Přejít na obsah


Fotka

Pomozte mi s GCzII


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
795 odpovědí na toto téma

#681 ArgiCZ

ArgiCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2011 - 23:34

Ahoj, mam dotaz, jak se da v GCzII zalogovat vlozeni TB k nejake kesce, inventar je tam zasedly, u zapisu logu taky zadna volba a nic jineho jsem nenasel. Jde to vubec, nebo musim zalogovat az u kompu? Diky
  • 0

#682 m.e.d.v.e.d.i.

m.e.d.v.e.d.i.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 218 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2011 - 5:46

Kdyz mas TB/GC u sebe tak pri logovani te kese -> v kesi menu -> post log -> post log -> vyberes si co chces jestli FI nebo DNF nebo write note atd. pod tim mas tlacitko inventory. Kliknes otevre se ti seznam tb/gc co mas u sebe kdyz na nej kliknes jednou tak ho vlozis kdyz dvakrat tak ho jen "protahnes" po treti se vratis na zacatek tedy zadna akce. pak potvrdis ok zapises log a potvrdis. Pokud tam TB/gc je a je i v inventari tak nebude zasedly. takze ho rozkliknes. nasledne rozhkliknes prislusny tb/gc a ten uz ma púrimo volbu zalogovat. Pokud tb/gc najdes ve schrance a neni v inventari tak bud muzes par dni pockat a cekat az se v inventari objevi a zalogovat ho az pote a nebo muzes v aplikaci vyhledavat take podle traking cisla. pak je postup stejny jako kdyz mas tb/gc v inventari
  • 0

#683 ArgiCZ

ArgiCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2011 - 9:38

jj, uz to vidim, diky moc! :-)
  • 0

#684 m.e.d.v.e.d.i.

m.e.d.v.e.d.i.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 218 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2011 - 15:25

Neni zac :)
  • 0

#685 mistrnej

mistrnej

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2011 - 16:37

Dobrý den, také mám problem s GCZII verzí 76. english. Vždy, když dám vyhledat caches, tak na mě vybafne chybová zpráva "Internet URL open failed.[00_Geocoding.xml]. Je to má první verze kterou jsem si do mobilu nainstaloval, fungovala mi do te doby než jsem si začal hrát s nastavením, konkrétně nastavení geocodingu.Od té doby jsem už program zkoušel všemožně přeinstalovávat a napsat různé odkazy z googlemaps do toho geocodingu, ale pořád nejede, a navíc když program odinstaluju a znovu nainstaluju tak je tam pořád to stejné nastavení. Jak se takhle dívám na forum tak teď ale nevím, jestli mi to dělá díky tomu nastavení, které jsem tam všemožně poblbnul nebo díky tomu, že verze 76 je zase nefunkční. Byl bych rád, kdyby někdo mi napsal co s tím, jestli mám počkat na další verzi, nebo aspoň jak zařídit defaultní nastavení gczii, respektive jak ho odinstalovat abych vymazal i to nastavení, které jsem zblbnul a mohl si gczii nainstalovat znovu s výchozím nastavením, případně kdyby mi někdo napsal co má dané za odkazy v nastavení geocodingu.Děkuji
  • 0

#686 Tom007

Tom007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2011 - 18:02

máš povolená data v mobilu? zkus vymazat cache prohlížeče v mobilu a povolit cookies
  • 0

Garmin GPSmap 60CSx, Topo Czech, Nokia Lumia730 DS


#687 m.e.d.v.e.d.i.

m.e.d.v.e.d.i.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 218 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2011 - 20:11

Co se tyce funkcnosti v. 76 tak ta je plne funkcni, co se tyce ciste instalace - odinstalovat a pak jit pres nejakeho spravce souboru (at uz vestaveneho ve windows mobile a nebo treba pres total commander) otevris uloziste kde byl program naistalovat (karta / telefon) jit do program files a smazat celou slouzku ktera po program zbyla. Pro jistotu se pak podivat jeste do appData slozky jestli tam taky nema gczII nejakou pod slozku pokud ano taky smazat. Pak naistalovat znovu a bude vse defaultni. Co se tyce samotneho nefungovani, tak mi spis prijde zes rozhodil cestu k opere nebo jinemu prohlizeci nez k google maps, nebot ty pro prvotni vyhledavani nejsou potreba takze by to melo chodit. Pripadne jak pise kolega nade mnou, zkontrolovat pripojeni k internetu (mozna lamerska odpoved ale muze se stat a stava se ze takove odpovedi byvaji resenim problemu :) ) vymazat cache pamet prohlizece a povolit cookies. Pokud to ale predtim fungovalo a v prohlizeci jsi nic nemenil tak to tim nejspis nebude. Dej vedet jak si postupoval a jestli neco zabralo kdyz tak se v tom budeme stourat hloubeji :)
  • 0

#688 mistrnej

mistrnej

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2011 - 23:27

Zdravím, takže povolené cookies mám cache jsem pro jistotu vymazal, připojení k internetu je ok. Vše co se týkalo gczii jsem se snažil vymazat ze svého mobilu, až na gczii skin cz, který jsem používal, předtím než jsem zjistil, že by mohl být problem v používání tohoto skinu.Gczii skin mi nešel vymazat ve správci odinstalace ve windows mobile, tudíž tam zůstalo napsáno, že je nainstalovaný, ale jeho soubory jsem fyzicky vymazal, vím možná chyba, ale nepřišel jsem na to jak se jinak te češtiny zbavit (mazal jsem ji už dříve než jsem zde napsal). Kromě toho jsem nechal v mobilu nainstalovaný "gczii tools", který jsem taky instaloval dřív než jsem tady napsal ve víře, že by se mi mohl s tímhle rozjet gczii:-D(nesmějte se mi), ale ten by snad neměl mít vliv na defaultní nastavení gczii.
No potom jsem nainstaloval znovu gczii a všechno nastavení úplně stejné, dokonce i poslední vehledávané místo v políčku pro vyhledávání zůstalo vyplněné. Takže to mi nepomohlo.
Akorát to začalo hlásit další chybu "parse xml[code=auto:0] not found" a někdy to hlásí zase tu chybu co jsem psal výše
("Internet URL open failed.[00_Geocoding.xml]").
Proto jsem se podíval na ten soubor 00:geocoding.xml a když jsem ho otevřel tak tam na mě vybafnula mapa chorvatska a různé takové nesmysly(jakoby internetové stránky z googlemaps akorát různě pomíchané).
No a když se podívám teďkom do menu->oprion-> Geocoding settings, tak mám nahoře napsán odkaz na googlemaps chorvatska.
Já dokonce vím jak to vzniklo.V geocoding setting jsem měl defaultně nastavené nějáké odkazy, já jsem je vymazal v očekávání nevím čeho:-(
Myslel jsem si že tam mají být odkazy na země ve kterých budu vyhledávat a protože jsem jel do chorvatska tak jsem si našel na googlemaps chorvatsko a dal jsem tam ten odkaz, jenže to hlásilo, pořád tu chybu s tím geocodingem, tak jsem si našel ten soubor a protože se mi ho podařilo otevřít v textovém souboru, tak jsem vše co tam bylo vymazal a hodil tam ten odkaz( jenže teď jak ho otevřu tak tam je toho mnohem víc napsaného než ten samotný odkaz). No a od te doby se to snažím různě přeinstalovávat ať mi tam naběhne ten defaultní soubor 00_geocoding.xml. Od te doby se snažím gczii různě přeinstalovávat a nic. Myslím si, že chyba je minimálně v tom souboru 00_geocoding.xml. Cesta k souboru je program files>GCzII>HTTP_Log a chtěl bych vás požádat, jestli by jste mi ho někdo nemohl posalat na mail ze svého mobilu a já bych si ho zkusil nakopírovat do svého mobilu.
Zároveň jestli by jste mi nemohli poslat fotku vaši obrazovky v gczii v geocoding settings. V odkazu posílám soubor 00_geocoding.xml, který mám já uložený v mobilu a obrazovku geocoding settings, kdyby se vám někomu chtělo mrknout co tam mám za nesmysly.
http://czshare.com/1...0_Geocoding.xml
http://czshare.com/1...9q/P7200911.JPG
  • 0

#689 m.e.d.v.e.d.i.

m.e.d.v.e.d.i.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 218 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2011 - 5:43

Musim ted letet do prace kouknu ti na to odpoledne a poslu pripadne pomuzu, ale jen jeste musim rict ze je hloupost ze se nepovedla cista instalace. asi jsi nesmazal vsechno, nebot kdyz smazes soubory ve kterych to ma ulozeny nastaveni tak ti to znovu nenastavi to same kdyz nema z ceho.....kdyz to vezme ciste logicky. Takze bych kouknul jeste na tohle. Pozor kdyz to mas na karte haze si to neco i do telefonu! Odpo cao.
  • 0

#690 Robbies7 a Allies7

Robbies7 a Allies7

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2011 - 10:44

Dobrý den, mám problém s GPS monitorem v GCzII. Když ho otevřu je vše v pořádku. Šipka ukazuje, metry se počítají. Po pár minutách, ale "zatuhne" a nějakou dobu to tak zůstane. Můžu chodit jak chci a nic se nezmění. Za nějakou dobu se to zase rozběhne. A to se třeba několikrát opakuje. Nevíte někdo čím by to mohlo být? Dělá to telefon, GCzII, GPS nebo WM? Obzvlášť těsně před nalezením kešky je to nepříjemné. Díky moc. Samsung Omnia i8000, 0.2.35.76
  • 0

#691 blatta

blatta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2011 - 11:37

GCzII za to určitě nemůže.Používám tenhle prográmek v Kaiseru a když se zastavím,tak chvíli zase trvá než při další chůzi začne GPSka navigovat.To samé např.mezi stromy se často ztrácí družice,takže taky GPSka vypadne a začne ukazovat až se znova chytne.Nevím jaký má Omnia čip,ale na Kaiseru je čip,který neumí statickou navigaci,takže při zastavení tam zůstane logicky viset poslední zobrazený údaj.Nejlepší je pořídit si outdoor navigaci.Už si šetřím na nějakýho Garmina:-)
  • 0

#692 m.e.d.v.e.d.i.

m.e.d.v.e.d.i.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 218 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2011 - 16:11

Co se tyce zatuhavani gps dela to na vetsine telefonu, nebot jsou tam cipy, ktere neumim detekovat pohyb pod 4km/h zhruba. Stava se mi to take. (HTC TP2) rekl bych tedy ze to bude chipem gpsky. Proto volim pristup na misto tak do 10-5m a pak hledam uz bez gps, teda alespon vetsinou a setrim si tak nervy :D o dotaz vys: jak se to vyresilo zabralo neco nebo stale nechodi ?
  • 0

#693 mistrnej

mistrnej

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2011 - 17:57

Takže problem jsem vyřešil u nastavení geocodingu jsem odškrtnul, to co bylo zaškrtnuté na te fotce. Sice než jsem na to přišel jsem vyplýtval asi 10 hodin života tím, že jsem hledal čím to může být. Akorát mi nefunguje vyhledávání v česku, respektive když zadám Opava, tak to mi funguje, ale to jsem už vyhledával před tím. Když zadám Praha, tak mi to nejde, když zadám Prague tak to funguje. Nevím proč, ale u většiny českých měst mi to nefunguje, nicméně teď jedu do zahraničí tak tam mi to našlo vše co jsem potřeboval, cache staženy a můžu jít hledat. Jinak to vyvmazání opravdu nepomohlo. Pokud vím tak programy v počítači zapisují i nějáké věci do registru tak podobně to musí být i v mobilu (samsung Omnia i 8000), tak přece nemusí stačit jen pouhé vymazání souboru k defaultnímu nastavení(jsem laik). Jinak kdyby jste pro mě někdo měli tip proč mi nejdou vyhledávat ta česká města tak napište prosím někdo.
  • 0

#694 Bomburove

Bomburove

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2011 - 9:57

Jde nejak prostrednictvim Google map pres GCZII zobrazit mapu kesi a waipointu multin v jednom? Zatim se mi dari zobrazit jenom mapa kesi pripadne mapa waypointu jedne kese. Diky za odpoved
  • 0

#695 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2011 - 10:20

Robbies7 napsal/a:
Dobrý den, mám problém s GPS monitorem v GCzII. Když ho otevřu je vše v pořádku. Šipka ukazuje, metry se počítají. Po pár minutách, ale "zatuhne" a nějakou dobu to tak zůstane. Můžu chodit jak chci a nic se nezmění. Za nějakou dobu se to zase rozběhne. A to se třeba několikrát opakuje. Nevíte někdo čím by to mohlo být? Dělá to telefon, GCzII, GPS nebo WM? Obzvlášť těsně před nalezením kešky je to nepříjemné. Díky moc.

Samsung Omnia i8000, 0.2.35.76

mě se to na starém ARTEMIS děje taky a dělá to hlavně když přepínám mezi GoogleMaps a šipkou. Když zapnu rovnou šipku ta se to nestane. Když jsem ale byl přetím v GoogleMaps, tak se to sekne. Pomůže Vypnout/Zapnout GPS.
  • 0

#696 Matracak

Matracak

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2011 - 14:34

Bomburove: Jde to. Po načtění seznamu keší stačí kliknout na Nabídka a dole vybrat Google Map.
  • 0

#697 Robbies7 a Allies7

Robbies7 a Allies7

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2011 - 19:31

to poohDA: Trochu jsem si s tím hrál a musím dát za pravdu M.e.d.v.e.d.i. ať přepínám mezi google mapami a šipkou nebo jsem jen na šipce jsou okamžiky kdy to zatuhne(Při pomalém dohledávání). Telefony asi opravdu nemají tak citlivé čipy jako GPS přístroje a nedetekují pohyb pomalejší než 4km/h. Než jsem si tohle ověřil,tak jsem s telefonem málem práskl o zem... :D
  • 0

#698 Bomburove

Bomburove

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2011 - 6:05

To Matracak: toto samozrejme znam, takto mi to zobrazi ale jenom seznam kesi v seznamu, nikoliv pripadne jejich waipointy (jsou-li v seznamu multiny), na coz jsem se ptal
  • 0

#699 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 753 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2011 - 7:43

Robbies7 napsal/a:
to poohDA: Trochu jsem si s tím hrál a musím dát za pravdu M.e.d.v.e.d.i. ať přepínám mezi google mapami a šipkou nebo jsem jen na šipce jsou okamžiky kdy to zatuhne(Při pomalém dohledávání). Telefony asi opravdu nemají tak citlivé čipy jako GPS přístroje a nedetekují pohyb pomalejší než 4km/h. Než jsem si tohle ověřil,tak jsem s telefonem málem práskl o zem... :D


Tzv. staticka navigace jde u cipu SirfStar vypnout. Je tu na to nekolik diskuzi ...
  • 0

Zítra je taky den!!! :)

Garmin Oregon 550 + OSM mapy // iPhone 4 + Geocaching / Alcatel OneTouch 997D Ultra + Geocaching + Locus Pro // ThinkPad R61i + GeoGet // nohy / MHD / Ford C-Max / Trek Fuel EX / koloběžka Bizon


#700 Or_Mi

Or_Mi

    Or_Mi

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2011 - 13:49

Jak je možné, že když načtu nový soubor keší, tak někdy se můžu podívat rovnou na google map, abych je viděl všechny, ale někdy prostě tuto funkci nemohu použít a musím se dívat na každou keš na mapě zvlášť? Co se týká té rychlosti 4km/h, tak tomu bych zase tolik nevěřil. S GeoScoutem jsem měl ten samý problém, tak jsem si na to stěžoval Stuartovi a ten to opravil a od té doby se mi krásně posouvá má pozice po mapě bez ohledu na to jakou jdu rychlostí. Až na občasné výjimky, kdy je špatný signál. Takže to je jen o softwaru a o přístupu k čipu.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama