Přejít na obsah


Fotka

Geocaching ve filmu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
93 odpovědí na toto téma

#41 polas_CZ

polas_CZ

    polas_CZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 589 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2010 - 1:20

Já to stahuji kouskovanou verzi z hotfiles.com; z dřívějška mám na megarapid.eu nějaké kredity, takže do 45 minut vše bude hotovo. Pokusím v mobilu nějak přelouskat originál. ;) Edit: film vypadá velmi dobře, nejlepší scéna byla zatím na benzínce.. :-D Edit2: super film; už z ukázky se mi zamlouvala scéna s netradičním odlovem.. Jen bez těch titulků jsem doslova scénám nerozuměl. :-)
  • 0
Cogito ergo sun ...

#42 Lukyn_CZ

Lukyn_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2010 - 20:30

Taky si myslim, ze by to nemusel byt spatny film.... jen ty titulky :(
  • 0

#43 Dave.g

Dave.g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2010 - 2:26

Není to špatný film ;) a ty titulky ... zkouknul jsem to bez nich a tak trochu jsem přestal potřebovat předělávat ty z translatoru...
  • 0

#44 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 101 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2010 - 22:57

Tak jsme na to koukli, ty titulky jsou takřka nepoužitelné. Mě by teda stačily anglické, když to vidím napsané, tak rozumím i tomu, co bylo řečeno. :) Jinak film to není špatný.
  • 0

#45 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2010 - 23:39

Splinterheads je příjemný film, já jsem se bavil (a ten konec :-D) Krom toho na Galaxy je pěkný pohled. Laikům geocaching stručně přiblíží, upozorní, co ne ("Neukazuj na to!" ), ukáže, jak probíhá výměna věcí v keši, lehce zakonverzuje s mudly ("Nice ass, ass!" :-)), Galaxy dokonce má vlastní cache - pěkné intro do GC. Ale neřekl bych, že je to film dělaný na míru geocachingu - geocaching je jen záliba Galaxy a způsob, jak se vytrhnout z nudy, když člověk cestuje s atrakcema po Státech. To jsem zvědav, jestli toto půjde do DVD distribuce u nás. Tím si jistý nejsem. Ještě že máme net...
  • 0

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat


#46 Lukyn_CZ

Lukyn_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2010 - 16:51

Zeptam se narovinu.B) Byl by nekdo schopen vytvorit titulky k Splinterheads? Prosim ;)
  • 0

#47 Brabenecz

Brabenecz

    Veterán geocachingu

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2010 - 1:17

Na titulky.com zadejte požadavek na titulky, čím víc tam bude hlasů, tím dřív titulky budou;)
http://www.titulky.c...ndex.php?Stat=6
Vlevo nad seznamem kliknout na "Vlastní požadavky" a do kolonky název filmu dát "Splinterheads" a do druhé kolonky IMDb dát číslo "1254696" otestovat zda je to skutečně Splinterheads a nakonec kliknout na Zapsat.
Zatím tam je 11 hlasů.
  • 0

#48 Dave.g

Dave.g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2010 - 7:52

Lukyn_CZ napsal/a:
Zeptam se narovinu.B) Byl by nekdo schopen vytvorit titulky k Splinterheads? Prosim ;)


No sám bych do toho asi nešel ale kdyby se někdo našel, tk teeoreticky, ale neslibuji nic.
  • 0

#49 EP-CZ

EP-CZ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2010 - 8:04

Ještě jedna filmová keška je na konci filmu Skála kde hraje N. Cage a S. Connery. Je to mikro, ale její odlov není zrovna košér... :D.
  • 0

#50 ubuster

ubuster

    ubuster

  • Members
  • PipPipPip
  • 419 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2010 - 9:43

Na webu http://www.titulkari.com je už dávno v žádostech. Jestli někdo ovládá španělsky nebo arabsky ;), tak titulky jsou na webu http://www.podnapisi.net.
  • 0

#51 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2010 - 9:52

Tak já našel i polské, ale pravděpodobně se bude jednat opět o automatický překlad a navíc polski stejnak neumím :).
  • 0

#52 Lukyn_CZ

Lukyn_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2010 - 12:17

Brabenecz napsal/a:
Na titulky.com zadejte požadavek na titulky, čím víc tam bude hlasů, tím dřív titulky budou;)
http://www.titulky.c...ndex.php?Stat=6
Vlevo nad seznamem kliknout na "Vlastní požadavky" a do kolonky název filmu dát "Splinterheads" a do druhé kolonky IMDb dát číslo "1254696" otestovat zda je to skutečně Splinterheads a nakonec kliknout na Zapsat.
Zatím tam je 11 hlasů.


Mam takovy tuseni ze jsem daval 7.hlas ;)
  • 0

#53 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2010 - 18:42

a uz je jich 16:P
  • 0

#54 Lukyn_CZ

Lukyn_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2010 - 22:17

Ale bohuzel 50 zadosti nezaruci ze se zacne prekladat, treba na prvnim miste je film "Jay Cutler All Access (2009) " ma 51 zadosti a jeste ho nikdo nezacal prekladat... Vim, ze to neni film, ale spis takovy treninkovy video, ale o to nejde.
  • 0

#55 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 645 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2010 - 8:44

Kolega kacer se titulky snazi prelozit, je na nejake 65. minute. Ale ma jeden dost zasadni problem, preklad slova Splinterhead. :)

Ve filmu je toto slovo dokonce vysvetleno, ale jaky je jeho ekvivalent v cestine? Jeden napad byl to proste neprekladat, ale kdyz se o tom Justin s Galaxy bavi, tak prave rekne, ze splinterheads jsou preci totez jako kolotocari, takze kdyz se to neprelozi, tak cesky divak tezko pochopi, ze splinterheads je preci totez jako kolotocar. :)

splinterhead

One who runs games in a traveling carnival.
Although often included under the umbrella terms “carny” and “carnie”, splinterheads consider themselves to be of a different ilk, completely separate from sideshow performers and ride operators, whom they consider to be freaks and simpletons, respectively.
Some splinterheads employ morally questionable tactics to draw people to their games, keep them playing, and insure that they lose–firmly establishing the stereotype of the skulduggerous splinterhead.
Indeed, it is from splinterheads where we get the term “mark”, one who is targeted as a dupe in some scheme: back in the day, after a splinterhead had identified a gullible carnivalgoer, he/she might discreetly pat this person’s back with chalk, leaving the unsuspecting individual easily recognizable to all splinterheads.

“Splinterheads don't have the luxury of sitting around in ticket booths or pushing buttons all day. You know, we really have to work for our money. We have to pick our marks in the crowd, and we have to take those suckers for all they’re worth, or we don't make a cent. You know, it is really hard work.” –Galaxy
from the film, Splinterheads (2009)


  • 0

#56 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 101 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2010 - 15:52

to marram: Taky mě nenapadá žádný ekvivalent. Takovou atrakci, jakou tam měla Galaxy s tím svým pitomcem jsem nikde neviděl. To bude asi tím, že na kolotoče nechodím. ;) Zkus se zeptat Kočky. :D
  • 0

#57 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 645 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2010 - 20:17

Takove konexe NASTESTI nemam. Problem je asi v tom, ze u nas na kolotocich (aspon co jsem mel ze dvakrat moznsot videt) takova funkce/pozice asi ani neni, takze zrejme idealni ekvivalent neexistuje. Potiz je, ze je to i nazev filmu a v podstate to vystihuje dejouvou linii pribehu.
  • 0

#58 LuLuk

LuLuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 278 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2010 - 8:36

A tady se potencionalnimu prekladateli otvira uzasna moznost se nesmazatelnym pismem zapsat do nasi historie mezi takove velikany jako byli Palacky ci Jungman a obohatit nas ostatni o fungl nove slovo :P Co treba strepcak ? :D
  • 0
GARMIN OREGON 300 (HTC HD2)
nejen GeoAlbum http://lukasludvik.rajce.net

#59 Plachtak

Plachtak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2010 - 22:01

Tak na "Titulky.com" naskocilo ,překládá se.
  • 0

#60 RouLovci

RouLovci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 111 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2010 - 22:30

marram napsal/a:
Problem je asi v tom, ze u nas na kolotocich (aspon co jsem mel ze dvakrat moznsot videt) takova funkce/pozice asi ani neni, takze zrejme idealni ekvivalent neexistuje. Potiz je, ze je to i nazev filmu a v podstate to vystihuje dejouvou linii pribehu.


a co Světský (v množném čísle tedy Světští)? To bylo první co mě napadlo, když jsem se pídil po významu slova. Kolotočářům se někdy tak říká.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama