Přejít na obsah


Fotka

Vhodný telefon pro geocaching


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
406 odpovědí na toto téma

#361 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 734 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2015 - 9:05

Tak to gratuluju :-) Ale doporučuju hned dokoupit fólii na displej a magnetický kabel. No a Z3C už dostávají update na Lolipop. Tak ať slouží! :-)

Díky.  :)  Folii mám už objednanou, k tomu obal, magnetický kabel ještě musím pořešit. Hlavně jsem zvědavá, jak bude fungovat v terénu.  :rolleyes: Pak poreferuji. 


  • 0

Sony Xperia Z3 Compact - (v záběhu), HTC Desire (v záloze) + c:geo; Oregon 450 odešel do věčných lovišť :-(

 

 

 


#362 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2015 - 11:59

Také gratuluji a těším se na recenzi. Já sám mám už nějakou tu dobu Z1 compact a zajímá mě, jak je to ve skutečnosti u Z3 s výdrží baterie.

 

Update na lolipop jsem dlouho zvažoval, protože jsem četl různé recenze a v nich bylo, že lolipop o dost více "žere" baterii. I tak jsem se k tomuto kroku rozhodl a zjistil jsem, že to není pravda. 


  • 0

#363 Stranger42

Stranger42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2015 - 12:00

Kabely jsou k dostání ve dvou typech a rozhodně doporučuju kovový s ledkou. Mají je Sunnysoft, ale za šílenou cenu. Na eBay jsou do sedmi dolarů, třeba . Poštovné zdarma, tak do tří týdnu je to tady.


  • 0

#364 Stranger42

Stranger42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2015 - 12:05

Také gratuluji a těším se na recenzi. Já sám mám už nějakou tu dobu Z1 compact a zajímá mě, jak je to ve skutečnosti u Z3 s výdrží baterie.

 

Brácha má Z3C zatím na KK a nestěžuje si. Trojka má Ultra staminu, což teď i jednička s Lolipopem, ale zatím na něj kašlu. Xposed se teprve ladí a já bych byl bez XPrivacy nesvůj :ph34r:


  • 0

#365 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2015 - 12:20

Jo, jo Strangere42, také jsem si na KK nestěžoval. A lolipop má ještě další výhodu. A to přesouvání na SD kartu. Pro mě tedy zatím nepodstatnou, protože v telefonu mám stále místa dost a dost.


  • 0

#366 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2015 - 16:48

Kabely jsou k dostání ve dvou typech a rozhodně doporučuju kovový s ledkou. Mají je Sunnysoft, ale za šílenou cenu. Na eBay jsou do sedmi dolarů, třeba . Poštovné zdarma, tak do tří týdnu je to tady.

 

 

Pravda, tyhle magnetické kabely a nabíjecí kolébky jsou od SONY pěkně drahé. Dají se koupit levněji a splní stejnou službu. Jen pozor na jednu věc, díky které může dojít k vyzkratování telefonu.

 

Originál kabel, když se koukneš na koncovky, / je to vidět i na telefonu / má jednu koncovku oválnou a druhou kulatou. Takhle to má Z1C a bude to mít pravděpodobně i Z3C.

To aby se nedal kabel připojit obráceně. Viděl jsem noname kabel za cca 250kč, který tohle rozlišení plusu a mínusu neměl.  Poté se strasně lehce spleteš a telefon je v čudu.


  • 0

#367 Stranger42

Stranger42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2015 - 17:03

Jj to já vím. Mám dva kabely, levnější plastový a kovový, oba z Číny a ty výlisky mají oba v pořádku. Ale přepólování bych se nebál, stačí připojovat konektor kabelem "dolů". Pokud teda soudruh z Číny neudělá chybu a nepřipájí dráty obráceně :)


  • 0

#368 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)
  • LocationMělník

Publikováno 29 duben 2015 - 17:33

Mam Z3 s Lolipopem a zkusenosti nasledujici:

 

Vydrz mozna lehce lepsi nez na KK.

Moznost presouvat na SD docela vyuzivam, prijemna zalezitost.

Kdyz hledam telefonem, tak pouzivam a:Drake (+Geoget) a zkusenost take pozitivni.

Magneticky kablik z Ciny jsem vyhodil, nabijel tak na stridacku, skoro bych rek na ho...


  • 0

:ph34r: Garmin Oregon 600 - Sony Xperia Z3 - GeoGet - a:Drake  :ph34r:


#369 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 734 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2015 - 12:34

Ten magnetický kabel se mi zamlouvá tenhle - 

Je na něm i logo Sony. 


  • 0

Sony Xperia Z3 Compact - (v záběhu), HTC Desire (v záloze) + c:geo; Oregon 450 odešel do věčných lovišť :-(

 

 

 


#370 Stranger42

Stranger42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2015 - 12:50

Jestli je to origoš, tak s tím zkušenosti nemám. Mám ale tenhle typ, který je u nás za dvě stovky, na eBay za stovku, jen tam není logo a ten magnet je slabý. Třeba tam Sony dává silnější, ale moc bych tomu nevěřil. Stejně to všechno seká Číňan. Ten kovový má silnější magnet a líp se "zacvakává", s tím plastovým musím chvilku hledat správnou polohu a celkem snadno při manipulaci s telefonem odpadává. Moje zkušenost.

 

EDIT: na oficiálních stránkách Sony ten kabel není, Sony dělá jen doky, takže to bude fake. Na fórech se o tom lidi zmiňují, magnet je slabý, někdo má problémy s nabíjením, prostě je to ten levný plasťák.


Tento příspěvek byl upraven od Stranger42: 30 duben 2015 - 13:27

  • 0

#371 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2015 - 14:56

Teda panove a damy, ctu vase pozadavky a zjistuji, ze sem trapne skromnej. Me by uplne stacil telefon s GPS, KDE MU NEDOJDE RAM A ULOZISTE PRED UPLYNUTIM ZARUCNI LHUTY.  Jako to co soudruh Google tvori za obry a nazyva to aktualizacema je skoro nechutny a kdyz to clovek vcas nestopne, tak mu do roka a do dne sezerou jen "aktualizace predinstalovanych softu" veskerou kapacitu.  Nejak nevim proc ma instalacka Chrome aktualne asi 30MB a po instalaci atakuje cca 150


  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#372 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 734 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2015 - 15:10

Teda panove a damy, ctu vase pozadavky a zjistuji, ze sem trapne skromnej. Me by uplne stacil telefon s GPS, KDE MU NEDOJDE RAM A ULOZISTE PRED UPLYNUTIM ZARUCNI LHUTY.  Jako to co soudruh Google tvori za obry a nazyva to aktualizacema je skoro nechutny a kdyz to clovek vcas nestopne, tak mu do roka a do dne sezerou jen "aktualizace predinstalovanych softu" veskerou kapacitu.  Nejak nevim proc ma instalacka Chrome aktualne asi 30MB a po instalaci atakuje cca 150

Jo, tak tohle mě taky štve.  :angry:


Jestli je to origoš, tak s tím zkušenosti nemám. Mám ale tenhle typ, který je u nás za dvě stovky, na eBay za stovku, jen tam není logo a ten magnet je slabý. Třeba tam Sony dává silnější, ale moc bych tomu nevěřil. Stejně to všechno seká Číňan. Ten kovový má silnější magnet a líp se "zacvakává", s tím plastovým musím chvilku hledat správnou polohu a celkem snadno při manipulaci s telefonem odpadává. Moje zkušenost.

 

EDIT: na oficiálních stránkách Sony ten kabel není, Sony dělá jen doky, takže to bude fake. Na fórech se o tom lidi zmiňují, magnet je slabý, někdo má problémy s nabíjením, prostě je to ten levný plasťák.

Díky za upozornění, já bych trubka nalítla.  :huh:  Na ebay jsem nikdy neobjednávala, tak nevím, jak to pořeším.  :rolleyes:


  • 0

Sony Xperia Z3 Compact - (v záběhu), HTC Desire (v záloze) + c:geo; Oregon 450 odešel do věčných lovišť :-(

 

 

 


#373 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2015 - 15:14

Díky za upozornění, já bych trubka nalítla.  :huh:  Na ebay jsem nikdy neobjednávala, tak nevím, jak to pořeším.  :rolleyes:

 

 

Dá se koupit levně i v ČR. ;) 

 

http://www.heureka.c...CFcL3cgod1EkAfQ


  • 1

#374 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 734 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2015 - 21:33

Tak moje zkušenost s novým mobilem Sony Xperia Z3 Compact je potěšující. Sice ještě nemůžu srovnávat z dlouhodobějšího hlediska, ale zatím jsem moc spokojená. Satelity chytá rychle, šipka se drží hezky silnice i při cestě autem, c:geo funguje perfektně, ba dokonce ještě líp, než jsem zvyklá z HTC Desire, kde jsem si už netroufala dělat aktualizace, přesnost šipky u radaru taky dobrá (tady je to možná jediný zatím malý mínusek oproti HTC Desire, který mě opravdu dovedl většinou na krok ke keši, Sony tu má malinko rezervy, ale je fakt, že jsme byli teď většinou vždy v lese, takže uvidím ještě časem, až budu mít větší srovnání). Baterie po celodenním keškování se zapnutou GPS a tu a tam i internet byla večer cca na 30%

Jinak vůbec celkově jsem si tenhle nový telefon zamilovala, nejdřív jsem měla trochu obavu, že si nezvyknu, ale velice rychle jsem mu přišla na chuť a už se ho nemíním vzdát. 

Dokonce i foťák, který v recenzích není moc chválený se mi oproti tomu mému minulému telefonu zdá více než dobrý a to i za tmy! Takže zatím opravdu maximální spokojenost. Doba na event. vrácení uplynula a zůstává se mnou.  :)


  • 2

Sony Xperia Z3 Compact - (v záběhu), HTC Desire (v záloze) + c:geo; Oregon 450 odešel do věčných lovišť :-(

 

 

 


#375 miropiro

miropiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2015 - 7:45

Uvažuji už nějakou dobu o aktualizaci přístroje na geocaching. Mám stále starou dobrou gpsku od Garmina extrexku černobílou. Na konci července jsem měl úvahy koupit Etrex 30, ale zklamalo mne to, že už se neprodává varianta s lifetime mapami. Tedy je úvaha, že asi přijde nový model a tak na něj počkat nemusí být špatné. Druhá varianta, kterou jsem nyní připustil i v kombinaci s myšlenkami na mobil s více funkcemi, je nějaký chytrý telefon, byť zatím mi vyhovuje datlování smsek na klávesnici klasické :) Zajímavě na mne působí Vodafone Smart Ultra 6 se slušnou kapacitou baterky (3000 mAh) i gps navigací. Teď ale přemýšlím, co vlastně mohu očekávat od takového chytrého mobilu pro geocaching - offline mapu s keškami, které si včetně popisu předtím do mobilu doma nahraji z počítače nebo budu vlastně závislý na internetu?


  • 0

Osobní blog na iDNES.cz (někdy i se zmínkou o putování a lovu kešek)

Osobní vizitka

 

Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian


#376 AdMari

AdMari

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2015 - 9:05

Do telefonu da se vse nahrat offline, stejne jak do navigace, plus spoustu dalsich zajimavosti. Mne osobne se hodne libi i prehled stage u multinek, pokud ty jsou oznacene. Nejvic se resi kapacta baterky. Ale bez internetu online a s urcitou mirou setreni kapacita 3000 mi zatim drzi cely den bez dobijeni. Ale uz existuje spousta powerbanek ruznych velikosti, kterou neni nikdy od veci hodit do kabelky, kdyz se planuje delsi vylet. :)
  • 1

#377 miropiro

miropiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2015 - 9:08

Do telefonu da se vse nahrat offline, stejne jak do navigace, plus spoustu dalsich zajimavosti. Mne osobne se hodne libi i prehled stage u multinek, pokud ty jsou oznacene. Nejvic se resi kapacta baterky. Ale bez internetu online a s urcitou mirou setreni kapacita 3000 mi zatim drzi cely den bez dobijeni. Ale uz existuje spousta powerbanek ruznych velikosti, kterou neni nikdy od veci hodit do kabelky, kdyz se planuje delsi vylet. :)

Tak to zní docela zajímavě. Zatím totiž neplánuji si platit internet v mobilu, preferoval bych wifiny, případně nějaký levnější tarif na internet. To by stálo za zvážení.


  • 0

Osobní blog na iDNES.cz (někdy i se zmínkou o putování a lovu kešek)

Osobní vizitka

 

Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian


#378 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2015 - 10:18

Doporučoval bych tu GPS v telefonu nejdřív vyzkoušet. Je mnoho telefonů, které když už satelity najdou, tak po strašné době. A i pak bývá hodně nepřesná. Ale stačí zapnout příjem dat a je to skoro na metr přesné. Takže abys nakonec data nepotřeboval.


  • 0

#379 miropiro

miropiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2015 - 11:17

Doporučoval bych tu GPS v telefonu nejdřív vyzkoušet. Je mnoho telefonů, které když už satelity najdou, tak po strašné době. A i pak bývá hodně nepřesná. Ale stačí zapnout příjem dat a je to skoro na metr přesné. Takže abys nakonec data nepotřeboval.

To abych ten telefon opravdu na prodejně a před ní vyzkoušel. Ale tak nějak bych snad věřil tomu, že si na tom mobilu Vodafone dal záležet...

Jinak moc nerozumím tomu, proč bych měl použít data, abych si upřesnil polohu?


  • 0

Osobní blog na iDNES.cz (někdy i se zmínkou o putování a lovu kešek)

Osobní vizitka

 

Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian


#380 miropiro

miropiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2015 - 11:21

Teď si tak trochu procházím internet a objevil jsem, že ten telefon zvládne i Glonass a že bez použití internetu trvá hledání polohy jen o něco déle...

To vypadá docela lákavě...má někdo jiný z vás zde zkušenost s tímto telefonem?


  • 0

Osobní blog na iDNES.cz (někdy i se zmínkou o putování a lovu kešek)

Osobní vizitka

 

Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama