Přejít na obsah


Fotka

Domácí výroba CWG


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
67 odpovědí na toto téma

#21 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2010 - 16:59

Ale koneckonců dejte si do Googlu hledat "camrátka" a možná žasnete co se dá ručně udělat...kam se hrabou CWG...
  • 0

#22 Tondanesek

Tondanesek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2010 - 19:21

To: ssva Haaaa to mě potěšilo! Ono jedním důvodem proč si chci ten coin udělat je, že máme doma spousty "camrátek" placek. A pár těch placek už jsme pálili tak si myslím, že nebude zas tak velkej problem si s tim pohrát. Přece jenom nějaký ty dřevěný desky na vyzkoušení jsou tak proč ne:D Kdyžtak až budou přidám foto:D
  • 0

#23 Geo Gadget

Geo Gadget

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2010 - 19:25

Tondasek, pokud chces, tak ti tri CWG vylaseruji zcela zdarma, jako obdiv k tomu, ze jsi ochoten to delat rucne. Pripadne ti cokoliv zdarma vylaseruji do tveho materialu at se s tim nemusis trapit.
  • 0

#24 Tondanesek

Tondanesek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2010 - 19:35

No jakože byl bys hooodně moooc hodnej, ale i přes to, bych to zkusil. Ono stejně tuším, že to dopadne tak, že si nechám tech 50 origo CWGček udělat a bude pokoj s celým pájkováním. Ale moc ti děkuju za nabídku:D cením si toho
  • 0

#25 Geo Gadget

Geo Gadget

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2010 - 19:58

Rado se stalo a neni zac, ja si zase cenim takovych kutilu :)
  • 0

#26 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2010 - 22:31

A proč tak trváš na tom označení svých vizitek jako "CWG"? Já bych takovoý ručně vyrobený "sigitem" vyměnil třeba za deset tuctových sterilních spotřebních CWG. Ruční práci a originalitě zdar! (Tím nijak nechci hanit CWG!)
  • 0

#27 mike007

mike007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2010 - 22:55

Mně se tenhle nápad líbí, určitě bych to v keši uvítal než nějakej kindršrot a papírový kapesníky. Moje kamarádka zase dělá odznáčky na téma geocaching. Kačerům se moc líbí.

Vložený obrázek
  • 0
• Osobní stránky: http://www.bastleni.eu

#28 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2010 - 6:38

Hele, to je bomba, ty odznáčky! jak je dělá?

Ještě k tý vypalovačce: např. mikropájka není dost žhavá. No a důležitý je, aby se to dobře drželo v ruce, přecejen s tím maluješ, pomalejma tahama. Pájka trafo je děsně těžká a nemotorná. Koukni na web, jak ta originál holz brennen, brandmalerei vypadá a kdyžtak si to zbastli... třeba (nevím) by to šlo i s troškou snahy z tý trafo, aniž bys jí zničil... vytáhnout nějak "pohyblivej" šlahoun, ty pevný tyčky na konec a přidat vrstvu korku, aby to bylo za co držet.

Jinak jsem se kouknul na ty cajky a jsou na amazonu od 22 do 100 EUR. Čita má už druhou tu za stovku, Junior. Naprostá spokojenost, vydrží v provozu hodiny (než to musíš odhodit pro žár :) ) a má štelovatelnou teplotu.

Bacha, vypalovací drátky jemný a TVRDÝ!!!

Kdyby tě zajímalo, co se s tim dá dělat, koukni na http://mj.dmw.gringo.cz/?page_id=20. Děláme tak placky pro FTF, STF, TTF na našich krabicích.

Jo, a samosebou, původně to je všechno z trempu, z placek a camrátek - jen my je nepoztráceli :P, visí nám na zdech a na nábytku.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#29 Bruca

Bruca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2010 - 8:39

já měl "vypalovačku" doma... trafo v bakelitové krabičce. dovnitř napájení, a ven se připojovala přes "banánky" (nevím, jak se to jmenuje oficiálně) dvojlinka, na konci bylo přidělané držátko a očko z drátku. kdyby se mi na tom trafu neuškubl drát, tak by fungovalo dodnes. fakt to byl skvělý vynález a dali se s tím dělat pěkné obrázky :-) nešlo by na to pálení cwg-ček předělat nějakou cdromku? B)
  • 0
jsem kačer teoretik a nestydím se za to :-)))) PS: fšak já to srovnám. jen netuším kdy ;-)

#30 Bruca

Bruca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2010 - 8:53

tak jsem hledal a něco našel i na českých stránkách...http://www.tipa.eu/c...tavci-plastbox/
cenu mají 265,- vč. DPH
vypadá to vcelku zajímavě....
  • 0
jsem kačer teoretik a nestydím se za to :-)))) PS: fšak já to srovnám. jen netuším kdy ;-)

#31 MadDogTeam

MadDogTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 357 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2010 - 9:56

Ma ji pritelkyne a nemuze si ji vynachvalit :) jedine co trochu vadi - aby se nenicily klestema nastavce, musis pockat az vychladnou, ale na druhou stranu pokud si upravis vylozenim korkem nejake kleste abys je nebral vyslovene zoubkama na klestich, tak je to OK :)
  • 0
Galaxy SII + search dogs Phalko a Ela :)

#32 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2010 - 10:02

Ponik napsal/a:

Mau Loftin napsal/a:
Možná by to chtělo nalézt někde přesnou definici CWG


Možná by to chtělo hledat :-)
viz web CWG....
http://www.volny.cz/jpa/geocoin.html

Šablony CWG pro Corel Draw! nabízíme k využití všem zájemcům za těchto podmínek:
- geomince bude vyrobena laserovým gravírováním z "větvového suku" o průměru 35 mm x 7 mm.....


t100-CZ napsal/a:
tak trochu mě ty pravidla pro tvorbu CWG přijdou přinejmenším zavánějící. Tedy pouze přesněji to: - geomince bude vyrobena laserovým gravírováním.......


Pochopitelně jsem hledal a i toto našel...
ale tak se mi nezdá, že by toto byla nějaké definice, je to prostě jen postup, jak to udělá daná firma, nic víc....
  • 0

#33 Geo Gadget

Geo Gadget

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2010 - 10:04

Bruca napsal/a:

nešlo by na to pálení cwg-ček předělat nějakou cdromku? B)


neslo je tam maly vykon. z BR uz je to lepsi, ale i tak to neni zadna slava. pokud pevnolatkovej laser tak to chce aspon 10W. u CO2 staci 40W v pohode
  • 0

#34 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2010 - 10:41

Bruca napsal/a:
tak jsem hledal a něco našel i na českých stránkách...http://www.tipa.eu/c...tavci-plastbox/
cenu mají 265,- vč. DPH
vypadá to vcelku zajímavě....


Hezký, dobrej tip - jen mi to pořád připadá trošku humpolácký do ruky, a taky, jak fungujou ty hroty z masivu? Jsou dost žhavé? Nechladnou moc rychle při kontaktu se dřevem? Drátek je drátek...

Vypalujem i do trvrdých dřev, do skořápek kraslic :) , dá se i do tuhého pergamenu, papíru, ...
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#35 Tondanesek

Tondanesek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2010 - 10:51

Jde o to, že bych to nejdřív na to dřevo nakreslil tužkou a až pak podle velikosti pálenýho místa bych se rozhodl, kterou pájku použítm jestli mikro nebo klasiku trafo.
  • 0

#36 Ponik

Ponik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 188 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2010 - 15:07

Mau Loftin napsal/a:

t100-CZ napsal/a:
tak trochu mě ty pravidla pro tvorbu CWG přijdou přinejmenším zavánějící. Tedy pouze přesněji to: - geomince bude vyrobena laserovým gravírováním.......


Pochopitelně jsem hledal a i toto našel...
ale tak se mi nezdá, že by toto byla nějaké definice, je to prostě jen postup, jak to udělá daná firma, nic víc....


Chlapci asi budete nějací právníci.... CWG je už dobře ke dvou tisícům a zatím to všem bylo jasné a stačilo to... dokonalou definici k pochopení pro vás tedy nehledejte, ani já ani Honza JPA právníci nejsme, pořád jen spoléháme na zdravej rozum a poctivost uživatelů CWG.... Suky jsou dané, rozměr je daný, písmo je dané, ostatně celý design je daný :D a je daná technologie... drtivé většině lidí to stačí a těch pár, co to potřebují přesněji definovat má holt smůlu.

Pokud má někdo laser doma může si to "pálit" doma... v době vzniku CWG tyto možnosti nebyly běžně dostupné a tak se to "pálilo" v reklamkách... pokud už to dneska jsou lidi schopni kvalitně dělat doma nechť to dělají... nikdo přece nepřikazuje, že to musí bejt páleno tam a tam. No, a pokud si to někdo namaluje na suk tužkou a udělá mu dobře, že s tím vyjebal... nechť je mu přáno, ale do katalogu pro sběratele se holt nedostane. Dál to asi nemá cenu rozebírat.

Osobně vítám jakoukoliv jinou variantu sigitemů... lhostejno jak budou provedeny. CWG už v dnešní době může leckomu připadat jako dinosaurus... např. teď už jsou běžně dostupné možnosti barevného pálení a podobně, sám mám jiné varianty, ale prostě už to nejsou CWG.
Rád podpořím nové myšlenky i pomohu s novým designem...ale osobně už nic rozjíždět nebudu, CWG mi bohatě stačí :D.
  • 0

#37 A+T

A+T

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2010 - 15:30

..... a pak se dá taky doma vyrobit třeba alkohol, nebo tisknout peníze. Věřím, že jsi šikovný a třeba to nikdo nepozná ;) Jo a určitě to taky vyjde levněji. Zkus napsat do ČNB jestli ti to povolí. Nechápu, proč se snažíš něco obejít, ale to je asi taková česká povaha. Je-li ti líto 10,- Kč za origo CWG, vymysli si něco JINÉHO včetně svého designu, způsobu výroby a názvu a nesnaž se parazitovat na myšlence někoho jiného. Viděl jsem již podobná zvěrstva a sigitem s názvem CPG (czech plastic coin) a jim podobné v keších nacházím opravdu nerad. Je to vizitka autora: NEMÁM VLASTNÍ MYŠLENKU, ALE MÁM ODVAHU PARAZITOVAT NA MYŠLENCE NĚKOHO JINÉHO. Ale žijeme prej v demokracii a CWG nemá patentový vzor. Vyrob si tedy co chceš, nazvi si to jak chceš a věř tomu, že se najde někdo, kdo ti za tvé úsilí poplácá po ramenou. Já, a věřím že ani žádný ze sběratelů CWG, to nebude.
  • 0

#38 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2010 - 15:36

A+T napsal/a:
..... a pak se dá taky doma vyrobit třeba alkohol, nebo tisknout peníze. Věřím, že jsi šikovný a třeba to nikdo nepozná ;) Jo a určitě to taky vyjde levněji. Zkus napsat do ČNB jestli ti to povolí.


...vyráběl falešný pětikoruny, jedna ho sice vyšla na 6,50... :D:D:D

PS: Myslím že tady nejde o parazitování, on chce prostě do nové keše dát něco extra pro FTF, dávali se kartičky, ještě dříve bylo celkem běžné dát neaktivovanou minci nebo TB. Tak at vezme kolečko větší, vypálí co se ke keši vztahuje a udělá to. Proč pak řešit velikost, znak. Nebo ho namaluje, nebo cokoliv. :-D Bude to prostě krásná placka z nové keše.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#39 A+T

A+T

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2010 - 15:45

Ať si udělá co chce, ale nezneužívá k tomu designu a myšlenky a názvu CWG. Ve svém úvodní příspěvku operuje neustále s tímto názvem a mám-li být upřímný, tak za parazitování na myšlence beru i názvy podobné a odvozené. Nevím jak ostatní kačery, ale mě by takový sigitem fakt nepotěšil. Vypovídá to o autorovi, že je sice zručný, ale líny vymyslet něco svého.
  • 0

#40 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2010 - 16:06

A+T napsal/a:
Ať si udělá co chce, ale nezneužívá k tomu designu a myšlenky a názvu CWG. Ve svém úvodní příspěvku operuje neustále s tímto názvem a mám-li být upřímný, tak za parazitování na myšlence beru i názvy podobné a odvozené. Nevím jak ostatní kačery, ale mě by takový sigitem fakt nepotěšil. Vypovídá to o autorovi, že je sice zručný, ale líny vymyslet něco svého.


Do jisté míry ano. Ale zase není možno si přivlastnit komplet patent na věškeré pálené dřevěné placky. Protože v tom případě by CWG byly jen parazitováním na již zmiňovaných camrátkách. Ty tu byly již před 30 a více lety, mnoho z nich bylo pálených různými metodami. Takže CWG je CWG, to je snad jasno všem. Proti jakémukoli jinému kolečku, čtverečku s ruční prací navrch vůbec nic nemám.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama