Přejít na obsah


Fotka

Vhodný telefon pro geocaching


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
406 odpovědí na toto téma

#281 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2015 - 16:43

Jo, glonass to ma. Jak to vubec pak funguje? To si muzu vybrat jestli se pouzije glonass nebo GPS? Nebo pracuje s obojim soucasne a dobere se tak vetsi presnosti?

 

Co se tyka kompasu, tak opravdovej magnetickej kompas (tedy nezavislej na GPS, co ukazuje i kdyz stojis na miste) maj jen nektery (drazsi) telefony. S5 mini ho zrovna ma. Bez nej se samozrejme hleda blbe. Nedavno se to tu nekde probiralo.


  • 0

#282 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2015 - 16:44

Bývá tam elmag. kompas :) - mluvím třeba konkrétně o svém starém dobrém Galaxy Nexus. Takže i když stojím, můžu se nasměrovat ke keši. Pokud telefon nepatří vyloženě mezi nejlevnější, tak ho bude mít. Nicméně kačer před nákupem telefonu určitě specifikace prozkoumá. :)


  • 0

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat


#283 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2015 - 17:01

Rozhodně neznamená, že když má mobil GPS tak má i magnetický kompas, to jsou dvě různé hw věci! Příklad mobilu co neměl kompas byl třeba Huawei Y330. Takže je si to třeba vždy ověřit, zvláště u levných telefonů. Jinak hledat kešky se bez kompasu dá, ale někdy je to složitější - musíš u toho chodit....


  • 0

#284 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2015 - 17:19

Jakýkoliv co má GPS

Pro zajímavost : mám jeden za 5000 a jeden za 1800 a někdy ten levný funguje lépe než druhý !!!

To neni pravda. Jsou to dve ruzne veci a treba foun co jsem koupil georobutkovi ma GPS a kompas nema.


  • 0

#285 slauch

slauch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2015 - 10:21

Kompasy se řešily ve vlákně http://www.geocachin...bilní-telefony/

A nazýval bych to spíš elektronickým kompasem, alébrž tam nejni nic mechanickýho a pohyblivýho (stejně tak se to uvádí i ve specifikaci founu), i když pracuje na magnetickým principu (princip je vysvětlenej třeba tady: http://navigovat.mob...c-265-a-1314330).

Problémem je, že tuhle informaci zjistit je docela problém, není to běžně uváděný údaj.

Kompas poskytuje větší komfort při hledání, ale nezbytností určitě není. Já osobně bych ho býval ocenil asi jen ve dvou případech, jinak mi vždycky stačila jen GPS.

Ta ale musí správně fungovat, což není problém ani tak GPS modulu jako takovýho (tedy HW), ale hlavně ROM, která je v telefonu nahraná (tedy SW). Někdy GPS fixuje polohu do dvaceti vteřin, u jinýho přístroje jí nemáte ani za pět minut.


  • 0

#286 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2015 - 10:41

Kompas pomůže i v jiných případech. Koukám do krajiny, odzoomuju si mapu a poznávám třeba vesnice nebo kopce v dálce. A ne že musím k vyhlídce dojít svižným krokem a tam telefon/tablet položit aby se neotočil, až se budu já otáčet. Ale ne že by to nešlo. Navíc magnetický kompas se musí občas kalibrovat, někdy ukazuje nesmysly, ale kalibrace je práce na minutu.

Pro autonavigaci je kompas zbytečný. Tam se naopak fixuje poloha při téměř nulové rychlosti, aby auto při zastavení na křižovatce neposkakovalo po mapě a při stání na parkovišti neujelo virtuálně několik kilometrů. A otočení na místě s výjimkou náledí nehrozí, i otočení do protisměru na silnici je dostatečná dráha, aby se směr vzal ze satelitů.

Takže jsem předpokládal, že když jsou founy určené spíš jako autonavigace, že mít magnetický kompas většinou nebudou. A těžko se to zjišťuje, v různých nabídkových akcích jsou klidně schopni napsat, že tablet má GPS a přitom ve specifikaci o GPS není ani zmínka. Případně je navigační SW nahraný i do tabletu, který GPS čip nemá, takže i puštění v prodejně nic nemusí znamenat (zjišťoval jsem známému, proč mu tablet nenaviguje a po delším hledání jsem skutečně nenašel ani zmínku o GPS, i když aplikace na navigování tam byla nainstalovaná už když to koupil). A kompas jsem skoro nikde uváděný neviděl, proto jsem se ptal.


  • 0

#287 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 424 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2015 - 22:38

Jo, glonass to ma. Jak to vubec pak funguje? To si muzu vybrat jestli se pouzije glonass nebo GPS? Nebo pracuje s obojim soucasne a dobere se tak vetsi presnosti?

 Oboje současně, více satelitů, rychlejší fix, větší přesnost. :)


  • 1
\m/

#288 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2015 - 21:50

Potom, co mi odešel reproduktor u telefonu a tím pádem mi telefon nevyzvání řeším, co za nový mobil...

 

Prošel jsem si vlákno o čínských mobilech, i zdejší vlákno, ale stejně nejsem z toho moudrý...

Při srovnání parametrů mi vyšel jako docela dobrý mobil LG D620 G2 Mini, máte s ním někdo zkušenosti?

Samozřejmě jsem procházel i zdejší vlákno o čínských značkách, firma Xiaomi mě taky zaujala, ale zase na druhou stranu jsem četl, že jejich LTE zde není podporováno a zdejší 3G se už nerozšiřuje a tím pádem je dobré mít podporu LTE v mobilu :-(.

(I když bohužel jsem zjistil, že podle mapy T-Mobile je pokrytí 3G sítí i v min. 2 místech, kde bych to potřeboval, ale já tam mám na mobilu i bezdrátovém modemu jen pomalé EDGE, takže ono mi bude asi i to LTE, které tam je podle stejné mapy bude na prd...)

 

Nemusím mít nejnadupanější mobil, ale nechci aby byl úplně pomalý, bohužel dvě SIMky žádný z cenové kategorie do cca 6-ti tisíc s LTE asi nepodporuje... 

 

Předem díky za odpovědi.


  • 0

#289 Co@ti & rodina

Co@ti & rodina

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2015 - 22:29

Pokud jsi ochotný oželet LTE, tak se podívej na Honor 3C.

Třeba tě zaujme. 


  • 0

#290 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2015 - 22:34

blbý je, že se nikde nedozvíš o kvalitě GPS. Obchodníci ji bohužel považují za bezvýznamný doplněk.


  • 0

#291 Co@ti & rodina

Co@ti & rodina

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2015 - 22:37

blbý je, že se nikde nedozvíš o kvalitě GPS. Obchodníci ji bohužel považují za bezvýznamný doplněk.

Pokud jsi reagoval na ten Honor 3C tak GPS v recenzích chválí. 


  • 0

#292 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2015 - 8:05

U toho LG jsem četl v recenzích rozporuplné recenze, jeden říká GPS dobrá, druhý špatná... Tak nevím. Přitom co jsem četl, tak problémy s GPSkou měl mít čip Mediatek, ten čip SnadGPSku potřebuji jen k hraní Wiga, jinak mám GPSku. A oproti HTCčku bude každá dobrá. Tam jsem na fix občas čekal i 5-10 minut na trávníku v parku a byl jsem rád... Jindy byl hned.

Sám LTE zatím moc nevyužiju, akorát v domě kam se stěhujeme nám nejde 3G, jen Edge. Podle mapy T-Mobile má být pokrytí LTE. I když tam má být tedy pokrytí i 3G a stejně tam není...


  • 0

#293 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2015 - 8:53


 

Nemusím mít nejnadupanější mobil, ale nechci aby byl úplně pomalý, bohužel dvě SIMky žádný z cenové kategorie do cca 6-ti tisíc s LTE asi nepodporuje... 

 

 

co třeba Prestigio 5454 Duo ? (Qualcomm Snapdragon, LTE, Gorilla glass 3, dual SIM, podpora GPS/GLONASS/BEIDU)


  • 0

#294 Co@ti & rodina

Co@ti & rodina

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2015 - 8:53

Ano chipsety Mediatek mívaly problémové GPS. 

Ten v Honor-u 3C tím už ale netrpí. Stačí se podívat nebo zeptat na smartforum.


  • 0

#295 Co@ti & rodina

Co@ti & rodina

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2015 - 9:01

Značku Prestigio nemám moc vyzkoušenou, ale 1gb rám oproti 2gb u Honor 3C... 

Navíc nepodporuje Vodafone LTE na frekvenci 900 Mhz. 


  • 0

#296 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2015 - 9:05

Kompas pomůže i v jiných případech. Koukám do krajiny, odzoomuju si mapu a poznávám třeba vesnice nebo kopce v dálce. A ne že musím k vyhlídce dojít svižným krokem a tam telefon/tablet položit aby se neotočil, až se budu já otáčet. Ale ne že by to nešlo.

 

Tak napriklad ja na tohle vubec kompas nepotrebuji. Mozna je to dano tim, ze jsem se uz v mladi naucil pracovat s papirovou mapou a mam prostorovou predstavivost, takze nemam zadny problem mapu v terenu spravne zorientovat bez kompasu, staci mi par orientacnich bodu kolem sebe.

 

Holt, lidi jsou dvojiho druhu, a proto si kazdy uzivatel muze zvolit, jeslti se mu ma mapa otacet podle kompasu, nebo nikoliv. Ja si ji treba otacet nenechavam, a nijak mne to neochuzuje.


  • 3

#297 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2015 - 9:31

 

Navíc nepodporuje Vodafone LTE na frekvenci 900 Mhz. 

no a co? Stejně by ten nestandartní Band 8 nevyužil, protože má t-mobile. A na druhou stranu nechápu, proč sem stále tlačíš Honora bez LTE, když podpora rychlejch sítí byla v požadavku, i když možná k prdu (zatím  nepokryto)


  • 0

#298 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 615 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2015 - 10:21

Pokud jsi ochotný oželet LTE, tak se podívej na Honor 3C.

Třeba tě zaujme. 

 

Mám Honor 3C cca od Vánoc a naprostá spokojenost. Svižný, zatím jsem nepřišel na aplikaci, která by ho zpomalovala. Pozici chytne do minuty.

Za ty prachy (3890,-) je to supr stroj.


  • 2
www.povetrnik.cz

#299 Co@ti & rodina

Co@ti & rodina

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2015 - 10:29

no a co? Stejně by ten nestandartní Band 8 nevyužil, protože má t-mobile. A na druhou stranu nechápu, proč sem stále tlačíš Honora bez LTE, když podpora rychlejch sítí byla v požadavku, i když možná k prdu (zatím  nepokryto)

Vím že má T-Mobile, ale je dobré to vědět kvůli případnému přechodu k jinému operátorovi.
Tlačím? Porovnal jsi specifikace toho Presigia a LG2 mini s tím Honorem?
Ohledně pokrytí jsis odpověděl sám...


Tento příspěvek byl upraven od Co@ti & rodina: 27 leden 2015 - 10:30

  • 0

#300 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2015 - 11:26

 

co třeba Prestigio 5454 Duo ? (Qualcomm Snapdragon, LTE, Gorilla glass 3, dual SIM, podpora GPS/GLONASS/BEIDU)

Díky za tip. Používal jsem srovnání na Heurece a tady tento mi nevyjel... Jen to vypadá na slabší baterku a nadměrnou velikost kvůli okolnímu "rámečku", ale určitě zvážím :-).

 

 

Vím že má T-Mobile, ale je dobré to vědět kvůli případnému přechodu k jinému operátorovi.
Tlačím? Porovnal jsi specifikace toho Presigia a LG2 mini s tím Honorem?
Ohledně pokrytí jsis odpověděl sám...

 

Co vidím, tak Honor má oproti těm dvěma + 2 GB RAM - je větší (nepotřebuji velké pádlo), + 2 SIMky.

Jen se bojím, že pro mě bude ten honor až moc velkej... Krom toho mám klasické SIMky, ne micro, které jsou do něj potřeba. Ale ještě uvidím, koukám, že to rozhodování nebude tak jednoduché, jak jsem si myslel...


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama