Přejít na obsah


Fotka

Databáze CWG - co je nového?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
139 odpovědí na toto téma

#81 adam a veru

adam a veru

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 245 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2010 - 11:30

Sobik: mysliš ten co byl v rijnu nebo 10 years? 10 years Praha se obavam ze do katalogu neprosel kvuli tomu, ze ma kolem dokola tu linku.
  • 0

#82 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2010 - 12:07

Tysim, ze Nemo tu rikal,z e pokud CWG neodpovida predpisu, je zarazeno d zvlastnich. Nicmene na ten Geoget a CWG z PGME jsem se ptal jiz nekolikrat a nikdo mi neodpovedel, proc nejsou v katalogu.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#83 adam a veru

adam a veru

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 245 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2010 - 14:46

gord napsal/a:
Tysim, ze Nemo tu rikal,z e pokud CWG neodpovida predpisu, je zarazeno d zvlastnich. Nicmene na ten Geoget a CWG z PGME jsem se ptal jiz nekolikrat a nikdo mi neodpovedel, proc nejsou v katalogu.


jenze treba 10 years neodpovida paramatrum vzhledu. Vsechna CWG v extra vypadaji jako CWG, jen maji jine pismo, nick. Ted resil kamarad to, ze si nechal na CWG udelat stejnou linku jako ma 10 Years a ma smulu. JPA to cwg uplne vyradil. Muj nazor je, ze to je spravne, protoze to kolecko vypada jinak.

Na to proc nejsou tyhle dve CWG v katalogu se neptej tady na foru. Ale zkus primo JPA, jestli je dostal nebo ne. Treba k nim jen nenasel listing prislusneho eventu a proto tam nejsou.
  • 0

#84 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2010 - 14:58

Mortticia napsal/a:
jenze treba 10 years neodpovida paramatrum vzhledu. Vsechna CWG v extra vypadaji jako CWG, jen maji jine pismo, nick. JPA to cwg uplne vyradil. Muj nazor je, ze to je spravne, protoze to kolecko vypada jinak.

Já si zase dovolím nesouhlasit. Pokud kolečko nesplňuje podmínky dané JPA (tak on je ten Bůh), tak by měl být zařazen do kategorie Extra s připomínkou proč a nač...

Myslím, že je kolem dodržení předlohy příliš velká hysterie. Každý je rád, že nějaké to CWG najde v keši a osobně otázku fontu či linky neřeším. Myslím si, že by bylo postačující, kdyby byla povinná zadní strana a na přední nechat volnost...
  • 0

#85 adam a veru

adam a veru

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 245 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2010 - 16:08

sobikovi napsal/a:

Myslím, že je kolem dodržení předlohy příliš velká hysterie. Každý je rád, že nějaké to CWG najde v keši a osobně otázku fontu či linky neřeším. Myslím si, že by bylo postačující, kdyby byla povinná zadní strana a na přední nechat volnost...


Mam opacny nazor a to stejny jako JPA. Ze by CWG mela splnovat pravidla serie. Zadni strana je jasna. A ta predni ma take urcite parametry.

treba turisticke znamky jsou take vsechny stejne udelane, je to proste znak cele serie.

Ja vim, ze budes mit namitky - "ale proc?" Na to ti neodpovim, jen jsem rekl svuj nazor, jako ty tvuj.
  • 0

#86 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 18:17

Tak jsem napsal JPA proč ty 2 CWG nejsou v katalogu...
Ahoj, ať koukám jak koukám, to první (10-10-10 Multi Event: Praha) ke mně zřejmě nedorazilo. Druhé má menší a posunutý text GeoGet pro zacatecníky i pokrocilé a zároveň i zmenšené a posunuté GEOCACHING.CZ. To už by neprošlo ani do Extra, kdyby tato kategorie pro speciály existovala. Pokud máš kontakt na majitele 10-10-10 Multi Event: Praha, byl bych rád, kdyby se mi ozval.
  • 0

#87 adam a veru

adam a veru

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 245 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 18:27

Ten event poradala lucecitka ne? Jeji CWG taky neni v katalogu a to uz je ma minimalne od eventu 10 years
  • 0

#88 osvejda

osvejda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 21:53

Mortticia napsal/a:
Ten event poradala lucecitka ne? Jeji CWG taky neni v katalogu a to uz je ma minimalne od eventu 10 years

Jo. Kromě osobního CWG v katalogu nejsou tyhle její eventové:
10 Years!
10-10-10 Multi Event: Praha
Letiště Praha
  • 0

#89 Emrys1

Emrys1

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2010 - 19:05

CWG zapsané jako "Event DESÍTKA" patří k tomuto eventu:
http://www.geocachin...83-a9f8a7d16365.
  • 0

#90 Mudlodcera

Mudlodcera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 386 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2010 - 18:30

Tak jsem si stahla databazi do GG jako plugin a pridavala jsem si do ni CWG, ktera uz jsem nasbirala a mam takovy dotaz. Klub Geocacheru Brno (KG Brno) nechava delat svoje secialni CWG. Pri zadavani jsem ale zjistila, ze v teto databazi je jedno CWG 2x (pod dvema ruznymi nazvy a naopak nektera, ktera tam byla (kdyz jsem maxinohovu databazi vyuzivala v programu pro pda, tak se mi zobrazovaly), ale ted tam nejsou. Konkretne KG Brnou 10 Found it tam je 2x a to pod timto nazvem a pod nazvem KG Brno 10, naopak v databazi chybi KG Brno Found it 100, 150, 200, 250 (mozna jeste i 300, 350 a 400 ale u tech nevim, zda jsou jiz vyrobene). Zaroven tam chybi CWG klubu tedy CWG s nazvem Klub Geocacheru Brno, ktery v ni take byl a take CWG KG Brno Dragon open 2008 (z eventu), ktere drive v databazi take bylo. NEvim, zda to je chyba nekde v pluginu pro GG, nebo opravdu primo v databazi, ale plugin se odkazuje, ze data bere z maxinohovy databaze, tak proto to pisu sem. PS Pomijim fakt, ze vyse zminene nejsou jedina CWG, co mam a v databazi nejsou)
  • 0

#91 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2010 - 10:10

Soucasna verze pluginu bere data z databaz na SvetGC a doplnuje je daty z Maxinohova katalogu. Bohuzel se v katalogu na Svet GC neda nejak rozumne vyhledavat a ani zobrazeni vsech CWG najednou nefunguje, ani zmenit razeni na razeni podle abecedy se mi nepodarilo prepnout, takze musim vychazet z toho, co si nactu z adresy http://svetgc.cz/cwg/export/xml/now v XML formatu. Podle informace od Nema je to online obsah databaze a ten obsahuje 10 CWG se jmenem zacinajicim 'KG Brno'. Od Maxinohy ziskavam http://cwg.maxinoha.cz/cwg.xml, coz je zrejme xml obsah databaze vygenerovany offline. Tento seznam prave ted obsahuje stejnych 10 CWG zacinajicich 'KG Brno'. Jestli to je vsechno nebo ne, to posoudit nedokazu. Ale nemohu pracovat s necim, co nemam k dispozici. Tim jsem chtel jen reagovat na otazku, zda je chyba v pluginu - nepochybne tam nejedna chyba bude (kazdy program delsi nez 1 radek obsahuje alespon jednu chybu ;)), ale v tomto ji u sebe neshledavam. Jestli je chyba v nekterem z katalogu, to posoudit nedokazu. Trochu mimo: plugin umi pouzit i obrazek, ktery neni v katalogu a vubec se nemusi jednat o CWG. Staci obrazek ulozit nekam na server s verejnou IP adresou a v pluginu zadat URL obrazku. VYsledek ma treba Zlicinak ve svem profilu (pokud se obrnis trpelivosti a prolistujes se az k te spravne casti). Tato funkce je zamyslena zejmena pro CWG, ktera z nejakeho duvodu nejsou a asi nikdy nebudou v katalogu - napr. v tomto vlakne zminovany Geogeti event. Plugin nemusi nutne zobrazovat jen CWG, muze evidovat a zobrazovat i ruzne jine predmety, puvodne to bylo zamysleno jen na sigitem, ale muzes si vytvaret vlastni skupiny podle libosti a ty samostatne vypisovat/zobrazovat.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#92 Mudlodcera

Mudlodcera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 386 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2010 - 10:30

gord napsal/a:
Soucasna verze pluginu bere data z databaz na SvetGC a doplnuje je daty z Maxinohova katalogu.
Bohuzel se v katalogu na Svet GC neda nejak rozumne vyhledavat a ani zobrazeni vsech CWG najednou nefunguje, ani zmenit razeni na razeni podle abecedy se mi nepodarilo prepnout, takze musim vychazet z toho, co si nactu z adresy http://svetgc.cz/cwg/export/xml/now v XML formatu. Podle informace od Nema je to online obsah databaze a ten obsahuje 10 CWG se jmenem zacinajicim 'KG Brno'.

Od Maxinohy ziskavam http://cwg.maxinoha.cz/cwg.xml, coz je zrejme xml obsah databaze vygenerovany offline. Tento seznam prave ted obsahuje stejnych 10 CWG zacinajicich 'KG Brno'.

Jestli to je vsechno nebo ne, to posoudit nedokazu. Ale nemohu pracovat s necim, co nemam k dispozici.


V tom pripade doplnuji seznam CWG KG Brno:
Klub Geocacheru Brno
KG Brno 10 Found it - je v databazi 2x
KG Brno 25 Found it - je v databazi
KG Brno 50 Found it - je v databazi
KG Brno 100 Found it
KG Brno 150 Found it
KG Brno 200 Found it
KG Brno 250 Found it
KG Brno 300 Found it
KG Brno 350 Found it
KG Brno 400 Found it (u tohoto nevim, zda uz je vyrobene, ale mluvilo se o nem)

Pokud nejsou v katalogu tak se zkuste domluvit s bedissem, ktery ma CWG na starosti. Zaroven vim, ze jsou CWG i za zalozene kese, ale tam nevim presne nazvy.

No a pod hlavickou KG Brno byly jeste tyto eventy:
KG Brno Minigolf open 2008 - je v databazi
KG Brno Minigolf open 2009 - je v databazi
KG Brno Petanque open - je v databazi
KG Brno Dragon open
KG Brno Geobowling - je v databazi
KG Brno Geoscating - je v databazi
KG Brno 1. CITO event - je v databazi
KG Brno GeoHratky 2010 - je v databazi

Pri pouziti programu do pda jsem v databazi maxinohy nenasla (nebo spis lepe receno nehledala jsem je) jen CWG za foundy nad 200
  • 0

#93 Mudlodcera

Mudlodcera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 386 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2010 - 8:04

Jeste dotazek jeden - podle ceho se pojmenovavaji CWG v databazi. Narazila jsemna CWG pojmenovane Banny, ale na CWG je napsano Eressiel. To pakma clovek najit cwg do sbirky :o Tak a mam dalsiho nadepsano to je jako Benysek.cz a na cwg je Aglor
  • 0

#94 benysek

benysek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2010 - 11:56

mudlodcera napsal/a:
Jeste dotazek jeden - podle ceho se pojmenovavaji CWG v databazi. Narazila jsemna CWG pojmenovane Banny, ale na CWG je napsano Eressiel. To pakma clovek najit cwg do sbirky :o

Tak a mam dalsiho nadepsano to je jako Benysek.cz a na cwg je Aglor


Jojo už sem na sebe koukal, že mám zajímavé CWG, nu snad to autoři brzo opraví....:):D
  • 0

#95 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2010 - 11:58

nejsou to jen ty prohozeny fotky?
  • 0

#96 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 146 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2011 - 15:47

!!! PROVEDENA VELKÁ AKTUALIZACE DATABÁZE !!!

Byla provedena kompletní aktualizace dle zdrojového XSL souboru od JPAgea. Nyní je stav přesně 1:1 oproti oficiálním datům poskytnutých od JPAgea.

Chybějící fotografie budou doplněny 9.4.2011

Databáze nyní obsahuje 4255 ks různých CWG ;)
  • 0

#97 Anupev

Anupev

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 597 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2011 - 20:09

Se mi nějak zbláznil GSB:D Přidal jsem si předběžně jedno cwg, které se objevilo jako nové (ještě nemá obrázek) a program mi vyhodil podivnou pasbírku:D Tohle sice není "vina" Maxinohy, ale pokud je to tou aktualizací,tak potěš:-)) Zaškrtla se mi v seznamu CWG,která jsem v životě neviděl, jen místo nálezu zůstalo stejné...tak teď asi abych pátral v paměti a po večerech to dal na pravou míru:D
  • 0
Každá keš je stupněm ke kačerově posmrtné blaženosti.

#98 Geo Gadget

Geo Gadget

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2011 - 21:32

Jen poznamka na okraj: Proc nejsou nektera CWG v katalogu? Nektera CWG nejsou nami jako vyrobcem zaslana do katalogu na vyslovnou zadost kaceru. Proste nekteri si nepreji byt vubec v katalogu. Neni jich mnoho, ale najdou se. Stejne tak nekteri nechteji mit kolecko odpovidajici sablone CWG. Vzdy upozornujeme, ale nekteri si proste i tak prosadi svou.
  • 0

#99 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2011 - 23:54

Geo Gadget napsal/a:
Jen poznamka na okraj: Proc nejsou nektera CWG v katalogu? Nektera CWG nejsou nami jako vyrobcem zaslana do katalogu na vyslovnou zadost kaceru. Proste nekteri si nepreji byt vubec v katalogu. Neni jich mnoho, ale najdou se.



... což ovšem zcela odporuje použití vzoru pro CWG kdy jeho autoři naprosto jasně stanovili, že ho může použít každý když pak zašle dva vzorky od jeho CWG do katalogu !!!

Takže takovéto požadavky na nezasílání by měli, přinejmenším oficiální výrobci, ignorovat a jimi vyrobená CWGčka na JPAgea automaticky zasílat vždy.

Druhá varianta je objednávky s podobnými požadavky vůbec nepřijímat a nezhotovovat, protože potom to stejně vypadá tak, že za to mohou právě oni jako výrobci, že se CWG do katalogu nedostalo protože ho tam neposlali. Jestliže se jedná o skutečně jen o vyjímečné požadavky tak to jistě nebude taková újma na ušlém zisku.


Vypadá to sice tak trochu jako začarovaný kruh, ale přece když vyrábím něco (v podstatě na bázi volné licence - respektive licence poskytované za úplatu pouhých 2 vzorků do katalogu) tak pak bych měl podínky takové licence přednostně dodržovat. Mělo by to být ctí všech výrobců, jinak jsou na tom s morálkou stejně jako činské továrny na plagiáty !!!

Tolik můj názor. B)
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#100 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2011 - 0:05

Geo Gadget napsal/a:
Stejne tak nekteri nechteji mit kolecko odpovidajici sablone CWG. Vzdy upozornujeme, ale nekteri si proste i tak prosadi svou.


Tohle je jiná věc a tu bych neřešil - jestliže si někdo zadá požadavek na výrobu něčeho co ve výsledku bude Dřevěné kolečko s vypáleným obrázkem tak už je to asi čistě jeho věc.

Jestliže na výrobek není použitá přesně specifikovaná šablona - vzor pro CWG tak se dá konstatovat, že je jedno jak to bude vypadat (i když po pravdě to stále tak trochu parazitování na původním nápadu Poníka a JPAgea bude, to je asi marné zastírat).

  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama