Přejít na obsah


Fotka

Vhodný telefon pro geocaching


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
406 odpovědí na toto téma

#101 geobublina

geobublina

    Bublina

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2012 - 12:49

Ze sahamana berete vazne nechapu... Jinak my lovime s iPhonama na mobilu je dobry ze si clovek necha najit kesky v okoli, i kdyz treba vlastne neme v umyslu lovit. Jinak jsme meli pred rokem problem s wherigem a nevime jak to jde ted. Nakonec bych stejne radsi chtela normalni navi...
  • 0

#102 mentalistik

mentalistik

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2012 - 18:29

kam se hrabe mobil na GPS
  • 0

#103 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2012 - 8:46

Tady jsi s GPS OT, zde je vlákno o mobilních telefonech, GPS sem tahaj jenom amatéři. B)
  • 0

#104 CZECH.TIR

CZECH.TIR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2012 - 10:59

tomy.22 napsal/a:

CZECH.TIR napsal/a:
.......
co se týče mobilu, vystřídal jsem jich víc, větší dislej je lepší,ale stačí i třípalcový . díky c:geo stačí cokoliv s androidem..
bože, díky za c:geo


Jistě s tímhle souhlasím. Mám jak navigaci tak mobil a také používám oboje. V tomhle případě jde ale o tol jak shaman tvrdošíjně prosazuje HTC. Dobře to napsal honny o post výše. Tohle prostě nelze říci obecně.


No měl jsem ( a někde mám , jen nevím kde) Vodafone 858. Bez problému, jen malý displej. HTC Wildfire mě moc nenadchl, šel brzy pryč. Gigabyte Smart 1345 - super, dual SIM, velky displej, jen nepřežil můj náraz do kamene ( vracel jsem se v noci z jedné keše kdesi v Holandsku k autu, šel jsem po takové krásné asfaltce, čuměl do druhého mobilu a kdo mi píše a narazil do 1,5m vysokého šurtu, co tam mají aby jim tam nejezdila auta. V tý tmě jsem ho prostě přehlédl a odskákal to displej). Teď mám samsung galaxy mini, včera jsem s ním ukládal keš GC43CNZ a z mrtvého stavu, kdy jsem GPS použil naposledy na Štědrý den, měl do minuty GPS signál. No a ted zase čekám na Gsmarta. Dražší telefony nechci, bo u mě nemají delšího trvání. Tyhle jsem koupil kolem tisícovky z druhé ruky, 858 mám novou.
jinak nějaký rozdíl v GPS jsem nepozoroval, mám ještě pro případy nouze sebou Nokie 5230 nebo E90 a přijde mi že ty dotykáče mají signál dřív.
  • 0
náš tým: Petr, Inka, Péťa, Gábinka. Jako ochranka Jork a Sissi (yorkshire terier).
Geovozy Felda pick-up, krátká Felda, Renault Magnum 480 HP + návěs, JAWA Mustang r.v. 1970, kolo,nohy.

KOMU SE MÉ KEŠE NELÍBÍ,AŤ JE NELOVÍ...

statistika munzee: [url]http://www.opencachi...munzeer=petr007[url]


#105 spider111

spider111

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2013 - 19:52

Nemáte někdo prosím zkušenosti s tímhle mobilem - HUMMER H1 MTK6515? Díky moc za info!
  • 0

#106 wefsafca

wefsafca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2013 - 23:27

z mrtvého stavu, kdy jsem GPS použil naposledy na Štědrý den, měl do minuty GPS signál.


- a on nemá internet? Bez nej z mrtveho stvu to trva nekolik minut, max. 12,5 minut pro sazeni celeho almanachu. Stahuje rychlosti 50bits, takze dost rychly ale ne nemozny.

Pokud ma internet, tak se ty data stahnou behem jednotk vterin, tam je zase 1 minuta pomene dlouha doba.
  • 0

#107 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2013 - 8:02

spider111 napsal/a:
Nemáte někdo prosím zkušenosti s tímhle mobilem - HUMMER H1 MTK6515? Díky moc za info!


Nemám, ale MTK6515 bude asi už dost starý čipset ne? To beru v porovnání s označením čipsetu, který tam mám já MTK6589, přičemž v současnosti je asi z MediaTecku nejlepší čipset MTK6589T.
  • 0

#108 iq18

iq18

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2013 - 8:19

mtk chipsety nelze na lovení doporučit.
  • 0

#109 wefsafca

wefsafca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2013 - 13:13

A jake lze? Jaky chip je nejlepsi? Pocitam co umi nejmene 2 systemy dohromady, pripadne umi uz nejaka masinka vsechny 3 systemy - gps glonass alileo?
  • 0

#110 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2013 - 16:13

iq18 napsal/a:
mtk chipsety nelze na lovení doporučit.

Zajímavé. Mám jej v BT loggeru a odlovil jsem s ním pomocí telefonu víc než 600 keší a vůbec si nestěžuji. :-)
  • 0

#111 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 8:53

Haier W910 IP54 ... Na android foru si každý chválí, že tak špičkovou gps v telefonu ještě neměl. Čipset to má Qualcomm MSM8260 1.5 GHz dual-core, chytá i glonass, takže žádné problémové MTK.
  • 0

#112 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 10:59

miki6 napsal/a:
Haier W910 IP54 ...
Na android foru si každý chválí, že tak špičkovou gps v telefonu ještě neměl. Čipset to má Qualcomm MSM8260 1.5 GHz dual-core, chytá i glonass, takže žádné problémové MTK.


A máte ten telefon někdo ?

Cena pod 4t je sice super, ale pokud by se k tomu vyjádřil i někdo normální, co ho používá, tak by to bylo prima.

Jako drobný nedostatek zatím vidím to, že nemá výměnnou baterii :-(

Jinak, debata k němu je tady:
http://androidforum....r W910&start=30

A možnost nákupu:
http://www.tinydeal....ne-p-94568.html
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#113 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 11:05

Taky se přimlouvám za osobní zkušenosti, protože právě telefon potřebuji vyměnit a ráda bych vybrala tak, aby mohl zastoupit O450, kterou používám od začátku. S telefony vhodnými pro GC proto žádnou zkušenost nemám - jinak bych si skoro vybrala něco od Samsungu - uvítám proto i zkušenosti a doporučení ke konkrétním typům téhle značky. Předem díky za doporučení.
  • 0

#114 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 11:38

zvedavkanocni napsal/a:
.....
jinak bych si skoro vybrala něco od Samsungu
.....


Nojo, jenže ten odolný Samsung stojí 2x tolik :-(
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#115 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 11:54

Geocaching se dá hrát na čemkoliv (nejlépe s Androidem). Záleží to čistě na preferencích a potřebách uživatele. Co mne tak napadá: - snadná výměna baterie (pokud výdrž nestačí či nákup externí nabíječky) - odolné tělo a displej - velikost dispeleje - rychlý hardware - kvalitní fotoaparát apod. Osobně nemám ani jedno (možná až na tu výdrž) mám jeden z nejlevnějších telefonů (Sony Xperia Tipo) a ještě jsem ho ani neutopil, ani nerozbil, vydrží mi téměř celý den keškování. GPS signál je solidní, hledat se s tím v pohodě dá. Nějakých 20 m nepřesnosti v lese mne nerozhází :-) Garmin Oregon také mívá tak 10 m. A pokud chcete mít lepší než-li mobilní GPS, tak si poříďte externí GPS modul. Podle mne stojí integrované GPSky v mobilech všechny za velké kulové a Outdoorovým GPSkám se nikdy nevyrovnají.
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#116 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 16:47

At si každej koupí mobil jaký se mu líbí. Je to totiž úplně jedno. Všechny fungují, výrazné rozdíly nejsou a každému vyhovuje něco jiného. Někdo je ochoten investovat do Iphone, Xperia Z nebo Samsung S4. Ale fungují i ty za polovic. Jen tam třeba schází velikost displeje, výkon procesoru, ale vše funguje ke spokojenosti. Já jsem třeba spokojený s Xperia V. Akorátní velikost, slušný výkon a voděodolnost jako bonus.
  • 0

#117 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 18:51

No rozdíly právěže jsou podstatné a to hlavně v operačních systémech a tedy i možností použít tu kterou aplikaci, také s citlivostí GPS čipu a také s výdrží baterie. Rozhodně není jedno, co se koupí za mobil.
  • 0

#118 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 19:34

Právě GPS čipy mě zajímaly - především obvyklá přesnost podle druhu čipu, už jsem si o nich něco přečetla - ale v nejmenované prodejně jsem zjistila, že někteří prodavači ani neví, že GPS v telefonu je ( opravdu jeden volal druhého, protože nemohl ani pochopit, na co se ptám ) - natož který čip. :o Dokonce jsem se doslechla, že za 10 let praxe dotyčného pána v oboru jsem jediná, koho něco takového zajímá.:o Jinak kritéria beru podobně jako skurakai, ale ráda bych si přečetla konkrétní zkušenosti uživatelů - mimo GC na jiných fórech navigaci telefonů nikdo moc nehodnotí. PS: Jak tu bylo o přesnostech, tak u O450 se pohybuje většinou kolem 3-7m, málokde jde na 10-15m a to je ještě většinou v situaci, kdy potřebuje vyměnit baterie. U některých keší to vypadá, že s ownery používáme stejnou GPS - keš je na 0 nebo jednom metru, i když přesnost GPS je na oněch 3m.;) - když takových keší najdu od stejného autora několik, tak už bych si na stejnou GPS skoro vsadila. Přesnost zaměření keše a přesnost mé GPS na místě jsou dvě věci, které docela ráda sleduji i v případě, že keš najdu hodně rychle.
  • 0

#119 KulisekW

KulisekW

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 038 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 19:46

Tohle téma celkem se zaujetím sleduji. Já jsem spokojen se svým SE Xperia Ray. Mám ho dva roky a pro GC mu nemůžu nic vytknout. :) GPS funguje jak má (dovede na metr přesně, což mě samotného udivuje :D ), baterka vydrží tak akorát na den plného využívání (wigo, mapy, navigace, focení,... - data nepoužívám a nemám) a ještě má kovové prvky, takže ani pád z kola/pád na kameny/pád ze stromu/pády na dlažbu/...nic s ním zatím nehnulo, jen pár oděrek a drobných škrábanců na displeji. :) Jsem s Ray spokojený. ;)
  • 0

#120 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 19:48

At vybereš co vybereš, druhý den zjistíš, že špatně.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama