Přejít na obsah


Fotka

Vhodný telefon pro geocaching


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
406 odpovědí na toto téma

#381 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2015 - 11:58

To abych ten telefon opravdu na prodejně a před ní vyzkoušel. Ale tak nějak bych snad věřil tomu, že si na tom mobilu Vodafone dal záležet...

Jinak moc nerozumím tomu, proč bych měl použít data, abych si upřesnil polohu?

To proto, že některé GPS v mobilech určují polohu podle pozice vůči vysílačům. A to se aktivuje teprve spuštěním dat.


  • 0

#382 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2015 - 12:14

pomocí vysílačů BTS  je ale poloha velmi nepřesná. Mohou to být i stovky metrů. Spuštěná data spíše umožní mobilu stáhnout almanach družic během několika vteřin a rychle upřesnit polohu. Pokud si GPS v mobilu může stahovat tyto data jen z družic, trvá načtení celého almanachu až 20 minut.


  • 3

#383 atomista

atomista

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 44 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2015 - 12:37

To abych ten telefon opravdu na prodejně a před ní vyzkoušel. Ale tak nějak bych snad věřil tomu, že si na tom mobilu Vodafone dal záležet...

Jinak moc nerozumím tomu, proč bych měl použít data, abych si upřesnil polohu?

Než zkoušet telefon na prodejně, raději bych ho zakoupil přes eshop a vyzkoušel v terénu. V případě nespokojenosti bych odstoupil v zákonné lhůtě 14 dní. Ono může vadit víc věcí, třeba špatné podsvícení na slunci apod. Chce to ale přečíst si podmínky eshopu pro vrácení - kompletní vybavení, bez známek opotřebení, původní obaly, nesundávat ani folii atd.

 

Co se týče datového tarifu, tak ten doporučuji. Hodí se na mnoho věcí nejenom na keše. Pokud zůstaneme u geocachingu, lze si téměř odkudkoliv stáhnout nové keše, aktualizovat keše, stáhnout aktuální logy, fotohinty apod. Mnoho keší bych bez mobilního připojení nenalezl, případně bych hledal delší dobu nebo bych hledal zbytečně (mezitím ji někdo vymudlil).

Záleží samozřejmě na stylu hledání. Já třeba často při cestách vlakem improvizuji a tak se třeba dostanu na místo, které jsem původně neplánoval a s tím mobilním internetem tak můžu vyhledat keše v okolí a zkrátit si tak čekání.... Taky často zanedbávám domácí přípravu a řeším to až při cestě.

Ale kdo si vše pečlivě naplánuje den dopředu, tak internet nemusí potřebovat. V takovém případě ale nevidím moc smysl v chytrém telefonu, raději bych volil klasickou navigaci.


  • 2

#384 wadesss

wadesss

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2015 - 13:33

Zdravím.V současné době vybírám nový telefon vhodný na geocaching.Do mého hledáčku se dostal i Asus ZenFone 2 Laser ZE500KL 16GB.Rád bych pokud ho někdo máte a používáte na lov keší,podělte se o své zkušenosti.Co mne zajímá je přesnost rychlost náběhu GPS bez dat, e-kompas,záznam trasy(zda při stání na jednom místě neodskakuje),výdrž baterie.Dost by mne zajímalo,je to taková okrajová záležitost,ale dá se během navigace dobíjet? Teď používám Haier 910W a ten má s tímto celkem problém.V létě při delší navigaci na kole a současném nabíjení se dost přehříval a v některých případech se vypnul.


  • 0

#385 brizak

brizak

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)
  • LocationPraha

Publikováno 06 prosinec 2015 - 10:34

Toho Asusu bych se vůbec nebál. Qualcomm nemá s polohou sebemenší problém, ten telefon má, kromě GPS a A-GPS, i Glonass, čili fix bych čekal za pár vteřin, bez zapnutých dat max. půl minutky. Kompas to má taky, čili žádný problém. Nabíjet to rozhodně půjde, ale se zahříváním je potřeba počítat. To není chyba, ale vlastnost. Rozhodně bych se nebál toho, že se ten telefon přehřeje a vypne.


  • 0
I use multi-million dollar satellites to find tupperware in the woods.

#386 Colonel74

Colonel74

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2016 - 18:56

Ahoj, mam dotaz, pouziva nekdo Honor 7 na GC? Spokojenost s GPS, vydrzi? Diky za poznatky.


  • 0
Proud member of Quick Georesponse Team

#387 kastadela

kastadela

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2016 - 10:17

Chci si koupit nový telefon na používání geocachingu, poradíte mi jaké máte zkušenosti a který je v používání GPS výborný? 


Tento příspěvek byl upraven od tomy.22: 14 duben 2016 - 10:19
sloučeno s threadem již k tomuto účelu založenýmu

  • 0

#388 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2016 - 11:19

Kešky hledám s navigací a už jsem mnohokrát šel s různými kačery, kteří měli různé telefony. A v kvalitě signálu navigaci nepřekonal žádný. Takže najdeš dobré telefony, ale žádný výborný.


  • 0

#389 radkoff

radkoff

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2016 - 11:32

Já měl napřed čínu - Jiayu G2F, poté co mi klekla mám Samsung S4 mini. U žádného jsem neměl problém ani s programem, ani s mapami, ani s gps - krom zaměření v lese (pod nějakou překážkou, stromy, atd..). Každopádně vždycky jsem se dostal tam, kam jsem měl. V současné době mám v telefonu uložených 2000 keší a žádný problém.

Horší je to s přesným zaměřením u zakládaných keší. Tam mi lítalo i 10 metrů, takže při zakládání jsem si půjčoval outdoorovou navigaci.

Doporučuju dostatek operační paměti (min. 1g) a vzhledem ke zpracování standardních telefonů, se klidně poohlídnout po nějakým odolnějším/outdoorovým. Bahno, prach a voda se na telefonu objevují dost často, taky semtam spadne, takže pokud jsi háklivá, určitě by to chtělo nějakej obal a třeba i folii na display. Já nic takovýho nemám a za půl roku už tam dost šrámů. Ale to je spíš můj problém, protože tyhle kraviny na telefonu nesnesu.

Ale jak je psáno výše, navigaci se nevyrovná žádný. Pro mě je ale prostě pohodlnější mít navigaci, mobil a baterku v jednom, než tahat tři přístroje zaráz a různě s nima šachovat.

Mínusem je ještě výdrž baterie (to je věc s navigací naprosto nesrovnatelná), ale to jsem pořešil powerbankou. Moc jsem ji ale nepoužil, protože nejsem honibod a hlavně se vždycky snažím vyrazit s plnou baterií. Na vícedenní akci mimo civilizaci je to ale nezbytnost.


Tento příspěvek byl upraven od radkoff: 13 duben 2016 - 11:48

  • 0

#390 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2016 - 11:46

Specifikuj požadavky, cenový rozsah, velikost, atd

Jinak za mne doporučuji Sony Xperia Z3 Compact


  • 3

#391 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2016 - 11:47

- radši Android, k dispozici je víc potřebných aplikací

- takovou verzi, kde lze aplikace provozovat z SD karty

- určitě LTE, 3G už se nebude rozšiřovat a 2G je pro data pomalá

- skoro určitě HW kompas

- alespoň 1G RAM, lépe 2

- hodí se OTG, ale s vhodnými aplikacemi se bez něj dá žít a nahrávat

- odolnost vůči vodě, když ne outdoorový, tak koukej na specifikace, ideál je krytí IP68

- raději ne procesor Mediatek, i když u novějších verzí funguje GPS dobře


  • 3

#392 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2016 - 11:48

Chci si koupit nový telefon na používání geocachingu, poradíte mi jaké máte zkušenosti a který je v používání GPS výborný?


Ahoj. S čím hledáš teď? Nevyhovuje Ti to?
  • 0

#393 Bublinka24

Bublinka24

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2016 - 13:38

Hledám s Xiaomi MI4c a super - nachází přesně, sice nemá SD kartu,  ale do paměti se vejde moooc kešek :-). Procesor Qualcomm Snapdragon 808 . Baterie vydrží taky dlouho - celodenní keškování v pohodě. Ale stejně k tomu nosím i Garmin Etrex 30 (přece jen kdyby došla v tf baterie nebo nebyl signál).

 

Předtím jsem měla THL T11 s procesorem Mediatek a můžu potvrdit, že s tím se hledat moc nedalo. Novější verze procesoru jsou třeba už lepší.


  • 0

#394 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2016 - 14:19

 ale do paměti se vejde moooc kešek :-).

Co to znamená?? Jakou používáš aplikaci? Mám v telefonu 500MB databázi s celou republikou (>60000 keší) - aDrake s Geoget databází na MotoG 2014


  • 0

tarmara.png


#395 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2016 - 14:43

Nema smysl resit, kolik se vejde do telefonu kesek, vejde se do nej to, co potrebujes. Smysl by melo porovnavat navigaci/telefon, ale to neni smyslem tohoto vlakna, tazatel chce poradit telefon.

 

Ja mam taky Mi4C a u tohoto telefonu musim pripadne zajemce varovat na podporovane LTE site. Jako vetsina cinskych telefonu nepodporuje vsechny frekvence, na kterych se LTE u nas vysila. Takze je dulezite zvazit, kde se clovek vyskytuje a kde LTE realne vyuzije.

 

Ohledne GPS bych rekl, ze to neni zadnej zazrak. Uprimne jsem cekal vic. Prijde mi, ze muj puvodni telefon, Motorola, mel GPS kvalitnejsi. Nicmene telefon nemam dlouho a stale jsme ve fazi testovani.

 

 

Pri koupi jakekoli veci si nejdriv musis rict, kolik do toho chces dat a co od toho ocekavas. Jinak se tezko radi. 


  • 1

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#396 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2016 - 17:23

duplikované vlákno http://www.geocachin...caching/page-20


  • 1

#397 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2016 - 22:51

- radši Android, k dispozici je víc potřebných aplikací
- takovou verzi, kde lze aplikace provozovat z SD karty
- určitě LTE, 3G už se nebude rozšiřovat a 2G je pro data pomalá
- skoro určitě HW kompas
- alespoň 1G RAM, lépe 2
- hodí se OTG, ale s vhodnými aplikacemi se bez něj dá žít a nahrávat
- odolnost vůči vodě, když ne outdoorový, tak koukej na specifikace, ideál je krytí IP68
- raději ne procesor Mediatek, i když u novějších verzí funguje GPS dobře

Data bych neviděl tak důležitě, ta jsou zapotřebí jen jako nouzovka když je zapotřebí kouknout na fotohint nebo na hodně staré logy.
Ale velikost paměti je důležitá - 16G je minimum (pokud neuvažuju rozšiřitelnost kartama, která není obvyklá). A pokud si nahaješ mapu v bitmapě, tak Česko zabere přes 4G a to není v největším rozlišení.
Rychlost nabíjení - abys to nemusel mít trvale připojené na powerbanku.
  • 0

#398 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2016 - 14:09

Trochu se tu machaji dve ruzne pameti... jeden uvadi velikost RAM, tedy pameti, ve ktere bezi spiustene programy. A druhy pod pameti uvadi velikost uloziste, tedy vnitrni flash, na kterou se ukladaji soubory.


  • 2

#399 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2016 - 14:45

Za předpokladu, že aplikace fungují i z SD karty je vcelku jedno, zda je úložiště interní nebo na kartě a samozřejmě alespoň 32GB dohromady je dneska dolní použitelná hranice.

A to připojení bych opravdu nebral na lehkou váhu, ono leckdy bývá třeba v opravdu nečekaných situacích a 2G je dle mých zkušeností hooooodně pomalé a nespolehlivé.


  • 0

#400 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2016 - 15:07

Pokud vezmu jako základ phrkt seznam a kouknu na to střízlivě:

 

Je důležité, zda to má být telefon využívaný krom jiného na Geocaching nebo prostě telefon JEN a POUZE na Geocaching

 

- radši Android, k dispozici je víc potřebných aplikací -  radši  min. verzi 5.1  --  verze 4.x už radši nekupovat. Pokud nebude super drahej (G7) tak stejně aktualizaci na And 6 nebude, proto 5.1

- takovou verzi, kde lze aplikace provozovat z SD karty  -- bohatě postačí možnost mít na kartě aplikační data jako keše a mapy

- určitě LTE, 3G už se nebude rozšiřovat a 2G je pro data pomalá -- LTE určitě pokrytí 3G je na mnoho místech tragédie. Pokud nemáte Vodafone tak je "čínských" možností víc (pásmo 800) pokud bude využití v síti Vodníka je potřeba i 900 a tam je výběr z levných číňanů horší.

- skoro určitě HW kompas - rozhodně není nutný, je to příjemné, ale v pohodě se hledá i bez něj - jen se budeš občas muset řídit ubývajícími metry

- alespoň 1G RAM, lépe 2 - MINIMÁLNĚ 1GB, cokoli míň je opravdu už výběhový kus a mnohdy už pouze s Androidem 4.x NEBRAT

- hodí se OTG, ale s vhodnými aplikacemi se bez něj dá žít a nahrávat

- odolnost vůči vodě, když ne outdoorový, tak koukej na specifikace, ideál je krytí IP68 - problém je v tom, že ty Outdoorový telefony jsou mnohdy strašný plečky v odolném těle (CAT např.). elektronika za 2500 v odolném těle a hned je cena na 10000

- raději ne procesor Mediatek, i když u novějších verzí funguje GPS dobře

 

Pokud by mělo jednat jen a pouze telefon na Geocaching  tak možná než nějakej drahej outdoor naopak koupit levnej obyč. za 2000 (s parametry viz výše) a když se rozbije koupit novej než rovnou koupit nějakej outdoor za 6000.  Osobně sem lovil s HTC Desire a pak s HTC DESIRE X a v pohodě to přežili a vydrželi oba.

 

Co se potřeby RAM tyče - databaze cele ČR z Geogetu zabere asi 500MB, vektorové mapy cca 300-400 MB v závislosti na množství údajů. Myslím, že ukládat mapy v bitmapě je nesmyslné. Když je nejhůř, tak orto stáhneš v terénu. Míst, kde to je potřeba a pomůže to je tak málo, že těch pár dat nehraje roli.  Pak ti bude stačit i těch 8GB v základu, a přinejhoršim mapy a keše odleješ na kartu.


  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama