Přejít na obsah


Fotka

Vhodný telefon pro geocaching


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
406 odpovědí na toto téma

#321 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 734 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2015 - 9:03

Nevím, co máte s tím HTC Desire. Já mám s HTC spíše špatné zkušenosti.

 

Asi takhle - mám HTC Desire (prosté, bez dalších písmenek) a fakt na něj nedám dopustit. Jedna taková perlička za všechny: na jednom eventu jsme se s pár kačery vydali odlovit nedalekou keš. Všichni měli v rukách Oregony apod., jen já mobil. Na místě, kam jsme došli se všichni vydali z cesty nahoru do stráně a kroužili tam jak havrani. Jen já zůstala dole u cesty, protože můj HTC mi ukazoval, že stojím cca metr u kešky. A taky že jo, byla mezi kameny v takové jakési zídce, která cestu lemovala. 

A takových zážitků s mým mobilem mám víc, většinou takhle "soutěžíme" s mým mužem, on má teď nový mobil a zatímco já dojdu většinou (netvrdím, že vždy) ke kešce téměř na krok, tak on kolem mně krouží i 50 m daleko. Tož tak.

 

A jestli čekám 10 vteřin, než se mi tam něco načte, to neřeším, resp. ten čas nikdy nepočítám, prostě čekám, nikam nespěchám. :-)

Pravda, když nelovím víc než týden, trvá čekání na satelity déle, ale jak říkám, nespěchám, snažím se mobil zapínat v předstihu a nemám s tím problém.

 

Teď po několika letech je slabší baterie, nosím sebou powerbanku, ale je to nepraktické. A hlavně - c:geo hlásí, že si nebude rozumět se zastaralým Androidem, což mi dělá v poslední době problém i u jiných aplikací, takže se rozhlížím po důstojné náhradě, ale nerada bych šla do dražšího mobilu, leč horšího než moje HTC Desire co se týká spolehlivosti pro geocaching.  :rolleyes:


Tento příspěvek byl upraven od Alf Gang: 29 leden 2015 - 9:04

  • 0

Sony Xperia Z3 Compact - (v záběhu), HTC Desire (v záloze) + c:geo; Oregon 450 odešel do věčných lovišť :-(

 

 

 


#322 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2015 - 9:16

Nevím, co máte s tím HTC Desire. Já mám s HTC spíše špatné zkušenosti.

Mám HTC Desire HD a spíše je pro zlost. Pomalej (už od začátku, ale to jsem si asi myslel, že to je normální),

Zkoušel jsi prověřit jaké tam máš aplikace, jestli některá telefon extrémně nebrzdí?

Další možný důvod malé rychlosti je pomalá nebo nakopnutá SD karta.


  • 0

#323 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2015 - 10:15

Kartu jsem vyměnil za SD 10, mobil byl trochu rychlejší, ale ne o mnoho.

Z aplikací používám - foťák, a:drake, gmail, Internet, baterku, zprávy, telefon, občas Obchod Play, občas pár jiných aplikací, ale ty jen méně často...


  • 0

#324 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2015 - 18:52

Kartu jsem vyměnil za SD 10, mobil byl trochu rychlejší, ale ne o mnoho.
Z aplikací používám - foťák, a:drake, gmail, Internet, baterku, zprávy, telefon, občas Obchod Play, občas pár jiných aplikací, ale ty jen méně často...


Mne se telefon zacal znatelne zpomalovat po roce a pul pouzivani. Udelal jsem reset do tovarniho nastaveni a pomohlo to. Treba by to pomohlo i tobe. Jinak zaloha je samozrejmosti ;) a doporucuju delat na wifi, pak potrebujes nainstalovat vsechny app znovu.
  • 0

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#325 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2015 - 21:19

To jsem zkoušel, telefon jede stále stejně pomalu... :-( Ale je to teď mobil asi 5 let starý, tak se asï není co divit...


  • 1

#326 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2015 - 22:08

PRoto pisu ze neni telefon jao telefon - skutecne HTC jen DESIRE (Max. DESIRE Z s HW klavesnici)  proste fungovaly bez problemu a byly super. DESIRE X, V, C a mozna i to HD proste  maji trosku jina streva a chovaji se jinak,

 

Co je vsak naprosto zoufaly jsou aktualizace Googlu. Ty snad rovnou zakazat a nepovolit. Protoze jak dokaze Google svejmakravovinama zadelat RAM je k zblazneni. Proc ma chrome 150MB (Opara Clasic ma asi 20% a je lepsi), Facebookova aplikace je des, ale velka jak prase.....zkratka clovek provede par aktualizaci a zjisti, ze RAM  768 je malo a ulozne misto doslo


  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#327 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 734 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2015 - 22:47

A jsme znovu u otázky, jaký mobil se dá označit coby důstojný nástupce HTC Desire, tzn. že bude fungovat stejně dobře, nebo i lépe? :rolleyes: Proto je fajn si tu přečíst o zkušenostech těch, kteří už svůj starý mobil vyměnili za nový.


  • 0

Sony Xperia Z3 Compact - (v záběhu), HTC Desire (v záloze) + c:geo; Oregon 450 odešel do věčných lovišť :-(

 

 

 


#328 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2015 - 7:52

No já se teď právě rozhoduju mezi HTC One (M7), což už je starší model a jeho cena klesla z původních závratných 16 000 Kč na přijatelných 8 000 Kč, a tou Xperii Z1C, která je zhruba za stejnou cenu.

Papírově vychází asi líp ten Sony, ale pořád si s ním nejsem jistej, protože jak se dočítám na různých androidích fórech, rádo tam praská jak zadní, tak přední sklo a vůbec se mi zdá konstrukčně horší.

U toho HTC už se mi zas moc nezdá ta velikost, jinak bych ho bral hned.

Co mi vadí u obou je nevyměnitelnost baterky, ale to je trend pomalu všech výrobců.

Desire byl prostě jen jeden...


Tento příspěvek byl upraven od quellen: 30 leden 2015 - 7:56

  • 0

#329 Stranger42

Stranger42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2015 - 8:31

Z1C nemá na zádech sklo, ale plast. Možná sis to spletl s praskáním temperovaných skel, které si lidi lepí na displej a záda místo fólie a za měsíc jim to praská. Z1C je každopádně hodně náchylná na poškrábání a je dobré na ni okamžitě nalepit fólii nebo nějaké lepší sklo.
  • 1

#330 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2015 - 9:24

K tomu praskání. Ano píše se o tom, ale zatím sklo prasklo tomu, komu telefon upadl displejem na kámen, asfalt atd. což je běžné u každého telefonu. Takové ty věci, jako praskl mi displej, když mi z 20 cm spadl telefon na koberec, nebo že praskl displej při zapínání telefonu...... nevěř těm povídačkám. Co se týče baterie. Vyměnit jde v servisu.


  • 0

#331 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2015 - 11:34

Chvili jsem to tu searchoval a nic moc jsem nenasel, tak se zeptam.

 

Dosluhuje mi telefon (EVO3D), budu ho muset vyhodit a potrebuju nahradu. Bohuzel asi budu muset opustit HTC pac tam to v soucasny dobe vypada beznadejne. Na prvni pruchod mi z toho vysel jako nejpouzitelnejsi Samsung Galaxy S5 mini. Mate ho nekdo vyzkousenej z pohledu geocachingu?

 

Je to zrejme jeden z mala slusnejsich telefonu co ma jeste vymennou baterku (to je pro me naprosta nutnost), ma dokonce IP67, takze by mel bejt vodotesnej a i ostatni vlastnosti vypadaj relativne v pohode. Zajimalo by me zejmena jestli ma nekdo tuseni jak dobrou ma GPS a jak je to s vydrzi baterky pri pouzivani c:geo, jak je to s tou vodotesnosti atd. Pripadne nejaky dalsi postrehy z provozu. Dik.

Takze odpovim si sam :)

 

S5 mini jsem koupil, mam ho asi 10 dni. GPS chodi vyborne, je to neuveritelnej rozdil proti minulymu. Zejmena v rychlosti fixace, ta je vzdy behem par vterin. Presnost snad ani lepsi neni, nebo se to nepozna, ale jak rychle ma data je neuveritelny. A druzic vidi porad hafo, kdyz jich ma k dispozici 2x tolik.

 

Vydrz na baterky zatim vypada taky vyborne, vykon HW taky dostatecny. Vodotesnost jsem radsi nezkousel. Proti HTC je strasne hnusny to zakladni prostredi, obsluha SMS, adresaru, budiky, proste vsechen SW od vyrobce je sice tak nejak funkcni, ale na HTC se nechyta, tam byl hezci a mnohem lip se ovladal. Ale na to si zvyknu a jinak to vypada v pohode. Takze zatim spokojenost.


  • 0

#332 Lukas&Verca

Lukas&Verca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2015 - 13:31

Jj ty novy, rekneme lepsi telefony, maji gps paradni my mame Z1 a Z1comact a oba maji fixy prumer tak 2 vteriny i bez dat...


  • 2

#333 AdMari

AdMari

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2015 - 13:58

Chvili jsem to tu searchoval a nic moc jsem nenasel, tak se zeptam.

 

Dosluhuje mi telefon (EVO3D), budu ho muset vyhodit a potrebuju nahradu. Bohuzel asi budu muset opustit HTC pac tam to v soucasny dobe vypada beznadejne. Na prvni pruchod mi z toho vysel jako nejpouzitelnejsi Samsung Galaxy S5 mini. Mate ho nekdo vyzkousenej z pohledu geocachingu?

 

 

Mám podobný dotaz, zda má někdo zkušenosti s LG G2? Celkové charakteristiky telefonu jsou výborné, ale s navigaci to už tak hezký nevypadá. A různé prameny se docela liší podávanou informaci. Ví někdo něco o tom?

Budu rada za jakékoliv připomínky. :-)


  • 0

#334 brizak

brizak

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)
  • LocationPraha

Publikováno 15 únor 2015 - 0:58

AdMari: rozhodně bych se G2 nebál. Měl jsem Nexus 5, což je dvojče G2 a s hledáním nebyl problém. Ostatně by ani být neměl. Má to kompas a krom GPS i GLONASS. Primárně používám na lovení Oregon 300, ale když jsem někde na cestách a mám chvilku volno, jedu přes mobil. Samozřejmě jsem si neodpustil i porovnání, kdy jsem se navigoval ke keši s telefonem i Oregonem zároveň a povětšinou byly výsledky takřka totožné a pokud už se to lišilo, ve většině případů paradoxně vyhrál telefon :) Osobně bych se ale podíval právě ještě po Nexusu 5. Je to identický model, snad akorát fotoaparát má o trochu horší parametry (ovšem v praxi minimální rozdíl) a hlasitý reproduktor je tišší. Oproti tomu je zaručená podpora Googlu a co je jednoznačné plus, jede v něm čistý android, bez jakékoliv prasecké nadstavby od výrobce, byť LG se drží relativně při zemi.


  • 0
I use multi-million dollar satellites to find tupperware in the woods.

#335 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2015 - 7:48

Nakonec jsem si koupil LG G2 mini, zatím ho trochu testuji (není moc čas) a zatím to vypadá celkem v pohodě. Jen to zadní tlačítko není zase až tak velký zvyk. Někteří ho vychvalovali, líbilo se mi,ž e se s ním dá spouštět foťák atp., když je mobil vypnutý, ale mobil se nedá zapnout, když jen leží na stole a opravdu se zapíná v kapse (foťák, poznámky-zatím nevím jak bude, až bude čas pořídit pouzdro). 

To hlavní, na co tu všichni čekáte - GPSka - oproti HTC-čku, co jsem měl, to je naprostý luxus. I když co tu někdo psal, že nějaký telefon se chytne za 2 s, to zase ne. 5-10 vteřin mi to taky trvalo, u menšího výhledu, ale signál našel i za oknem, což jsem se divil. V autě se mi však stalo, že jsem zapnul a:drake a během 2 vteřin ten fix byl také... Takže za mě s GPSkou celkem spokojenost.

Jen mám problémy s několika hlavně softwarovými věcmi:

- spojilo mi to některé kontakty dohromady (např. mámu mi to přiřadilo pod můj telefon, nevím, jak je to možné, přitom vše mám uložené v kontaktech google, ale teď mi to její telefonní číslo uvádí jako mne, i když po rozkliknutí mi to ukazuje její kontakt uvnitř mého, i když na google je to v pořádku)

- Nedaří se mi zprovoznit a:drake na kartě (vše musím mít v interní paměti) i podle návodu Halumy (ještě jsem nezkoušel postupy popsané v diskuzi, nebyl čas, ale zjistil jsem, že mi to v telefonu udělalo skryté adresáře, které jsem z PC prostě na kartě neviděl a nešlo mi proto vytvořit adresář cz.adrake na kartě, po smazání původního z karty a znovuvytvoření mě to do toho adresáře stejně nepustilo). Stejně tak se mi ukládají třeba fotky do vnitřní paměti a ne na kartu :-(

- nevím, jak zapnout/vypnout GPSku. Ta se vypíná / zapíná automaticky podle volání programů. Ale když bych chtěl třeba a:Drake používat bez GPSky, tak jsem nenašel nastavení, jak GPSku vypnout. Krom nastavení, že se mají používat pro nastavení polohy přibližné nastavení z polohy wifi atp., což mi připadá značně zdlouhavé. Předtím jsem měl v telefonu vypínání jako třeba vypínání Wifi.


  • 0

#336 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2015 - 8:01

Pokud to telefon nemá integrovane jako třeba samsungy tak stáhnout z Play widget co to umoznuje vypínat z plochy. Třeba "power control widget" ;)
  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#337 slauch

slauch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2015 - 11:00

@ Roman_Jaromer: IMHO vypínání GPS je skoro zbytečnost, proudová náročnost modulu je minimální.

 

Přemejšlím o obměně svojeho Lenova P770. Měl jsem zálusk na THL 5000, ale ten má pětipalcovej displej a to už se jednou rukou ovládat nedá. Takže teď mě zaujal Doogee DG700. Dualsim, čtyřjádro, 4,5 palce displej, 1GB RAM, 8GB úložiště, SD až 64GB, 4000 mAh baterka a hlavně IP67, což z něj dělá parádní outdorovej foun. Mínusem je chybějící ekompas a podpora LTE.


  • 0

#338 wadesss

wadesss

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2015 - 16:02

A co tak tohle opravdu, ale opravdu odolný telefon IP68. http://www.rgshop.sk...1gb-ram-sk.html


  • 0

#339 slauch

slauch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2015 - 8:56

Nevypadá zle, ale pokud bych už šel do nějakýho outdooráku, tak bych asi volil nějaký Runbo - http://runboeurope.com .Jsou sice dražší, ale jinak skvělý. Měl jsem jeden v ruce a je to opravdu kus poctivýho materiálu. Navíc má v sobě i PMR vysílačku.


  • 0

#340 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2015 - 10:17

@ Roman_Jaromer: IMHO vypínání GPS je skoro zbytečnost, proudová náročnost modulu je minimální.

 

To by mě zajímalo, kde jsi tuhle věc slyšel?

 

Zkušenosti mám naprosto opačné... Výdrž HTC - s GPS - v době s normální výdrží baterie - s GPS cca 2 hodiny, normálně 1 den. Tomu říkáš, že proudová náročnost modulu je minimální?

Nový mobil mi vydrží bez GPSky dva dny, ale s GPSkou mi taky myslím ubývala baterka rychleji (ale nepodroboval jsem to soustavnému zkoumání, na to ho mám ještě moc krátce a nestačil jsem udělat průzkum vědeckou metodou :).


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama