Přejít na obsah


Fotka

Vyrobci CWG a (ne)spokojenost


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
266 odpovědí na toto téma

#101 Zuzkaa

Zuzkaa

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2010 - 11:23

já to vidím taky a musím říct, že se mi to taky moc nelíbí. Nemyslím si, že jste nevymysleli něco nového neboť ostatní výrobci to také zkoušeli a co vím, tak se to lidem nelíbilo. Je jasné, že si chcete uštřit čas, aby se vám to vyplatilo, ale určitě to není dobré na úkor kvality. Co jsem četla na vašich stránkách, tak nabízíte i menší množství CWG, což je proti myšlence tvůrců. Je dán určitý početní limit, aby byla nějaká šance dostat CWG do sbírky a při počtu 10 kusů si myslím, že je to dost malá pravděpodobnost. Na obrázku jsou vidět i chlupaté suky a né moc dobré kvality, tak jen doufám, že nejste opět nový výrobce, který chce pouze vydělat a který přišel s menší cenou oproti jiným výrobcům na úkor dobré kvality. Nemyslím si, že takto získáte nové kačery, když budete šetřit na kvalitě suků a kvalitě pálení. Už se to tu dříve řešilo, tak aby zase CWG nešli s kvalitou dolů, byla by to škoda a myslím si, že mluvím za všechny kačery:(. Já radši zůstanu u svého výrobce.
  • 0

#102 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 146 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2010 - 11:28

fremen.cz napsal/a:

Maxinoha napsal/a:
Aha, takže ty "přepálený" zadní strany co se nedávno objevili jsou od Geo Gadget :(


asi jsi se mnou jediný, kdo je vidí...


Myslím že se mi dvě objevili ve směnárně a jedno bylo Zegga - prý se jí to líbí a jak ji znám Zeggu nezměníme, ale ona nás z čehož plyne komu se to líbí toho již Zegga změnila :D

Nějaké obměny se již objevili dříve, např. TyTyTy dělá i na jiné kolečka než ze smrku, ale pálí normálně takže ty kolečka jsou i hezká, ale to přepálený, černý ve smrkovém dřevě moc hezký není.
  • 0

#103 bobrb

bobrb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2010 - 11:35

Maxinoha napsal/a:Nějaké obměny se již objevili dříve, např. TyTyTy dělá i na jiné kolečka než ze smrku, ale pálí normálně takže ty kolečka jsou i hezká, ale to přepálený, černý ve smrkovém dřevě moc hezký není.

Jojo TyTyTy dela ted i na bukova kolecka a vypada to primove - kolecka jsou trochu tmavsi, ale zase se do nich da kvalitneji a jemneji palit). Pokud vim tak duvodem je nedostatek kvalitnich smrkovych suku. Brzy mi dojde moje zasoba a pote co jsem tyhle kolecka videl tak uvazuju o predelani obrazku a paleni prave na buk...
Ptal jsem se na material JPAgeo a:

Ahoj,
dřevo není pravidly určeno, i když smrk se z historických důvodů stal nepsaným standardem. Akorát by to měl být suk "větvový" - tedy s letokruhy. (Nikoli z masivu.)
Takže může být i jiné dřevo (viděl jsem např borovici). Nevím jak vypadá buk, bylo by lepší relativně světlé dřevo, aby se pokud možno podobalo tomu smrku...


  • 0

#104 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2010 - 11:38

K otázce:

osobně také preferuji světlejší pálení.

Zuzkaa napsal/a:
Je dán určitý početní limit, aby byla nějaká šance dostat CWG do sbírky a při počtu 10 kusů si myslím, že je to dost malá pravděpodobnost.


Menší sérii Ti ale na požádání vypálí i jiní výrobci (i když na stránkách obvykle nabízí pálení od 50 kousků).
Limit aspoň 100 kusů platí jen v případě, že se kačer rozhodne udělat novou verzi svého osobního CWG.
Naopak řada koleček z tzv. special edition byla vypálena v počtech několika málo desítek kusů. Jsou to unikáty, sloužící jako upomínka pro účastníky eventů či jiných zvláštních příležitostí. Nic proti smyslu CWG v tom není.
  • 0

#105 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2010 - 11:39

Geo Gadget napsal/a:
prepaleny? to urcite ne. Na jakem kolecku se objevili? vzhledem k tomu, ze jsem jich delali velmi malo, muzu rict, jestli je od nas nebo neni. Kazdopadne neni problem, to klidne udelat svetlejsi pokud je ten pozadavek. Pripadne si kazdy muze rict, protoze zase nekdo vytykal, ze to je moc svetle :)

doplneni:

mala anketa:
preferujete paleni tmavsi, nebo svetlejsi?


pripadne neni problem, udelat paleni i uplne nezabarvene.


Ač M@xinoha právě moje kolečka na Eventu kritizoval, tak mě plně vyhovuje silnější pálení. Detaily dostatečně znatelné a je i jasný znak copyrightu na zadní straně. U mnohých starších pálených světle znak zcela zaniká. Sbírku mám doma ve dřevěných deskách na zdi a jak známo, dřevo zraje a mění barvu, většinou tmavne. U některých koleček světle pálených, co se vybarvují do tmava, nejsou dnes detaily téměř patrné. Takže u mne má GeoGadget za jedna a další výroba bude jistě u něj :-)
  • 0

#106 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 676 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2010 - 11:42

zrovna vybírám kde nechat udělat eventový CWG a ten Geo Gadget nevypadá špatně, takže asi vyzkouším /pokud to nezabalí/ k pálení: řekl bych, že tmavší /výraznější/ jsou lepší, aspoň je to dobře vidět. obecně ke kvalitě: trochu moc se v tom šťouráte, jedná se o blbůstku za 8 k, navíc jen pár jich skončí ve zbírkách, další v kamnech a zbytek se poztrácí nebo rozkrade... z té debaty se zdá, že se s nimi platí v krámě a ty s nějakou chybou vám nevemou :) Zuzkaa: pokud jich bude někdo chtít méně, tak si přece může objednat 50 ks za 400 a zbytek třeba zahodit a vyjde ho to nastejno jako při objednávce dvaceti! menší náklad právě znamená, že se tyto CWG budou mezi zběrateli platit zlotem ;)
  • 0

#107 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2010 - 11:47

Maxinoha: tak jsem si ho schvalne nasel a musim konstatovat "..ma pravdu predseda"!

Pro srovnani hazu prime srovnani s jinym CWG:
Vložený obrázek

Zajimave je, ze ac zezadu je to prepalene, tak zepredu jsou zase nektera pismenka "nedomrla".
  • 0

#108 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2010 - 11:54

S474N napsal/a:Zajimave je, ze ac zezadu je to prepalene, tak zepredu jsou zase nektera pismenka "nedomrla".


Zepředu je celé páleno stejně, nedostatek je ve fotce. Máš tam sklon focení, nikoli čistý horní pohled a úhel světla. Tím pádem vypadá dolní nápis světlejší. Co se tmavšího místa na líci týká, je téměř vždy u všech kusů kde pálení zasahuje do středu letokruhů. Moje kolečko má tmavší zabarvení dřeva, takže vypadá trochu jinak. Jinak ale vidím sílu pálení na lícové straně hodně podobnou s vedlejší ukázkou. U loga je rozdíl znatelný.
  • 0

#109 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2010 - 11:59

Zegga: znovu jsem se na to poradne podival a spis nez vypalene my ten spodni napis prijde jak vyfrezovany. Samozrejme, je mi jasne, ze je vypaleny, ale ostatni texty a grafika ma na tvem CWG "hnedy" podklad, coz prave ten cely napis GEOCACHING.CZ nema. BTW sila paleni nemuze byt hodne podobna, kdyz jsou ty dva CWG vyfoceny vedle sebe. To neni zadne skladani fotek (pouze slozeni dvou fotek, ale horizontalne, nikoliv vertikalne). A jeste jeden rozdil pro zajimavost, ten CWG je o trosicku vyssi, ale to je naprosty detail.
  • 0

#110 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 146 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2010 - 12:03

Už jsem se doftípil proč je zadní strana více přepálena než přední :D

Zadní stanu pálí tak, že laser pálí každé CWG samosatně - jede po křivce, takže když se podívate pořádně tak kratší vzdálenosti jsou více vypálené než prostředky delších čar a detaily jsou spálené úplně, protože laser objíždí poctivě tu křivku.

Přední strany má už jiné - světleji vypálené, protože tam již pálí jako ostatní, protože ne vždy má křivky, někdy má jen rastrový obrázek, takže laser jezdí ze strany na starnu a pálí celou řadu CWG obdobně jako ingoustová tiskárna - tím je možné jemnější pálení.

Pálení druhou metodou je pomalejší, takže se snaží pálením zadních stran po křivce ušetřit čas oproti jiným výrobcům. Fikané B)
  • 0

#111 mekeke

mekeke

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2010 - 12:16

Já jsem si nechával dělat CWG 2x, jednou u Kavalíra a po druhé u Tytyty a jsem spokojenej s jedním i druhým.
  • 0

#112 Tomka

Tomka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2010 - 12:25

Já jsem pálil u Kavalíra a myslím si, že s kvalitou suků je na tom nejlépe. Nedávno se ke mně dostala informace, že suky, které se u Kavalíra vytřídí na vyhození, tak se dostávají k ostatním výrobcům a ty to na ně pálej, protože mají suků málo. Já fandím Kavalírům :D
  • 0

#113 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2010 - 12:32

Tomka napsal/a:Nedávno se ke mně dostala informace, že suky, které se u Kavalíra vytřídí na vyhození, tak se dostávají k ostatním výrobcům a ty to na ně pálej, protože mají suků málo.


Velmi cenná informace, předpokládám psali v blesku... :/
  • 0

#114 Tomka

Tomka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2010 - 12:44

No Zeggo, když se budeš po tom více pídit, tak zjistíš pravdu B) ale tak je na každém kde pálí a jakou kvalitu puků požaduje :P
  • 0

#115 ty,ty,ty & familly

ty,ty,ty & familly

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 298 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2010 - 12:50

Zegga: nemyslím že by to bylo v Blesku, tipoval bych to na serioznější, poslední dobou (u jednoho z našich dodavatelů) toto pozoruji... Jakub
  • 0
ty,ty,ty a golfy

#116 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 146 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2010 - 12:57

Pro lepší představu pro méně zasvěcené jsem udělal obrázky pro porovnání dvou metod jak se dá pálit a pálit. Vlevo rychlé, málo kvalitní pálení - proto může výrobce snížit výrobní cenu, protože vypálí za kratší čas. Vpravo pomalejší, ale kvalitnější pálení - takto pálí ostatní výrobci. Samozřejmě je na každém z nás co si zvolíme, ale aby jsme nedopali nakonec tak, že se bude dskutovat o tom zda se vůbec ještě jedná o CWG - narážím na jinou diskuzi o ručním pálení CWG pomocí trafo pájky :D
  • 0

#117 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2010 - 13:08

ty,ty,ty & familly napsal/a:Jakub


V pořádku, já jen vidím velký rozdíl mezi větami:

"suky, které se u Kavalíra vytřídí na vyhození, tak se dostávají k ostatním výrobcům a ty to na ně pálej, protože mají suků málo"

a

"poslední dobou (u jednoho z našich dodavatelů) toto pozoruji"


Nemám ráda bagatelizaci.
;) Zegga
  • 0

#118 adam a veru

adam a veru

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 245 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2010 - 13:40

Mám zkušenost s kavalírem, tytyty a Digrs Litoměřice. Ted jsem objednal geogadget, tak jsem zvedavý až porovnám.
  • 0

#119 Geo Gadget

Geo Gadget

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2010 - 13:40

zatim jen v rychlosti, ve vsi ucte Maxinoho nemas pravdu, metoda rezani je pomalejsi, tudiz drazsi. Pokud chces nabizim ti (nebo komukoliv dalsimu) exkurzi na miste vyroby :) vecer snad budu mit cas, tak se rozepisu a vysvetlim detailne princip vyroby a rozdily. Sel jsi na to svou dedukci spravne, ale bez znalosti strojniho obrabeni (CNC) , a to je v tomto pripade potreba, protoze zavery mas mylne :) Kazdopadne resume: od ted palime zadky stejnou metodou jako ostatni, tudiz rychleji, tudiz budu mit vetsi zisk :) (asi tak korunu na kolecku :) Predky pali vsichni stejne, protoze to jinak nejde. Pokud chce nekdo vyraznejsi, tmavsi paleni, muze si rict a bude ho mit.
  • 0

#120 adam a veru

adam a veru

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 245 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2010 - 13:45

A jeste poznamka k druhum dreva. Smrk je jasný, to má většina. Buk už jsem videl asi u tří CWG a nevypada to špatne, ale je to takový "černoch" mezi ostatními :D Borovice je naopak hodně světlá a zalíbila se mi, takže jsem ji zkusil. Ale stejne jsou to jen dřevěný kolečka pro radost a né na takovéhle "zkoumání a pitvání" :)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama