Přejít na obsah


Fotka

CACHE-PREMIUM MEMBER ONLY


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
193 odpovědí na toto téma

#121 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2006 - 20:42

Ale to, že dám members only, tak tím nezamezím tomu konkrétnímu člověku, ale celé skupině lidí. A přiznejme si, není to snad škoda? Copak mezi těmí, co nejsou PM jsou jen špatní? Nejsou. Proto v současné době nevidím jediný rozumný důvod této selekce.

Taky si myslím, že jako selekce těch dvanáctých to moc fungovat nebude, ale umím si představit, že někdo jiný má jiný názor a že se třeba taky pletu.

Vím, že je každého právo někoho nechtít, ale tomu nezamezím přece tím, že udělám PM cache. Dotyčný si za směšný pakatel koupí členství a už tato selekce nebude zase fungovat. Nebo bude a špatně tomu rozumím.

Co já vím, to ukáže čas. Třeba to opravdu fungovat nebude, těžko si tím být ale jistý dokud to někdo nevyzkouší. Jistěže pro účely, které jsem popsal, by bylo lepší něco jako Elite Cache Club, jenže dělat elitní klub v situaci, kdy existuje jen asi 300 hledačů, je čiré blbstvo. Aspoň myslím.

Já osobně jsem rád, když mohu někoho svojí keškou potěšit a udělat mu radost že měl s odlovem spojený příjemný zážitek a že si na ni bude dlouho pamatovat. Já proto nevidím důvod v zamezování přístupu a-priory. Ale možná, že je situace v Praze jiná než v Brně. Toto nemohu posoudit.

Hm. Z jedné brněnské cache:

Tak za tuhle kešku se docela stydím, protože jsme ji prakticky vykradli. Jako polehcující okolnost uvádím, že jsem na tento ukázkový odlov vytáhl své spolužacky z fildy a ty ze samé radosti nad úspechem všechny chtely neco na památku. Ješte dnes vidím ta jejich rozzárená ocicka, když jsme pokládek našli.
Dík za pekný zážitek.
In: Vánocní balícek (františek+aromasvícka)
Out: Prakticky všechno

A to je spíš ještě legrácka než extrémní případ.

Tím, že udělám cache PM only, tak tím opravdu jde zamezit tomu, že si někdo z cache vezme něco cenného a dá tam kolík na prádlo? To přece ne. Je věcí každého, aby posoudil, zda výměnu, která dělá je "důstojná" nebo není. To si každý musí v hlavě srovnat sám, ale na to přece není PM filtr.

Se neví. Třeba by to tak fungovat mohlo. Taky jsem na pochybách, ale možnost tu je.

To, že jsem napsal, že se mi z diskuse zdá, že je zde hodně PM cache příznivců, tak jsem měl z toho takový trochu smíšený pocit. Ale pokud tomu tak není, tak jsem jenom rad.

Spíš je tu hodně lidí, co si myslí, že je věc každého vlastníka co si se svou skrýší udělá.

Na toto téma jsem už napsal svoje a jdu zkontrolovat jednu cache.

Jak jsi dopadl? Když jsi z Brna, tak tam zrovna máte rozjetý závod.


  • 0

#122 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2006 - 13:48

No, tak v tomto pripade by se se jednalo navic i o vydirani. "Kdyz chces zalogovat, zrus sve PMO cache."
To jsou fakt, moc hezke nazory... :-(

Jenom porad nevidim rozdil mezi timhle zpusobem a tim opacnym. (chces-li se zalogovat musis mit PM) A to je tenhle jeste k tomu mirnejsi, protoze si cache muzes aspon najit.Na vysvetlenou... Momentalne take levituji 10cm nad zidli a ne a ne se toho zbavit.
Michal
  • 0

#123 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2006 - 15:34

Takze me stve, ze bych nemohl na tve kese. Zvlaste, kdyz s PM kesemi nesouhlasim a zakladat je nebudu.

Ja jsem ale nenapsal, ze do moji kese nemuzou PM, ja jsem jen napsal:"Poznamka pro zakladatele Premium members kesi: Nasi kes muzete klidne navstivit, ale nelogujte se jako "Found It"."
Takze vsichni by u me byli vitani, jenom by za to holt PMOC owneri nemeli ten bodik, o ktery vubec nejde
Nicmene mi stejne reviewer pro CZ, SK a okoli napsal, ze "Stranky cachi nejsou urceny k propagovani osobnich nazoru"...
Ovsem k tomu me napada, jestli treba takova cache Bismarck by nemohla byt brana jako propagace fasismu...
  • 0

#124 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2006 - 14:58

A to je právě základní chyba nejen tvého uvažování. Ty si děláš věci jak se tobě zlíbí, ale to vůbec žádným způsobem nezavazuje jiné lidi nedělat je tak, jak se zlíbí jim. Nikdo tě k ničemu nenutí, nerozumím odkud bereš přesvědčení, že bys měl nutit lidi chovat se jako ty. Připomínám, že mám taky pár keší, zadarmo, ve svém čase a za své peníze, dokonce lehce nadprůměrné.

A jaky mas vlastne nick? Jako Segu jsem te nenasel. (Ciste ze zvedavosti, takze odpovez dle libosti.)
Michal
  • 0

#125 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2006 - 11:59

Spíš bych řekl, že pravidla hry dělá geocaching.com, ale samozřejmě že v rámci těchto "ústavních zákonů" si autor keše může stanovit podmínky pro logování do keše (fotka, návštěva v noci nebo za úplňku, track atd.). Často ovšem takový autor dodává "kdo nemá foťák (resp. gps připojitelnou k počitači atd.), tak nemusí". Ono totiž nechtít, aby se nálezci logovali, mi připomíná toho hostinského z "Hospody na mýtince" (dej mu pánbůh lehké odpočinutí, ...).

Jo. Taky existuje mírnější verze, ve které si přál mít jednu kouli dřevěnou. :-)

Casto to dodava, ja treba ne a tady taky nikdo nenapsal "kdyz nejsi PM tak muzes taky logovat", takze bys mel pockat az to udela, coz se u techto kesi taky obvykle po nejake dobe deje. Co ti to pripomina je irelevantni. A tve veseli je opravdu nakazlive, smeju se az se za bricho popadam. Ty jsi ten soused? No to je for.
  • 0

#126 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2006 - 18:40

Ty Dape, nekolikrat tu o tom v diskuzi mluvis, oznacujes to za smesny peniz, podporujes to, ale proc jsi teda tim smesnym poplatkem GC nepodporil? Ne z duvodu toho, ze by ses chtel dostat do dle tebe "elitarske skupiny", ale proto ze chces podporit vec jako takovou? Vzdyt ti nikdo nebrani v tom veskere PM cache nasledne ignorovat. Takhle mi to proste prijde ze si stezujes na to ze vsechno neni zadarmo? Promin, ale mam z toho proste takovy dojem.

Adam from NBrothers

Dle meho nazoru zrovna Dape podporuje Groundspeak mnohem vic nez jen smesnym penizem. Svymi cachemi. Ty penize budou potrebne az Groundpeak bude skomirat a to se zatim opravdu nedeje.
  • 0

#127 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2006 - 21:09

Hm. Z jedné brněnské cache:

Tak za tuhle kešku se docela stydím, protože jsme ji prakticky vykradli. Jako polehcující okolnost uvádím, že jsem na tento ukázkový odlov vytáhl své spolužacky z fildy a ty ze samé radosti nad úspechem všechny chtely neco na památku. Ješte dnes vidím ta jejich rozzárená ocicka, když jsme pokládek našli.
Dík za pekný zážitek.
In: Vánocní balícek (františek+aromasvícka)
Out: Prakticky všechno

A to je spíš ještě legrácka než extrémní případ.

Tuhle konkrétní cache jsem vykradl já; podcenil jsem nadšení těch děvčat a jejich touhu mít alespoň něco na památku, jinak bych vzal dárečků víc. Jestli s tím má vlastník problém, tak ať mi napíše a já tak zase nějaou samolepku, sponku, kolíček na prádlo, figurku a počítačový konektor šupnu.
  • 0

#128 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2006 - 15:12

A jaky mas vlastne nick? Jako Segu jsem te nenasel. (Ciste ze zvedavosti, takze odpovez dle libosti.)
Michal

Jiny. Jsou tu lidi, co pak budou badat nad tim, jestli tech mych kesi je dost, jestli je v nich to co chteji, urcite ne, urcite jsou na spatnem miste, v kazdem pripade smrdi, ja urcite smrdim taky a proto nemam pravdu.
  • 0

#129 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2006 - 15:45

Ovsem k tomu me napada, jestli treba takova cache Bismarck by nemohla byt brana jako propagace fasismu...


Otto Eduard Leopold von Bismarck-Schönhausen, vévoda z Lauenburgu (1. dubna 1815 – 30. července 1898) byl jeden z nejvýznamnějších politiků 19. století a budovatel sjednoceného Německa. Byl první ministr (tj. premiér) Pruska (1862–1890) a první v řadě německých kancléřů (1871–1890). Jeho nekompromisní přístup k řešení politických problémů a autoritativní vystupování vůči sněmu mu vyneslo přezdívku Železný kancléř.
Viz: Wikipedia.
Fašismus bych do toho netahal, nástup AH k moci byl o 35 let později (říšským kancléřem se stal 31.1.1933).
Toliko k historii.
  • 0

#130 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2006 - 13:05

Casto to dodava, ja treba ne

Na "High noon" se náhodou chystám jít zrovna dneska; zatím sice jenom na předběžný průzkum, protože půjdu kolem až k večeru, ale na polední výpravu taky časem dojde. (Nebo že bych se pokusil o podvod a vyfotil to půlnoci? To přece nikdo nepozná, ručičky budou stejně.)
Mimochodem, "magnetic child" je opravdu skvělý. Taky jsem se byl podívat na Fane, ale finální bod jsem odložil na někdy až tam bude trochu míň lidí.
  • 0

#131 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2006 - 19:27


Dle meho nazoru zrovna Dape podporuje Groundspeak mnohem vic nez jen smesnym penizem. Svymi cachemi. Ty penize budou potrebne az Groundpeak bude skomirat a to se zatim opravdu nedeje.


To je tezky omyl. Kazda mnou dalsi zalozena cache odebira serverum kus serveroveho prostoru, vykonu, prenosove kapacity. Groundspeak jako zprostredkovatel hry naopak zodpovida za to, ze stranky budou fungovat, ze se na ni vejdou vsechny logy a fotky a ze jeho konektivita bude dostatecna na to, aby pri celosvetovem vytizeni a neustale pribyvajicich datech stale byl schopny rozumne rychle dodat informace. A v neposledni rade tyto megaservery spotrebovavaji i elektrinu a musi mit zajistene i zalohovani a replikaci dat, a obnovu hardwaru, ktery doslouzil. A ted si vemte, z ceho to vsechno zije. Web stranky neobsahuji zadne neprijemne reklamy, krome sympatickych nevtiravych reklam na prodej predmetu, tykajicich se geocachingu. Takze zije jen z marze z prodeje techto predmetu a z clenskych prispevku. Protoze tomuto zpusobu podnikani, ktere minimalne otravuje cleny teto hry, a pritom poskytuje tolik zabavy, velmi fandim, rozhodl jsem se take dobrovolne a rad prispet. A na vyhody a rozsireni funkci PM jsem prilis nekoukal, i kdyz moznosti filtrace v PQ a notifikace velmi potesi.
  • 0

#132 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2006 - 15:26

Jiny. Jsou tu lidi, co pak budou badat nad tim, jestli tech mych kesi je dost, jestli je v nich to co chteji, urcite ne, urcite jsou na spatnem miste, v kazdem pripade smrdi, ja urcite smrdim taky a proto nemam pravdu.

:-))) já teda nevím, ale jsem zvyklý se podepisovat tak, jak mne ostatní znají. Za své názory, kešky a jejich obsahy se nestydím a stojím si za tím. Na tom přece není nic špatného. Každý má jiný vkus a jak se říká, někdo má rád holky, jiný vdolky. Všem se najednou nezavděčíš :-)) Ale o to tu přece nejde.
Když už tu píšeš takové názory (a poměrně do hloubky), myslím, že je dobré vědět "s kým mám tu čest" :-))
Alespoň já se za to nestydím, vystupuji všude pod dape, resp. dape team.
  • 0

#133 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2006 - 16:19

To Klicnik:

Otto Eduard Leopold von Bismarck-Schönhausen, vévoda z Lauenburgu ....Toliko k historii.

Nejde mi o Bismarcka, ale o to, ze kdyz se podivas na zminenou kes, tak je tam lodicka s hakovym krizem...

To Drevokocur:

...Uza do svojej cache dal do popisu zakaz logovania PM...approver prinutil ten popis odstranit.
Podla mojho laickeho nazoru tym porusujes pravidla a priamo bojujes proti Groundspeaku, ktoreho system vyuzivas.

Nenapsal jsem neni urceno pro PM (protoze ani nevim jak zjistit, kdo je PM a kdo jen BM) ale prosil jsem ownery Premium Member only Cache aby si nalez logovali jako note.
A vubec mi nejde do hlavy jak tim asi bojuju proti Groundspeaku. Nikomu tim (narozdil od zakladatelu PMOCache) neznemoznuju hrat tuhle hru. Cimz se ukazuje, ze pro nektere jedince je proste pocet bodu a pocet FTF nade vse a jak pise anonymni sega, tak potrebuji za kazdou cenu zvysovat jejich pocet, dojet co nejbliz a nejrychleji pro bod a rychle zase pryc, aniz by pochopili proc je vlastne GC tak pekny.
Jediny, kdo tady podle v tomto okamziku skodi jsou zakladatele PMOC.
A prosil bych vsechny diskutujici aby, nez se vrhnou do rozvasnenych reakci, si precetli cele forum peclive od zacatku, aby nereagovali na neco, co vubec nebylo do fora zapsano.
  • 0

#134 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2006 - 13:18

Na "High noon" se náhodou chystám jít zrovna dneska; zatím sice jenom na předběžný průzkum, protože půjdu kolem až k večeru, ale na polední výpravu taky časem dojde. (Nebo že bych se pokusil o podvod a vyfotil to půlnoci? To přece nikdo nepozná, ručičky budou stejně.)
Mimochodem, "magnetic child" je opravdu skvělý. Taky jsem se byl podívat na Fane, ale finální bod jsem odložil na někdy až tam bude trochu míň lidí.

Kdyz to zacinalo, tak jedny hodiny staly porad na 12 a sly jen ty druhy:-) .V dobe Corelu a s tvym grafickym nadanim tam ani nemusis. Ale zase nikoho urcite nepotkas.
  • 0

#135 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2006 - 19:55

A hrajes servercaching nebo hledani cachi? Jinymi slovy nestoji cela potreba toho servru prave na tech cachich?
Ale jasne chapu a v podstate to asi vyznelo, ze beru financni podporu jako nepotrebnou. Do ucetnictvi gc nevidim, ale naklady urcite budou velke a bez potrebneho HW a SW vybaveni, potazmo penez na nej by to slo jen tezko.
Bez tech cachi a cacheru, by ale zadny server nebyl potreba a Grounspeak by mohl akorat treba prodavat ty rohliky
Taky jsem tim chtel rict, ze samotna vyroba a udrzba cache rovnez urcite neco stoji.
A taky to, ze Groundspeak nevypada, ze by financne stagnoval a proto je asi momentalne lepsi investovat do tech kesi.
  • 0

#136 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2006 - 10:45

Technická poznámka: ty gigabajty fotek by rozhodně _nemusely_ být přímo na serveru gc.com. A těžko argumentovat možnostmi Pocket Queries, když se současně Groundspeak zuby nehty brání tomu aby si uživatelé mohli vytvářet vlastní nástroje na filtrování cachí.
Kdyby na gc.com umožnili registrovaným uživatelům třeba jen _jednou denně_ stáhnout kompletní GPX soubor libovolného státu, byla by to IMHO výrazně menší zátěž pro CPU, než když se kvůli každé cachi musí dynamicky generovat několik HTML stránek (vyhledávací formulář, stránkování, samotná cache, logy). Z toho pohledu se mi politika Groundspeaku nelíbí (i když ji bohužel chápu).
Tzn. zátěž serverů podle mě není způsobená jen objektivními příčinami (velké množství zájemců o GC), ale i neochotou Groundspeaku tuto zátěž zmenšit.
  • 0

#137 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2006 - 20:51

Tak přátelé, pěkně jsem si početl, to je fakt :-) No a jak to vlastně dopadlo?
  • 0

#138 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2006 - 20:17

A hrajes servercaching nebo hledani cachi? Jinymi slovy nestoji cela potreba toho servru prave na tech cachich?
... Bez tech cachi a cacheru, by ale zadny server nebyl potreba a Grounspeak by mohl akorat treba prodavat ty rohliky...


Tak mi prijde, ze se tu malinko zamenuje pricina a nasledek :-) Nejprve byly zakladany cache a diky jejimu pribyvani vzrostla potreba vykonnejsiho hardware a naslednych investic. A jak to zaplatit, kdyz byly od zacatku vylouceny (docela spravne) povinne prispevky za clenstvi? No, prave tim reklamnim prodejem a dobrovolnymi prispevky.

A ano, "servercaching" je nedilnou a potrebnou soucasti geocachingu. Bohuzel i u nas existuje par lidi, co cachuji bez toho, ze by si nalezy take zalogovali na serveru. A nekdy se ani nezapisi do logbooku v cache. Pak se nelze divit, ze se i ztraceji travelbugy (zahadne zmizely Bailey's Ball, vyzvednuti Hurvinka, ale nezalogovani na inetu), protoze takovi cacheri neresi, ze by je meli nekdy nekam prenest. A je jim zatezko podivat se na pravidla a informace, jak TB funguji. Napriklad gecoacheri, co byli prede mnou pred 3 tydny na Chramisti, si dodnes take nezapsali log na inet. Kdybych tam dosel o den driv a oni vyzvedli muj TB, byl by dnes uz zrejme take ztraceny, jeste driv, nez stacil poradne vyrazit do sveta. A treba proti takovymto "geoanarchistum" by mohly PM-cache vystupovat jako bezpecnejsi uloziste pro travelbugy a coiny.
Jenze vzhledem k jejich vseobecne neoblibenosti (v podstate jen kvuli neoblibenosti onoho dobrovolneho prispevku do hry) je to jen ciste teoreticka moznost. Pokud by u nas existovala treba padesatka PM-cachi, uz bych mozna ve vetsine pripadu nikam jinam (po dvou neblahych zkusenostech) TB neukladal.
  • 0

#139 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2006 - 22:20

Tak přátelé, pěkně jsem si početl, to je fakt :-) No a jak to vlastně dopadlo?

Pokud jsem si vsiml, groundspeak podporil moje argumenty tim, ze zmenil adresaci kesi tak, ze ted bezny kacer bez specialnich znalosti PMO kes na GC.COM nezaloguje.
  • 0

#140 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2006 - 20:39

Jenze vzhledem k jejich vseobecne neoblibenosti (v podstate jen kvuli neoblibenosti onoho dobrovolneho prispevku do hry) je to jen ciste teoreticka moznost. Pokud by u nas existovala treba padesatka PM-cachi, uz bych mozna ve vetsine pripadu nikam jinam (po dvou neblahych zkusenostech) TB neukladal.

Takove kese by klidne ve vetsim mnozstvi vzniknout mohly, zakladatel by na e-mail mohl duveryhodnym nePM sdelit podrobnosti na pozadani pres profil.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama