju na tu kartu, tak se mi nezobrazí. Dá se někde nastavit, aby zařízení bralo GPX i z ní? Dík.


  • 0

#482 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2013 - 8:11

Ani kdyz to nahrajes na kartu do adresare \garmin\gpx ?
  • 0

#483 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2013 - 9:19

Nevím, proč se tady celou dobu řešil Oregon300 x Dakota 20. Oregon 300 má jednu podstatnou nevýhodu. Je zastaralý, takže už na něj nikdy nebude upgrade. Nebude umět dlouhé listingy, Show Photos, ale pokud někdy dojde třeba k vylepšení algoritmu filtrování a předpovídání polohy (známé honění za šipkou na místě), tak ani to mít nebude. Ale jinak je pochopitelně funkční. Bohužel totéž se už bude brzo týkat mého Oregonu 450.

A co se týká čitelnosti displeje, podsvícení mám zapnuté furt. Jen na sluníčku ho mohu vypnout, ale např. v lese ho hned musím zapnout. Měl jsem v ruce eTrexe Legenda a tam jsem ve dne podsvětlovat vůbec nemusel. Je to možná taky tím, že každý má jiný přístroj a jiné oči.

A v listnatém lese, hlavně po dešti, bude příjem vždycky horší. Ale řekl bych, že je to i místem a časem. Někdy je přesnost mizerná i tam, kde bych to nečekal, jindy je výborná i tam, kde bych to taky nečekal. Ale s neduhem Legendu od Béďi Trávníčka - úplnou ztrátou signálu v lese - jsem se nesetkal nikdy. Ale nemám Dakotu, možná ti mají jiné zkušenosti, myslím, že ale budou podobné.

EDIT: Až teď jsem si všiml, jak staré je toto vlákno a proč se tedy řešil Oregon300, v té době tak zastaralý nebyl.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 27 prosinec 2013 - 9:27

  • 0

#484 Niraj

Niraj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)
  • Locationkousíček vod Myšle

Publikováno 08 únor 2014 - 21:33

Měl bych dotaz zda Dakota 20:

- umí navigovat po trase, přesně tak jak mi ji vyexportuje MapSource nebo BaseCamp, nebo si trasu sama znovu přepočítá po spuštění navigace?

- umí zobrazit detail projížděné křižovatky/kruháku a napsat/zobrazit, jak odbočit ?  (podobně jako Vista Hcx)


  • 0

#485 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2014 - 21:52

nekde jsem nedavno cetl, ze vzit trasu tak jak je, umi az posledni modely (oregon600). Jinak vsehcny starsi modely vezmou koncove body, a trasu si samy vypocitaji podle mapy.


  • 0

#486 Niraj

Niraj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)
  • Locationkousíček vod Myšle

Publikováno 09 únor 2014 - 9:25

Já mám totiž dojem, že se tu někde spalo, že tento "problém" řešil nějaký nový FW. Že už právě umí převzít komplet naplánovanou trasu, ne ji znovu přepočítávat. Jen nevím, jestli to bylo u Dakoty, nebo u eTrexu - vybírám mezi těmito modely, tak už se mi to motá. A kdoví, co jsem to nakonec četl :)


  • 0

#487 CHiP_27

CHiP_27

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2014 - 22:31

Mám úplně stupidní dotaz  :unsure: 
Jak na Dakotě 20 nastavit aktuální datum a čas? :D Zrovna teď mi ukazuje čas 7:12 a datum 27.10.2017  :D 

Jo a návod už jsem si pročetl 2x a nic - nastavil jsem si jen formát na 24h  :wub:

Navigaci jsem si koupil na kolo a na geocaching. A vůbec z toho moudrý teda nejsem  :lol:


  • 0

#488 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2014 - 22:33

Vystrc ji na pul hodky ven. Cas si taha z druzic.


  • 1

#489 CHiP_27

CHiP_27

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2014 - 22:50

Děkuju. Já tušil, že to bude úplná kravina  :ph34r:

Zítra to ověřím, až půjdu vyzkoušet navigaci na pár kešek  B)


  • 0

#490 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2014 - 22:53

Jestli se nebojis, tak ji staci dat za okno na parapet :) Prvni chycen trva vazne dlouho.

PS: kdyby neco, tak zaklady jsou u me na blogu. ;)
  • 0

#491 CHiP_27

CHiP_27

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2014 - 22:59

Blog už jsem studoval - díky němu jsem do navigace dostal kešky, na které se zítra chystám  :)

Plánování cyklotras ještě tolik nehoří, ale naplánovat si, byť i úplně triviální, cestu,v BaseCamp se mi vůbec nepodařilo. A to se v tom programu ani nedá pracovat když není navigace připojená k počítači?  :huh: To si nechám asi až někdy na dovolenou :D


  • 0

#492 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2014 - 23:06

Ale da.... Jen je proste na prd. Trasu si pripravna mapy.cz a z tama si to uloz do GPX. Postup je pak stejnej, jeslti si dobre pamatuju :)
  • 0

#493 JADALUTO

JADALUTO

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2014 - 15:12

Zdravím, mám GPS Dakota 20 asi rok a půl a doteď jsem neměl problémy se stahováním souřadnic do GPS. Vždy jsem našel Kešku, zadal jsem send to GPS ta se mi objevila a stáhnul jsem ji. Dnes to zkouším celý den a nic. Chce to po mě abych si stáhl Garmin communicator, což jsem udělal. Objevuje se mi tam Garmin Communikator Plugin NOT detected. Když kliknu na kterýkoliv odkaz objeví se tam Přístroj detektován a název Dakota 20 a ID adresa. dokáže mi někdo poradit co s tím? Nebo je teď podmínkou prémiové členství?


  • 0

#494 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2014 - 15:34

A kdyz to detekuje Garmina, tak je tam i tlacitko Write, ne? :)


  • 0

#495 JADALUTO

JADALUTO

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2014 - 16:06

Ne to mi detekuje pouze v Software GCP Garmin Communicator Plugin to je jen ta kontrola že je to nainstalováno u kešky mě to odkazuje stále jen k instalaci a je to pořád dokola


  • 0

#496 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2014 - 16:12

Hele, a co mas za prohlizec? Nemas nahodou IE11? S tim totiz nefunguje skoro nic.


  • 1

#497 JADALUTO

JADALUTO

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2014 - 17:13

odkazy jsou mi k ničemu doteď mi fungovala bez problémů


  • 0

#498 JADALUTO

JADALUTO

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2014 - 17:19

já mám jen IE7


  • 0

#499 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2014 - 17:34

Zadny zmeny v PC (treba antivirak nebo cokoliv jinyho, co se cpe vsude a vsechno kontroluje, aktualizace) nebyly? Nejak se mi nezda, ze by to prestalo "samo od sebe".


  • 0

#500 JADALUTO

JADALUTO

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2014 - 17:45

tak jsem to zkusil přes Google tak tam mi to spolupracuje takže IE 7 je zřejmě pro tohle zastaralá děkuji


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama