Přejít na obsah


Fotka

CACHE-PREMIUM MEMBER ONLY


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
193 odpovědí na toto téma

#101 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2006 - 17:33

1. To, že budu dávat do svých cachi "members only" bylo samozřejmě myšleno jako nadsázka, jen proto, aby se tady rozproudila diskuse na téma zda zakládat PM cache nebo ne a pro koho vladtně jsou. Vidím, že dost lidí to vzalo fakt vážně a oheň je na střeše :-))

Proste ta moznost tady existuje a je ZCELA veci autora kese, jestli ji udela members only nebo ne. Jak uz jsem rekl, ja osobne to povazuju za nesmysl, ale docela chapu, ze to nekdo jednou zkusil. Neverim ale, ze by vznikla nejaka dalsi.

2. Uvědomme si, že hodnota obsahu nijak nesouvisí s tím, zda to je PM cache nebo ne. Jestli si někdo myslí, že tím, že z ní udělá PM cache zamezí přístupu nějakému cacherovi, tak je na omylu.

Ano - i na GC.COM si je mozno u popisu PM cachi precist: (Note: member only caches may not be any better than public geocaches. Each cache is managed by their cache owner.)

3. Jak jsem psal, nejde o USD 30 a o podporu gc.com nebo gc.cz. Já pro podporu rozhodně jsem. Ale toto je dobrovolná hra s tím, že mohu jít na cache jaké se mi zlíbí. pokud chci čerpat nějaké další přínosy, zaplatím si PM. Ale abych podmiňoval návštěvu cache tím, že jsem PM a tím eliminoval cachery, které tam nechci, to mi připadá poněkud divné. To přirovnání ke krámku a rohlíkům není zcela ideální.

Viz odpoved na bod 1 - je to ciste veci autora kese :-) Mimochodem nepotrebujes 30 USD, na jeden mesic ti staci dolary tri :-D

5. Jak tak čtu ty reakce, dost lidí podporuje vznik PM cachi. Co na to rict? Kdyz se Vám to líbí, zakládejte si je, chodte si na ne. Nicemu to neodporuje a dokonce ne ani pravidlum. Ale ja pro tento typ "vynucene" podpory nejsem.

Nevsiml jsem si, ze by tu dost lidi vznik PM cachi podporovalo - spis naopak. Berme to jako kuriozitu. Ani ja bych takovou kes nikdy nezalozil, ale to, ze jedna takova tu existuje, mi zas az tolik nevadi.
  • 0

#102 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2006 - 17:35

Sorry Dape, ale z tejto diskusie podla mna nevyplyva, ze tu ludia podporuju vznik PM cache...
  • 0

#103 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2006 - 17:41

Uvědomme si, že hodnota obsahu nijak nesouvisí s tím, zda to je PM cache nebo ne. Jestli si někdo myslí, že tím, že z ní udělá PM cache zamezí přístupu nějakému cacherovi, tak je na omylu. Je to opět jen o tom, zda zaplatí ta osoba nebo ne.

Není to ideální, to jsem psal, ale určitá metoda to přece jen je. Pokud ji chce někdo využít, chápu ho a jen ať tak činí.

Navíc, proč někomu zamezovat v přístupu?

Protože zhruba každý dvanáctý člověk je nenapravitelný idiot. Těch jedenáct lidí chápe, že když najdou krabici a v ní pět věcí po dvou třech stovkách, bude asi správné vzít si jen jednu z nich a místo ní tam nedávat zlámaný kolíček na prádlo. Ten dvanáctý si vezme všechno, strčí tam rozbitou figurku z kinder vajíčka a pak napíše rozezlený log, v němž mi vynadá, že placka dvanáctileté whisky je proti pravidlům a navrhne keš ke zrušení. Tím mi nejen nadlouho vezme chuť cokoli dalšího zakládat, ale podle něj budu soudit i na těch zbývajících jedenáct lidí - konečně kdo se s blbci paktuje, sám lepší nebude. Takže je pro mne nanejvýš žádoucí tyhle lidi eliminovat.

Já, osobně, jsem rád, když na mou cache přijde více lidí, když se to někomu líbí, někomu třebas moc ne, ale o tom to je.

Vidíš, to je tvůj pohled na věc a já ti ho neberu. Já chci zas dělat věci jen pro určitý typ lidí, zkušenost mne naučila.

Ale toto je dobrovolná hra s tím, že mohu jít na cache jaké se mi zlíbí. pokud chci čerpat nějaké další přínosy, zaplatím si PM. Ale abych podmiňoval návštěvu cache tím, že jsem PM a tím eliminoval cachery, které tam nechci, to mi připadá poněkud divné. To přirovnání ke krámku a rohlíkům není zcela ideální.

Není ideální, je to jen analogie, ne identita.

4. Nechtěl jsem se nikoho dotknout, jen vyjádřit svůj názor a nesouhlas se zakládáním PM cachi, ale souhlasím s finanční podporou gc.cz a gc.com Ale to jsou 2 rozdílné věci.

Pochop, že tvůj nesouhlas se zakládáním PM cachí je totéž jako vynucování si přístupu ke všemu. Když tě někdo nechce, tak tě prostě nechce, nemůžeš očekávat, že budeš vítaný všude. Je každého právo tě nechtít. Stejně tak je ale tvé právo omezovat přístup ke svým věcem, třeba tak, jak jsi navrhoval. Ani to mne nijak nepohoršuje, klidně to udělej, proč ne. Aspoň bude něco nového.



  • 0

#104 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2006 - 13:11

Omyl. Diskriminuješ zakladatele PMOC. Ten si nesmi tvoji cache zalogovat a nemá již možnost, jak logu dosáhnout. To není podmínka, to je trest. Zatímco ty klidně můžeš podpořit Geocaching.com směšnými třemi dolary a během měsíce, kdy získáš PM, si jít PMOC zalogovat.
Pokud na téhle své diskriminující podmínce tvých keší trváš, tak přestože jsem žádnou PMOC nezaložil, ztrácím tímto o tvé cache zájem.

Muze ze sve PM cache udelat normalni cache.
Michal
  • 0

#105 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2006 - 13:20

Omyl. Diskriminuješ zakladatele PMOC. Ten si nesmi tvoji cache zalogovat a nemá již možnost, jak logu dosáhnout. To není podmínka, to je trest. Zatímco ty klidně můžeš podpořit Geocaching.com směšnými třemi dolary a během měsíce, kdy získáš PM, si jít PMOC zalogovat.
Pokud na téhle své diskriminující podmínce tvých keší trváš, tak přestože jsem žádnou PMOC nezaložil, ztrácím tímto o tvé cache zájem.

Ale ja prece nikoho nediskriminuju, kazdy muze moji kes najit, i zakladatel premium meber kese, jenom za to nedostane bod do statistiky. A o body prece nejde, ze? ;-)
BTW jeste nikdo nevysvetlil jak je to s tim BM travelbugem , kdyz se dostane do premium member kese!
Prave jsem se dozvedel, ze moje podminka porusuje pravidla...
  • 0

#106 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2006 - 13:57

Stejně je zajímavé, jaké emoce dokáže rozproudit jedna obyčejná PMO cache :-)))

Protoze az jich bude 10 nebo 100, tak uz to nebude jenom "jedna obycejna PMO cache". Budou nepremium memberum celkem na obtiz.
Jenom se obavam, ze dusledkem teto debaty bude presny opak toho, co bylo pri jejim vzniku zamysleno.
Michal
  • 0

#107 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2006 - 13:58

Naučme se prosím žít s tím, že kromě běžných keší existuje i menší skupina PMO keší. Mě PMO keš neubližuje, nediskriminuje ani neuráží.

To je sice pravda, ale ja vymyslim, zaplatim material a zalozim kes, chodim ji kontrolovat, opravuju ji a to vsechno zadarmo a mam radost, ze nekomu stoji za to tam jit, ze mi napise pekny log a ze se lidi podivaji nekam, kde jeste treba nebyli i kdyz bydli za rohem. A totez ocekavam od ostatnich, za nekdo na oplatku zalozi kes na peknem miste, aby se tam mohli podivat i ostatni
A pak vznikne premium cache, jejiz majitel chodi do ostatnich kesi, ktere ostatni zadarmo spravuji, maji s tim naklady atp. A oni nesmi do jeho?
To je mi logika, to je spravedlnost! Jakym pravem? Ze si pro svoje pohodli zaplatil Premium member? Ze se nebal poslat pres internet cislo kreditky?
Kaslu na Premium kese, muzu si ulovit 1060 jinych, ale proste me stve ta logika, ze existuji nadkaceri, kteri maji vetsi prava jen na tom zaklade, ze si zaplatili 30$.
  • 0

#108 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2006 - 10:49

Za PM příspěvky máš:
a) přídavný fíčury;
B) dobrý pocit že jsi podpořil dobrou věc.
Ani o jedno z toho nepřijdeš tím, že BM může logovat do PM keše.
(Tak nějak jsem si při tom vzpomněl na pohádku o člověku, které si mohl přát cokoliv, ale jeho soused že dostane dvojnásobek.
Tak si přál mít podkritické množství plutonia. :-)

A) nemam nic, protoze nejsem dosud PMb) dttoc) prichazim tim o pocit, ze autor kese je ten, kdo dela pravidla hry. Te pohadce moc nerozumim, to jako ze souseda radsi zabije nez aby mel vic nez ma on sam?
  • 0

#109 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2006 - 11:24

V zadani kese je jasne receno, ze logovani jinymi nez PM cachery je zakazano - Premium members only znamena "nikdo jiny ne" ve smyslu zakazu. Zatim to spis vypada na posramocenou ponizenost.

Nevim nevim... Zadani kese jsem necetl, ale jdu takhle v noci lesem a zakopnu o kes ;-) opisu si waypoint a na GC se doctu:
Huzzah! You found the cache! Congratulations! Now what?
...When you get home, email the person who hid the cache and let them know you found it! They’re always happy to know the condition of their cache and it’s nice to know that people are looking for them....

Takze je mozne po nalezu kese si ji zalogovat. A autor me do nejakeho zakazu logovani, ktery treba v popisu je nepusti, takze nevim o nicem, proc bych si ji logovat nesmel...
A podle vyjadreni haggaeuse to ani neni mozne zakazovat!
  • 0

#110 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2006 - 11:32

V zadani kese je jasne receno, ze logovani jinymi nez PM cachery je zakazano - Premium members only znamena "nikdo jiny ne" ve smyslu zakazu. Zatim to spis vypada na posramocenou ponizenost.

Ty jsi to zadani cetl?A muzes mi ho prosim dyztak poslat??Ja se na nej opravdu nedostanu, tudiz nemuzu vedet co se nesmi. Kesku sem nasla bez jakehokoli podvodu a take dle pravidel nalezite zalogovala.
  • 0

#111 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2006 - 12:40

V případě GCT6RP předpokládám, že úmyslem autora bylo vyzkoušet si PM cache a že mu nebude vadit když si BM vyzkoušejí logování do PM cache. Pokud se snad vyjádří že to tak nechce, tak samozřejmě klidně změním "Found it" na "Note".

Já myslím že logování je hlavně poděkování autorovi. (Mně jako nálezci úplně stačí, že jsem keš našel, ani bych ji nemusel otvírat.) To znamená že papírově logovat je vždycky vhodné, a při logování na webu pak pokud bych nesplnil případnou podmínku, tak to mám zapsat jako poznámku a ne jako nález.

Predpokladat je neco jineho nez se autora pres profil zeptat na jeho nazor. Ja nehajim PM kese, ja hajim pravo autora libovolne kese stanovit si podminky HRY a povinnost ucastniku HRY je dodrzovat. Protoze je to hra bez rozhodciho, je to vetsi napor na nervy mene ukaznenych hracu.
  • 0

#112 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2006 - 17:41

Uz me toto vlakno prestalo bavit, jdu zalozit cache.:)))))
  • 0

#113 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2006 - 17:57

Pochop, že tvůj nesouhlas se zakládáním PM cachí je totéž jako vynucování si přístupu ke všemu. Když tě někdo nechce, tak tě prostě nechce, nemůžeš očekávat, že budeš vítaný všude. Je každého právo tě nechtít. Stejně tak je ale tvé právo omezovat přístup ke svým věcem, třeba tak, jak jsi navrhoval. Ani to mne nijak nepohoršuje, klidně to udělej, proč ne. Aspoň bude něco nového.

Ano, ja osobně nesouhlasím se zakládáním PM cachi.
Ale to, že dám members only, tak tím nezamezím tomu konkrétnímu člověku, ale celé skupině lidí. A přiznejme si, není to snad škoda? Copak mezi těmí, co nejsou PM jsou jen špatní? Nejsou. Proto v současné době nevidím jediný rozumný důvod této selekce.
Vím, že je každého právo někoho nechtít, ale tomu nezamezím přece tím, že udělám PM cache. Dotyčný si za směšný pakatel koupí členství a už tato selekce nebude zase fungovat. Nebo bude a špatně tomu rozumím?
Já osobně jsem rád, když mohu někoho svojí keškou potěšit a udělat mu radost že měl s odlovem spojený příjemný zážitek a že si na ni bude dlouho pamatovat. Já proto nevidím důvod v zamezování přístupu a-priory. Ale možná, že je situace v Praze jiná než v Brně. Toto nemohu posoudit.
Tím, že udělám cache PM only, tak tím opravdu jde zamezit tomu, že si někdo z cache vezme něco cenného a dá tam kolík na prádlo? To přece ne. Je věcí každého, aby posoudil, zda výměnu, která dělá je "důstojná" nebo není. To si každý musí v hlavě srovnat sám, ale na to přece není PM filtr.
To, že jsem napsal, že se mi z diskuse zdá, že je zde hodně PM cache příznivců, tak jsem měl z toho takový trochu smíšený pocit. Ale pokud tomu tak není, tak jsem jenom rad.
Na toto téma jsem už napsal svoje a jdu zkontrolovat jednu cache. :-)))
Mejte se fajn a diskusi zdar!
dape
  • 0

#114 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2006 - 13:27

Muze ze sve PM cache udelat normalni cache.
Michal


No, tak v tomto pripade by se se jednalo navic i o vydirani. "Kdyz chces zalogovat, zrus sve PMO cache."
To jsou fakt, moc hezke nazory... :-(
  • 0

#115 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2006 - 15:47

Pre zaujimavost ostatnym: Uza do svojej cache dal do popisu zakaz logovania PM, skor ako som stihol poslat SBA :-)) tak ho approver prinutil ten popis odstranit. Podla mojho laickeho nazoru tym porusujes pravidla a priamo bojujes proti Groundspeaku, ktoreho system vyuzivas.
  • 0

#116 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2006 - 14:12

Myslim ze to je moc tvrda podminka. Ja jsem zatim pridal do popisu kese, at si zakladatele premium meber kesi neloguji moji kes jako nalez, ale jenom jako Note.



Nechci přilévat olej do ohně (sám jsem PM, ale zákládání PM cachí mne naprosto nerajcuje - mám opravdu radost z každého logu ve vlastní keši), ale myslím, že jde poměrně o flagrantní porušení pravidel geocachingu.... ostatně Tom Klíčník se o tom výše zmínil. Celá diskuse mne připadá vedená ve stylu "chcípla mi koza, ať teda sousedovi chcípne taky....". Chlapci, adrenalin level down a hybaj ven zakládat kešky, lovit kešky, nebo alespoň obštastňovat partnerky či popíjet pivko....! :) :) :)

Michal

  • 0

#117 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2006 - 14:44

To je sice pravda, ale ja vymyslim, zaplatim material a zalozim kes, chodim ji kontrolovat, opravuju ji a to vsechno zadarmo a mam radost, ze nekomu stoji za to tam jit, ze mi napise pekny log a ze se lidi podivaji nekam, kde jeste treba nebyli i kdyz bydli za rohem. A totez ocekavam od ostatnich, za nekdo na oplatku zalozi kes na peknem miste, aby se tam mohli podivat i ostatni
A pak vznikne premium cache, jejiz majitel chodi do ostatnich kesi, ktere ostatni zadarmo spravuji, maji s tim naklady atp. A oni nesmi do jeho?
To je mi logika, to je spravedlnost! Jakym pravem? Ze si pro svoje pohodli zaplatil Premium member? Ze se nebal poslat pres internet cislo kreditky?
Kaslu na Premium kese, muzu si ulovit 1060 jinych, ale proste me stve ta logika, ze existuji nadkaceri, kteri maji vetsi prava jen na tom zaklade, ze si zaplatili 30$.

S prvni casti tveho prispevku bez vyhrad souhlasim. Sami jsme radi, kdyz se na nase kese chodi. Ale PM jsem zaplatil, abych mel ve svem PDA vse, co potrebuji. Ty stohy papiru se mi jiz nechtelo tisknout. Tim, ze jsem PM, mi ale nenarostl dalsi ritni otvor, kterym bych se od ostatnich odlisoval. Takze me stve, ze bych nemohl na tve kese. Zvlaste, kdyz s PM kesemi nesouhlasim a zakladat je nebudu. PC-Romea jsem poznal jako mladeho souteziveho kluka, ktery chtel zase byt prvni. Pise, ze dalsi nema v umyslu zakladat. Myslim, ze to tu napsal PaBa ze casem z toho bude stejne normalni kes. Je dle meho nazoru zbytecne tuto diskusi zivit. Dape dle meho dostal dost odpovedi na svou otazku.
  • 0

#118 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2006 - 14:46

To je sice pravda, ale ja vymyslim, zaplatim material a zalozim kes, chodim ji kontrolovat, opravuju ji a to vsechno zadarmo a mam radost, ze nekomu stoji za to tam jit, ze mi napise pekny log a ze se lidi podivaji nekam, kde jeste treba nebyli i kdyz bydli za rohem. A totez ocekavam od ostatnich


A to je právě základní chyba nejen tvého uvažování. Ty si děláš věci jak se tobě zlíbí, ale to vůbec žádným způsobem nezavazuje jiné lidi nedělat je tak, jak se zlíbí jim. Nikdo tě k ničemu nenutí, nerozumím odkud bereš přesvědčení, že bys měl nutit lidi chovat se jako ty. Připomínám, že mám taky pár keší, zadarmo, ve svém čase a za své peníze, dokonce lehce nadprůměrné.
  • 0

#119 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2006 - 11:35

c) prichazim tim o pocit, ze autor kese je ten, kdo dela pravidla hry.

Spíš bych řekl, že pravidla hry dělá geocaching.com, ale samozřejmě že v rámci těchto "ústavních zákonů" si autor keše může stanovit podmínky pro logování do keše (fotka, návštěva v noci nebo za úplňku, track atd.). Často ovšem takový autor dodává "kdo nemá foťák (resp. gps připojitelnou k počitači atd.), tak nemusí". Ono totiž nechtít, aby se nálezci logovali, mi připomíná toho hostinského z "Hospody na mýtince" (dej mu pánbůh lehké odpočinutí, ...).

To jako ze souseda radsi zabije nez aby mel vic nez ma on sam?

Jo. Taky existuje mírnější verze, ve které si přál mít jednu kouli dřevěnou. :-)
  • 0

#120 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2006 - 18:13

Ty Dape, nekolikrat tu o tom v diskuzi mluvis, oznacujes to za smesny peniz, podporujes to, ale proc jsi teda tim smesnym poplatkem GC nepodporil? Ne z duvodu toho, ze by ses chtel dostat do dle tebe "elitarske skupiny", ale proto ze chces podporit vec jako takovou? Vzdyt ti nikdo nebrani v tom veskere PM cache nasledne ignorovat. Takhle mi to proste prijde ze si stezujes na to ze vsechno neni zadarmo? Promin, ale mam z toho proste takovy dojem.

Adam from NBrothers
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka