Přejít na obsah


Fotka

Vhodný telefon pro geocaching


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
406 odpovědí na toto téma

#61 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2012 - 17:42

Pokud telefon nevydrží celodenní tůru, není dobrý žádný. Už od slova telefon odvozuju, že je to přístroj pro telefonování. To je jako bych chtěl, aby mi pračka vyžehlila.
  • 0

#62 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2012 - 17:51

Já původně lovil s mobilem, ale i když lovím pomalu, brzy jsem si našetřil na pořádnou GPS a jsem spokojen. Mnohem lepší přesnost, odolnost (tj. vím že něco snese a nemusím se o ní tolik bát), vysoká výdrž navíc spojená s běžným zdrojem ve formě AA a přímá propojenost s GC.com přesvědčily. A toho pohodlí už bych se nerad vzdával. A i když tolik nelovím, používám ji i na turistiku, případně teď na mapování OSM. Mobil naopak používám jako navi v autě. Velká obrazovka a výběr SW je lepší než turistická GPS, i když takový Oregon či Montana dotahují. Já mám ale starší Vistu. Mobil je dobrý pro začátek a jako nouzovka, kdy se třeba nečekaně někde ocitnete a máte čas lovit. Já s sebou pořád Garmina netahám.
  • 0
eTrex Vista HCx, Google Nexus S

Pokud znáte problém v OSM mapách (chybí název ulice, celá ulice, jednosměrka apod.) - dejte mi vědět přes SZ, doplním, opravím...

Geocaching je pro nás zábava, pěkný cíl výletu, žádná honička za body...

#63 chose44

chose44

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 385 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2012 - 18:18

Doporucuji nokii e52
  • 0

#64 Alexanderovic

Alexanderovic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2012 - 10:35

me osobne se teda s poridenim smartphonu (Galaxy Ace) razantne zvedla statistika. dokud jsem mel jen GPSku (eTrexe), tak jsem si musel vse slozite doma nahrat, zkopirovat, vytisknout a pak mi po ceste stejne vsechny listingy ulitli, nebo jsem je nekde zapomnel :-P. takhle s mobilem se skoro o nic nemusim starat, vse se zaridi na miste a pripadne natukam souradnice do GPS pro presnejsi lokalizaci. a ve meste byva telefon casto lepsim resenim, diky moznosti kouknout do satelitnich map, apod. pravda funguje to tak jen, dokud ma clovek pristup k internetu
  • 0

#65 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2012 - 10:44

Alexanderovic napsal/a:
me osobne se teda s poridenim smartphonu (Galaxy Ace) razantne zvedla statistika. dokud jsem mel jen GPSku (eTrexe), tak jsem si musel vse slozite doma nahrat, zkopirovat, vytisknout a pak mi po ceste stejne vsechny listingy ulitli, nebo jsem je nekde zapomnel :-P. takhle s mobilem se skoro o nic nemusim starat, vse se zaridi na miste a pripadne natukam souradnice do GPS pro presnejsi lokalizaci. a ve meste byva telefon casto lepsim resenim, diky moznosti kouknout do satelitnich map, apod. pravda funguje to tak jen, dokud ma clovek pristup k internetu


Do mobilu se dají nahrát i offline mapy (jen je třeba správný program - např. pro Symbian je to SmartComGPS, pro Android tuším OruxMaps, ale jsou i jistě další programy). Já osobně chodím výhradně s offline mapami, včetně fotomap ;). eTrex mimochodem taky mám (Vista HCX), ale s mobilem se to nedá srovnat. Jediná výhoda je delší výdrž a o něco větší přesnost (proto ho nosím i tak s sebou - jako GPS logger nebo kdyby mi v nouzi došly všechny baterky do mobilu).
  • 0

#66 Esc

Esc

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2012 - 10:51

mě naprosto vyhovuje Vodafone 845. GPS má problém čas od času se chytnout, ale jinak fachčí dost dobře a dost přesně. jen teda s oficiálním OS jsem nebyl spokojen, tak jsem to trošku vytunil :-D a k tomu využívám Locus Pro, vyjímečně c:geo, pokud je třeba vyrazit nečekaně do terénu :-) v Locusu si stáhnu předem mapu, což je pro mě primární, jelikož nemám datový tarif a kešky nahrávám přes CacheList. tzn, že se mě uloží souřadnice, listing, hint, posledních 10 logů.. podle mě pro offline geocaching v telefonu je tato kombinace nejlepší. nemluvě o tom, že ten telefon jsem sehnal dosti levně.
  • 0
Huawei U8120: Android 2.3.5 - Cyanogen Mod 7.1.0 (aneb i s malým kašpárkem se dá hrát velké divadlo)
c:geo, ale hlavně Locus Pro

#67 R1CA021

R1CA021

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2012 - 22:48

Nejlepší telefon na geocaching? Ano, jeden takový existuje: sony ericsson C905 B)
  • 0

#68 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2012 - 22:56

Tyhle debaty mě občas baví číst, vůbec nevím, o čem se tady píše :-) Nějaké lotus pro, C:geo, vůbec nevím, co to je.
  • 0

#69 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2012 - 7:44

Po těch nálezech co už mám si myslím že mobil není úplně nejideálnější pro GC, aspoň né do té doby, než ty tataři vymyslí nějakou pořádnou baterii. Byl jsem na víkend na Berounce a opravdu jsem si zoufal...co zastávka jsem dobíjel do plna, pak jsem si skočil pro pár tradiček a znovu jsem musel nabíjet do plna...a to jsem na mobilu nedělal nic jiného a v podstatě si ho nevšímal. Pokud má člověk v zadnici zásuvku, tak klidně, ale jinak je na pořádný hledání nejlepší gps s pořádnou výdrží a možností výměny baterií
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#70 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2012 - 9:43

prazskychytrak napsal/a:
Po těch nálezech co už mám si myslím že mobil není úplně nejideálnější pro GC, aspoň né do té doby, než ty tataři vymyslí nějakou pořádnou baterii. Byl jsem na víkend na Berounce a opravdu jsem si zoufal...co zastávka jsem dobíjel do plna, pak jsem si skočil pro pár tradiček a znovu jsem musel nabíjet do plna...a to jsem na mobilu nedělal nic jiného a v podstatě si ho nevšímal. Pokud má člověk v zadnici zásuvku, tak klidně, ale jinak je na pořádný hledání nejlepší gps s pořádnou výdrží a možností výměny baterií


Znám víc kačerů, kteří začínali s telefonem, protože si tam natahali spousty dalších aplikací kdo ví k čemu a pak stejně přesedlali na navigaci. Většina kvůli výdrži baterií, někdo proto, že lézt po skále s plackou velikosti televize za patnáct tisíc není nejlepší nápad :-)
  • 0

#71 konyk87

konyk87

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2012 - 9:56

Dosť často čítam o slabej výdrži smartfonov pri geocachingu, ale osobne som s tým nemal nikdy problém - telefón vydrží v pohode celodenné hľadanie pokiaľ sa používa rozumne, t.j. obmedzenie najväčších žrútov energie - zaznamenávanie trasy, dátové prenosy a osvetlenie displeja... Kešky, ktoré sú v pláne mám uložné v c:geo, taktiež mám offline mapu lesných ciest, takže si len kontrolujem najrozumnejšiu cestu, ako sa dostať ku keške a následne už len za šípkou... Napr predvčerom sme boli hľadať cca v čase 10:30 - 18:30, priebežne sme kontrolovali cestu, hľadali krabičky (z ktorých 3 kusy zabrali asi po 30 minút) a z batérie ubudlo necelých 30%... Iný príklad - asi pred mesiacom sme boli na dvojdňovej hrebeňovke v Malej Fatre - cestou bolo okolo 15-20 kešiek, cca 35 km a telefón vydržal bez problémov 2 dni...
  • 0

#72 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2012 - 10:08

tak a teď ještě otázka...co máš za smartfoun:D protože dva dny, 35km a 20 kešek to je teda opravdu výkon...nejspíš jsi si vždy zapamatoval kde přesně keš je, vypnul telefon a pak jen mrknul jak daleko ještě a zase vypnul telefon, protože jinak to podle mě nejde...a to je teda bída, ale co se dá dělat no
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#73 Musky

Musky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2012 - 10:19

Já mam sgs a náhradní baterii kterou jsem ještě na výlete nevybil. Neni to original ale ma skoro 2x vic mah. Originál mam vždy s sebou a ještě ji nepotřeboval. Kvůli velikosti má jiný kryt který se mi líbí. Prošel jsem cyklocache Rakovník Křivoklát se zapnutym displejem a GPS skoro celou dobu, sel jsem pěšky, ještě jsem ten den stihnul psi zalezitoyti 3 což je multina. Nemusím už hlídat zda je nabitý nebo ne. S originál batefii jsem porad hlídal nabití a výlety byly vždy krátké.
  • 0

#74 konyk87

konyk87

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2012 - 10:32

Mám LG Optimus One P500 s 1500 mAh batériou. Telefón samozrejme nevypínam a nezapínam - pozriem si cestu (v nejakých rozumných intervaloch kontrolujem vzdialenosť a či ideme správne) a "uzamknem ho" - zhasne sa displej a GPS prestane požítať pozíciu. Keď to opäť spustím, tak za pár sekúnd nájde polohu. Posledný úsek (100-200m v závislosti od terénu) už sledujem aj smer a vzdialenosť... Raz som skúšal chvíľu ísť aj so zaznamenávaním trasy a odhadujem, že batéria by vydržala tak 3-4 hodiny, viac nie. Podobne to bolo aj na kamarátovom telefóne so zapnutým dátovým prenosom...
  • 0

#75 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2012 - 10:53

tak to já mám taky 1500 mAh a i když sem si vypínal přenosy dat,gps,displej na minimum tak mi vydržela baterka max ten den...
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#76 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2012 - 10:58

Xperia Ray + aDrake, náhradní baterka podmínkou. Jak začnu používat GPS, mizí baterka rychle, za půl dne je prázdná. Prostě klasika, pár tradiček, nějaká ta multi nebo mystery (to se pak v aDrake anebo celkově v mobilu hrabu víc), nějaký ty data k tomu a odpoledne, někdy až k večer musím dát novou baterku. Zlatej Garmin 60CSx, zapnutej je celej den, vydrží těch dní několik, jen nemá ty data v sobě co aDrake :) edit: Pokud na mobilu vypnu vše (data, wifi, gps,....), používám ho rozumně, pár sms, nějaká ta minuta volání, vydrží tak ty dva dni.
  • 0

#77 Kanouris

Kanouris

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2012 - 11:26

Používám LG Optimus One + C:geo + Locus Free. Na den lovení to bezproblému stačí :)
  • 0

#78 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2012 - 11:37

Na to, aby sis zavolal o radu, kde to je nebo rovnou o finálku, stačí obyčejná nočka. Na hledání keší je pouze GPS. Pokud má někdo opačný názor, tak se s ním rád sejdu a dáme během odpoledne zátěžový test co ten jeho mobil opravdu vydrží v terénu. A garantuju, že baterka bude to poslední, co na mobilu odejde.
  • 0

#79 LynxJ

LynxJ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2012 - 15:57

KaMo_cz napsal/a:
Na to, aby sis zavolal o radu, kde to je nebo rovnou o finálku, stačí obyčejná nočka.
Na hledání keší je pouze GPS. Pokud má někdo opačný názor, tak se s ním rád sejdu a dáme během odpoledne zátěžový test co ten jeho mobil opravdu vydrží v terénu. A garantuju, že baterka bude to poslední, co na mobilu odejde.


To je zase blabol. Samozrejme, ze se da pouzivat oboje podle toho, co komu konkretne vyhovuje. Ja daleko radsi pouzivam smartphone a to mam i Garmina. Odolnost Garmina v extremnich podminkach mi nevyrovna pohodlnost prace s kesema ve smartphonu.
  • 0

#80 wefsafca

wefsafca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2012 - 10:48

iphone s gps + glonass navigaci a aplikaci od GS = nejvic easy reseni...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama