Přejít na obsah


Fotka

Vhodný telefon pro geocaching


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
406 odpovědí na toto téma

#301 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2015 - 13:16

 

 

... Krom toho mám klasické SIMky, ne micro, které jsou do něj potřeba. l...

 

 Mikro SIMku lze udelat prostym oriznutim stavajici SIMky. Mne to udela primo pani na prepazce O2. Je to vsak nezvratny proces. 


  • 0

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#302 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 734 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2015 - 13:21

 

 Ale ještě uvidím, koukám, že to rozhodování nebude tak jednoduché, jak jsem si myslel...

 

Já už se rozhoduju cca půl roku.  :rolleyes: Fakt to není jednoduché, starý HTC Desire mi dosluhuje, ale mám obavu, že odpovídající náhradu k plné spokojenosti asi jen tak nenajdu. :(


  • 0

Sony Xperia Z3 Compact - (v záběhu), HTC Desire (v záloze) + c:geo; Oregon 450 odešel do věčných lovišť :-(

 

 

 


#303 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2015 - 13:24

 Mikro SIMku lze udelat prostym oriznutim stavajici SIMky. Mne to udela primo pani na prepazce O2. Je to vsak nezvratny proces. 

 

@Roman_Jaromer, erebi: Ano, to je jedna možnost. Existuje ještě i druhá - nechat si u operátora vyměnit SIM kartu za jinou, ta je taková, že se požadovaný rozměr „vyloupne“ ručně. Navíc lze později mikro vložit do větší „obroučky“ a použít u starších telefonů. Výměna byla u O2 zdarma, zachováno zůstalo tel. číslo, jediné, co se změnilo, byl PIN, který jsem vzápětí v mobilu změnil na ten, na který jsem zvyklý.


  • 3

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#304 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2015 - 18:40

Nemáte tu někdo zkušenosti s telefony Xperia Z1 Compact od Sony?

Hledám telefon menších rozměrů za dosluhující HTC Desire. Nechce si mi do těch 5" monster, kterých je teď všude plno, ale zároveň chci výbavu a výkon odpovídající době. To se mi zatím jinde najít nepodařilo, ale u tý xperie zas trochu váhám kvůli konstrukci. Skleněná přední i zadní strana asi není žádná výhra, na druhou stranu je telefon vodotěsný, což by se někdy taky mohlo hodit.

Samozřejmě ho chci i pro GC, takže případné poznatky ohledně GPS by se taky hodily... q. 


  • 0

#305 Limiladsfamily

Limiladsfamily

    Limilad

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)
  • LocationLiberec

Publikováno 27 leden 2015 - 19:38

 Mikro SIMku lze udelat prostym oriznutim stavajici SIMky. Mne to udela primo pani na prepazce O2. Je to vsak nezvratny proces. 

Úplně nezvratný proces to není. Včera jsem utopil své Desire a v Experii je ta větší SIMka. V t-mobilu prodavač vycvakl nějakou jinou SIMku a věnoval mi ten rámeček. V pohodě jsem to tam zasadil a zasunul do slotu a mobil běží v pohodě. Ale na časté přehazování SIMky to asi není.


  • 0

#306 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2015 - 21:44

Nemáte tu někdo zkušenosti s telefony Xperia Z1 Compact od Sony?

Hledám telefon menších rozměrů za dosluhující HTC Desire. Nechce si mi do těch 5" monster, kterých je teď všude plno, ale zároveň chci výbavu a výkon odpovídající době. To se mi zatím jinde najít nepodařilo, ale u tý xperie zas trochu váhám kvůli konstrukci. Skleněná přední i zadní strana asi není žádná výhra, na druhou stranu je telefon vodotěsný, což by se někdy taky mohlo hodit.

Samozřejmě ho chci i pro GC, takže případné poznatky ohledně GPS by se taky hodily... q. 

 

 

Mám a zatím velká spokojenost. Co se týče přední a zadní strany. Na přední jsem dal klasickou folii. Zadní stranu jsem si nechal polepit carbon skinem od skinzone. Vodotěsnost jsem již vyzkoušel několikrát a vše bez problémů. Jen jsem si k telefonu dokoupil kolíbku / nabíječku / abych nemusel otvírat krytku pod kterou je mini USB konektor určený k nabíjení. Výdrž baterie je v mém případě 2 - 3 dny podle využití.

 

Na GC telefon občas používám, nezaznamenal jsem žádný problém. Nicméně OREGON má přednost.


  • 0

#307 Stranger42

Stranger42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2015 - 0:08

Nemáte tu někdo zkušenosti s telefony Xperia Z1 Compact od Sony?

...

 

 

Mám a zatím velká spokojenost.

...

 

Přidávám se se spokojeností, Z1C mám od loňského května. Nejdřív jsem na ni dal předraženou Screenshield folii, ale ta příšernost šla za tři dny dolů. Místo ní jsem koupil obyč folii za 65,- a mám ji doteď bez jediného škrábance a to nepoužívám žádné pouzdro a dvakrát mi mobil spadl z držáku na kole a jednou jsem ho přejel :)  Na zádech ale není sklo, je to plast a okamžitě se poškrábe, takže je vhodné na ně dát taky folii nebo skin, jak píše tomy.22.

 

Místo doku (kolíbky) jsem koupil magnetické kabely (doma, práce) za pár $, takže se dá s mobilem v pohodě pracovat, i když se nabíjí. Výkon dostatečný, paměť taky, výdrž parádní a odolnost se pro nás kačery hodí. Lovím jenom s mobilem a c:geo a v pohodě.

 

Root je bez problémů, alternativní ROMky jsou taky k dispozici, takže i v tomhle směru za mě spokojenost.


  • 2

#308 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 734 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2015 - 9:57

Přidávám se se spokojeností....

K tomu c:geo používáš i aplikaci GPS Status? Jak je na tom ta Z1 s přesností? Já jsem na tom se svým starým mobilem výborně - často jsem na krok u keše, manžel s novým kolem mně pobíhá i ve vzdálenosti 50 m. 


  • 0

Sony Xperia Z3 Compact - (v záběhu), HTC Desire (v záloze) + c:geo; Oregon 450 odešel do věčných lovišť :-(

 

 

 


#309 Stranger42

Stranger42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2015 - 10:27

GPS status nepoužívám. Navádím se přes mapu a bez problémů až ke keši. Na kontrolu GPS mám GPS Test plus a po fixu spadne přesnost na nějaké 2m, v klidu i pod.

Jde o to, jestli tvůj manžel má fix s velkou nepřesností nebo přesný, ale nějak hozený jinde. GPS status ukazuje i velikost chyby, takže pohled na ni napoví.


  • 0

#310 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 734 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2015 - 10:51

No, vypadá to, že ta Z1 by mohla být vhodným nástupcem po mém HTC Desire, asi do ní fakt půjdu... 


  • 0

Sony Xperia Z3 Compact - (v záběhu), HTC Desire (v záloze) + c:geo; Oregon 450 odešel do věčných lovišť :-(

 

 

 


#311 Stranger42

Stranger42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2015 - 10:52

Připomínám, že se bavíme o Z1 Compact ;)


  • 0

#312 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 734 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2015 - 11:03

jj, Compact. Já už o něm uvažuji delší dobu, tak snad se konečně rozhoupu...


  • 0

Sony Xperia Z3 Compact - (v záběhu), HTC Desire (v záloze) + c:geo; Oregon 450 odešel do věčných lovišť :-(

 

 

 


#313 Stranger42

Stranger42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2015 - 11:39

Možná bych v dnešní době pouvažoval o Z3C. Ve stejném těle má větší displej a lepší HW, jen cena je zatím asi o 4000,- vyšší. Ale za nějaké dva měsíce už může být zajímavější. Nebo taky vzhledem k nemocné koruně nemusí, ale jestli nespěcháš a má to být investice na pár let, jako že asi ano, tak bych ještě počkal a sledoval vývoj cen.


  • 0

#314 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 734 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2015 - 12:15

No, plánuju nový mobil nejpozději na jaře, resp. až bude venku hezky a bude víc výletů. Takže nemám problém vyčkat. :-)

Spíš jde o to, aby ta Z1 ještě v té době byla, kdyby cena Z3 nešla dolů... :-(


Tento příspěvek byl upraven od Alf Gang: 28 leden 2015 - 12:49

  • 0

Sony Xperia Z3 Compact - (v záběhu), HTC Desire (v záloze) + c:geo; Oregon 450 odešel do věčných lovišť :-(

 

 

 


#315 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2015 - 13:58

Takže Z1C by asi bylo v pohodě...

No já jsem teď ještě, jak tak koukám po různých dalších variantách, narazil na HTC ONE (M7). Ten už je sice o chlup větší, ale zase se mi tam podstatně víc líbí ta konstrukce. Hliníkové tělo se mi zdá přeci jen festovnější, než u toho Sony.

Za stejnou cenu má sice o něco menší výkon, zato lepší displej a celkově se mi jeví jako sympatičtější. Navíc je to HTC, se svým Desirem jsem byl až do teď spokojen a ten přechod by nebyl tak bolestný.

Nemáte někdo zkušenosti i s tímto kouskem?


  • 0

#316 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2015 - 14:38

U HTC to chce dobre prozkoumat. Zlatej Starej Desire - po umrti sem si poridil Desire X a ten uz treba nema HW Kompa, byt se to tvarilo skoro stejne.


  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#317 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2015 - 16:14

Možná bych v dnešní době pouvažoval o Z3C. Ve stejném těle má větší displej a lepší HW, jen cena je zatím asi o 4000,- vyšší. Ale za nějaké dva měsíce už může být zajímavější. Nebo taky vzhledem k nemocné koruně nemusí, ale jestli nespěcháš a má to být investice na pár let, jako že asi ano, tak bych ještě počkal a sledoval vývoj cen.

 

 

Pravda. Jen napíšu to co jsem již psal. Z1C má u mě přednost před Z3C. Důvod? Z1C - rámeček z kovu, Z3C - rámeček z plastu. HW jsem neřešil. Není nic, co by mi na Z1C chybělo. Pravda Z3C umí 4K, ale to je mi k ničemu a Z1C to po rootu umí také. Stereo zvuk také nepotřebuji.

 

A čekat jestli půjde cena dolů, rozhodování jaký telefon koupit, pravděpodobně nevyřeší. V létě má přijít na trh Z4C a začne ten kolotoč znovu. :D


  • 0

#318 Stranger42

Stranger42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2015 - 18:12

Jo souhlas. Mně Z1C určitě pár let vydrží, ale kdybych kupoval nový teď, investuju do trojky. A na slevnění bych nečekal. Jedničku jsem koupil za nějakých 12,500 a za dva měsíce byla pod deset. To by se z toho člověk zbláznil, kdyby měl furt čekat na slevnění :-)
  • 0

#319 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2015 - 6:22

U HTC to chce dobre prozkoumat. Zlatej Starej Desire - po umrti sem si poridil Desire X a ten uz treba nema HW Kompa, byt se to tvarilo skoro stejne.

 

Nevím, co máte s tím HTC Desire. Já mám s HTC spíše špatné zkušenosti.

Mám HTC Desire HD a spíše je pro zlost. Pomalej (už od začátku, ale to jsem si asi myslel, že to je normální), už několik let se při focení kouše, Brněnskou dělovou kouli (whigo na 1 hodinku) jsem po 2 pokusech dohromady 4 hodiny neodlovil kvůli slabé baterii a špatnému signálu, jak jsem stále někde chytal signál... Na zobrazení keší v a:Drake čekám většinou přes 10 vteřin, mobil se mi startuje asi 5 minut... No prostě děs... Satelity se mi občas chytnou za 10 vteřin, občas není vidět ani po 5 minutách třeba ani jeden.

Akorát se mi zase nechce dávat víc jak cca 6 tisíc do nového, takže si říkám, že ta sony Z1C je už dost drahá...

 

 

PS.: to "slevnění" přímo rve oči :-)


  • 0

#320 Stranger42

Stranger42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2015 - 6:40

Léta jsem měl Desire Z a absolutní spokojenost (zlatá HW klávesnice!). Až po upgrade na Jelly Bean bylo znát, že se s tím už pere.

PS: tak jsem zase chytřejší ;-) Dík.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama