Přejít na obsah


Fotka

CACHE-PREMIUM MEMBER ONLY


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
193 odpovědí na toto téma

#161 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 973 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2012 - 11:22

No to já mám právě teďka takové dilema. Připravuji (konečně) do finále jednu keša zatím mě stála ne zrovna mála, ale už pomalu dost prostředků a sil. Je možné, že ji PM aspon trochu ochrání od vykradení ? Nebo že hodnotný startovací obsah přežije déle ?
  • 0

*


#162 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2012 - 12:04

Skywalker napsal/a:
Je možné, že ji PM aspon trochu ochrání od vykradení ? Nebo že hodnotný startovací obsah přežije déle ?


PMko jí ochrání před zmatenými začátečníky, co chtějí GC jen zkusit, jinak asi moc ne.

PMko má dneska spousta lidí ......
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#163 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2012 - 12:26

Skywalker napsal/a:
Je možné, že ji PM aspon trochu ochrání od vykradení ? Nebo že hodnotný startovací obsah přežije déle ?


PM vážně už moc nefunguje, má jej spousta "módních lovců" a geosnobů, a ti bývají největší pohromou. Jestli chceš minimalizovat riziko zlých návštěv, tak postupně zvaž následující:

Za každých 300 metrů od nejbližší silnice klesá riziko vybrakování cache o polovinu.*
Za každých 50 metrů převýšení klesá riziko vybrakování geocache o polovinu.
Za typ mystery klesá riziko vybrakování geocache o polovinu.
Za každou hvězdičku nad terén tři klesá riziko vybrakování geocache o polovinu.
Za každou hvězdičku nad obtížnost tři klesá riziko vybrakování geocache o polovinu.
Za typ multi nebo letterbox klesá riziko vybrakování geocache na pětinu.

*) Pozor, obrazec nebo PWT se chová jako silnice.
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#164 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 973 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2012 - 12:46

tp PaWcz: chacha takhle to přesně buduju, finalku jsem chtěl dát docela blízko od první stage, ale ve hře je taková delší varianta, mimo "drive in" trasa.....no každopádně dneska jdu zaměřovat :)
  • 0

*


#165 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2012 - 12:52

Myslim ze i za kazdy metr pod vodni hladinou klesa pravdepodobnost vykradeni na polovinu. Navic bych rekl ze u hloubek pod 10m uz neplati ze obrazec se chova jako silnice. Takze podle me nez s tim lezt na kopec, mas jednodussi a jistejsi hodit to do Orliku B)
  • 0

#166 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2012 - 13:25

zrovna jsem dodělal vzorec pro zjednodušení, stačí dosadit hodnoty a spočítat: d ... vzdálenost od silnice, trasy PWT nebo obrazce (v metrech) h ... převýšení (v metrech) M ... 1=mystery, 2=něco jiného t ... počet hvězdiček terénu nad 3 o ... počet hvězdiček obtížnosti nad 3 L ... 1=multi nebo letterbox, 2=něco jiného P ... typ kešky (PMO=1, ostatní=1) r = riziko vykradení r=(1/2^(d/300))*(1/2^(h/50))*(M/2)*(1/2^t)*(1/2^o)*(L/5)*P A modrák mi to zkomplikoval tou vodou... (U mé kešky vychází r=0,029) :D
  • 0

#167 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2012 - 13:45

poohDA napsal/a:
zrovna jsem dodělal vzorec pro zjednodušení, stačí dosadit hodnoty a spočítat:
d ... vzdálenost od silnice, trasy PWT nebo obrazce (v metrech)
h ... převýšení (v metrech)
M ... 1=mystery, 2=něco jiného
t ... počet hvězdiček terénu nad 3
o ... počet hvězdiček obtížnosti nad 3
L ... 1=multi nebo letterbox, 2=něco jiného
P ... typ kešky (PMO=1, ostatní=1)

r = riziko vykradení

r=(1/2^(d/300))*(1/2^(h/50))*(M/2)*(1/2^t)*(1/2^o)*(L/5)*P

A modrák mi to zkomplikoval tou vodou...
(U mé kešky vychází r=0,029)
:D


Nejsem matematicky zdatný, tak nevím, jak počítat se symbolem ^
  • 0

#168 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2012 - 13:53

Smrk napsal/a:
...
Nejsem matematicky zdatný, tak nevím, jak počítat se symbolem ^

to je mocnina 4^3 je 4 na třetí
  • 0

#169 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2012 - 13:53

Smrk napsal/a:
Nejsem matematicky zdatný, tak nevím, jak počítat se symbolem ^


Melo by se jednat o mocninu.
  • 0

#170 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2012 - 13:54

poohDA napsal/a:
r=(1/2^(d/300))*(1/2^(h/50))*(M/2)*(1/2^t)*(1/2^o)*(L/5)*P


Super, s tím už se dá pracovat :)
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#171 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2012 - 14:03

Vzorečky jsou pěkné, ale nic neříkají. Tradička u silnice u vsi na stromě ve výšce cca 1,5 metru mi vydržela víc než rok. Multinu 3 km dlouhou s finálkou v lese mi někdo po půl roce ukradl a rozlámal při tom i ten pahýl stromu.
  • 0

#172 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2012 - 14:15

2 mpik

Ono r = 0,00009765625 je pořád o dost vyšší, než pravděpodobnost prvního pořadí ve Sportce. A přesto Sportku občas někdo vyhraje :)

Ovšem je tu samozřejmě možnost, že se velká města chovají podobně jako PWT a silnice, ale s ohledem na velikost bude jejich efekt mnohem vyšší. Nechtěl by si na tohle téma někdo napsat diplomku? :D
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#173 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2012 - 14:29

Zkoušku ze statistiky a stochastických náhodných procesů mám. Ale už je to 27 let a nic z toho nevím. A byl jsem tehdy rád, že jsem tu zkoušku u doc. Havrdy udělal. Ale vím, že statistika dává použitelně přesné výsledky až při hodně velkých souborech. Těch českých 30000 keší by už byl slušný vzorek. Jinak by bylo zajímavé statisticky vyjádřit pravděpodobnost, že do dobře uzavřené krabičky naprší. Zrovna jsem jeden rozmočený logbook vyměňoval. A druhá krabice mi přežila bez úhony i měsíc zamrznutí pod ledem.
  • 0

#174 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2012 - 14:32

PaWcz napsal/a:
Ovšem je tu samozřejmě možnost, že se velká města chovají podobně jako PWT a silnice, ale s ohledem na velikost bude jejich efekt mnohem vyšší. Nechtěl by si na tohle téma někdo napsat diplomku? :D

Tak ještě přidat koeficient velikosti sídla - nějaký logaritmus počtu obyvatel. To už nechám tomu diplomkáři, abych nědělal všechnu práci za něj.
  • 0

#175 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2012 - 14:36

mpik napsal/a:
Zkoušku ze statistiky a stochastických náhodných procesů mám. Ale už je to 27 let a nic z toho nevím. A byl jsem tehdy rád, že jsem tu zkoušku u doc. Havrdy udělal.


Koukam, pan je znalec, D5 u Havrdy je hodnotnej kousek ;) To vypada ze jsi chodil o rocnik vejs nez ja
  • 0

#176 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2012 - 14:41

D5 za 2 na 4. pokus o semestr později přímo u pana doc. Havrdy. V roce cca 1983. On měl svých 60 příkladů do písemné části a já se je během semestru naučil.
  • 0

#177 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2012 - 14:59

V tom pripade o 2 roky. My meli kliku, strasili nas timhle od prvaku, ale nez jsme se k tomu dopracovali, uz to prednasel a zkousel Adamek. D5 to samozrejme zustalo, ale preci jen v jeho podani to bylo snad o malinko pruchodnejsi. I tak u nas napred vyletel celej prvni kruh do jednoho, z druhyho kruhu prosli 2 lidi, zbytek letel taky. Ja byl tenkrat vubec prvni kdo pres to prosel, prvnich asi 30 lidi vylitlo. Nejvetsi masakr co pamatuju. A to jsem jeste za tyhle situace odmitl nabizenou trojku, nechal si dat dukaz, uhral jsem na nem plichtu (nebylo jisty zda jsem to skutecne dokazal, ale ani se mu v tom nepodarilo najit chybu) a dostal po tuhym boji za 2. Dnes uz bych neco takovyho nedal.
  • 0

#178 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2012 - 15:47

Hele, jestli si chcete udělat statistiku, můžete klidně na mé kešce - byla BM, i PM, ztrácela se stejně... Výchozí souřadnice u kapličky 200 metrů od vesnice v lese, finálka se různě pohybovala - u kapličky a až třeba 1 km od ní na kraji lesa směrem za vesnici... :-) GC198K3 Někdy nevydržela ani dalším nálezcům! :-) Řekl bych, že svou vzdáleností od silnice a tím, že to je multina by dost vybočovala z toho vzorce, když už byla vykradena 20x
  • 0

#179 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2012 - 15:52

Roman_Jaromer napsal/a:
Hele, jestli si chcete udělat statistiku, můžete klidně na mé kešce - byla BM, i PM, ztrácela se stejně... Výchozí souřadnice u kapličky 200 metrů od vesnice v lese, finálka se různě pohybovala - u kapličky a až třeba 1 km od ní na kraji lesa směrem za vesnici... :-) GC198K3
Někdy nevydržela ani dalším nálezcům! :-) Řekl bych, že svou vzdáleností od silnice a tím, že to je multina by dost vybočovala z toho vzorce, když už byla vykradena 20x

Řešení tohohle problému by právě mělo být tématem té hypotetické diplomky. Jaké další faktory to ovlivňují, protože u té tvojí kešky zjevně působí nějaký další faktor, který není vzorcem podchycen. Možná, že tam má nějaký lufťák z velkého města chatu a velkoměstské riziko přináší s sebou i do takovéhle odlehlé oblasti.
  • 0

#180 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2012 - 16:06

No, spíš nějaká banda výrostků se schází u kapličky, nebo nějaký nerudný hajný to tam obchází, nebo nějaký vlastník lesa atp... Ono těch faktorů může být :-) Holt to zkouším, kdo to dýl vydrží... Bohužel to zatím odnášejí leda kačeři - nemám na to, abych tam dával příliš pěkné krabičky... Ovšem je to pěkné místo a tak tam ta keška prostě sedí a má za cíl to místo kačerům ukázat :-)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama