Přejít na obsah


Fotka

Vhodný telefon pro geocaching


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
406 odpovědí na toto téma

#81 Casanova

Casanova

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2012 - 11:40

Iphone - prostě to funguje.
  • 0

#82 Paja.V

Paja.V

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 516 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2012 - 15:25

Hezký a výkonný Android, co umí GPS i GLONASS, spolu s GS aplikací = stejně elegantní řešení za (dejme tomu) třetinu ceny :)
  • 0
Oregon 450 + Topo Czech 2013 PRO

Má čeština pro Oregon x50 a aktuální FW 6.40

#83 Doc Bogeyman

Doc Bogeyman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 83 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2012 - 15:32

Já doporučuji outdoorový Sony Xperia Active. Malý vodotěsný smartphone s Androidem a s dobrým GPS chipem, který se chytá daleko rychleji než můj starý Vodafone 845. Pro příznivce T5 má i ouško, kam jde přidělat poutko, aby nikam nespadl. Co víc chcete?
  • 0

#84 Kankys

Kankys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2012 - 8:25

já mám sony xperia go a nemůžu ji vynachválit.
  • 0

#85 Podes

Podes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2012 - 1:35

Já nemám zatím žádný chytry telefon, ale uvažuji o nějakém Samsungovi. Proč ho tady ještě nikdo nevzpomněl? Jinak na GC používám Oregon 300. A telefon bych využíval vyjímečně (na FTF když mě zastihne v terénu) nebo např. pokud nečekaně na cestách budu nepřipraven na lov a nebudu mít stažené místní kešky. Nebo při lovu se neplánovaně dostanu mimo staženou oblast. Vše se mě už párkrát přihodilo a něco online mě chybělo.
  • 0

#86 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2012 - 9:26

Samsung opatrně, protože má obecně nevyladěný SW. Jinak dobré a kvalitní GPS čipy má určitě ve svých mobilech HTC, polohu nalezne okamžite po spuštění i s vypnutým aGPS, v hustém lese do minuty.
http://www.kyou.cz/f...=samsung#p19344
  • 0

#87 Tha Family

Tha Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2012 - 9:53

Já k vyhledávání používám Samsung Galaxy Ace. Je to z toho důvodu, že prostě zatím nemám dostatek peněz na gpsku, takovou jakou bych chtěl. Jsem si vědom, že to je nouze a s tím i taky při lovech počítám. Když vím o limitech telefonu, nejsem nijak zvlášť rozhozenej při komplikacích. S telefonem ale v pohodě můžu operovat ve městě a v příměstkejch oblastech i příměstkejch lesích. Do lesů a do přírody dávám víc na rady z listingu. Telefony mají navíc tu bolest, že nemají dostatečnou výdrž baterií /proti gpskám/, ale to se dá případně eliminovat použitím náhradních zdrojů.
  • 0

#88 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2012 - 11:09

shaman3 napsal/a:
Samsung opatrně, protože má obecně nevyladěný SW. Jinak dobré a kvalitní GPS čipy má určitě ve svých mobilech HTC, polohu nalezne okamžite po spuštění i s vypnutým aGPS, v hustém lese do minuty.
http://www.kyou.cz/f...=samsung#p19344


Nesmysl. Mám Samsung Galaxy Ace a ještě se mi nestalo abych s ním nenašel keš. Tak v čem je problém?
  • 0

#89 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2012 - 14:13

Já nepsal, že s ním keš nenajdeš. Ale postnul jsem odkaz na porovnání některých Samsungů a HTC ohledně vyladěnosti SW, tedy rychlosti systému.
  • 0

#90 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2012 - 14:18

shaman3 napsal/a:
Já nepsal, že s ním keš nenajdeš. Ale postnul jsem odkaz na porovnání některých Samsungů a HTC ohledně vyladěnosti SW, tedy rychlosti systému.


Tak jinak. Na jedněch stránkách lidi nadávají na Samsung, na dalších na iP, HTC, Nokie atd...

Prostě žádnou nevyladěnost SW nepozoruji. To že si někteří lidé nasypou do telefonu plno aplikací, které ve skutečnosti nepotřebují a pak brečí jak ji to a to běží pomalu je už věc jiná.
  • 0

#91 HRAZDA team

HRAZDA team

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2012 - 12:26

Používám Galaxy SII hlavně na wherigo a jsem spokojen.
  • 0

#92 PerryCZ

PerryCZ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2012 - 13:51

Měl jsem dlouho Galaxy S a GPS žádná sláva. Systém nevyladěný jak už tu zaznělo. Potom jsem si začal hrát s custom ROM a bylo to o dvě třídy lepší. Výdrž na baterku při zapnuté GPS ovšem nic moc. Teď jsem "trochu" povýšil na Samsung Note II a je to bomba. GPS chytá okamžitě, baterka vydrží při intenzivním používání dva dny, vše maká. Oregon leží ve skříni...nechcete někdo koupit O300?
  • 0

#93 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2012 - 19:47

shaman3 napsal/a:Jinak dobré a kvalitní GPS čipy má určitě ve svých mobilech HTC, polohu nalezne okamžite po spuštění i s vypnutým aGPS, v hustém lese do minuty.


Aha, aha.

Chtělo by to méně obecně, kolego. "HTC" rozhodně nemá kvalitní gps (//edit: ať už čip, nebo anténu) v každém telefonu.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#94 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2012 - 10:57

Ale má, je to rozdíl třeba oproti nokii ta rychlost zjištění polohy. Kamarád s nokií nenalezl v lese svoji polohu vůbec, po půl hodině vylezl z lesa na pole a tam teprve ta jeho Nokie nalezla svoji polohu. Tohle by se mi s HTC nikdy nestalo, v lese nalezne polohu nejdéle do minuty.
  • 0

#95 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2012 - 11:23

shaman3 napsal/a:
Ale má, je to rozdíl třeba oproti nokii ta rychlost zjištění polohy. Kamarád s nokií nenalezl v lese svoji polohu vůbec, po půl hodině vylezl z lesa na pole a tam teprve ta jeho Nokie nalezla svoji polohu. Tohle by se mi s HTC nikdy nestalo, v lese nalezne polohu nejdéle do minuty.


Koukám, že HTC má lepší GPS než leckterá navigace......... :D . Zahoďte všichni ty své dakoty, oregony atd. a hurá do HTC............
  • 0

#96 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2012 - 11:31

Tak tak. B) Spousta lidí už přechází z navigací na mobily HTC. I zde se takoví jistě najdou.
http://www.geocachin...875#post_390875
  • 0

#97 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2012 - 11:36

shaman3 napsal/a:
Tak tak. B) Spousta lidí už přechází z navigací na mobily HTC. I zde se takoví jistě najdou.
http://www.geocachin...875#post_390875


Pleteš si thready. Tohle patří do vtipů.

btw: a jistě i výdrž baterie je srovnatelná s klasickými navigacemi, že?
  • 0

#98 CZECH.TIR

CZECH.TIR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2012 - 11:55

pro mě, když lovím nahodile kam se zrovna dostanu, den před tím nevím kde budu, je klasická navigace no, na h...
přes mobil si stáhnu nejbližší keše, vidím je na mapě kdekoliv po Evropě, aktuální logy, listingy atd.
menší výdrž baterie řeším náhradní baterií, stažením keší do mobilu hned v autě atd. případně vypnutím připojení k GSM síti, mám dvě SIM s jedním číslem, takže jsem stále na příjmu.
takže kdo je na tom podobně, klasická GPS navigace jednoznačně prohrává.

co se týče mobilu, vystřídal jsem jich víc, větší dislej je lepší,ale stačí i třípalcový . díky c:geo stačí cokoliv s androidem..
bože, díky za c:geo
  • 0
náš tým: Petr, Inka, Péťa, Gábinka. Jako ochranka Jork a Sissi (yorkshire terier).
Geovozy Felda pick-up, krátká Felda, Renault Magnum 480 HP + návěs, JAWA Mustang r.v. 1970, kolo,nohy.

KOMU SE MÉ KEŠE NELÍBÍ,AŤ JE NELOVÍ...

statistika munzee: [url]http://www.opencachi...munzeer=petr007[url]


#99 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2012 - 11:57

shaman3 napsal/a:
Ale má, je to rozdíl třeba oproti nokii ta rychlost zjištění polohy. Kamarád s nokií nenalezl v lese svoji polohu vůbec, po půl hodině vylezl z lesa na pole a tam teprve ta jeho Nokie nalezla svoji polohu. Tohle by se mi s HTC nikdy nestalo, v lese nalezne polohu nejdéle do minuty.

No vidíš.
A já s nokií n900 neměl problém a s htc hero to stojí za prd.

Chápeš o co mi jde? Že to nejde říct *obecně* o značce.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#100 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2012 - 12:06

CZECH.TIR napsal/a:
pro mě, když lovím nahodile kam se zrovna dostanu, den před tím nevím kde budu, je klasická navigace no, na h...
přes mobil si stáhnu nejbližší keše, vidím je na mapě kdekoliv po Evropě, aktuální logy, listingy atd.
menší výdrž baterie řeším náhradní baterií, stažením keší do mobilu hned v autě atd. případně vypnutím připojení k GSM síti, mám dvě SIM s jedním číslem, takže jsem stále na příjmu.
takže kdo je na tom podobně, klasická GPS navigace jednoznačně prohrává.

co se týče mobilu, vystřídal jsem jich víc, větší dislej je lepší,ale stačí i třípalcový . díky c:geo stačí cokoliv s androidem..
bože, díky za c:geo


Jistě s tímhle souhlasím. Mám jak navigaci tak mobil a také používám oboje. V tomhle případě jde ale o to jak shaman tvrdošíjně prosazuje HTC. Dobře to napsal honny o post výše. Tohle prostě nelze říci obecně.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama