Přejít na obsah


Fotka

CACHE-PREMIUM MEMBER ONLY


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
193 odpovědí na toto téma

#141 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2006 - 8:39

Zajímavé čtení, pročetl jsem to celé.
Občas si také říkám že by nějaká selekce neškodila, ono by to okolí keší prospělo. Stačí se podívat jak vypadá okolí dobře zamaskovaných keší umístěných ve svahu. Jenže featuru "Non-idiot only" nemáme a PM only to neřeší, protože PM si může pořídit - a neberte to osobně - každý trouba.
  • 0

#142 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2006 - 21:28

jeste trochu mimo tema - k tem nesrovnalostem v obsahu kesi a avizovanych ulozenych TB a coinech. ted jsem si vsiml, ze napriklad v Jamrtalu je stale vedeny TB, ktery tam uz 4 dny fyzicky neni. Pri frekvenci navstev teto kese je to podle mne presne to, co se posledni dobou rozmaha - nezodpovednost za spravne zalogovani TB, popr. neznalost pravidel (kdyz nevim, tak se zeptam, ne?). Jen ze zpetneho procitani logu se povedlo (nastesti) vypatrat, kde je mu nyni konec.
  • 0

#143 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2006 - 21:40

jeste trochu mimo tema - k tem nesrovnalostem v obsahu kesi a avizovanych ulozenych TB a coinech. ted jsem si vsiml, ze napriklad v Jamrtalu je stale vedeny TB, ktery tam uz 4 dny fyzicky neni. Pri frekvenci navstev teto kese je to podle mne presne to, co se posledni dobou rozmaha - nezodpovednost za spravne zalogovani TB, popr. neznalost pravidel (kdyz nevim, tak se zeptam, ne?). Jen ze zpetneho procitani logu se povedlo (nastesti) vypatrat, kde je mu nyni konec.

Sveho casu jsem si rikal, proc ma mnoho TB na sobe pruvodni cedulku s informacemi o co vlastne jde, obvykle obsahujici i velike DO NOT KEEP a neco v tom smyslu. Po par mesicich sledovani cvrkotu uz se vubec nedivim, a tak nejak se mi zda, ze sve bugy budu necim podobnym tez opatrovat...
  • 0

#144 Hydros_cz

Hydros_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2008 - 22:08

Nechci zakladat dalsi vlakno tak ozivuji stare ... Jsme se prave vratily z vyletu kde jsme odlovily dve PM cache .... Ridim se tim co jsem tady na foru a na geowiky zahlidl ... posilam drahe polovicce link na logovani (na co mit doma dva PM .. mam ho jen ja ..) a ouha nejde to ..... Nejaka zmena a ne PM si PM uz nemuzou zalogovat nebo je na to jiny postup? ..... Dik za odpoved
  • 0

#145 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2008 - 22:32

Hydros_cz napsal/a:
Nechci zakladat dalsi vlakno tak ozivuji stare ...

Jsme se prave vratily z vyletu kde jsme odlovily dve PM cache ....
Ridim se tim co jsem tady na foru a na geowiky zahlidl ... posilam drahe polovicce link na logovani (na co mit doma dva PM .. mam ho jen ja ..) a ouha nejde to .....

Nejaka zmena a ne PM si PM uz nemuzou zalogovat nebo je na to jiny postup? .....

Dik za odpoved

Ano,GS už opravil chybu a ne PM nemůže již zcela správně logovat PM keše.
  • 0

#146 Hydros_cz

Hydros_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2008 - 23:24

No nevim jestli to byla predtim chyba ... ale to tu nevyresime .... Objevilo se vubec nekde oficialni zduvodneni a ohlaseni teto jak jsem asi nasel na oficialnim foru .. 1-2 mesice stare novinky? Jinak z oficialniho FAQ: What are the rules in Geocaching? 1. If you take something from the cache, leave something of equal or greater value. 2. Write about your find in the cache logbook. 3. Log your experience at www.geocaching.com. je to podle mne proti pravidlum ;) bo at PMO cache najde ne PM nahodou nebo "umyslne" s jinym PM ... neda se splnit 3. bod pravidel ;)
  • 0

#147 Hydros_cz

Hydros_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2008 - 14:19

Pokud to jeste nekoho zajima ....
Jsem nasel ... ale nevim odkud si to vycucali ....
Ze pry by to mel GS "opravit" aby zas ne PM mohli PMO logovat ...
Snad po svatkach ...

http://forums.ground...howtopic=207363
  • 0

#148 CykloDav

CykloDav

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 367 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2008 - 15:35

Po koupi kolouše (nechce někdo koupit za 6) jsem byl 1měsíc PM a čistě náhodou jsem odlovil tuhle speciálku, včil už nejsem schopný ani editovat vlastní log.
  • 0
Kolo jede

#149 cztweety

cztweety

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2008 - 16:12

No ja osobne doufam, ze to zustane tak jak to je. Proste ze to takhle nechaj a nebudou tam tu "chybu" zase davat. Cili aby BM nemohli logovat MOC. Uz podle selskeho rozumu pro ne NENI cache urcena, tak nevidim duvod proc by si ji mohli logovat. Proste MOC je jen a pouze pro PM a Charter Members ne pro BM. Mozna to zni zle a blbe, ale proste to tak je. Kdyz chces neco navic, proste si musis priplatit. Me nevadi dat par stovek rocne navic za konicek ktery mam rad.
  • 0
Jára Cimrman - otec GPS aneb „Gde Proboha Sem ?“

GEOPERNIKARI

#150 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 676 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2008 - 16:39

Rád bych věřil že to opraví, ale spíš než chyba to je snaha vytáhnout z lidí víc peněz. cztweety Příspěvek moc nechápu - jediné co mě PM přidá, bude možnost zalogovat si ty dvě nedávno odlovené keše. Jasně, někdo toho využije víc, ale já ne - takže zůstává otázka, jestli těch pár směšných bodů stojí za pár směšných korun... :|
  • 0

#151 Hydros_cz

Hydros_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2008 - 17:24

A ja si vazne myslim ze je to chyba bo pravidla jasne rikaji: What are the rules in Geocaching? 1. If you take something from the cache, leave something of equal or greater value. 2. Write about your find in the cache logbook. 3. Log your experience at www.geocaching.com. A takto to nemuzes zalogovat Podle mne je PMO ochrana proti jejimu hledani .... pokud nema PM .... pokud je to na frekventovanem miste kde treba radi nejaky Antigeocaching team ... neni to spatna vec ..... Ale neni to ochrana proti jejimu zalogovani ..... nasels ... zaloguj .... Navic kdyz hleda vic lidi ... mely jsme tam 2 PMO cache ... jednu jsem si pamatoval .... jedina mysterka co tam byla .... ale ta druha tradicionalka .... mel jsem to ulozene se zbytkem 20 tradicionalek ... a nez jsem to sel logovat resp druha polovicka ... jsem ani netusil ze to PMO je .... jak pak resit pripadne upusteni trackable ostatnima ne PM clenama kdyz si PM ani nepamatuje ze to byla PMO? ;) A ve vyhodach PM clenstvi se uvadi PQ ... filtrovani map (kvuly tomu jsme to porizoval ja) ... nic o logovani PMO Ja PMO beru jako ochranu proti hledani ... ne logovani ... Kdo tady ma PMO cache? Kdyz by vam tam obcas prisli ne PM cacheri (at s PM neboi zakopnou nahodou) ... preferujete kdyz uz si krabku prohlidnou .. do logu zapisi ... kdyz o tom vite i ze stranky cache ... nebo kdyz nebudou moct logovat? Toto neni palivo na flame .. a nazor na tuto otazku mne zajima opravdu jen od majitele PMO ;) coz se koukam cztweety je ;)
  • 0

#152 cztweety

cztweety

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2008 - 17:53

To Hydros_cz: tohle je diskuze na dlouho a spis na nejaky event ci tak nejak. Kazdopadne ja osobne, jsem logy na svych MOC BM kacerum kteri to odlovili pri hromadnem odlovu nemazal ( az na vyjimky :D ) Kdyz chteji bod za kazdou cenu, tak at ho maji. Nema cenu se stresovat kvuli konicku ;)
  • 0
Jára Cimrman - otec GPS aneb „Gde Proboha Sem ?“

GEOPERNIKARI

#153 Dpman

Dpman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 398 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2008 - 17:59

PM cache vlastním. Z důvodu max. omezení počtu odlovů. Vzhledem k umístění keše. Ale BM bych logovat nález nechal. Nalezl? Nalezl, tak co.
  • 0

#154 Sylvia999

Sylvia999

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 538 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2008 - 19:40

No vidíš, a my jsme ji našli všichni čtyři, ale PM má jen týmový nick. A ostatní tři mají smůlu :) Čili můj samostatný nález je jako note od ProKestom.
  • 0
Sylvia999

#155 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2010 - 10:42

Pokud už takdy tento dotaz byl, tak se za něj omlouvám. Ale v tom případě loguju DNF. :)

Chtěl jsem si pomocí PQ zjistit, které keše v ČR jsou PMO. Ovšem nevím, co dělám při sestavování dotazu špatně. Opakovaně mi to píše, že byla nalezena 0 výsledků.

Nastavil jsem následující:
- den;
- 500 keší;
- jakéhokoliv typu;
- jakékoliv velikosti;
- které "Are for members only" (předpokládám, že members = platící členové);
- terén a obtížnost nezaškrtávám;
- v České republice;
- v okruhu 400 km od mých HC (u Prahy);
- datum umístění a atributy nezaškrtávám.

Nevidím žádnou chybu, přesto dotaz nefunguje.

Děkuji za pomoc. :)
  • 0

#156 kvapa

kvapa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2010 - 10:56

Zdar, me to jede. Nastavil jsem jen: x Are for members only x My Home Coordinates Dotaz vyhovuje 85 kesim. Nejvzdalenejsi co mi nabidnul je 160km od HC v Nemecku.
  • 0

#157 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2010 - 12:22

Tak jsem to zkusil znova ještě jednou. Pokud nekombinuju zemi a okruh kolem daného místa, tak nějaké výsledky dostávám. Zvláštní. Přitom se tyhle dvě věci nevylučují. Aktuálně tedy máme v ČR 79 PMO keší. Díky za odpověď. :)
  • 0

#158 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2010 - 13:02

Ještě mě napadla jedna věc, zatím jen hypotetická situace. Co se stane, když přestanu být prémiovým členem, jsem-li majitelem PMO keše? Předpokládám, že by se pro mě tahle keška neměla stát neviditelnou, mám-li se o ni nadále starat.
  • 0

#159 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2012 - 10:16

Anonymous napsal/a:
Jak se dívám na gc.com, vznikla nová cache: "The first Czech premium member cache by Pc-romeo GCT6RP". <br>
A ejhle, přístup na tuto cache mají jen PREMIUM MEMBER. opravdu tomu tak je, protože když jsem si chtěl zobrazit detaily, tak mi to vypsalo:
"Sorry, the owner of this listing has made it viewable to subscribers only. Visit the premium member page to find out how to upgrade your account to a premium member."

Já, a myslím, že nejen já, předpokládál, že to co děláme je pro zábavu a _že_to_není_o_penězích_ a tím tedy o podmíněné registraci. Myslím, že takhle vzniklá cache, která je pro ostatní nepřístupná a je přístupná pouze po zaplacení USD 30, tak to je značně nefér. Rozhodně jsem proti takovým cachím.
Když mi někdo tímto způsobem bude vymezovat na které cache mohu a na které nemohu (tedy zda jsem si zaplatil USD30 nebo ne), tak tímto způsobem budu já dávat do svých logů podmínku, že log uznám jen těm, kteří nejsou PREMIUM MEMBER. Co Vy na to?
Je to diskriminace nebo není? Je. Stejně tak i tím druhým směrem.

A jaký je vlastně důvod takhle založených cachí jen pro premium mebers?
1. snaha zdůraznit a dát na jevo svoji prestiž, že ještě mám USD 30 na to, abych si to zaplatil;
2. provize z dalších podmíněných členství;
3. cokoliv jiného, co mne zrovna nenapadá.

Abych řekl pravdu, dost jsem se kvůli tomuto naštval a rozhodně s tímto nesouhlasím. Jestli někdo cítí potřebu být premium member, ať je, je to jeho vlastní věc když je mu to k něčemu dobry, ale ať tím nekazí hru ostatním.
Díky.

david alias dape


Dovoluji si oznámit, že jsem ji malinko změnil listing a opět na čas zpřístupnil i BM … :D
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#160 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2012 - 11:02

Když vidím, co vzniká PM keší (i třeba mikrovek podél cest s listingem stylu kopírovat - vložit) uprostřed lesa, rozhodl jsem se jedinou svou kešku, co jsem měl jako PM (GC198K3) kvůli sledování, kdo mi ji vykrádá předělat zpět na BM...zpět na přístupnou i pro BM... Možná ji budu muset častěji obnovovat, ale protestuji tak proti módě PM keší, jelikož se mi ta móda vůbec nelíbí... :-(
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama