Přejít na obsah


Fotka

Pomozte mi s GCzII


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
795 odpovědí na toto téma

#701 m.e.d.v.e.d.i.

m.e.d.v.e.d.i.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 218 příspěvků(y)

Publikováno 27 August 2011 - 15:26

spousty telefonu sle cipy SIFR nema a vypnout to bohuzel nejde u nekterych telefonu je to holt pech a to prevazne modely htc z roku 2008-10 ale je to jen otazka nervu clovek si na to zvykne a nauci se navic kolikrat je opravdu lepsi koukat vic ocima nez podle sipky pak kes vidite z dalky a namiste by ji clovek hledal jak blbec pac z toho mista je bravurne zamaskovana
  • 0

#702 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1040 příspěvků(y)

Publikováno 27 August 2011 - 18:21

Ahoj,nevite nekdo kde sezenu pokud nejaka je updatovanou verzi? posledni .76 mi nestahuje logy a je nejaka nemocna na razeni podle vzdalenosti. Diky
  • 0

#703 Tom007

Tom007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 27 August 2011 - 19:53

http://www.nicque.com/PQz/GCz.htm
  • 0

Garmin GPSmap 60CSx, Topo Czech, Nokia Lumia730 DS


#704 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 27 August 2011 - 20:13

Autor asi zatím vyčkává na dokončení změn na GC (http://forum.xda-dev...&postcount=5538, takže na výše uvedené adrese, ale za pár ???
  • 0
Oregon 650, iPhone5 + Geoget

#705 piposek

piposek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 99 příspěvků(y)

Publikováno 28 August 2011 - 9:13

m.e.d.v.e.d.i. napsal/a:
spousty telefonu sle cipy SIFR nema a vypnout to bohuzel nejde u nekterych telefonu je to holt pech a to prevazne modely htc z roku 2008-10


U HTC Diamond2 z 2010 to vypnout šlo celkem v pohodě úpravou registru a restartem (nemá SIRF a má defaultně zaplou "statickou navigaci") . Takže u naprosté většiny telefonů s WindowsMobile (narozdíl od androida) by statická navigace měla jít vypnout i s jinými čipy. Po trošce experimentování s dalšími nastaveními v registru šipka umí dovést přesně na místo celkem spolehlivě i v lese.

Dokonce tam je i parametr, tuším "wait on error" nebo jak se to jmenovalo, který způsobuje právě zde popisované chvilkové nefungování GPS. U mě kupříkladu defaultně nastaveno na 300 sekund, takže když došlo k nějaké chybě, 5 minut se mi šipka nehnula. Přepsáno na 3 sekundy a problém zmizel.

Bohužel každý telefon (komunikátor) to má jinak, takže konkrétní návod tady popsat nejde, ale pár hodin googlování by mělo pomoct každému...
  • 0

#706 parnie

parnie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 31 August 2011 - 20:09

Potřebuji rychlou odpověď. Dva týdny jsem lovil s HTC na kterém byl nainstalovaný GCzII. U nalezených keší jsem si zapsal Field Note a u jedné earthcache dokonce i odpovědi...ten ty Field Notes nemůžu nikde najít. Poraďte prosím, kde je najdu v programu. Jsem zvyklý na HG Arcao na symbianu a tady mi to nikde logicky uspořádané v menu nepřijde. Díky
  • 0

#707 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 648 příspěvků(y)

Publikováno 31 August 2011 - 20:53

parnie napsal/a:
Potřebuji rychlou odpověď. Dva týdny jsem lovil s HTC na kterém byl nainstalovaný GCzII. U nalezených keší jsem si zapsal Field Note a u jedné earthcache dokonce i odpovědi...ten ty Field Notes nemůžu nikde najít.

Poraďte prosím, kde je najdu v programu. Jsem zvyklý na HG Arcao na symbianu a tady mi to nikde logicky uspořádané v menu nepřijde.

Díky

Field Notes se z GCzII neodesílají. Takže jestli je hledáš na webu, je to marný. Jsou lokálně na HTCčku, kam sis je zapsal.
  • 0

#708 Or_Mi

Or_Mi

    Or_Mi

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 03 September 2011 - 20:29

Ach jo, když stáhnu někde v terénu seznam okolních keší, u terénu a obtížnosti se mi zobrazuje 0. Zároveň dole v menu nemám možnost vybrat google map a vidět celý seznam keší na mapě. Pokud si načtu obsah jedné konkrétní keše, tak se mi sice načte obtížnost a terén v pořádku, ale nanačtou se mi logy předchozích nálezců. Dělá vám to stejnou chybu, nebo to mám špatně nainstalované?
  • 0

#709 MAP523

MAP523

    MAP523

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 03 September 2011 - 20:53

V seznamu keší se skutečně zobrazí D0 a T0, ale po "rozkliknutí" keše je vidět D i T a po návratu na seznam se to ukáže i tam. Google map nepoužívám. Logy skutečně nejsou vidět, a to od posledního update na gc.com, třeba vydržet, Tom snad udělá v dohledné době opravu...
  • 0

MIO P560 / Oregon 600 / TomTom Via135


#710 m.e.d.v.e.d.i.

m.e.d.v.e.d.i.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 218 příspěvků(y)

Publikováno 03 September 2011 - 22:17

D/T 0 a google mapy se tu ve vlakne uz nekolikrat resili. Tom ( autor programu ) byl prinucem GS aby tuto funkci dal standartne pouze PM kdyz chces videt D/T musis si stahnout kes kdyz chces videt u vsech tak cely seznam. To same plati u Google Map na mape se zobrazi jen stazene kese. Pokus si seznam stahnes doma vse chodi jak ma v terenu musis stahnout vse ruco bud jen to co chces a nebo cely seznam. Co se tyce logu jak jiz bylo zmineno zatimto nejde ale neni to nic tak hrozneho update nejspis prijde ale z toho co jsem vycetl tak se ceka jeste na doladeni techto novych zmen na webu aby se to nemuselo predelavat kazdej den podle toho kde co oni posunou zmeni.
  • 0

#711 m.e.d.v.e.d.i.

m.e.d.v.e.d.i.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 218 příspěvků(y)

Publikováno 03 September 2011 - 22:20

K tem fieldNotam, mam dojem ze od jisty verze odesilat sly ne automaticky musel to clovek zapnout ale udajne to slo. Jinak se nachazeji v korenove slozce instalace GCzII je to textak fieldnotes zapisuji se tam vse co bylo lokalne potvrzene.
  • 0

#712 Robbies7 a Allies7

Robbies7 a Allies7

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 19 September 2011 - 20:40

Nevím, jestli to tady už někdy nebylo řešeno,ale když zadám v GPS monitoru souřadnice ručně a to ve stejném formátu jako mají keše, tak se cíl ukáže daleko (třeba 50km nebo i víc) a přitom vím,že by měl být kousek. Zkoušel jsem různé formáty a je to více méně stejné. Třeba u multin nebo mysterek to dělá kešky neřešitelné... Švagr s androidem tyhle potíže nemá. Nemáte někdo ponětí v čem by mohl být problém? Díky.
  • 0

#713 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 648 příspěvků(y)

Publikováno 19 September 2011 - 20:54

Robbies7 napsal/a:
Nevím, jestli to tady už někdy nebylo řešeno,ale když zadám v GPS monitoru souřadnice ručně a to ve stejném formátu jako mají keše, tak se cíl ukáže daleko (třeba 50km nebo i víc) a přitom vím,že by měl být kousek. Zkoušel jsem různé formáty a je to více méně stejné. Třeba u multin nebo mysterek to dělá kešky neřešitelné... Švagr s androidem tyhle potíže nemá.
Nemáte někdo ponětí v čem by mohl být problém? Díky.

Problém je jednoduchý - zadáváš to tam špatně. Používám GCzII už mnoho let a tento problém nastal pouze tehdy, když jsem se při zadání souřadnic někde uklepl. Zadávej ve tvaru <stupně><mezera><minuty><desetinná tečka><tisíciny minut>
  • 0

#714 Robbies7 a Allies7

Robbies7 a Allies7

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 21 September 2011 - 8:52

Díky, opravdu jsem zadával špatný formát, teď už je to v pořádku. Teď ještě ty logy, aby se stahovaly a bude to ideální.:)
  • 0

#715 zuzilin1

zuzilin1

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)
  • LocationBlansko

Publikováno 25 September 2011 - 14:35

chtěli by jsme taky začít používat GCzII, dne25.9.2011,
ale po instalaci v 0.2.35.76 a po načtení seznamu keší podle místa(města) nám to po kliknutí na vybranou kešku vytrvale hlásí "cache not found" kde je chyba?
prohledali jsme snad všechna nastavení a nic. díky za odpověď.
  • 0

#716 Tom007

Tom007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 25 September 2011 - 16:19

jsi PM ? , jaký máš na gc.com nastavený jazyk?
  • 0

Garmin GPSmap 60CSx, Topo Czech, Nokia Lumia730 DS


#717 vkvkvk

vkvkvk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 89 příspěvků(y)

Publikováno 27 September 2011 - 20:02

[quote]zuzilin1 napsal/a:
po načtení seznamu keší podle místa(města) nám to po kliknutí na vybranou kešku vytrvale hlásí "cache not found" quote]
Na geocaching.com musíš mít nastavený jazyk angličtinu.
  • 0

#718 vkvkvk

vkvkvk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 89 příspěvků(y)

Publikováno 27 September 2011 - 20:07

Existuje nějaký program, který umí pracovat s daty GCZII? Už jej potřebuji trochu poklidit. Mám staženo spoustu kešek, které jsem ulovil, nebo z končin, kam se už nevrátím. Také bych vymazal některé seznamy. Ale nerad bych přišel o své poznámky a waypointy. Případně jsou někde zdokumentovány dataové struktury? Že bych zkusil něco zbastlit.
  • 0

#719 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 648 příspěvků(y)

Publikováno 28 September 2011 - 15:01

Taky by se mi na údržbu nějaký skriptík hodil, ale nedokáži jej vytvořit. Pokud by se Ti něco povedlo, určitě bych nebyl sám, kdo by to uvítal. Zatím jsem vypozoroval, že po načtení keší se nade všechny meze plní adresář Cache_DB. Tam vznikají podadresáře s názvem GC kódu keše. V tomto podadresáři je obvykle soubor *.idx (někdy ještě *.fav, *.fit). Pokusd v GCzII zadáš svůj waypoint, vznikne v tomto podadresáři *.wpt, pokud zadáš Note, vznikne *.pwd. Field Notes se se zapisují do jediného soubory FieldNotes.txt v rootu programu. Pro začátek by tedy určitě stačilo projet těch několik set (i tisíce) podadresářů a ty, které neobsahují soubory *.wpt nebo *.pwd prostě vymazat. Tyto keše se stáhly automaticky a nikdy nebyly v GCzII otevřeny a doplněny.
  • 0

#720 becoun

becoun

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 30 September 2011 - 20:05

zuzilin1 napsal/a:
chtěli by jsme taky začít používat GCzII, dne25.9.2011,
ale po instalaci v 0.2.35.76 a po načtení seznamu keší podle místa(města) nám to po kliknutí na vybranou kešku vytrvale hlásí "cache not found" kde je chyba?
prohledali jsme snad všechna nastavení a nic. díky za odpověď.


Nesmíš mít na stránkách geocaching.com nastavenou češtinu. Měl jsem stejný problém a trápil jsem se s ním asi 3 měsíce ;-)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama