Přejít na obsah


Fotka

Vhodný telefon pro geocaching


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
406 odpovědí na toto téma

#341 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2015 - 11:06

To by mě zajímalo, kde jsi tuhle věc slyšel?

 

Zkušenosti mám naprosto opačné... Výdrž HTC - s GPS - v době s normální výdrží baterie - s GPS cca 2 hodiny, normálně 1 den. Tomu říkáš, že proudová náročnost modulu je minimální?

Nový mobil mi vydrží bez GPSky dva dny, ale s GPSkou mi taky myslím ubývala baterka rychleji (ale nepodroboval jsem to soustavnému zkoumání, na to ho mám ještě moc krátce a nestačil jsem udělat průzkum vědeckou metodou :).

No, já bych to viděl takhle - přijde mi, že oba mluvíte trošku o něčem jiným - pokud GPS není přímo v aktivním režimu (tj. poslohcám "pípání" a naviguju), tak fakt ten odběr bude minimální (ale není zapnutá žádná aplikace). Pokud je aktivní a fakt se snaží chytat signály, tak si myslím, že žere jak ďas.

 

Aaspoň ajfouni to tak mají, tam je poznat i ten zvýšenej odběr proudu, pokud je zima, tak tahá ani ne tak energii, ale prostě to baterka sem tam neutáhne, jak je už starší.


  • 0
:)

#342 slauch

slauch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2015 - 11:40

Přesně tak jsem to myslel - GPS zapnutá furt, ale nejede žádnej program, kterej jí využívá (i zjišťování polohy mám vypnutý, velkej bratr nemusí vědět všechno).


  • 0

#343 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2015 - 12:07

Tak máš v podstatě GPS vypnutou :-) Máš pouze povolené její použítí.


Tento příspěvek byl upraven od Petman02: 18 únor 2015 - 12:08

  • 0

#344 shaman5

shaman5

    shaman3

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2015 - 20:54

No to záleží na mobilu nebo na čipsetu. Měl jsem HTC EVO 3D, baterie byla myslím kolem 1700 mAh, vydržel bez zapnuté GPS klidně 2 dny, se zapnutou GPS vydržel max 6 hodin. Měl jsem JiaYu G4 s baterií 3500 mAh, bez zapnuté GPS vydržel klidně 4 dny, se zapnutou GPS ubylo po 6 hodinách jen cca 20 % kapacity baterie. Mám teď JiaYu S2 s baterií 2000 mAh, vydrží mi bez zapnuté GPS klidně dva dny, se zapnutou GPS ubyde po 6 hodinách jen cca 30 % baterie. Ale můj způsob geocachingu je takový, že zapnu aplikaci Locus a v ní trasování a navádění na keš, vypnu displej, dám mobil do kapsy, sednu na jízdní kolo a jedu třeba 100 km okruh na kterém vysbírám cestou pár keší, celou cestu mám zapnuté trasování, takže je celou dobu GPS aktivní, ale je vypnutý displej, displej zapnu jen cestou, když se chci podívat na mapu nebo u keše, když ji dohledávám. Kdybych měl zapnutý displej po celou dobu, tak by to žralo baterii značně rychleji, zapnutý displej mi žere kapacitu baterie určitě víc než GPS.


  • 0

#345 sinpa

sinpa

    sinpa

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2015 - 10:14

Zdar. no já uvažuji nad tímto kouskem :-) http://www.runbo-pho...p/102/runbo-x6/

x6-02-550x582.jpg


  • 0

#346 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2015 - 10:26

tak jsem si ty rozměry namaloval na papír a směju se :D , s tou váhou je to hotová půl cihla..


  • 1

#347 slauch

slauch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2015 - 15:21

@ Petman02:

dobře, to chápu, ale nejni mi teda jasný, proč ostatní maj takový úbytky baterie. To když tu GPS zapnou, tak se jim na to hned pověsí nějaká aplikace, že jim ta baterka ubejvá? Tak to jim telefon dělá asi něco, co by dělat neměl  - bez vědomí uživatele.

Pokud žádná aplikace GPS nevyužívá, tak je proudová náročnost minimální, že nestojí za to tu GPS vypínat.

Vypnutím GPS mám na mysli v nastavení telefonu GPS On/Off.

 

@ miki6:

Ano, je to opravdu pořádnej macek (v kapse je cejtit, takže ho alespoň nikde nenecháš), ale stojí za to. Kámoš jich od číňana bral snad osm a všichni, kdo si je u něj objednali, jsou maximálně spokojený.


Tento příspěvek byl upraven od slauch: 19 únor 2015 - 15:21

  • 1

#348 mnik

mnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2015 - 22:40

premyslim o pouzdre na s5 mini a koukam ze nektera maji uzaver na magnet. neovlivni ten magnet chovani telefonu (gps, kompas) pri hledani kesi?

 

vim jen ze muj O650 je haklivej i na blizkost nahradnich dobijecich baterii natoz tak na magnet


  • 0

#349 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2015 - 22:59

ad Runbo:

 

Jak dlouho na tom vehiklu vydrží být zapnutá, a funkční, GPS část? Tím myslím mít zapnutou nějkou navigační/mapovou aplikaci + neustálé logování polohy? Hledám totiž nějakou případnou vychytanější alternativu Garmina a napadá mne i nějaký takový odolnější mobil... U něj bych však využíval pouze ty GPS funkce, bez SIM karty, čili vypnutá GSM část apod. Každopádně potřebuji aby to vydrželo fungovat alespoň 10, ideálně až 12 hodin v kuse B) Nějaký přídavný akumulátor ale nepřipadá v úvahu, to si radši zase pořídím Garmina, který to v pohodě zvládá na dvě dovnitř vražené tužkové baterky...

 

Jo, a na to walkie-talkie bacha, vysílá to i na tady nepovolených frekvencích :o


Tento příspěvek byl upraven od Jarous1: 24 únor 2015 - 23:03

  • 0

#350 AdMari

AdMari

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2015 - 23:57

Podle mne teda zadny telefon se neda porovnat s pracovni dobou Garminu.
Stredni vydrz libovolneho telefonu je jeden den, nejvic zere baterie rozsviceny display. Pri vice mene stale navigaci a online pripojenim(cca 10-12 hod) jsem na svym Samsungu S2 menila 1650mAh baterie (mela jsem nahradni) max 3x za den...
Garmin Oregon vydrzi stejne pri stale navigaci bez vymeny baterii.
Myslim ze obdobne bude i se superodolnym telefonem, pochybuji, ze ma superkapacitnou baterii.
Ale zase telefon (i bez gsm) umi toho vic, ma prehlednejsi mapy, hodne taky vyuzivam fotak, coz taky vybiji baterku.. Takze ke Garminu se asi uz nevratim..
Ale je to spis vec nazoru a priorit...

Tento příspěvek byl upraven od AdMari: 25 únor 2015 - 0:01

  • 2

#351 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2015 - 8:18

Proto si taky lidi kupujou Garmin Monterru. Je to sice drahé, ale mají odolné tělo které lze čímkoliv napájet. A když se vypne soft od Garmina, tak je tam normální Android a může se použít Locus.


  • 0

#352 AdMari

AdMari

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2015 - 9:31

Proto si taky lidi kupujou Garmin Monterru. Je to sice drahé, ale mají odolné tělo které lze čímkoliv napájet. A když se vypne soft od Garmina, tak je tam normální Android a může se použít Locus.

Wow! Jsem na nej uplne zapomela. A odpovidalo by to mym pozadavkum. Dekuji za tip. :) Asi si prehodnotim situaci.... Skoda, ze je o dost drazsi...
  • 0

#353 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2015 - 9:43

@ Petman02:

dobře, to chápu, ale nejni mi teda jasný, proč ostatní maj takový úbytky baterie. To když tu GPS zapnou, tak se jim na to hned pověsí nějaká aplikace, že jim ta baterka ubejvá? Tak to jim telefon dělá asi něco, co by dělat neměl  - bez vědomí uživatele.

Pokud žádná aplikace GPS nevyužívá, tak je proudová náročnost minimální, že nestojí za to tu GPS vypínat.

Vypnutím GPS mám na mysli v nastavení telefonu GPS On/Off.

Nepovesi, oni si ji sami spustej. Uvedom si ze ty aplikace v podstate v telefonu bezej furt, dokud je nekillnes rucne. Akorat ze kdyz telefon vypnes, tak se ty aplikace suspenduju do nejakyho udrzovaciho rezimu. V nem v zasade nic nedelaj, tim padem ani nic nezerou. Ovsem jen do ty doby, nez po nich chces aby neco delaly. Tedy napriklad nez si v nich zapnes tracelog, nebo neco podobnyho, co pak bezi na backgroundu i pri vypnutym telefonu. Ono totiz uz je chybny to uvazovani ze telefon je vypnutej. Neni, jen ma zhasnutej displej. No a aktivni GPS modul ktery se pouziva tu baterku zere hodne. Nektery aplikace jdou nakonfigurovat jak se maj v tom neaktivnim stavu chovat. Nektery jsou sverepy a zerou furt. Napriklad Androzic je dost nebezpecnej, ten kdyz poradne nevypnes, vysosne baterku treba taky za 2 hodiny.


  • 0

#354 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2015 - 10:08

Modrák: Pod pojmem "vypnout telefon" chápu  delší zmáčknutí tlačítka na boku a potvrzení boxu "Vypnout".


  • 0

#355 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2015 - 11:11

Modrák: Pod pojmem "vypnout telefon" chápu  delší zmáčknutí tlačítka na boku a potvrzení boxu "Vypnout".

Jasne. Kdyz ho vypnes takhle, tak by mel bejt vypnutej doopravdy a zrat baterku by nemel. Ostatne po dalsim zapnuti se pak bootuje operacni system od nuly, prave proto ze to bylo uplne vypnuty.

 

Akorat nekdo mozna za vypnuti povazuje to, ze tlacitko zmackne kratce a telefon sice zhasne, ale ve skutecnosti bezi dal a de facto vubec vypnutej neni. Pak samozrejme aplikace zerou vic nebo min podle toho co v tomhle stavu delaj.


  • 0

#356 Bobr_

Bobr_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2015 - 12:12

Wow! Jsem na nej uplne zapomela. A odpovidalo by to mym pozadavkum. Dekuji za tip. :) Asi si prehodnotim situaci.... Skoda, ze je o dost drazsi...

teda nechci kverulovat, ale je otázka jestli ta cena je akceptovatelná k tomu co všechno se s monterrou nedá dělat. Třeba foťák je děsivej. Kdybych ji nezískal při reklamaci Montany, tak bych do ní nešel ani náhodou. To datový připojení dost chybí. Ale malej telefon v kapse s puštěnejma datama celkem vyřeší problém. Ale furt jeden přístroj je jeden přístroj.

Výhodou je, že se nemusím bát s ní i házet.


  • 0

Bobr_.png


#357 AdMari

AdMari

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2015 - 12:43

teda nechci kverulovat, ale je otázka jestli ta cena je akceptovatelná k tomu co všechno se s monterrou nedá dělat. Třeba foťák je děsivej. Kdybych ji nezískal při reklamaci Montany, tak bych do ní nešel ani náhodou. To datový připojení dost chybí. Ale malej telefon v kapse s puštěnejma datama celkem vyřeší problém. Ale furt jeden přístroj je jeden přístroj.
Výhodou je, že se nemusím bát s ní i házet.

Laka mi nejvic ta moznost nabijeni. S tim forakem mi to mrzi. Ted mam taky 8mpx a jsem s nim spokojena. Tak jak rikam, budu jeste vahat. Achjo... :D
  • 0

#358 brhel

brhel

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2015 - 18:14

Mám Honor 3C cca od Vánoc a naprostá spokojenost. Svižný, zatím jsem nepřišel na aplikaci, která by ho zpomalovala. Pozici chytne do minuty.

Za ty prachy (3890,-) je to supr stroj.

 

Čau, má ten Honor 3C elektronický kompas?

A stále spkojenost s mobilem ?


  • 0

#359 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 734 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2015 - 23:38

Možná bych v dnešní době pouvažoval o Z3C. Ve stejném těle má větší displej a lepší HW, jen cena je zatím asi o 4000,- vyšší. Ale za nějaké dva měsíce už může být zajímavější. Nebo taky vzhledem k nemocné koruně nemusí, ale jestli nespěcháš a má to být investice na pár let, jako že asi ano, tak bych ještě počkal a sledoval vývoj cen.

 

Tak jsem vyčkala a na cestě ke mně je ta Sony Xperia Z3 Compact.  :) Jsem zvědavá, jestli bude sloužit alespoň stejně tak dobře, jako mi dosud sloužil starý dobrý HTC Desire.  :rolleyes:


  • 0

Sony Xperia Z3 Compact - (v záběhu), HTC Desire (v záloze) + c:geo; Oregon 450 odešel do věčných lovišť :-(

 

 

 


#360 Stranger42

Stranger42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2015 - 23:46

Tak to gratuluju :-) Ale doporučuju hned dokoupit fólii na displej a magnetický kabel. No a Z3C už dostávají update na Lolipop. Tak ať slouží! :-)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama